Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:23




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 JeffTron: procesorovka 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: JeffTron: procesorovka - advanced
Procesorovky - advanced jsou vyrobené a připravené na odeslání.
Jak ve verzi bez kabeláže:
http://www.jefftron.cz/Procesorovka/Pro ... anced.html
Tak s univerzální kabeláží:
http://www.jefftron.cz/Procesorovka/Pro ... elazi.html

Zanedlouho budou také v nabídce obchodů AirsoftPro a MorrisCZ

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


28 led 2012, 12:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: JeffTron: procesorovka - advanced
ono zalezi jak je pripajena ta druha soucastka vedle mosfetu, jak pak kondenzator vystupuje. Puvodne tam mel byt jiny typ kondenzatoru, ale byl jsem nucen na posledni chvili zmenit na tento. pri dalsi vyrobe procesorovek budou soucastky jinak rozmisteny a zarizeni bude taky mensi

text o buzirce jsem pred cca 7dny upravil, na spolupracujicich shopech se to ale tezko objevi, jelikoz ani rok nedokazou zmenit foto aktivni brzdy po nekolika urgencich.

mikroprocesor reguluje brzdny ucinek tak, ze je bzdny mosfet zaply 75ms a pak se vypne a motor jenom se slabou silou dojede(to ho jiz zastavi odpor mechanismu v mechu), proto nejsou zapotrebi odpory a mosfet se mene zahriva nez, aby byl zaply celou dobu brzdeni.

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


02 črc 2012, 20:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: JeffTron: procesorovka - advanced
Vypadává ti člunek, to je mechanickej problém, kterej jsi způsobil při instalaci procesorovky, procesorovka za to nemůže. Viz tenhle článek cca v půlce stránky: http://www.airsoftchrudim.cz/recenze/spinani_aeg_5.html

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


30 říj 2012, 20:07
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: JeffTron: procesorovka - advanced
presil jsem to s JackCY po mailu, zrejme pri prvni strelbe nedokoncil semi vystrel a pak to takto blblo, pak reset do tovarniho nastaveni neudelal (i kdyz si myslel, ze ano), po vyjasneni tedy procesorovka funguje

JackCY píše:
V auto režimu je škoda že nedokončuje cycklus a nestaví stejně v půlce jako při semi.

na auto se procesorovka chova jako klasicke spinani s aktivni brzdou, aby to vzdy zastavilo pist vepredu, muselo by se uplne jinak resit i vevnitr mechu (treba jiny spoustovy kontakty, opticka kontrola pozice kol,...)

JackCY píše:
V režimu 2 dávka/auto je pro 3 ranou dávku nutno držet spoušť nikoliv jen zmáčknout jako při semi.

staci spoust drzet dele jak semi vystrel a cyklus vice ran by mel byt dokoncen. Je tu ten samy problem, tj. procesorovka nevi, zda chces vystrelit semi nebo davku, to zalezi na mechanickych soucastkach v mechu a az podle toho procesrovka jedna dal.

tyto neduhy maji velkou vyhodu - procesorovka funguje v AEG zbrani bez jakychkoliv dalsich uprav

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


31 říj 2012, 15:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: JeffTron: procesorovka - advanced
JackCY píše:
Při střelbě na slabším gearboxu (M90-100) na mě zahlásil 2x to jest proud přes 500A, při rozjezdu motoru.


tohle hlasi, kdyz jde zbrani prilis velky proud a jinak by se spinaci msofet znicil v dusledku prehrati, je ten mech opravdu v poradku?

JackCY píše:
Po vrácení na druhý silnější gearbox (SP130) se to naopak chovalo jako když se to znovu zapnulo.

predpokladam, ze to po par vystrelech znova udelalo inicializaci jako po pripojeni baterie. to dela s ni-xx aku, kdyz jsou skoro vybity nebo jsou tak mekky, ze napeti v zatezi klesne pod 5,5V, kdy jiz stabilizator nemuze napajet mikroprocesor, po strelbe zase napeti aku stoupne a procesor je napajen, a tak se to porad dokola opakuje. To vyresi jedine tvrdsi aku, ja procesorovku provozuji na m150 s 7,4V lipol nebo 8.4V large ni-cd sanyo a nemel jsem s tim problem.

JackCY píše:
Motor má plastový vršek a nevím že by s nimi byli nějaké problémy jako například se Systemou kde se porušovala časem izolace a motor se vyzkratoval přes ten kovový vršek (endbell).

no mel jsem softaka, komu porad hlasilo vysoky proud a nakonec to byl vadny motor, tj. po vymene nemel problem, za zkousku si pujcit od kamose jiny to stoji

JackCY píše:
Jeff: Nebo jestli máš čas a něco tě napadá tak já ti klidně odkaz na video a i audio nahrávku pošlu hned.

posli na mail, uvidim co me napadne

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


05 lis 2012, 16:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: JeffTron: procesorovka - advanced
JackCY píše:
Třeba blbne baterka a je v ní špatný kontakt nebo něco. Studený kontakt, ale všechno jsem už proměřoval, kabely, konektory.

taky si myslim

JackCY píše:
Problém je že bez procesorovky to mosfetům navadilo.

procesorovka je vic sofistikovanejsi zarizeni, respektive mikroprocesor potrebuje mit stabilni napajeni a kvalitni napeti na mericim vstupu

JackCY píše:
Zkusim i můj starej mosfet když na nic nepřijdu v nejhoršim ho usmažim jestli tam fakt jde někde přes 500A XD

proste to je prehrati soucastek procesorovky, ten proud jsem puvodne nejak vypocital, nyni uz ten proud z nemam napsany v navod


JackCY píše:
Když by se mi v blízké době podařilo dostavět zdroj tak tu mam 11.1V 40-80C 3300mAh. Ale to jestli je někde něco špatně tak to shoří, protože to dá ~100A trvale a ~200A krátkodobě.

je jedno, kolik muze dat baterie, motor si vezme stale stejny proud. ale je pravda, ze silnejsi aku netoleruje vyssi odber diky spatnym kabelum, ci mechanickemu drhnuti a tak by mohl procesorovka shoret

jaka je kadence zbrane s tvoji doposud testovanou nejsilnesi aku?

Pokud jsi vse ostatni vyloucil, tak me procesorovku posli nazpatek na reklamacku, samozrejme muze byt i problem v ni nebo taky nemusim prijit na zavadu

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


06 lis 2012, 13:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: JeffTron: procesorovka - advanced
JackCY píše:
Ano, zatím se mi ale nestalo že by to na mě 1x zavrčelo a oznámilo baterie je slabá :|

pokud sis nenastavil ochranu proti podvybiti aku, tak to nedela.

ja mam 8.4V/2400mAh sanyo a ani cely vikend v akci nebyl jediny problem, kazdopadne kadence je taky OK, jsem se bal, ze pri nizsi jak 10bb/s by prilis padalo napeti aku, s tou tvoji to musi mit vic jak 9V v zatezi

JackCY píše:
Kolik ta procesorovka tak spotřebovává když je pouze zapojena?


4.5mA, takze by to tu 2400mAh baterii by to v necinnem stavu vybilo teoreticky za 22 dni

z audia mozna budu chytrejsi

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


06 lis 2012, 18:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: JeffTron: procesorovka - advanced
Představuji Vám nové rozmístění součástek u Procesorovky - Advanced se SMD mikroprocesorem, díky čemuž se délka zařízení zkrátila o 22%.Cena za zařízení se nemění.

Tuto novou Procesorovku - Advanced můžete ihned objednat v JeffTron eshopu v samostatné verzi i s univerzální kabeláží:
http://www.jefftron.cz/Procesorovka/Pro ... anced.html
http://www.jefftron.cz/Procesorovka/Pro ... elazi.html


Přílohy:
nova_proc-adv-facebook.png
nova_proc-adv-facebook.png [ 513.45 KiB | Zobrazeno 23598 krát ]

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století
01 kvě 2013, 12:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: JeffTron: procesorovka - advanced
Dnešním dnem se všechny verze "Procesorovka - Advanced" přejmenovaly na "Procesorovka" (kód: JT-PRO-03, JT-PRO-04, JT-PRO-07, JT-PRO-08).

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


11 led 2015, 20:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: JeffTron: procesorovka
Procesorovka dostala nový vzhled a program.
změnšení rozměrů z 39x19x13mm na 36x14x9mm.
Kabely jsou nově pájeny na plošky místo do děr

Přidané funkce:
- Přednatažení pístu pro okamžitý výstřel v režimu jednotlivé střelby
- Možnost vypnutí prodlevy mezi střelbou dávkou a automatickou střelbou
- Pokud je spoušť dříve uvolněna, automaticky se dokončí výstřel jednotlivě nebo dávka
- 3 intenzity aktivního brzdění
- jsou potřeba pouze 3 výstřely po zapojení baterie (slouží pro správnou funkci střelby dávkou)
- nový uživatelský manuál

Více informací a možnost objednání na Jefftron eshopu:
Samostatná verze: http://www.jefftron.cz/Procesorovka/Procesorovka.html
Verze s univerzální kabeláží: http://www.jefftron.cz/Procesorovka/Pro ... elazi.html


Přílohy:
procesorovka_gen3.JPG
procesorovka_gen3.JPG [ 77.68 KiB | Zobrazeno 22341 krát ]

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století
04 zář 2015, 11:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Desátník
Desátník

Registrován: 06 bře 2013, 07:09
Příspěvky: 6
Nový příspěvek Re: JeffTron: procesorovka
Zdravím mám problém s touto procesorovkou (asi) teda neviem si s tým dať rady hľadal som celý večer po fóre či sa s tým už niekto stretol ale nenašiel som nič. Preto sa obraciam na vás či mi s tým poradíte. Môj problém je (P90 GB v.6) že na semi streľbe mi ostane piest v rôznej polohe ale ten cyklus sa pravidelne opakuje akoby motorček pretáčal viac otáčiek akoby mal. Na priloženom videu to je vidno a vždy každú tretiu/štvrtú (podľa rýchlosti motorčeka) vystrelí dve rany. https://www.youtube.com/watch?v=uYp0K4JKumY


26 zář 2017, 21:00
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: JeffTron: procesorovka
strelba na semi pred instalaci procesorovky byla bezproblemova?
prvni 3 rany po zapojeni baterie jsou pro nastaveni spravneho casu vystrelu semi, pokud jsi to neudelal, tak to muze takto blbnout. popripade doporucuji udelat reset do tovarniho nastaveni

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


27 zář 2017, 10:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Desátník
Desátník

Registrován: 06 bře 2013, 07:09
Příspěvky: 6
Nový příspěvek Re: JeffTron: procesorovka
Streľba na semi predtým fungovala ale nevylučujem že sa mohla stať náhoda že presne teraz keď som nainštaloval procesorovku to začalo blbnúť po mechanickej stránke. Teraz večer som skúšal prehodiť späť na klasické kontakty a robilo to to isté takže skúsim v prvom rade to ramienko prerušovača vymeniť. V prílohe bude foto ramienka nezdá sa mi až tak moc opotrebené ale asi to už vadí teda. Ďalej spomínané veci som skúšal niekoľko krát.


Přílohy:
DSC_0594.JPG
DSC_0594.JPG [ 2.6 MiB | Zobrazeno 20741 krát ]
27 zář 2017, 22:35
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: JeffTron: procesorovka
no stačí i drobné zbroušení a už to nesprávně vyhazuje člunek, problém je tedy jak říkáš v mechanice semi. vyměn přerušovač a pojede to

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


27 zář 2017, 22:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Desátník
Desátník

Registrován: 06 bře 2013, 07:09
Příspěvky: 6
Nový příspěvek Re: JeffTron: procesorovka
Skúšal som vymeniť ten prerušovač, nefunguje to stále úplne ideálne, skúsil som vypnúť funkciu "rýchly výstrel" a aktívnu brzdu som dal najväčšiu intenzitu, rýchlosť motora som znížil o 30-35% a ako tak to funguje - každý 4tý výstrel dá dve rany. Na iných fórach som sa dočítal že celkovo tie P90tky (gb. v6) majú problém so semi streľbou.


03 říj 2017, 12:42
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: JeffTron: procesorovka
tak hlevne pokud to mechanicky nefunguje spravne, tak to ani nebude spravne fungovat s procesorovkou, protoze ta pro semi strelbu prave vyuziva preruseni z mechanismu semi. proto zadne nastaveni procesorovky nepomuze. doporucuji tedy pokracovat v uprave mechanismu semi vystrelu

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


03 říj 2017, 15:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz