Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 20:48




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Zkušenosti s ČFA 
Autor Zpráva
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Zkušenosti s ČFA
Tak jo, musim narovinu říct, že dnešek pro mě byl asi poslední perlou a oficiálně sem zkopiruju můj článek z našeho interniho fora a podělím se s vámi o zkušenosti s touhle pseudoorganizaci.

Nevím, jestli se tady o tom nějak ví, ale u nás na severu již prý (dokonce nějakym rokem) operuje skupina, která si říká ČFA (česka federace airsoftu), k memu překvapení je tahle skupina registrovaná i u usteckého soudu a k ještě většímu trollu se tato skupina může legitimovat ve světě jako celorepublikove hnuti. Neřešil jsem tuhle skupinu do chvíle, než jsem jel se svym týmem na jednu z jejich pořádaných akcí, v domnění, že jedeme na další ročník jiné akce. Rozepíšu se tady s tím jaký jsem z toho měl pocit a co jsem vlastně zjistil, že za tragedii ČFA je.

Perla č.1 - Akce Zrcadlo-Neviditelné hledí a vůbec jsem se v roce 2016 se šokem dozvěděl, že Airsoft má oficiální asociaci.

2-3.4.2016 se konala jejich (Tušim že dokonce i první velká) akce s názvem Zrcadlo, celý náš tým myslel, že se jedná o akci od týmu Wikingové, kteří tuto akci vymysleli a již několik let špičkově pořádají. Hold nás chlapci nalákali na cizí peří se slovy "že Wikingové to dělat nechtěji a předali to jim" - toto vyšlo z úst samotného prezidenta této asociace M. Maška, který dokonce měl takovou drzost, že této akci dal i pořadové číslo podle pořádání (tzv. hodně lidí si dodneska myslí, že i předchozí akce typu Zrcadlo pořádal Mašek). Nebudu tu psát jak ta akce probíhala, nicméně moje překvapení se hlavně točilo kolem jedné věci, k Maškovi a celkově ČFA patří neskutečné množství "dětí", přesněji řečeno Maškovu skupinu tvořili lidé s věkovým průměrem kolem 17 let. K tomuhle se vrátím později. I tak byla celá akce na začátku strašně formální, dostal jsem i pásku s vlastním identifikačním číslem, u které jsem už na začátku nechápal proč. Vždyt v airosftu vás zajímá zásah nebo ne, ne že jdete za tím člověkem se slovy "352999 dostal sem tě, píšu si" - WTF? Další taková situace co mi už začala dělat vrásky s podezřením na ojeb byla ta, kdy jsme na této akci šli s kolegou v noci za úplné tmy stejnou trasu jako dvojice, která akci vyhrála (členové Maškovo ČFA) a ona dvojice věděla na metr přesně kde všechny body jsou - ok třeba dobra připrava říkal jsem si, do chvile než jsem zjistil, že oni mají záhadně body, které se ostatním účastníkům "ztratily". A proč jsem vlastně před chvílí psal o těch "dětech"? Po tom co jsem přímo mluvil s Maškem jsem zjistil, že je v úzkém kontaktu s rodiči těch dětí a zjistil, že ČFA funguje zároveň jako "kroužek" pro děcka, u kterých se rodiče bojí je pouštět na kropící akce. Že tyhle děcka nepřiznavaji zasahy pod deset metru je mi fuk, ale že jsem zjistil, že Maškova estráda je sponzorovaná rodiči těhle dětí, kteří si myslí, že ČFA ma nějaké oficiální postavení v ČR mi přijde jako totální humus oproti lidem, kteří pořádají akce už několik let a mají i dobré jméno.

Zároveň jsem byl nasranej k nepoznání po zjištění, že Mašek bez mého souhlasu, či souhlasu dalších lidí použil fotky nás a ostatních účastníků akce k propagaci ČFA, aniž by nám o tom řekl. Ani jsem nebyl poučen na této akci, že by k něčemu takovému mohlo dojít! Zároveň toto video porušuje autorské práva i svojí zvukovou stopou (písnička), o které pochybuju že ji Mašek vlastní. Dop*dele jak může oficiální orginazice, která se chvástá, že stojí za celou ČR porušovat hned dva zákony naráz a dělat že to je v pořádku?!

Perla č.2 - Projekt NAL

Alias Narodni Airsofotva Liga - z vyprávění lidí co o to měli doopravdy zájem - další konve na peníze. Maškův pokus udělat placený registr týmů, kteří by směli díky registru hrát vůbec na akcích.

Perla č.3 - Projekt ČFA TEST

Projekt o kterém se opěk Mašek chvástal, jak s tím zboří svět - projekt se nikdy nenastartoval

Celkem použitelny č.1 - skupina na FB Klub přátel Severočeského airsoftu

S jedinou chybou, hlavní cenzura je opět Mašek, ktery si tam sponzoruje vlastní akce. Pokuď vás z jakéhokoliv důvodu nemá rád, akci vám smaže. Osobně tuhle věc ani nepoužívám, ale vím, že skupiny co opravdu něco dělají s ním mají potíže.

Perla č.4 - "Posílejte nám peníze na účet nebo nebudou akce"

Asi největší LOL co jsem od něj uviděl, tímhle se úroveň celé ČFA potopila o par dekád opět dolů, Mašek s ČFA veřejně "prosili" o peníze na akce, které pořádají. Kdy je akce stoji 50kč na pásky...

Perla č.5 - EAA

Z toho co jsem se dozvěděl je tahle "Evropská Airsoftová Asociace" stejný fail jako ČFA, také založena nějakým rychlochytrákem, protože to nikdo jiný neudělal. ČFA se chvástá, že díky nim je možno zásadně a skrze ve spolupráci s ČFA poslat reprezentaci.

Celkem použitelny č.2 - stavba Airsoftove areny "Na pudláku"

Abych tu furt říkal, že maji některe napady naprdlačku i s jejich chováním, celkem mě překvapila stavba jejich areny. Nicméně po zjištění, že staví přesnou kopii americke Wewolf areny jde opět jen o přežvykany napad někoho, kdo už originální byl. Navíc, jak je to s vlastnictvím toho pozemku bůh ví, spekulace jsou ale ty, že to opravdu Maškovi patří a už dokonce několika lidem rozesilal hromadne maily o kompetetivni zápasy "o poháry".

Perla č.6 - Pozvanky do Airsoftove areny "Na pudláku"

viz. výše, Maškovo pozvánky na jeho kompetetivní zápasy začinaly stylem "chcem to pořádat ale musíte chtít vy, bude vás to stát tolik a tolik a musíte sehnat tolik a tolik týmu jen proto, aby jsme vás registrovali".
Oukej - takže nás někdo zve na kompetetivní zápas a pak mi napíše, že vlastně já mu mám všechno včetně propagace zaplatit, jinak to neuspořádá...

Perla č.7 - poslední akce a muj konečny nazor na ČFA (Bitva o horu
Qupaka)

Dneska v sobotu ráno jsem se nudil, bylo volno (2.7.2016), v okolí jiné akce než Maškova střílečka nebyla. Nu což, rozhodl jsem se, že provětrám brokovnici a jel jsem. Asi moje největší zvědavost byla ona Maškova arena. Po totálním zklamání a bezhlavy kropičce v prostoru tak malym, že jsem byl vubec rad, že mě kryjou pampelišky jsem to opět vzdal. Děti z ČFA maji asi pravidla podle sebe, kdy maj deset životu nebo nevim. Obecně lidi kolem ČFA hrajou podle svych pravidel.

Perla č.8 - ZASE další projekt, tentokrát ASPS

Anen Airsoft Practical Shooting - mam dost.

Mašek je pohádkář, který kolem sebe má stejně pochybnou sortu lidí, který bych s Airsoftem vubec nespojoval, obecně to jsou prasata, který nepatřej na akce. Původně jsem si myslel, že ČFA je projekt, ktery chce opravdu něco dělat a ne jen chlubit se cizí prací a tahat peníze z lidí, kteří Airsoftu nerozumí.

Snad mě za tohle nezprasite, třeba mate lepší zkušenost, ale já tuhle bandu kidů s velitelem co se chvasta, že je megaairsofter z protectoru fakt podporovat nehodlam.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


02 črc 2016, 20:40
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Zkušenosti s ČFA
Ono to ešte existuje? :-D inak áno..docela sa to riešilo aj tuna a ohlasy si prečítaj. Toho že by ťa niekto zprasil kvôli nákladu na ČFA by som sa nebál :-D
viewtopic.php?f=244&t=9051&hilit=čfa&sid=09ed405fe868bf406e500ee37e2d41c2

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


02 črc 2016, 23:13
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2010, 11:53
Příspěvky: 1207
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Zkušenosti s ČFA
Imho to stojí na tom panu Maškovy (myslím že vím koho myslíš). Pokud je to takový křivák tak na to přijde dost lidí poměrně rychle a už si neškrtne.

_________________
CaG3 ris - GD130- 155ms -> DMR
Custom M4 - 110 - 133ms
Tm AUG,Cyma Mp5,Cyma AK, JG G36
WE G17,Mp7,brokovnice
https://www.facebook.com/TripleCanopyPraha/?fref=ts


12 črc 2016, 09:26
Profil
Svobodník
Svobodník
Uživatelský avatar

Registrován: 11 čer 2010, 21:33
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: Zkušenosti s ČFA
Čau lidi
Nechci tu rozvíjet diskuzi okolo ČFA, co je psáno je asi pravda, osobně se mi ten projekt příčí v zubech.

Bohužel se o tom co se zde píše o Zrcadle dozvídám až po několika letech. Nikdy sem se s M.Maškem ani tím borcem z ČFA o ničem takovém nebavil, nikdy od nikoho nedostali povolení něco takového pořádat no a na závěr, to co pořádali, nemělo ani punc Zrcadla, je to totiž hodně náročná akce ve všech směrech. Akce je momentálně odložena.

Díky za pochopení

_________________
Pro Patria Et Wiking


24 dub 2018, 18:34
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Zkušenosti s ČFA
Důrazně upozorňuju všechny týmy v ČR a na Slovensku, aby si zjistili jestli jejich údaje a jejích jména nejsou zneužívána dementama z téhle pseudoskupiny u nás na severu!

Malá story:

Ti z vás kdo četli původní příspěvěk asi víte, že pár mamlasů kteří hrajou co hrajou max o víkendu si založilo podnikatelský záměr ve stylu "poserem co můžem".

Kdyby se jednalo o nějaký hokus pokus tak je mi to jedno.

Nicméně...

Před měsícem mě kontaktoval člověk z našeho uskupení na severu, že je na google play ke stažení aplikace (ČFA APP - ČESKÁ FEDERACE AIRSOFTU), která obsahuje týmy "které jsou součástí projektu"

V těchto týmech bylo minimálně 8 dalších, o kterých vím, že s ČFA nic společného mít nechtějí. Po menším sondováním jsem zjistil, že dotyčný předseda se chvástal i týmem kde působím ve vedení, že je součástí jejich retardovaný ligy. Problém je, že tahle aplikace zobrazuje cca 50 týmů (možna víc, nevim) a zobrazuje v nich i údaje jako jsou telefonní čísla, jména, maily apod.

Kdyby se jednalo o nějakou freeopen aplikaci, tak je mi to u prdele. Nicméně dotyčnej má na tom založený byznys a podle pár klepů co se ke mě doneslo, tak se snaží i v našem krajským městě používat jména cizích týmů a celkový počet jako páku pro povolení na akce či sponzoring.
Důrazně doporučuju si dohledat, jestli tam váš tým není a pokud ano, tak podejte oficiální žádost google o smazání informací.

Dotyčný si podle nás sepisuje falešný smlouvy a dohody, kterýma se potom obhajuje (při první konfrontaci a výhružkou pod hromadnou žalobou začal plácat, že s nimi údajně máme ligovou smlouvu)

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


25 bře 2019, 16:54
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz