Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 03:59




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 454 ] 
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další
 airsoft vs paintball 
Autor Zpráva
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek airsoft vs paintball
Zdravím všechny sofťáky, barvičkáře i všechny další návštěvníky.
Ač se zdají obě dvě zábavi na venek stejné, není tomu tak.
Proto se ptám:
co vás zavedlo zrovna k airsoftu/paintballu?
Jaký je podle vás rozdíl (nemyslím jenom v tom že jedni barví a drůzí ne, ale myslím v přístupu ke hře) mezi těmito dvěmy aktivitami?
Co si myslíte o jednom a o druhém?

Byl by jsem rád, když by se diskuze ubírala slušným směrem a neskončilo to pomlováním jednoho nebo druhého. Přeci jenom, každý člověk je odlišný a má jiný vkus a zábavu.

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


07 pro 2008, 22:27
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 bře 2008, 21:00
Příspěvky: 970
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Já jsem AS začal hrát proto, že jsem vždycky měl rád věci spojený s válkou nebo bojem a díky AS se možu vžít do role vojáka ... JInak zkráceně mě to prostě baví. Jinak další věcí jsou lidi kolem AS a to, že v AS jde hlavně o fair-play a zábavu ...

_________________
Wrtak -- GSAS
Vyhraješ, když porazíš. Ne když podrazíš !!

Mobile No.: 776 798 793
E-mail: Vrtak.Paramount@seznam.cz
33. Výcvikové středisko STŘÍBRO
57. Mechanizovaný pluk Františka Palackého


07 pro 2008, 22:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Airsoft je válka, paintball je sport :-) Rozdíl mezi tim je obrovskej, prostě paintball je hra pro zábavu, se skutečným bojem má narozdíl od airsoftu pramálo společného. Vrcholem militarismu v paintballu je koupě originálních maskáčů a úprava zbraně na něco-hodně-vzdáleně-připomínajícího-skutečný-kvér, to i čistě 'free' airsoft je bližší reálnému boji :) Další rozdíl je v tom, že paintball je mnohem víc 'oficiální' a bližší klasickému pojetí sportu se soutěžemi, sponzory atd., zatímco airsoft je téměř undergroundová záležitost na hranici zákona :D Neodsuzuju paintball, pro chvilkové zablbnutí/odreagování je mnohem lepší než airsoft, ale nemůžu si pomoct od pocitu že airsoft je prostě něco víc :-) Při paintballu prostě člověk nikdy nezažije pořádnou vícedenní akci, pochod, přespávání pod celtou ve slejváku, pořadovky ani spoustu dalších věcí...prostě je jen o střílení a akci. A největší rozdíl je, že při paintballu nikdy, nikdy, nikdy člověk nezažije ten správnej pocit, kterej všichni známe a kterej prostě nejde popsat :wink:

A jinak, tohleto je téma naprosto ideální pro pořádný flamewar...tady sice asi moc paintballistů nebude, takže hrozba není taková, ale stejně vás varuju...pozor na pusu :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


07 pro 2008, 23:21
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Jestli si někdo myslí, že AS je blíž "skutečnému boji" než cokoliv jiného, tak tomu nevěřím. Nemyslím si, že by AS připravil člověka na skutečný boj lépe než paintball. Důvody jsou různé, ale hlavní je ten, že když člověku nejde na bojišti o život, postrádá psychická příprava to nejdůležitější - zvládání strachu. Navíc mnoho lidí reaguje v AS a díky AS přesně opačně - postupují dopředu nekryti, nebo přebíhají z místa na místo s vědomím, že je stejně nikdo nemůže zasáhnout. Možnáž stopadesátek pružin a plnění zásobníků reálným počtem na věci moc nemění - pořád je to zábava, sport, ale rozhodně ne válka.

Nicméně jsem zvolil AS proto, že ve své době byl jediný dostupný, zbraně vypadají "opravdově", střelivo je mnohem levnější a člověk po boji nevypadá jako barevný šašek. Kromě toho co vídám záběry z paintballu, tak je to běhání mezi nafouknutými balóny a kropení druhé strany. V nějakém seriálu jsem viděl i vysvětlení, jak střílet - zbrń má dvojitou spoušť, takže se dá mačkat střídavě ukazováčkem a prostředníkem a to bylo popisováno jako cesta k vítězství ...

Ne že bych si paintball nezahrál, ale věnovat se mu nechci.


08 pro 2008, 08:18
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Já si taky nemyslim že by airsoft připravil člověka na skutečnou válku, ba právě naopak, při airsoftu člověk získá řadu návyků, které by pak v případném skutečném boji byly na škodu a mohly by ho stát život. Ovšem to nic nemění na tom, že je Airsoft svým pojetím pořád mnohem blíže realitě než paintball :)

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


08 pro 2008, 11:47
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Spatnymi navyky je napr to, ze lidi nezajistujou Zbrane.

Za to ze nekdo nema zajisteno se u nas klikuje :-)

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


08 pro 2008, 13:53
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Já jsem myslel hlavně věci typu krytí se za hustým křovím nebo nebo pocit 'je ode mě dvěstě metrů, takže se nemusim bát :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


08 pro 2008, 15:49
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Zdravim všechny. Tak tady máte jednoho barvičkáře, kterej hreje pouze 2 roky, ale opravdu se o Military Paintball zajímám a preferuju námi tvz. HardCore Military Paintball...

AS sem hrál cca rok a pak sem si zahrál sportovní paint a bylo my jasné u čeho skončím... Hlavně šlo o to, že je TÉMĚŘ vždy jasný zásah a nedochází k hádkám s nepřiznávačema. Abych tohle uvedl na pravou míru, tak MP (military paintball) je hodně uzavřená komunita, ketrá se před několika lety (alespoň tak mi to chlapy vysvětlovali) vytvořila hlevně kvůli nepřiznávačům. Říká se, že tě kulička vždy obarví a jasně vyřadí ze hry, ale skutečnost je úplně jiná. Hraje se často s tvrdšíma kulema kvůli praktické prostupnosti houštím a vyšší trávou. Tvrdé kule které projdou trávou logicky, špatně a ne vždy prasknou na cíly. Hlavně u mladších hráčů, kteří musejí dělat největší rambo hráče se stává že až zajímavě často neumírají... (Mimochodem mě je 16 a je to opravdu málo let v porovnání s ostatními. Proto mám i přezdívku Maldas. Ostatní v teamu se pohybují okolo 20-30 půměrně u nás a když jsem hledal team, tak můj věk byl opravdu problém. Ovšem ted bych si to nedokázal představit bez MG Military Paintball http://www.militarygame.cz ) Uzavřenou MP komunitou se jako bod číslo jedna zamezilo nepřiznávání zásahů a jako druhý bod je disciplinovanost, která se opravdu projevuje kůli uzavírání her vyřejnosti. Tyto hry jsou se scénářem a jsou např. celodenní a v lednu se chystá hra 24-30 hodin nepřetržitě. A jsou méně, ale přesto jsou HC MP celodenní hry s jedním životem a v MP se vždy hraje na omezenou munici, což šlověka nutí k taktizování. Toť k tomu, jak si spiousta lidí myslí že paintball je hra na 5- 10 min na ploše 4x4 metry... :evil: Také tvz. teplákisti nejsou výtáni. S někým v teplákové soupravě se na takových to akcích nesetkáte a většinou platí teamový vzor. My např. vz. 95 a kdo nemá, jednoduše nejede na akci. Popravdě mě až mrzí fotky, které se vystavují na netu údajně jako MP (jsou to kemerčí akce), kde tam lidi pobíhají v jehličí (bůza) a červených teplákách. Ted ještě k těm barvičkám, tak když jí dostaneš a prostě musíš vypadnout z hry a pak máš čas si všechno od barvy pěkně vypucovat. Ta barva se dá setřít třeba listem ze stromu... A je fuč! K těm zbraním. Ano jsou protě tvz. zohybané trubky a zohybané trubky které si někdo zkusí upravit podle sebe a pak tvrdí jak má super MP zbraň. To je taky hrozný. Dobře. Já sám mám zohybanou trubku s kterou jsem hrál ted ze začáktu a koncem tohoto roku je v plánu G36C. Je to ovšem pouze o penězích, protože základ této zbraně resp. Tippmann A-5 stojí 6500Kč a koupenej upgrade aby vypadala opravdu jako G36c vyjde na necelých 10 000 Kč. Ovšem není to tak douho co se začali tyto kity na zbraně prodávat a tak je tolik lidí nemá. http://www.youtube.com/watch?v=oujSjFVhmRQ

Já sem si vybral MP, kvůli Efektům ve hře, ale řek bych to tak, že pro vyizuálnost mám srdíčko sofťáka. Chci aby to nějak vypadalo a opravdu mě mrzí že často v sobotu večer odjedou z akce 2 třetiny lidí a pak aby toho nebylo málo pulka z tý třetiny se převleče do civilu. :( Kvůli vizuálnosti taky pořizuju ten G36C kit. Jinak na tuto zbraň jsou další kity... Aby to někdo nechápal tak jakou že je G36C jediná takováto zbraň. Tu sem si vybral já a tak se o ní zmiňuji. A hlavně Paintball je oproti AS opravdu maximálně možná záležitost jak napodobit skutečný boj. A jestli někdo řikátě že ne, tak mi vysvětlete, proč paintballem trenujou spec. jednotky atp. A ještě musim říct, že se mi více líbí MP komunita hlavně z věkového hlediska... Ne že bych se v AS komunytě moc vyznal. Dodám že jsem se bavil už se spoustou sofťáků a shodli sme se ( šlo o dospělé a ne výrustky jako sem já :oops: ), že v AS se napodobují skutečné jednotky a v MP vytváříme své vlastní. To je zatim odemě tak nějak vše.... Jinak takováto diskuze probíhala před pár lety na MP foru : http://forum.military-paintball.cz/viewtopic.php?t=335
_______________
http://www.militarygame.cz

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


08 pro 2008, 16:31
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2008, 17:06
Příspěvky: 493
Bydliště: Kynšperk nad Ohří
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Citace:
A hlavně Paintball je oproti AS opravdu maximálně možná záležitost jak napodobit skutečný boj. A jestli někdo řikátě že ne, tak mi vysvětlete, proč paintballem trenujou spec. jednotky atp.


Paintball trenuji proto ze u armady se nemuze podvadet jako v kazdy jiny praci , ikdyz obcas se to proste deje (politika...) , paintball ti totiz napodobi vic tu strelbu to je pravda , softovy kulicce kolikrat bezproblemu uhnes ovsem vic military mi prijde soft uz jen proto ze vetsina softaku chodi v kompletech , nikdy sem se moc o barvickare nezajimal ale kdyz sem nejaky videl tak proste dziny a mikinu a uz se behalo , osobne se mi paintball nelibi protoze je az prilis znamej a muze ho delat kdo chce a temer kdy chce, porad je to ale vec nazoru a toho jak ty lidi k tomu pristupujou , muze byt vic military jednotka v paintballu nez v AS a stava se to - viz teplakovci

_________________
Máš chuť si to někdy vyříkat s někým ze sousedního města? Teď máš jedinečnou šanci! Klikni a přidej se!


08 pro 2008, 17:35
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 26 lis 2007, 17:02
Příspěvky: 627
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Já začal hrát airsoft už před 9 lety, kdy mě oblečení větnamskejch a potom našich jehličkovejch maskáčů přivádělo k agónii.Mám rád v ruce reálně vypadající kvér a že tu máme nepřiznávače???To je samozřejmě bez pochyb, ale co když nepřizná zvednu to na hlavu a většinou když má čim tak potom přizná vždyck.Nehledě na to, že upgradovaná zbraň v AS střílí okolo 60-70 m na 5cm přesně což v Paintbolu se opravdu říct nedá :wink: Je pravda že jsem ho hrál jen jendou, ale nikdy bych ho za AS neviměnil už kvůli tomu vzhedu kvérů a kuli té přesnosti :wink:

_________________
Nenávist je přítěž, živoj je moc krátkej na to, abychom byli pořád nasraní!
www.gsas.ic.cz


08 pro 2008, 17:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
prosim co má společného airsoft s realitou války, když máte u sebe při hře miliardy kuliček ??


08 pro 2008, 17:43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Griffon píše:
Airsoft je válka, paintball je sport :-) Rozdíl mezi tim je obrovskej, prostě paintball je hra pro zábavu, se skutečným bojem má narozdíl od airsoftu pramálo společného. Vrcholem militarismu v paintballu je koupě originálních maskáčů a úprava zbraně na něco-hodně-vzdáleně-připomínajícího-skutečný-kvér, to i čistě 'free' airsoft je bližší reálnému boji :)

A jinak, tohleto je téma naprosto ideální pro pořádný flamewar...tady sice asi moc paintballistů nebude, takže hrozba není taková, ale stejně vás varuju...pozor na pusu :D


Ty jsi dobře sjetej :lol:

Uvědom si co tu meleš za ko*/tiny. Vůbec nevíš co to je PB jen víš jak se to jmenuje.
Skutečný kvér znám jen jeden a to jsou originální zbraně - a né ta tvá prskavka s elektromotorkem. :lol:
Jinak si uvědom .... reálnější zbraň se nemusí rovnat vzhledu. Tím chci říci že k praktičnosti má AS docela smutný začátek. Jinak osobně k AS nic nemám jen k podobným týpkům jako ty, co mají informace od své babičky. A ty co potkávám, chodí mezi barákama s odjištěnou zbraní a myslí jsi že jsou IN.
jinak ty válečníku bych tě chtěl vidět opravdu někde válčit na ostro - myslím že právě ti co mají podobné keci se leknou a utečou. Bych chtěl vědět tvou reakci, když mě uvidíš komplet ozbrojenýho a má 7,5kg a přez metr dlouhá hračka by ti hrozila možnou hrou na ty tvé vojáky. By si strachy utekl a ještě by si cestou ten svůj gun stratil 8) :twisted:


08 pro 2008, 17:45
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2008, 17:06
Příspěvky: 493
Bydliště: Kynšperk nad Ohří
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Hurvin píše:
prosim co má společného airsoft s realitou války, když máte u sebe při hře miliardy kuliček ??

a kdo rika ze miliardy kulicek? ja treba u sebe nenosim zadny pac nejsou lowe na kupovani :D vzdycky po me nekdo musi mrsknout zasobnikem a nebo nejaky kule pujcit , to ze hold sou tocaky je vymysl lenivych lidi co jsou liny prebijet nebo kupovat dalsi zasobniky

_________________
Máš chuť si to někdy vyříkat s někým ze sousedního města? Teď máš jedinečnou šanci! Klikni a přidej se!


08 pro 2008, 17:46
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2008, 17:06
Příspěvky: 493
Bydliště: Kynšperk nad Ohří
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
4Navstevnik , jak tak ctu tvuj prispevek tak nvm jestli si vojak nebo nekdo tezce namachrovanej , protoze takhle se navazet do cloveka za to ze ma rad AS a prijde mu militarni je fakt dost ujety

_________________
Máš chuť si to někdy vyříkat s někým ze sousedního města? Teď máš jedinečnou šanci! Klikni a přidej se!


08 pro 2008, 17:48
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
to neříká nikdo stačí se podívat na veškerý video, který se v airsoftu natáčí viz. poslední akce Milovice . neříkám, že nevypadáte akčně, ale samotnej boj je realitě na válku opravdu hodně vzdálenej.


08 pro 2008, 17:52
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2008, 17:06
Příspěvky: 493
Bydliště: Kynšperk nad Ohří
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Hurvin píše:
to neříká nikdo stačí se podívat na veškerý video, který se v airsoftu natáčí viz. poslední akce Milovice . neříkám, že nevypadáte akčně, ale samotnej boj je realitě na válku opravdu hodně vzdálenej.

BC je akce pro softaky ,tam je opravdu ve vzduchu vice kulicek nez kysliku, takovyhle akce se mi nelibi uz z toho duvodu jak tam jen behaj a strili bezhlave jak pominuti , stacilo mi to videt v TV a opravdu sem se stydel ze lid si to spoji s AS a pak takhle vidi i nas co fkt vystrelime az kdyz "vime" ze se trefime a nebehame jak postreleny lane po lese

_________________
Máš chuť si to někdy vyříkat s někým ze sousedního města? Teď máš jedinečnou šanci! Klikni a přidej se!


08 pro 2008, 17:54
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 19 říj 2008, 19:26
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Návštěvník píše:
Griffon píše:
Airsoft je válka, paintball je sport :-) Rozdíl mezi tim je obrovskej, prostě paintball je hra pro zábavu, se skutečným bojem má narozdíl od airsoftu pramálo společného. Vrcholem militarismu v paintballu je koupě originálních maskáčů a úprava zbraně na něco-hodně-vzdáleně-připomínajícího-skutečný-kvér, to i čistě 'free' airsoft je bližší reálnému boji :)

A jinak, tohleto je téma naprosto ideální pro pořádný flamewar...tady sice asi moc paintballistů nebude, takže hrozba není taková, ale stejně vás varuju...pozor na pusu :D


Ty jsi dobře sjetej :lol:

Uvědom si co tu meleš za ko*/tiny. Vůbec nevíš co to je PB jen víš jak se to jmenuje.
Skutečný kvér znám jen jeden a to jsou originální zbraně - a né ta tvá prskavka s elektromotorkem. :lol:
Jinak si uvědom .... reálnější zbraň se nemusí rovnat vzhledu. Tím chci říci že k praktičnosti má AS docela smutný začátek. Jinak osobně k AS nic nemám jen k podobným týpkům jako ty, co mají informace od své babičky. A ty co potkávám, chodí mezi barákama s odjištěnou zbraní a myslí jsi že jsou IN.
jinak ty válečníku bych tě chtěl vidět opravdu někde válčit na ostro - myslím že právě ti co mají podobné keci se leknou a utečou. Bych chtěl vědět tvou reakci, když mě uvidíš komplet ozbrojenýho a má 7,5kg a přez metr dlouhá hračka by ti hrozila možnou hrou na ty tvé vojáky. By si strachy utekl a ještě by si cestou ten svůj gun stratil 8) :twisted:

Haha kdo jinému jámu kopá je u něj na brigádě :lol: bych tě chtěl taky vydět kdybys byl na bitevnim poly a všude okolo tebe lítaly kulky(4parman střely :lol: )

_________________
Naším úkolem není padnout za vlast,ale přinutit ty na druhé straně,aby padli za tu svou


08 pro 2008, 17:55
Profil ICQ
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Kuny píše:
4Navstevnik , jak tak ctu tvuj prispevek tak nvm jestli si vojak nebo nekdo tezce namachrovanej , protoze takhle se navazet do cloveka za to ze ma rad AS a prijde mu militarni je fakt dost ujety


Tak tu nepište hovadiny a nebo se k PB vůbec nevyjadřujte - nevíte o čem píšete děcka! 8)
Podle toho co tu čtu máte sakra malé znalosti. Až se vůbec někdy dostaneš na nějak opragvdu good PB akci - tak se můžeš vyjadřovat. ( jenže nebudeš mít důvod jako i jiní AS hráči, který jsem sebou vzal ).


08 pro 2008, 17:58
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Návštěvník píše:
A ty co potkávám, chodí mezi barákama s odjištěnou zbraní a myslí jsi že jsou IN.


jo i tací jsou ... bohužel.osobně taky hraju as, a když nejsem na akce, tak je kvér uklizenej v báglu nebo tašce, tak aby nebyl vydět ... a většina lidí co znam, tak nosí zbraně v taškách a nemají rádi takovéto co e akorát předvádějí ...

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


08 pro 2008, 17:59
Profil ICQ
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 19 říj 2008, 19:26
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Návštěvník píše:
Kuny píše:
4Navstevnik , jak tak ctu tvuj prispevek tak nvm jestli si vojak nebo nekdo tezce namachrovanej , protoze takhle se navazet do cloveka za to ze ma rad AS a prijde mu militarni je fakt dost ujety


Tak tu nepište hovadiny a nebo se k PB vůbec nevyjadřujte - nevíte o čem píšete děcka! 8)
Podle toho co tu čtu máte sakra malé znalosti. Až se vůbec někdy dostaneš na nějak opragvdu good PB akci - tak se můžeš vyjadřovat. ( jenže nebudeš mít důvod jako i jiní AS hráči, který jsem sebou vzal ).

Joo to máme, páč PB nehrajem a ty snad víš něco o airsoftu?Podle toho co tady píšeš to o něm asi taky moc nevíš :twisted:

_________________
Naším úkolem není padnout za vlast,ale přinutit ty na druhé straně,aby padli za tu svou


08 pro 2008, 18:00
Profil ICQ
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2008, 17:06
Příspěvky: 493
Bydliště: Kynšperk nad Ohří
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Návštěvník píše:
Kuny píše:
4Navstevnik , jak tak ctu tvuj prispevek tak nvm jestli si vojak nebo nekdo tezce namachrovanej , protoze takhle se navazet do cloveka za to ze ma rad AS a prijde mu militarni je fakt dost ujety


Tak tu nepište hovadiny a nebo se k PB vůbec nevyjadřujte - nevíte o čem píšete děcka! 8)
Podle toho co tu čtu máte sakra malé znalosti. Až se vůbec někdy dostaneš na nějak opragvdu good PB akci - tak se můžeš vyjadřovat. ( jenže nebudeš mít důvod jako i jiní AS hráči, který jsem sebou vzal ).

kdyz myslis , distancuju se od tyhle diskuze protoze to nema konce , PB budou tvrdit tohle a AS zase tohle ja vim svy a to mi staci :)

_________________
Máš chuť si to někdy vyříkat s někým ze sousedního města? Teď máš jedinečnou šanci! Klikni a přidej se!


08 pro 2008, 18:01
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Ostea píše:
Návštěvník píše:
Griffon píše:
Airsoft je válka, paintball je sport :-) Rozdíl mezi tim je obrovskej, prostě paintball je hra pro zábavu, se skutečným bojem má narozdíl od airsoftu pramálo společného. Vrcholem militarismu v paintballu je koupě originálních maskáčů a úprava zbraně na něco-hodně-vzdáleně-připomínajícího-skutečný-kvér, to i čistě 'free' airsoft je bližší reálnému boji :)

A jinak, tohleto je téma naprosto ideální pro pořádný flamewar...tady sice asi moc paintballistů nebude, takže hrozba není taková, ale stejně vás varuju...pozor na pusu :D


Ty jsi dobře sjetej :lol:

Uvědom si co tu meleš za ko*/tiny. Vůbec nevíš co to je PB jen víš jak se to jmenuje.
Skutečný kvér znám jen jeden a to jsou originální zbraně - a né ta tvá prskavka s elektromotorkem. :lol:
Jinak si uvědom .... reálnější zbraň se nemusí rovnat vzhledu. Tím chci říci že k praktičnosti má AS docela smutný začátek. Jinak osobně k AS nic nemám jen k podobným týpkům jako ty, co mají informace od své babičky. A ty co potkávám, chodí mezi barákama s odjištěnou zbraní a myslí jsi že jsou IN.
jinak ty válečníku bych tě chtěl vidět opravdu někde válčit na ostro - myslím že právě ti co mají podobné keci se leknou a utečou. Bych chtěl vědět tvou reakci, když mě uvidíš komplet ozbrojenýho a má 7,5kg a přez metr dlouhá hračka by ti hrozila možnou hrou na ty tvé vojáky. By si strachy utekl a ještě by si cestou ten svůj gun stratil 8) :twisted:

Haha kdo jinému jámu kopá je u něj na brigádě :lol: bych tě chtěl taky vydět kdybys byl na bitevnim poly a všude okolo tebe lítaly kulky(4parman střely :lol: )


:twisted: této situaci říkám standartní záležitost :twisted:


08 pro 2008, 18:02
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Pro všechny, prosím přečtě si pravidla ať to tu nemusíme promazávat.
Pravda je jen to, že As a PB má k sobě dost daleko.

je to ve vzhledu zbraní, v jejich ovládání, dostřelu, přesnosti i v lidech co to dělají.
No a pit....mců se najde dost na obou stranách a pokud někdo dělá military painball a neběhá v motokrosovejch hadrech po gumovým hřišti, je mi blíž než kdejakej softík co jsem taky už potkal, takže asi tak.

Je to boj s větrnými mlíny a tenhle problém nikdy nedořešíme. Je to jako mercedesáři vs. bmwčkáři. Věčnej spor.

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


08 pro 2008, 18:04
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 26 lis 2007, 17:02
Příspěvky: 627
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Nu koukám, že sem píchnul do vosího hnízda tady pánovi se něco nezdá????Paintbal je věc která mě nestojí už ani za písmenko :lol: :lol: :lol:

_________________
Nenávist je přítěž, živoj je moc krátkej na to, abychom byli pořád nasraní!
www.gsas.ic.cz


08 pro 2008, 19:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Takže to tady dopadlo opravdu lítostně. :( Ovšem tyto informace sou opět jedna pani povídala..... :( (mám na mysli od as hráčů poznatky o PB) a znova k těm zbraním http://www.a5builder.com/ doporučuju podívat se. Je to flash modulátor na Tippmanna A-5 a ještě mi řekněte, že to video na G36C je video o zohybaný trubce.... Mě se tady zdá že někdo vzhledem k délce mého přespěvku vzal za kolečko myšli a jednoduše to přejel.. :( Snažil sem se napsat do začátku román o tom jak to přibližně je a asi bohužel zbytečně :( Jinak na našem MP foru je 26 stránek na toto téma a řek bych že i stojí za to si to přečíst. :idea:

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


08 pro 2008, 20:17
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Návštěvník -> Takže, hned v úvodu tématu jsem něco řek, takže koukej nechat urážek a osobního napadání, nebo tě začnu mazat. A teď k tématu. Předně bych rád řekl, že jsem paintball už několikrát vyzkoušel, takže si můžu dovolit objektivně srovnávat a o paintballu něco vím...zato ty očividně nevíš nic o airsoftu, protože tvůj názor je totožný s názorem veřejnosti, která si pod pojmem airsoft představí kokoty, kteří běhají se zbraněmi od vietnamců po sídlištích a střílí po lidech...takhle airsoft opravdu nevypadá. A ohledně tvého machrování...má zbraň je také přes metr dlouhá a také váží kolem sedmi kilo...narozdíl od té tvojí ale vypadá jako skutečná a ne jako sešroubovaná z vodovodních trubek, ty frajere :lol:

Mlaďas -> Beru tvoje argumenty, máš pravdu že střelba z paintballových zbraní má k realitě o dost blíže než z airsoftových, protože kule jsou těžší, zbraně výkonnější a zásobníky menší. Ale co se ostatního týče, sám jsi řekl, že v paintballu je vrchol militarismu to, když máte komplet maskáče, zbraň která vypadá víceméně jako skutečná a akce trvá celý den...tohle je v airsoftu naprosté minimum, a právě proto si myslím, že airsoft je realitě blíž než PB.

Jinak tohle téma začíná vypadat přesně tak jak jsem čekal no :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


08 pro 2008, 20:22
Profil ICQ
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2008, 17:06
Příspěvky: 493
Bydliště: Kynšperk nad Ohří
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
griffone tak ted si to podle me uzavrel , to co si napsal ma hlavu i patu a naprosto s tebou souhlasim ve vsech smerech, myslim ze uz nema smysl sem neco psat

_________________
Máš chuť si to někdy vyříkat s někým ze sousedního města? Teď máš jedinečnou šanci! Klikni a přidej se!


08 pro 2008, 21:20
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Citace:
Mlaďas -> Beru tvoje argumenty, máš pravdu že střelba z paintballových zbraní má k realitě o dost blíže než z airsoftových, protože kule jsou těžší, zbraně výkonnější a zásobníky menší. Ale co se ostatního týče, sám jsi řekl, že v paintballu je vrchol militarismu to, když máte komplet maskáče, zbraň která vypadá víceméně jako skutečná a akce trvá celý den...tohle je v airsoftu naprosté minimum, a právě proto si myslím, že airsoft je realitě blíž než PB.


Tady někdo přehlíží odkazy na MP zbraně, keteré nejsou po domácku dělané... :wink: Je prvda, že takovýchto akcí v roce neni až tak moc, ale taky můsí bejt čas na treninky atp.... Zamykat tohle forum mi přijde jako veliká škoda... A to že se dva prostě napadnou už tak je a nemá smysl všechno hned zamykat a promazávat. Prosimtě Griffone, paintball hrála spousta lidí, ovšem jen zlomek z nich patří do MP komunity... A věř mi že ty hry pro veřejnost jsou naprostá šaškárna a s MP nemaji nic společnýho.. :!: Jak často probíhaji akce u vás co stojí za to? Nemám na mysli BC. (To je něco strašnýho, jen to vydim z videí a slyšim jak to probíhá od sofťáků a co sem s nima mluvil, tak už se tam neukážou. Ovšem výdělek pěknej.. Bezmála půl mega :D :shock: )

Edit: Co myslíš tim vrcholem militarysmu u paintballu? Co je tedy vrchol Airsoftu? Rád se přiučím... (jeden z důvodů, proč nezamykat toto tema) Slyšel jsem něco o M-AS, ale rád bych kdyby jste mi to uvedli na pravou míru... Nemám rád takový to, jako že jedna pani povídala. Ovšem je škoda že si spousta AS hráčů tímto drbem končí a nedá se přesvětčit o tom, že realita může být úplně jiná a hned by zamykala témata...

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


08 pro 2008, 21:46
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Nedalo mi to a vyzkoušel jsem si ten flash modulátor, pravda je že se mi povedlo postavit M4 i G36 které se docela podobaly reálným zbraním, ale pořád to je ještě hodně daleko od AS zbraní a ještě dál od reality...ale pravdou zůstává, že kdyby byla možnost vyměnit airsoftové zbraně za tohle při zachování všeho ostatního, byla by to určitě zajímavá možnost. Je mi jasný, že těch mých pár paintballových bitek které jsem zažil není nic, a že existuje spousta opravdu dobrých akcí, ale pořád si myslím, že je spousta věcí které prostě v paintballu člověk nemá šanci zažít...pochody, survival, fyzické testy, výcvikové akce, několikadenní akce bez přerušení (Protector atd.), tahání hromady kil výstroje a celkově to 'hraní si na vojáky' (nástupy, hodnostní systém, OPORDy atd.)...pokud tohle v military PB je, nechám se rád opravit, a budu se na paintball zase koukat trochu jiným pohledem, pokud ne, zůstanu u svého názoru :) Pravda je že v AS těch opravdu dobrých akcí taky není zrovna moc, ale jak říkám, nemluvím jen o akcích. A co se BCIII týče, byl jsem se tam podívat, a jediné co se mi na akci líbilo byl večer a noc před akcí, kdy jsme šli pochodem do prostoru a následně přespávali v jedné z opuštěných budov (nemělo chybu, právě pro tohle dělám airsoft)...samotná akce stála skutečně za totální vyližprdel. A o tom videu z Novy radši nemluvit, to je ostuda pro celý airsoft.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


08 pro 2008, 22:04
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Vrchol airsoftu? Tzv military re-entacting. S airsoftem to má pramálo společného, sice se používají airsoftové zbraně, ale to pouze jako součást vybavení, střílí se z nich párkrát do roka. Jednotky, které tohle dělají, jezdí minimálně každý druhý víkend na akce (celovíkendové, od pátku do neděle), ale minimum z těch akcí je bojových - většina z nich je čistě tréninkových a skládá se čistě z výcviku skutečných bojových dovedností včetně slaňování, pochodů, navigace, různých útočných i obranných taktik a další spousty věcí, přičemž se snaží výcvik co nejvíce přiblížit realitě. Veškerá výstroj je opět co nejblíže reálné jednotce, včetně neprůstřelných vest, přileb, plynových masek atd. Akce se podnikají nehledě na počasí, přespávání pod širákem v dešti či v teplotách hluboko pod nulou není výjimkou. Tohle se špatně popisuje, to se prostě musí zažít (sám s takovou jednotkou občas vyjedu na jejich akci, takže vim o čem mluvim)...je to docela síla, opravdu to už nemá daleko ke skutečným vojenským cvičením.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


08 pro 2008, 22:13
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 454 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz