Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:36



Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 2 ] 
 AK 47 Beta Short (slibovaná recenze) 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 26 dub 2008, 14:34
Příspěvky: 856
Bydliště: Most
Nový příspěvek AK 47 Beta Short (slibovaná recenze)
Asi to znáte všichni, chystáte si koupit nový kvér a rozhodujete se minimálně mezi dvěma a více. Já se rozhodoval mezi MP-7 (DE), M4 (Well) a AK-47β Short (JG). Takže, po dlouhém rozhodování jsem si vybral tu Betu a tu vám chci v této recenzi představit. Sepsání recenze jsem si záměrně nechal, na dobu kdy zbraň oslaví 1 rok, bude mít nastříleno přes 15 000 kulí a několik tvrdších zážitků za sebou. Tak do toho.

První dojmy:
Na to že zbraň má pouhých 48cm, tak přijde v metrové krabici. Na polystyrenu je vidět, že je pro více typů zbraní. Přesněji pro AK-47S, AK-47β S a AK-47β Short. Po otevření krabice na vás vybafne tuna prospektů, které musíte dát na stranu a až pak se dostanete ke zbrani. Když jsem vzal zbraň do ruky, překvapila mě její váha na to jak je malá. Nachází se na ní mnoho kovu mimo těla a pažbení, které je plastové a pogumované. Zbraň se sama o sobě drží skvěle.

Vzhled:
Jak jsem již řekl, zbraň je malá. Ideální na CQB, ale neztratíte se s ní ani v lese. Výhodou její délky je za prvý snadný transport, například nástup a výstup z vozidel. Pokud se chcete cítit jako mafiáni, lze ji strčit i pod bundu nebo mikinu. Ale to nedoporučuji, protože je to šíleně nepohodlné. Beta sama o sobě má velice taktický vzhled. Černé pogumované pažbení s RIS lištou na spodní části předpažbí tento dojem velice umocňuje. Jako rušivý element bych na zbrani označil stříbrný závěr. Narušuje totiž celkový taktický vzhled…… ovšem v dnešní době není problém koupit sprej a stříknou jej na černo……… Doporučuji matnou ;-). Teď si asi řikáte že jí mám přestat ohmatávat a radši říct co to Kinder vajíčko dovede. Nuže pojďme na to.

Výkon:
V základu výkon není špatný, ba dokonce bych řekl velice slušný. Ovšem záleží na munici. První střelivo, které jsem do ní narval byly kule Warrior 0,2. A musím říci TRAGÉDIE. Po 30 metrech zbraň měla rozstřel jak brokovnice a trefit se na 40 metrů do terče 10x10 cm bylo umění, neřeknu-li výkon vhodný na zapsaní do Guinesovky. To mě nahlodalo na tolik, že jsem ještě ten den po této události sedl k PC a objednal hop-gumu od DeepFire a pětadvacítky od Guarederu. Samozřejmě že přes mnou tak velmi často využívané PPL. Takže další den jsem to měl doma a šlo se znova střílet……… koho zajímá, co se stalo se zbývajícími 4900 kulemi Warrior 0,2 taky ty skončili jako náplň do granátů……. Mno tak se šlo znova střílet. Tentokrát jsem nevycházel z údivu. Zbraň překvapila. Dostřel a přesnost byli dokonalý. Na 40 metrů terč 10x10 cm jsem zasáhl 7/10 a na podruhé 6/10. Na to že má zbraň hlaveň o délce 23 cm…… no, lépe to dopadnout nemohlo…. Jediný problém jsem zaznamenal u kadence. Čínská baterka Shung-Ba jí degraduje. Zbraň dokáže střílet s kvalitní 7,2 V baterkou o třetinu rychleji než s dodávanou čínou 8,4 V. Nyní čekám na novou, všemi opěvovanou baterii 8,4 V 1700 mAh Sanyo. Podlě všeho jde o nejlepší baterii na trhu. Takže jsem zvědavý, jaká bude kadence….
Co se týče upgrade, nebude v tom problém. Beta má vysoký upgrade potenciál, a pokud se to svěří šikovným ručičkám, tak se z toho stane ďábelský stroj. Optimální pro výkon bych viděl pružinu M110, a vzduchotechniku od GURU, ASpro, nebo jiného kvalitního výrobce. Jo a jak jsem se zmínil, taky lepší baterku. S tím je spojená i kabeláž, která ve zbrani stojí za 2 věci, za ustřihnutí kleštičkami a vyhození. Tohle bych udělal rovnou, protože ta parodie na kabely, ze které je elektroinstalace je vhodná tak akorát k tomu, aby si z ní váš křeček postavil houpačku……. A pokud bude šikovnej, zbyde mu i na upletení mříže do okna.

Shrnutí:
Tak, pokusim se to nějak shrnout do pár bodů, aby byli jasno:

+ cena (2250 s dekorací na BASu (ne nebijte mě, to jsem byl ještě zelenáč))
+ dostřel (po novém hopu)
+ skladnost
+ více kovu než obvykle (na D-Boyi kalachy stejně nemá)

- kabeláž + hop-up guma (jak jinak)
- kadence (nová baterie řeší)

I když jsou na trhu dvakrát lepší zbraně, třeba D-Boyi, tak tato zbraň v cenové relaci do 2500 naprosto boduje. Jsem si ní spokojen, i když má pár nedostatků, které se dají překousnout, ba dokonce je možné si je i zamilovat. Pokud chcete něco malého do začátku, nebo se rozhlížíte po zbrani na CQB a nebo jste sniper a hledáte takovou větší záložku, jděte do ní. Nic tím nezkazíte. Domluvil jsem.

_________________
Obrázek
Obrázek


27 úno 2009, 23:15
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 26 dub 2008, 14:34
Příspěvky: 856
Bydliště: Most
Nový příspěvek Re: AK 47 Beta Short (slibovaná recenze)
Přikládám několik fotek.

http://www.usscour.xf.cz/Sn%C3%ADmek%20003.jpg
http://www.usscour.xf.cz/Sn%C3%ADmek%20005.jpg
http://www.usscour.xf.cz/Sn%C3%ADmek%20019.jpg
http://www.usscour.xf.cz/Sn%C3%ADmek%20025.jpg

To byly fotky, kde je cca 1 týden po doručení, a teď současnost.

http://www.usscour.xf.cz/beta.jpg

_________________
Obrázek
Obrázek


Naposledy upravil Werscajk dne 27 úno 2009, 23:35, celkově upraveno 1



27 úno 2009, 23:27
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz