Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 10:33




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ] 
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 M4A1 pomoc s vnútornostami 
Autor Zpráva
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2011, 21:59
Příspěvky: 124
Nový příspěvek M4A1 pomoc s vnútornostami
Zdravim ludkovia.

Som Peter a som tu na fore uplne novy a tak isto aj uplny novacik v Airsofte.
Tato tema bude asi dosť rozsiahla nakolko chcem zahrnut vela otazok do jednej spravy. Mam taky problem, Na zaciatok som si kupil D boys M4A1. podla recenzie islo o celkom podarenu cinu ( divne spojenie). Po kupe zbran vystelila cca 200 ran a prepinac rezimu strelby zostal zaseknuty. a uz som vedel ze to je cina a nemoze byt podarena :) tak som hladal aj tu na fore a nieco som pozistoval. musel som rozobrat aj zbran co po 2 dnoch uplneho lajka bol stres. este ze studujem Strojarinu. ale k veci na zbrani som mal znicene lozisko prave pod prepinacom strelby co zapricinilo jeho nefunkcnost

http://uploader.imghost.sk/imagehosting ... itpmgg.jpg

na internete som objednal nove loziska od CA gulickove kovove. do zbrane sedeli tak som sa pustil do opravy. prikladam sem obrazky zo zbrane a chcem vas poprosit aby ste sa mi vyjadrli ci ste nieco na obrazkoch zbadali co by bolo este poskodene ( ja sa tomu nerozumiem a neviem ci si to lozisko neodnisli aj ine suciastky.) budem to cislovat aby ste mali lahsie moznost odpovedat. potom staci len cislo a odpoved. je toho vela tak naozaj len kto ma cas dakuejm

kolesa:
v recenzi pisu ze su kovove vysokozatazove
1. su nejako kolesa poskodene? mne sa ozubenie nezdalo byt narusene a su naozaj vysokozatazove? co to znamena ?

http://uploader.imghost.sk/imagehosting ... y082u6.jpg
http://uploader.imghost.sk/imagehosting ... ubww94.jpg
http://uploader.imghost.sk/imagehosting ... hth4dc.jpg

motor:
ten zatial funguje a pastorok nevyzaral byt poruseny alebo sa mylim?
2. aku pruzinu tento motor asi dokaze utiahnut ? asi sa to neda zistit co

http://uploader.imghost.sk/imagehosting ... e52ejq.jpg

pruzina:
vraj ide o 110 no neviem ci tomu tak je naozaj kazdopadne dufam ze posluzi este a nechystam sa ju menit viac na zaver
3. je potrebne ju menit?

http://uploader.imghost.sk/imagehosting ... bnj9mv.jpg

trn:
je umely no pisali kovovy tak ted neviem.
4. to na konci je lozisko ? je nejak poskodene z obr?
http://uploader.imghost.sk/imagehosting ... 962r3b.jpg

piest:
pisali ze je tiez kovovy no ja tam kovove nic nevidim:
5. je mozne aby bola vazelina i na jeho cele ? lebo to tak bolo ked som to otvoril, vydrzi tento piest danu pruzinu?

http://uploader.imghost.sk/imagehosting ... s3erx8.jpg

Ramienko podavaca:
je umele no neviem ci postacujuce
6.nieje nejak poskodene? mne sa nezda 2x ta lava strana

http://uploader.imghost.sk/imagehosting ... z898b9.jpg

XXX
neviem co to je ale je to velke a snad to nieje znicene
7. nejake vady??
http://uploader.imghost.sk/imagehosting ... 4lqj55.jpg

Hop Up je kovovy a ten celkom ide
tak snad ten je ok

cely mechabox som zlozil takto. Kolesa su vypodlozkovane novymi podlozkami z obchodu maju uz len minimalnu volu ak vobec nejaku a nie ako original kde sa hybali cca o 3 mm v osi.

http://uploader.imghost.sk/imagehosting ... pe57mf.jpg
8. Je zlozeny aspon na oko spravne?

ide o to ze sa mi zda ze zbran tak trocha moc huci ale je na tom rovnako mozno o nieco malo menej ako po kupe neviem ci sa to neda nastavit aj tou vyskou motora ale ja neviem ako viete poradit? kadencia zbrane sa mi zda trocha slabsia ale to moze byt sposobene slabou bateriou. BTW ta je 9,6V 1200mAh.
9. staci mi taka bateria na tuto zostavu staci ked na nabitie da aspon 1000 ran ako dlho ju treba nabijat? ide o Ni.Mh .

10. prosim vas je tato zbran tak ako ste videli schopna vydrzat podla vas aspon 2 roky uz funkcna? myslim ze podstatu ste videli ide o celokov.

11. je mozne dat i silnejsiu pruzinu bez nutnosti menit vnutro? ( ja to nechcem robit ale chcel by som aby boli vnutornosti stavane na silnejsiu pruzinu s tym ze tam bude slabsia aby to bolo predimenzovane ) v recenzi je pisane ze vydrzi v zaklade M130? no mne sa 2x nezda zeby to mohla byt pravda.

Tak to je odomna asi vsetko je to dlhe viem a vopred sa ospravedlnujem aj za sproste otazky tak som uplny zaciatocnik co mam povedat :( na zever asi len to ze na mazanie som pouzil teflonovu vazelinu.

tak vopred dakujem vsetkym :)

_________________
Zbran: D-Boys M4A1
pouzivana municia 0.2g 6mm BB
Zaciatocnik takze moje rady berte s rezervou ucim sa :)
Zaciatok mojej AS kariery: 1.1.2011 - pekny to datum :)


31 led 2011, 19:35
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2009, 20:02
Příspěvky: 1084
Bydliště: Karviná
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
Ozubení na kolech dobré, ale není vidět, jestli jsou osičky rovné. Vysypané ložisko může zkřivit osu.
Motor utáhne M130, ale já bych mu tolik nedával. M120 max, pokud ho nechceš měnit.
Jestli chceš pružinu nechat, nech ji.
Trn má ložisko, není třeba ho nahrazovat.
Píst na základní pružinu stačí. Mazat je třeba. Na vzduch je ale vhodnější silikonový olej.
Ramínko podavače vypadá nepoškozené.
Válec, hlava válce a tryska. Jen se podívej, jestli se ti netrhá guma na dorazu (zevnitř).
Nevím, jak moc věříš svému podložkování, ale složené to je dobře.
Neuvedl jsi, jaká baterka to je. Předpokládám malé články. Co se značky týká, tak čína? Na čínské baterce 1000 ran nedáš a jejich napětí taky není nic moc. Na malé baterce v základu. KAN články zvládnou vystřílet víc.
Pokud to bude všecko dobře složené, tak ti to nějaký čas vydrží, ale není tam mosfet, takže kontakty se budou opalovat až se úplně přeruší kontakt, při zádusu se sedřou zuby na pístu, prostě záleží, jak moc budeš střílet a jak se k tomu budeš chovat.
Na M130 bys musel pár dílů vyměnit, ale téma o upgrade M4 tu je, takže pokud chceš tunit, najdi si to.

_________________
O oko přijdeš ve chvíli, kdy airsoft hraješ bez brýlí.
Pokud žádáte autorizaci na ICQ, podepisujte se. Nepodepsané házím do ignor listu!


31 led 2011, 19:49
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
1. Kola jsou v pořádku, "vysokozátěžové" je pojem, který výrobci napíšou ke každým druhým kolům, i když nic nevydržej :D Tyhlety kola co tam máš jsou víceméně průměr, podle toho na jak dobrý kus narazíš snesou tak M120-M140 pružinu, pokud se nechystáš upgradovat, tak se o ně bát nejspíš nemusíš.
2. Čínské motory bývají většinou hodně silné a tahají až M150, ale záleží na kusu, nedá se to zjistit jinak než ozkoušením.
3. Nová pružina je malá investice a vyplatí se to, protože se neunaví. Ale určitě nedávej víc jak M120, M110 by byl ideál vzhledem k ostatním dílům.
4. V pořádku, můžeš klidně nechat.
5. Kovový je první zub, na základu nebo M110 by vydržet měl (max. se bude pomalu opotřebovávat), na M120 bych radši měnil za kvalitnější (třeba Guru korpus a dát tam kovový zoubek z původního).
6. V pořádku, jiná než umělá se nedělají a vydrží většinou dost.
7. Vzduchotechnika (resp. její část), v pořádku.
8. Ano, za předpokladu že máš správně vypodložkovaná kola. Pokud to dělá randál, může to být špatným vypodložkováním kol nebo přítlakem motoru, ten se šteluje právě podle zvuku, když to dělá nejrozumnější zvuk, tak je to ok :D
9. Pokud ti ten kvér normálně tahá, tak stačí. Ale rozhodně si kup kvalitní nabíječku, tím adaptérkem co jsi ke zbrani dostal ji zničíš. Čas nabíjení se pak odvíjí od nabíječky, jakákoliv trochu normální nabíječka si ho hlídá sama a odpojí nabíjení automaticky. A počítej s tím, že časem stejně budeš muset koupit novou, čínské baterky nemají dlouho životnost.
10. To ti nikdo neřekne, jelikož sis koupil čínu. Pokud tam dáš slabou pružinu (M110) a dobře to složíš, tak by mohla, ale nikdo ti to fakt nezaručí.
11. Ne. I na M120 by to chtělo kluzná ložiska, nový píst, novou vzduchotechniku, novou kabeláž...na M130 i nový mechabox, nová kola atd.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


31 led 2011, 20:00
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2011, 21:59
Příspěvky: 124
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
ahoj vpored dakujem ze si sa s tym vobec zaoberal tak este sem hodim par veci. neviem ci si myslel toto:

http://uploader.imghost.sk/imagehosting ... ef93fd.jpg

na hlave valca mam teraz pocit ze ta gumicka nebola v kope akoby bola preprezana na 1 mieste cize nedrzala ako kruzok ale dala sa vytiahnut. To asi nieje 2x fajn co

osi kolies boli rovne teda aspon na oko no zmerat som to nemal ako

co sa tyka podlozkovania no verim si asi tak ako clovek ktory to robil 1x v zivote takze neviem ako zistim ci to je dobre zlozene kazdopadne kolesa zaberali hladko a tocili sa lahko nedreli nikde a nemali takmer ziadnu volu ( nejaka fest mini tak je)

bateria je to original ku zbrani (D boys) takze isto cina :

http://uploader.imghost.sk/imagehosting ... iggdpg.jpg

no a ako zistim ze to neni dobre zlozene? neda sa nejak ta zbran utisit? zda sa mi hlucna oproti zbraniam na videu ale tak zasa nieje to ziaden extrem po vymene lozisk netreba nastavovat ten motor?? tu jeho vysku alebo co to je..?

co sa tyka upgrade ja si myslim ze na zaciatok to ani nema vyznam najskor sa musim naucit poriadne so zakladom a vediet co ta zbran aj dokaze a mozno omnoho neskor by som upgrade riesil ale ted ne. islo len o to ze ci tam nieje nejaky strasne slaby element coby to mohol znicit cele.
no a takto vyzera cela ale to je asi jedno M4 ako M4 :D

http://uploader.imghost.sk/imagehosting ... t3g80h.jpg

_________________
Zbran: D-Boys M4A1
pouzivana municia 0.2g 6mm BB
Zaciatocnik takze moje rady berte s rezervou ucim sa :)
Zaciatok mojej AS kariery: 1.1.2011 - pekny to datum :)


31 led 2011, 20:08
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
To že se těsnění na hlavě pístu pohybuje je normální, nemá tam být na pevno. Seštelováním toho motoru nic nezkazíš, ono to u čín kolikrát bývá blbě už z výroby.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


31 led 2011, 21:33
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2011, 21:59
Příspěvky: 124
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
Zdravim ludkovia tak som tu zasa ja a moje prve FAKT SUPER zazitky s airsoftom po 2 dnoch oc zbrane som pisal tuto temu s loziskom no bral so mto ze ok stava sa teraz som si zasa nasiel trocha casu a chcel som ist konecne opravenu zbran vyskusat a nastavit ten pri.... nestastny pritlak motora. nasiel som niekde na nete ze sa motor ma dotiahnut na max potom uvolnit o 2 otacky a vy strelit a vzdy uvolnit o stvrt otacky a zas vystrletit a takto najst miesto kde to znie najlepsie. ALE TO SA NEDAAA :( ako mam vediet kedy to znie najlepsie?? ked to je viac pritiahnute tak pocut vo vnutry ako pruzina po vystrele rezonuje alebo co to je a ked zasa moc slabo tak citim uplne v rukoväti (tam kde je motor) ako tym motorom neskutocne skubne a akoby ho chcelo otocit okolo osi takze ratam ze tieto 2 polohy 2x spravne niesu no a stred? ked to dam cca do stredu robi to oboje veci :( ani som s airsoftom nezacal a uz ma to aj zacina omrzat lebo ak mam kazdy den dokupovat do zbrane nove veci asi to nema vyznam vobec hrat. no a akoby nestacilo pocas toho DOLADOVANIA mi zbran z nicoho nic proste prestala strielat ani motor sa nepohne ani mechac proste zostala ticho bez znamky zivota. ked som pak vytahoval motor mam pocit ze cerveny kabel bol odpojeny tak som to cele znova zapojil a uz striela no len to nestastne nastavovanie neviem ako spravit. trocha ma aj stve ze po par ranach cca 20 zacinat trocha citit nejaky zapach to bude asi chciet ten mosfet co?. no a na zaver mi este poradde ked dam na zbradi SEMI niekedy ide uplne krasne no niekedy sa to sprava ako SAFE tak pak dam na auto vystrelim 1x dam zas semi a ide to zasa no alebo 2 varianta dam SEMI a kohutik sa da stlacit ale tak divne nejde hladko ale akoby ste stlacali ja neviem vypinac na svetlo v izbe alebo ako ked plnite zasobnik plnichou tak nejak sa to da opysat popri tom zbran ale nereaguje zasa treba dat auto a pak semi a ide to viete niekto co s tym?? no a ked som tu zas tak viete mne toto stale nestaci ku zbrani som si dokupil od tusim CA tlacak na 100bb no ked ho naplnim gulickami poda mozno prve 3 a pak zostanu vo vnutry bbcka zaseknute vedla seba ( nie uplne ale su vedla seba) tak ich musim trocha potlacit a zas naskoci zas poda 3 a zas to iste a tak stale dokola ako myslel som ze aspon CA je dobra znacka ale nezda sa mi teda ak ma take zbrane jak zasobniky no zbohom. no a to by boli asi moze vsetky problemy tak ma niekto nejaku radu? len ne pls posli to do odborneho servisu lebo na svk to asi len sotva pojde a do CZ by som platil len postu 300CzK takze to zato radsej mosfet kupim. no a 2 vec keby na to ted aspon mam

_________________
Zbran: D-Boys M4A1
pouzivana municia 0.2g 6mm BB
Zaciatocnik takze moje rady berte s rezervou ucim sa :)
Zaciatok mojej AS kariery: 1.1.2011 - pekny to datum :)


02 úno 2011, 17:57
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
Koupil sis levnou čínskou zbraň a jakožto začátečník bez zkušeností ses pustil do servisu, jiný výsledek než tento se snad ani nedal očekávat. Není třeba vyloženě odborný ofiko servis (ačkoli i ty určitě na Slovensku mít budete), stačí nějaký člověk, který se v tom vyzná a bude ochoten se ti na kvér za úplatu (nebo flašku) mrknout.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 úno 2011, 18:23
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2011, 21:59
Příspěvky: 124
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
co sa tyka zbrane asi ju prenecham nejakemu chalanovy z tymu co by som s nimi mal zacat hravat no bude to asi az na leto ale to je fuk. co ale neviem co s tym tlacakom mam ho poslat na reklamaciu?? postovne ku vam do CR bude tak drahe jak ten zasobnik sam. neda sa to nejak opravit ja neviem spylovat alevo co?

_________________
Zbran: D-Boys M4A1
pouzivana municia 0.2g 6mm BB
Zaciatocnik takze moje rady berte s rezervou ucim sa :)
Zaciatok mojej AS kariery: 1.1.2011 - pekny to datum :)


02 úno 2011, 19:13
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2009, 20:02
Příspěvky: 1084
Bydliště: Karviná
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
Griffon píše:
Koupil sis levnou čínskou zbraň a jakožto začátečník bez zkušeností ses pustil do servisu, jiný výsledek než tento se snad ani nedal očekávat.

Pětkrát podtrhnout, zarámovat, 100 vykřičníků před i za a všem to poslat doporučeně...

_________________
O oko přijdeš ve chvíli, kdy airsoft hraješ bez brýlí.
Pokud žádáte autorizaci na ICQ, podepisujte se. Nepodepsané házím do ignor listu!


02 úno 2011, 19:15
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2011, 21:59
Příspěvky: 124
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
no tuto cast rady som teda 2x nepochopil ale nevadi ja viem ze som neni servisak zbrani a ze som zaciatocnik ale tak asi kazdy nejak zacina nie? nehovoriac ze su to len otazky ako sa to ma nastavit . za ten tlacak ja nemozem nejde odkedy mi prisiel novy z obchodu to lozisko som vynenil sam a supesne co sa tyka kohutika robil do uz od kupy zbrane cca 5 vystelov a odvtedy to robi ten motor som chcel len nejak poradit ako nastavit koli toceniu skrutky zospodu to snad nepojdem posielat do servisu. ale tak neviem co tak zle som zas spravil. kazdopadne nechcem otravovat pokial s tym obtazujem v poho hodte lock a ja dam uz pokoj ale tak je to forum a cakal som rady nie nadavanie. sorrac ludia

_________________
Zbran: D-Boys M4A1
pouzivana municia 0.2g 6mm BB
Zaciatocnik takze moje rady berte s rezervou ucim sa :)
Zaciatok mojej AS kariery: 1.1.2011 - pekny to datum :)


02 úno 2011, 19:19
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
no tak smrdi ti tam nejspis motor ze spatneho pritlaku a jinak nez poslechem to serizovani ja osobne nedelam, je to celkem jednoduche se ridit. problem se semi muze byt zpusobeny tim priskrcenym motorkem, tj. prilis mala kadence, mohl jsi to i spatne vypodlozkovat...proste dat zbran do odborneho servisu je v teto fazi nejlepsi reseni. kdyby jsi se chtel v tom i tak stourat, tak si precti muj clanek pro zacinajici techniky:
http://www.chrudim.asteam.cz/recenze/servis_zbrani.html

dvourady zasobniky toto delaji, zkus jiny kule, popripade striknout do zasobniku velmi malo silikonoveho oleje a prvni varku kuli ze zasobniku vyhodit (kvuli oleji)

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


02 úno 2011, 21:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2011, 21:59
Příspěvky: 124
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
no presne tento clanok som pred tym cital (odtial som mal to nastavovanie motoru :D) aj na inych forach kde som nasiel presne tuto zbran ako sa rozobera a zklada a podobne tak som to robil podla toho podlozkovanie kolies mi zabralo viac ako 4 hod tak je vidiet ze som to neflakal fakt som sa snazil ale jasne priznavam 1x to nemusi byt OK. takze urcite pojdem za chalanmi co s tym uz maju tu skusenost v podstate ma ted trapi len ten motor aby som ho nastavil a kohutik myslim ze ten som asi zle nahodil ked bude cas dam to chalanom nech to pozru inak ta zbraj ide a ten zasobnik : to mozno este skusim u uvidim kazdopadne dakujem zaradu

_________________
Zbran: D-Boys M4A1
pouzivana municia 0.2g 6mm BB
Zaciatocnik takze moje rady berte s rezervou ucim sa :)
Zaciatok mojej AS kariery: 1.1.2011 - pekny to datum :)


02 úno 2011, 21:59
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
Jasně že každý nějak začíná, ale většinou se začíná se servisováním zbraní třeba tak, že se koukáš někomu zkušenému přes rameno, nebo on tobě a radí ti...pustit se do toho sám, pouze za pomoci návodů z internetu a zrovna u čínské zbraně je vážně ne moc dobrý nápad.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


03 úno 2011, 13:00
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 24 led 2011, 22:46
Příspěvky: 52
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
Mas velky plus ze studujes strojarinu, ja som strojny konstrukter a zlozil som velmi vela mechacov aj s M170. takze ako to vyzera. kolesa nie su vysokazatazove urcite, na strednom kolese ma druhy stupen ozubenia velky priemer na to aby boli vysokozatazove, motor je zakladovy a musel by si mat riadnu bateriu aby s tymito kolesami utiahol M130. na prvy pohlad na zlozeny mechac bolo jasne ze je to china vsetko zakladovy plast. piest len tak tak vydrzi M120 pri 130 by sa vylamali posledne zuby okrem kovoveho mam skusenost. rameno podavaca to je pohoda. to co si nevedel co je je valec mosadzny a plastova hlava valca ktora sa zachvilu rozpadne tak isto mam vela skusenosti a videl som tieto hlavy po mesiaci aj viac na nez 2 casti. predpokladam ze tryska je bez tesnenia kadial ti unika vzduch na ukor ustovej rychlosti. mam empiricky zistene. na cinskom mechaci by som neriskoval viac ako M120. ked to nehas tak ako to je mozno to aj 2 roky vydrzi, ale china je velky zradca. co mam znamych v airsofte tak na cinach hned vsetko menia. ale ked nevies ako to pracuje tak si radsej nechaj poradit co tam treba dat ak chces upgrade, ak tam kupis od kazdeho nieco nemusi to dobre spolupracovat. neviem kde si cital hento o tom upravovani polohy motora, ale pastorok musi zapadat plnym ozubenim do motoroveho kolesa, podla zvuky to nenadstavis ani keby co, to by si musel mat citlivesi sluch nez pes. ak nezapada naplno mozu sa lahko vylamat zuby na silnejsich pruzinach. uz som to videl vela krat. 2 vystreli a isiel naprazdno ale mal tam M150


06 úno 2011, 14:13
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2011, 21:59
Příspěvky: 124
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
diky za rady. ja ked som tu zbran otvoril cely system mi nepride nejak zlozi ale je jasne ze ked som to nikdy nerobil na 1 krat mozem porobit vela skody. ta zbran ted ide slusne celkom ale snazim sa moc nestrielat. konecne som nasiel solidny tym a ich sefko( spravuje im zbrane ) mi slubil ze mi na to pozrie buduci tyzden. takze to uz necham na nom s tym ze budem pri tom a nieco sa od neho pocucim. co sa tyka upgrade: urcite neplanujem ziadny. pokial by som aj do nejakeho chcel ist tak urcite tak max za rok a to si chem nasetrit na nieco lepsie no nad pruzinu 130 nechcem ist vobec to je potom asi az moc silne a zbytocne. rozmyslal som nad tym CNC mechacom a nejake kvalitne vnutornosti do toho. chcel som to kupovat zo zahranicia tam su tie ceny nizke ale ako vravim to sa do toho pred kupov najskor musim zahlbit a urcite az po nejakych tych skusenostiach. mne ted staci ak toto chvylu normalne pojde a budem si moct aspon trocha zahrat to je asi tak vsetko no,

_________________
Zbran: D-Boys M4A1
pouzivana municia 0.2g 6mm BB
Zaciatocnik takze moje rady berte s rezervou ucim sa :)
Zaciatok mojej AS kariery: 1.1.2011 - pekny to datum :)


06 úno 2011, 18:01
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 24 led 2011, 22:46
Příspěvky: 52
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
CNC mechac doporucujem od SHS alebo X high tech ja mam oba a drzia perfekt M170, kolecka AimTop alebo SHS a titanovy piest a mas vystarane na dlhe roky pri pruzine M130, aj na 5 rokov


06 úno 2011, 19:02
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2011, 21:59
Příspěvky: 124
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
presne nieco taketo som chcel proste mechac celkovo predimenzovat o nieco viac ako tam bude pruzina aby som si zarucil dlhsiu zivotnost no len neviem ci nieco take do max 200€ zozenem to je este otazne mozno budem muset dosetrit mozno ne fakt neviem to je na dlho vsetko ako vravim ted musim dosetrit :D mam zatial 50 na to :D

_________________
Zbran: D-Boys M4A1
pouzivana municia 0.2g 6mm BB
Zaciatocnik takze moje rady berte s rezervou ucim sa :)
Zaciatok mojej AS kariery: 1.1.2011 - pekny to datum :)


06 úno 2011, 19:46
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 24 led 2011, 22:46
Příspěvky: 52
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
mechac od X high tech ktory bol testovany na M190 na viac ako 20 000 vystreloch stoji v USA 120 dolarov postovne zadarmo, ja ho pouzivam a j perfekt. on nie je predimenzovany ale klasicke cinske odliatky maju vela chyb od vyrobi, vnutorne pnutia, necistoty pri odlievani, bubliny, mikro praskliny, nezateceny material. keby ze to je z ocele 11500 ofrezovane tak to vydrzi az M250 v pohode


06 úno 2011, 20:18
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
nebude to spis tim, ze xhigh tech je hlinikovy mechabox a drtiva vetsina normalnich mechu je odlevane zn-al, tyto 2 materialy se nedaji srovnat.

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


06 úno 2011, 20:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 24 led 2011, 22:46
Příspěvky: 52
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
to je hlinikovy ale da sa porovnat s ocelou 11500 obe maju rovnaku pevnost. ale tak hej alzn liatina sa s tym zrovnavat neda, je to bahno


06 úno 2011, 20:50
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2011, 21:59
Příspěvky: 124
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
to mi chces povedat ze za cca 90€ by som mal skvely mechac ktory by M130 utiahol uplne beez problemu a nemusel by som sa tam nicoho bat?? no tak to mi este odhadni cca cenu vnutornosti ale ak su tam take ceny tak za 200 €by som to mohol bez problemov zlozit ne ::?

_________________
Zbran: D-Boys M4A1
pouzivana municia 0.2g 6mm BB
Zaciatocnik takze moje rady berte s rezervou ucim sa :)
Zaciatok mojej AS kariery: 1.1.2011 - pekny to datum :)


06 úno 2011, 21:49
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
cca 150E ve tvých číslech :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


06 úno 2011, 21:53
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 24 led 2011, 22:46
Příspěvky: 52
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
v USA su polovicne ceny. ja som zlozil mechac od X high tech s pruzinou M170 a cele ma to vyslo cca 210 eur. daj tam SHS kolecka zatazove 100:300 s celimi zubami, alebo AimTop kolecka, SHS piest s celokovovym ozubenim, hlinikovu hlavu piestu, kovovu hlavu valca s dvojitym tesneni, trysku s dvojitym tesnenim, motor od SHS zatazovy, ja by som vymenil aj ten valec za bez otvoru lesteny. nemusis vymenit uplne vsetko to ta vyjde cca 211 dolarov. vsetko dokopy. ale pozor dvojite tesnenia sposobia to ze ti pridaju tak 15 m/s. mas tam hop up jednodielny alebo dvoj?


06 úno 2011, 22:25
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 24 led 2011, 22:46
Příspěvky: 52
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
mna to vyslo viac pretoze som daval titanovy piest. sak pozri ako to vyzera
http://thewraiths.ueuo.com/core/as/airsoftm170.htm
je tam 6 fotiek aj SHS hlinikovy hop up. dokazal som to ze s gulickami 0,2g to dava cca 201 az 202 m/s a s 0,25g 178 m/s. ale s tym nehravam je to nebezpecne


06 úno 2011, 22:29
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2011, 21:59
Příspěvky: 124
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
no ja myslim ze M130 je uplne postacujuca pretoze to ma celkom ok grady a na akciach sa zvicajne ani viac nedovoluje takze kedy mam mechac co vydrzi M150 a vsetky diely tiez na M150 a dam tam M130 bol by som kludny ze to vydrzi. no a aky hou up? to ti takto neviem povedat ale je kovovi alebo hlinikovy ako som to videl vyzeral na 1 dielny no nemal som ho ani otvoreny ani neviem ako sa to robi. takze mi hovoris ze do 150€ by som sa zmestil hej? a je mozna neskor aj s tebou nejaka dohoda zeby si mi to pak poriadne poskladal a tak cele poslal ja neviem na dobierku alebo tak?? ja nemam ani skusenost nakupu zo zahranicia. isto to nebude tak rychlo najskor pockam kym toto dokona svoj zivot( mozno to dlho nebude :D)

_________________
Zbran: D-Boys M4A1
pouzivana municia 0.2g 6mm BB
Zaciatocnik takze moje rady berte s rezervou ucim sa :)
Zaciatok mojej AS kariery: 1.1.2011 - pekny to datum :)


06 úno 2011, 23:45
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 24 led 2011, 22:46
Příspěvky: 52
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
v pohode ti to zlozim. jedine co by som objednaval by bol mechac. teraz mam doma navyse suciastky co vydrzia M170 v tej istej cene. v podstate mozes prist ku mne a do 2 hodin by to bolo komplet hotove, je dobre pouzit povodnu kabelaz a drobne casti a nebol problem s prepinanim strelby a safe modom. v podstate tebe tam staci, kolecka, piest, pruzina, hlava valca, piestu, tryska. kolecka pruzinu piest mam doma. mechac hlavy a tryska, trva cca 15 dni nez pride zasielka z USA


07 úno 2011, 00:01
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
Použít původní kabeláž? No to snad ne... A odkud z USA objednáváš?

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


07 úno 2011, 00:10
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 24 led 2011, 22:46
Příspěvky: 52
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
je to stranka shop.ehobbyasia.com a mechac http://www.ebairsoft.com/hightech-7075- ... -3488.html
no ak tam je nizko odporova tak neni problem ale ked ne tak sa da nova rovnakeho druhu


07 úno 2011, 00:18
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
To jsou ale obchody z HongKongu, ne USA. A "nízkoodporová kabeláž" je tak akorát kec aby se to líp prodávalo, drtivá většina kvérů má kabely nedostačující, nehledě na to že na takovýchhle pružinách ti to bez mosfetu/relé po pár tisících ran odrovná spoušťové kontakty.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


07 úno 2011, 00:23
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 24 led 2011, 22:46
Příspěvky: 52
Nový příspěvek Re: M4A1 pomoc s vnútornostami
jo je to honk kong ale ked som s nimi pisal tak povedali ze vacsina veci sa vyraba v USA. anglicky preklad kabelaze je vysoko kapacitna a rozdiel tam je velky. ja mam tu pruzinu M170 a mosfet som nedaval. ked zoberem kabelaz s mojej prvej ciny tak sa zohreje do horuca az sa tavy obal drotov, ta co mam teraz sa nezohrieva ostava chladan aj spinac, spinac ma pozlatene kontakty, a prepinac rezimu neuzatvara obvod je tam iny druh kabelaze kazdy drot ma 8 zil ktore su z tantalu s medenym jadrom, je to kombinacia podobna ako sa pouziva pri superconductors, ale tam ide viac kovov.


07 úno 2011, 00:33
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz