Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 20:51




Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 289 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další
 Airsoft v sebeobraně 
Autor Zpráva
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 říj 2009, 15:03
Příspěvky: 699
Bydliště: Stod
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Pechyml píše:
Člověk může umět tisíc bojový sportů ale než se naučí používat své reakce trvá dost dlouho. Proto sebou noste starou dobrou pálku...... :D


jo stačila by taková basebolová teleskopická, taktická, trhem prověřená pálka. Co by splňovala všechny technicko taktické vlastnosti kalibru 100,55,21 .

Nevim jak ty ale já bych neutočil na člověka s pálkou :wink: :lol:


04 led 2010, 19:11
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2008, 16:11
Příspěvky: 211
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Pechyml píše:
Člověk může umět tisíc bojový sportů ale než se naučí používat své reakce trvá dost dlouho. Proto sebou noste starou dobrou pálku...... :D


Jako tenisovou raketu ? nebo pálku na stolní tenis ? :lol: :lol:

_________________
CPL Kajkavac T.
A/1-23 INF, 2ID 2007-2011
615th MP Co. 2011-now

31B


04 led 2010, 19:11
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 říj 2009, 15:03
Příspěvky: 699
Bydliště: Stod
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Kajky píše:
Pechyml píše:
Člověk může umět tisíc bojový sportů ale než se naučí používat své reakce trvá dost dlouho. Proto sebou noste starou dobrou pálku...... :D


Jako tenisovou raketu ? nebo pálku na stolní tenis ? :lol: :lol:


tak samozřejmě že na stolní ono když sloupneš ten molitan ze stran tak je i životu nebezpečná a můžeš jí použít i jako štíty (silové pole třeba)


04 led 2010, 19:13
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 22 říj 2008, 20:16
Příspěvky: 81
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Tk srry Wrtak,každej si myslim tady to nezná(možná jo,nechci nikoho pohoršovat)..Podle mě ty lekce z netu tě naučej tk půlku toho co se naučíš normálně s trenérem který to ovládá,možná ani né půlku...Je to jen věc názoru...


04 led 2010, 19:20
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 30 pro 2008, 14:15
Příspěvky: 224
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
pete-11 píše:
Pechyml píše:
Člověk může umět tisíc bojový sportů ale než se naučí používat své reakce trvá dost dlouho. Proto sebou noste starou dobrou pálku...... :D


jo stačila by taková basebolová teleskopická, taktická, trhem prověřená pálka. Co by splňovala všechny technicko taktické vlastnosti kalibru 100,55,21 .

Nevim jak ty ale já bych neutočil na člověka s pálkou :wink: :lol:


No myslel jsme basebolovou, když ti jde o život tak proč ne, ale nakonec pár ran pěstí taky stačí.... :)

_________________
2nd Infantry Division B/4-23
ARMY STRONG
http://www.2idas.com


04 led 2010, 19:21
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2008, 16:11
Příspěvky: 211
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
mě se líbí ta ping-pongová. ta by byla dobrá na facky :D

_________________
CPL Kajkavac T.
A/1-23 INF, 2ID 2007-2011
615th MP Co. 2011-now

31B


04 led 2010, 19:24
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 bře 2008, 21:00
Příspěvky: 970
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
JAsný .. Já to nemyslel něják ve zlym :wink: ... Samozřejmě lekce z internetu nejsou nic oproti lekcím od někoho, kdo tomu rozumí. Vidim to i na cvičení dle netu. Dělá se tam strašně moc chyb při cvikách a pak často dochází ke zraněním. Co jsem se tak o to trošku zajímal, tak pro ,,normální'' život je víc využitelné právě SORUDO, neb tam se učíš na modelovejch situacích, který se ti opravdu přihodí, např. přepadení v parku, na ulici, v hospodě více lidma atd ...

_________________
Wrtak -- GSAS
Vyhraješ, když porazíš. Ne když podrazíš !!

Mobile No.: 776 798 793
E-mail: Vrtak.Paramount@seznam.cz
33. Výcvikové středisko STŘÍBRO
57. Mechanizovaný pluk Františka Palackého


04 led 2010, 19:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2008, 16:11
Příspěvky: 211
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Wrtak píše:
JAsný .. Já to nemyslel něják ve zlym :wink: ... Samozřejmě lekce z internetu nejsou nic oproti lekcím od někoho, kdo tomu rozumí. Vidim to i na cvičení dle netu. Dělá se tam strašně moc chyb při cvikách a pak často dochází ke zraněním. Co jsem se tak o to trošku zajímal, tak pro ,,normální'' život je víc využitelné právě SORUDO, neb tam se učíš na modelovejch situacích, který se ti opravdu přihodí, např. přepadení v parku, na ulici, v hospodě více lidma atd ...


¨koukal jsem na to v dokumentu v tv a vypadalo to fakt zajimave..

_________________
CPL Kajkavac T.
A/1-23 INF, 2ID 2007-2011
615th MP Co. 2011-now

31B


04 led 2010, 19:29
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 říj 2009, 15:03
Příspěvky: 699
Bydliště: Stod
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Wrtak píše:
JAsný .. Já to nemyslel něják ve zlym :wink: ... Samozřejmě lekce z internetu nejsou nic oproti lekcím od někoho, kdo tomu rozumí. Vidim to i na cvičení dle netu. Dělá se tam strašně moc chyb při cvikách a pak často dochází ke zraněním. Co jsem se tak o to trošku zajímal, tak pro ,,normální'' život je víc využitelné právě SORUDO, neb tam se učíš na modelovejch situacích, který se ti opravdu přihodí, např. přepadení v parku, na ulici, v hospodě více lidma atd ...


no tak ono z toho netu nezbývá nic jineho v okolí 40 Km to nikdo pomálu ani nezná a když náhodou o někoho zakopneš chce několik tisíc za rok .. Na to ubránění když jde do tuheho ten net stačí :wink:


04 led 2010, 19:30
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 22 říj 2008, 20:16
Příspěvky: 81
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Já bych řekl že ne...Ale je to zas o názoru:D:DTo MUSADO musí být hodně zajímavé,hlavně když se dostaneš do takové situace jako je přepadení v parku atd...ale zas si myslim že když se na tebe sesypou 3 tk nwm nwm...Možná už bys to musel ovládat hodně dobře ale jinak bych řekl že to na víc jk 1,2 lidi nemá použití...O tom SORUDU jsem ještě nikdy neslyšel,tkže se du kouknout na google a něco o tom zjistit...


04 led 2010, 19:43
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 bře 2008, 21:00
Příspěvky: 970
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Pokud máš s kym trénovat a pilujete často, tak ano ... Jde o to získat určitý reflexi, návyky a umět vyhodnocovat v mžiku situaci ..

_________________
Wrtak -- GSAS
Vyhraješ, když porazíš. Ne když podrazíš !!

Mobile No.: 776 798 793
E-mail: Vrtak.Paramount@seznam.cz
33. Výcvikové středisko STŘÍBRO
57. Mechanizovaný pluk Františka Palackého


04 led 2010, 19:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 22 říj 2008, 20:16
Příspěvky: 81
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Co jsem koukal tk to SORUDO se specializuje právě na boj s víc protivníky,ozbrojenými...Kde chárníš osoby jako přítelkyni,dítě nebo tk něco...Tkže to musí být hodně užitečné...Jn,souhlasím s tebou...Hele kde ty bydlíš ve Stříbře?Několikrát už jsem si toho všiml ale nikdy jsem se nezeptal...


04 led 2010, 19:55
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 říj 2009, 15:03
Příspěvky: 699
Bydliště: Stod
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
no hoši daleko od sebe nebydlíme mohly by jsme se sejít někdy v létě s ostatnímy z teamu a hodit nějakej ten trening pozveme nekoho kdo se o to zajima a da zakladni lekci :D


04 led 2010, 20:17
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 22 říj 2008, 20:16
Příspěvky: 81
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
lool:D:Dnení to špatnej nápad se slézt:D:DMusado já nebudu praktikovat..Začínám s kickboxem a to jediný mi zatím bude stačit:D:DStod,tj myslím takej 40 km odtud ne?


04 led 2010, 20:29
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 říj 2009, 15:03
Příspěvky: 699
Bydliště: Stod
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Matt píše:
lool:D:Dnení to špatnej nápad se slézt:D:DMusado já nebudu praktikovat..Začínám s kickboxem a to jediný mi zatím bude stačit:D:DStod,tj myslím takej 40 km odtud ne?

:D jo tak 30-40 minut jízdy autem :D průměrnou rychlostí cca 70 kmh :lol: ne to ne ale ten čas tak souhlasí když se neloudáš .


04 led 2010, 21:31
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 06 bře 2009, 14:59
Příspěvky: 473
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Sorry, pánové, ale to je zas debata jak z prdele (Tebe nemyslím, Wrtaku :)

Jednak, učit se sebeobranu z YouTube, to je jak učit se hrát na kytaru ze záznamu koncertu Metallicy. Jasně - pokud jsi všímavej a máš talent, tak to odkoukáš a dokážeš možná zahrát tytéž písničky, ale tím to tak končí. Neznáš širší souvislosti, nemáš pojem o teorii, čímž pádem v jiné situaci než té na videu nebudeš pravděpodobně schopen reagovat.

Další věc - na MUSADO zapomeňte. Kdokoli, kdo se společně s Musadem setkal s něčím použitelnějším, záhy zjistil, jak neefektivní to je systém. AČR ho nepoužívá proto, že by byl kvalitní - ale někdo ho dokázal do armády dobře prodat (tak je to se vším). Většina vojáků, kteří se o problematiku zajímají, ve volnu cvičí ještě něco jiného (KM, Systema, atp.) Ptejte se Jericha ;)

Nerad hodnotím, zda je lepší Systema, Krav Maga, Escrima, Sorudo atd. Samozřejmě o některých mám dost negativní názor, ale jinak třeba Systema a KM mi přijde v principu dost podobná. V takovém případě je na každém, aby si zvolil to, co jemu víc vyhovuje...

_________________
http://www.zeleznakoule.cz

Krav Maga & Hardstyle Kettlebell instructor


05 led 2010, 12:26
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2009, 20:02
Příspěvky: 1084
Bydliště: Karviná
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Ona je to tady taky sféra vcelku děsivé teorie... můžeme se dohadovat, co je lepší, co horší, co je jednoduché, co efektivní... já zastávám názor, že na ulici se tě fakt nikdo neptá, jestli máš momentálně čas nechat se okrást a zmlátit... takové akce většinou nikdo nečeká, jestliže útočník jednou zaváhá, nemám nic proti tomu, aby dostal neutralizační zásyp... pokud je jich více (a jako že většinou bývá), záleží už jen na vašich schopnostech a zdravém úsudku... když má člověk dost rozumu, bude se vyhýbat nebezpečně vyhlížejícím místům a situacím... některým stačí rychlé nohy... a utéct, když jde do tuhého není žádná zbabělost... je to přirozená lidská reakce... teda... za předpokladu, že bandě 4 útočníků nepředhodím starou se psem... obrana něžného pohlaví je dle mého jedinou povinnou bojovou situací... na ulici ale nemají problémy jako "čest bojovníka" absolutně co dělat... pokud jsem napaden, budu naprosto klidně rozdávat rány do rozkroku a očí...

Abych to nenechal jen v hypotézách... já se teď už 3 rokem věnuju Muay Thai a bojovým sportům jsem propadl už v útlém věku.... musím přiznat, že mé tělesné dispozice ze mě spíš, než motýla dělají tank, ale na druhou stranu... spousta zlomyslníků oběť podcení jen na základě fyzických předpokladů... což je pro trénovaného ranaře samozřejmě absolutní výhoda... nebudu tady rozvádět nijaké konkrétní situace, do kterých jsem byl přinucen, nebo jsem se zapojil...

Můžu jen konstatovat, že kdokoli, kdo se cvičí v bojovém umění po kratší čas a prozatímně má rychlejší nohy, než mysl, by měl vystřízlivět a (radši než zkoušet nové techniky) zavčasu zdrhat...
čistě můj názor...

_________________
O oko přijdeš ve chvíli, kdy airsoft hraješ bez brýlí.
Pokud žádáte autorizaci na ICQ, podepisujte se. Nepodepsané házím do ignor listu!


07 led 2010, 19:31
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 22 říj 2008, 20:16
Příspěvky: 81
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Hezký:)jen by mne zajímalo co u tebe znamená kratší čas:)?


07 led 2010, 20:38
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2009, 20:02
Příspěvky: 1084
Bydliště: Karviná
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Matt píše:
Hezký:)jen by mne zajímalo co u tebe znamená kratší čas:)?

no... člověk se učí celý život... ale to je dost debilní vysvětlení... faktem zůstává, že lidi se učí různě rychle... někdo je talentovaný, někdo se snaží... já bych připravenost konkretizoval na období, kdy jsem si sám sebou jistý... něco ve smyslu... mistr mě ujistil, že mi můj sparring partner nestačí... obvykle tak druhá fáze výcviku...

_________________
O oko přijdeš ve chvíli, kdy airsoft hraješ bez brýlí.
Pokud žádáte autorizaci na ICQ, podepisujte se. Nepodepsané házím do ignor listu!


07 led 2010, 21:01
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 22 říj 2008, 20:16
Příspěvky: 81
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Ok,budu si to pamatovat,hodí se mi to:)Faktem ale stejně zůstává že nejlépe vycvičí ulice(pokud se teda proi němu nepostaví třeba thai boxer kterej to dělá 10 let):)


07 led 2010, 21:12
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2009, 20:02
Příspěvky: 1084
Bydliště: Karviná
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Matt píše:
Ok,budu si to pamatovat,hodí se mi to:)Faktem ale stejně zůstává že nejlépe vycvičí ulice(pokud se teda proi němu nepostaví třeba thai boxer kterej to dělá 10 let):)

tak ono kolikrát i pomůže, když se kámošema sejdeme v posilovně (je tam ring)... člověk pochytí pár věcí pro opravdu krizové situace, kdy je útěk nemyslitelný... pokud je souboj nevyhnutelný, uplatní se jakákoli překvapivá technika... třeba kousnutí... stisk jajec... cokoli, abych se dostal ze nebezpečí... osobně jsem teda ještě nikoho nehryznul, ale to budou asi ty moje hygienické návyky... K6 je fakt maras čtvrť... kdo zná, potvrdí...

_________________
O oko přijdeš ve chvíli, kdy airsoft hraješ bez brýlí.
Pokud žádáte autorizaci na ICQ, podepisujte se. Nepodepsané házím do ignor listu!


07 led 2010, 22:17
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 22 říj 2008, 20:16
Příspěvky: 81
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
:D:DNeznám,ale asi tam budou nějací skinheadi atd ne?Jn,ale tk muay thai patří k nejtvrdším boj.uměím na světě...S tím bych se už nebál,kdybych to už ovládal:)3 roky už je dostačující doba na to abys už něco pochytil...Popravdě jsem tky ještě nikdy nekousal ani neštípal..:)Jn,souhlasím s tebou:)


07 led 2010, 22:20
Profil ICQ
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 06 bře 2009, 14:59
Příspěvky: 473
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
@ Matt: Ono taky záleží, čemu se učíš. Některé systémy jsou postavené na jednoduchých základech a opakujících se principech (hlavně ty moderní) a tam jsi schopný různé techniky použít klidně i po jednodenním semináři (mluvím o použití techniky, ne efektivní obraně!). Na druhou stranu třeba asijská bojová umění je třeba trénovat mnoho let, aby je člověk mohl efektivně použít...

Další věc je, že nesouhlasím s tím, že nejlépe Tě připraví ulice. Jistě, je to lepší než sedět doma na zadku, ale je lepší mít nějaký trénink - různé techniky pak provádíš s mnohem větší efektivitou. Hlavně boj není jen o zmlácení jednoho člověka, je to i o vnímání okolí, právních následků, konsolidaci vlastních zranění apod.

@ Coutulosh: Toto mne zrovna celkem zajímá! Pokud vím, Muay Thai jako takové není přímo určeno k reálné sebeobraně, je to spíše ringový sport, který podléhá pravidlům a konvencím. Pokud máš zkušenosti s jeho využitím v praxi, budu moc rád, pokud se s námi o ně podělíš.
Jde o to, že Muay Thai Tě například nepřipraví pro případ, že bude útočník mít zbraň, případně techniky proti škrcení apod. Na druhou stranu věřím, že máš silnou průpravu v úderech a kopech, což je základ.

_________________
http://www.zeleznakoule.cz

Krav Maga & Hardstyle Kettlebell instructor


08 led 2010, 11:50
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor

Registrován: 02 kvě 2009, 19:10
Příspěvky: 944
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Muay Thai je/není ringový sport. Zaleží jen na školu, od které to chceš naučit. Tradiční Muay Thai jako takový je hodně bojový i na ulice, máš tam právě strašně moc technik na boj zblízka a tak. Ale je pravda, že strašně málo techniky na boj proti zbraní
2 Matt: že ,nejlepší škola je ulice ? To jsi takový rváč, že to víš nebo to ti to kluci při pivě řekl ? Ulice doopravdu není nejlepší škola, pravda, že na ulici se pozná, kdo má srdce na boj a kdo ne. Řekni mi, kdo ti na ulici, jaká má bejt tvoje stabilní poloha, jak efektivně uhýbat, vuyužít slabost a energie protivníka ?? a další milion věci.

_________________
" Až dojde na kontakt, tak je jedno jestli ti to lítá metr nahoru nebo doprava, hlavně že to lítá dopředu"


08 led 2010, 12:21
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 06 bře 2009, 14:59
Příspěvky: 473
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
@ Tom: Aha, díky za informaci :) I tak ale nejsem přesvědčený, že by Muay Thai vyučovalo nekonvenční techniky boje jako například KM (typicky klíče v očích, šroubovák v uchu, šutr v rozkroku :) Ale jak říkám, chtěl bych mít Thaiboxerský high-kick :) Právě díky tomu, že se thaibox soustředí víceméně jen na údery, lokty, kolena a kicky je má vypilované, protože se nezabývá technikami na všechny ostatní situace (hrozba palnou zbraní, škrcení, ohrožení třetí osoby atd. atp.)
V tom zase tkví kouzlo KM oproti úderově orientovaným systémům.

_________________
http://www.zeleznakoule.cz

Krav Maga & Hardstyle Kettlebell instructor


08 led 2010, 12:53
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor

Registrován: 02 kvě 2009, 19:10
Příspěvky: 944
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Radar_PiBtl144 píše:
@ Tom: Aha, díky za informaci :) I tak ale nejsem přesvědčený, že by Muay Thai vyučovalo nekonvenční techniky boje jako například KM (typicky klíče v očích, šroubovák v uchu, šutr v rozkroku :) Ale jak říkám, chtěl bych mít Thaiboxerský high-kick :) Právě díky tomu, že se thaibox soustředí víceméně jen na údery, lokty, kolena a kicky je má vypilované, protože se nezabývá technikami na všechny ostatní situace (hrozba palnou zbraní, škrcení, ohrožení třetí osoby atd. atp.)
V tom zase tkví kouzlo KM oproti úderově orientovaným systémům.

tak Muay Thai nebyl vytvořen za stejným učelem jako Krav Maga viď, Muay Thai ctí jiné ideály, byl vytvořen v jiné době, hlavní výhoda pro člověka co dělá Muay Thai vidím v tom, že získá neuvěřitelnou rychlost, výdrž, velká síla a koordinace ruk a noh.
Na Krav Maga se mi líbí jeho myšlenka, dozvěděl jsem o něm náhodou díky brutalní ruské Systema. KM, Systema (to je jak érsoft :D ) a novej Sorudo, možná i Musado vytvaří uplně jinou třídu boje, takže jestli někdo srovnává KM s Muay Thai tak je jen debil (nemyslím tebe Radare, to jsem jen uváděl jen jako příklad)

_________________
" Až dojde na kontakt, tak je jedno jestli ti to lítá metr nahoru nebo doprava, hlavně že to lítá dopředu"


08 led 2010, 13:17
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 22 říj 2008, 20:16
Příspěvky: 81
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Neříkám že uhýbání a toto se naučíš na ulici ale rozhodně výdrž ti dá ulice...Takový rváč rozhodně nejsem a ani kámoši mi o neříkali...Ale prostě znám lidi kteří nikdy nic nedělali,jen tvrdě makali a strčí nějaké aikido,judo,karate do prdky...2 Radar:tím systémem jsem myslel kickbox..Budu s ním začínat tk jsem se rovnou zeptal..:)


08 led 2010, 15:06
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor

Registrován: 02 kvě 2009, 19:10
Příspěvky: 944
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Matt píše:
Neříkám že uhýbání a toto se naučíš na ulici ale rozhodně výdrž ti dá ulice...Takový rváč rozhodně nejsem a ani kámoši mi o neříkali...Ale prostě znám lidi kteří nikdy nic nedělali,jen tvrdě makali a strčí nějaké aikido,judo,karate do prdky...2 Radar:tím systémem jsem myslel kickbox..Budu s ním začínat tk jsem se rovnou zeptal..:)

výdrž ti dá ulice ?? Na tvém příspěvku jsem dočetl že na sebe makají (pravěpodobně posilka anebo nějaká manuální práce).
a strčí nějaké aikido apod. ?? To zaleží na tom, jestli ten aikido to dělá už nějakou dobu, anebo tam zašel 10x, koupil si kimono a držkuje že umí aikido. Zaleží taky na váhové rozdíly, že jo.
A ty systémy co jsi napsal, tak bych je rád rozváděl. Judo je dost špatný případ, judo je z 90% čistě sportovní záležitost, většinou časů tam stravíš nad kotouly, pády, kopy, údery ... není přiliš improvozující.
Aby tvé kamarády strčil nějaké lepší aikido do kapes, o tom bych hodně pochyboval, aikido je hodně zaměřený na kontakt, využítí energie, flexibilitu, bolestivý body na těle
A jestli tvé kamarády strčil nějaké lepší karate do kapes, o tom už budu hádat, protože rychlost karateristy, plus síla a technika jeho úderu a kopu, výdrž tak, že celou hodinu hopkáš jako debil, pak si další půl hodiny si necháš mlátit aby ti všechno tvrdlo ...

_________________
" Až dojde na kontakt, tak je jedno jestli ti to lítá metr nahoru nebo doprava, hlavně že to lítá dopředu"


08 led 2010, 15:20
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 06 bře 2009, 14:59
Příspěvky: 473
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
@ Tom: Jo jasně, s tím srovnáváním máš naprostou pravdu (sám to samé potvrzuji v předcházejícím příspěvku! Já jsem obecně proti srovnávání bojových umění/sportů/sebeobranných systémů, i když na druhou stranu připouštím, že některé jsou méně efektivní, některé více.

Ono záleží dost na tom, co tomu kterému jedinci vyhovuje (příklad: Systema doporučuje ruku s nožem chytat, KM odrážet - mě osobně vyhovuje více druhá varianta, ale samozřejmě někomu může vyhovovat první...). Tak jako tak mezi Muay Thai a KM je ten zásadní rozdíl, že MT je bojový sport a KM sebeobranný systém - v něm se žádné soutěže nepořádají, nemělo by to smysl.

Ale je vidět, že jsme na stejné vlně, což jsem rád :)

@ Matt: Jestli Ti můžu radit, pokud to myslíš se sebeobranou fakt vážně, Kickboxu se spíš vyhni - z důvodů, které jsem tu již několikrát zmínil. Pokud máš tu možnost, vyber si radši některý ze sebeobranných systémů (KM, Systema, Wing Tsun, v horším případě Musado)

_________________
http://www.zeleznakoule.cz

Krav Maga & Hardstyle Kettlebell instructor


08 led 2010, 16:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 22 říj 2008, 20:16
Příspěvky: 81
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: Airsoft v sebeobraně
Tím že hodně makají sem myslel jen že tvrdě pracují v práci...Do posilovny chodili tk 2x za rok...Nechci se učit přímo jen sebeobranu,beru to spíš jako další koníček..Boj. sporty jsem chtěl dělat od mala..Taky si od toho slibuji že naberu nějaké svalstvo,nejradši bych chodil na nějaké tae-kwon-do(kvůli kopům) nebo na aikido(kvůli sebeobraně).Jenže bohužel blíž než 30 km odtud nic takového není a kdybych dojížděl tk bych nestíhal jelikož jezdím domů kolem 5tý...Tkže tady blízko je už jen ten kickbox.


09 led 2010, 10:14
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 289 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz