Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 03:50




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 454 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další
 airsoft vs paintball 
Autor Zpráva
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 bře 2008, 13:19
Příspěvky: 328
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Radar_PiBtl144 píše:
Dneska jsem ještě přemýšlel nad tím, jak musí být nepraktické, když někdo udělá noční ambush na bázi a zamrdá Vám spacák paintballovým slizem :) Teda jestli vůbec na military PB akcích někdo spí ve spacáku.

Dobrá otázka,taky by mne zajímalo jestli military paintbalisti jedou vícedení akce,nachodí desítky kilometrů ,cvičí přežití v zimě,orientaci v terénu,boj z blízka,nožem a spoustu jinejch "blbin" co k military patří nebo jsou to perfektně sehraní lidé v týmu co používají rychlou policejní taktiku a za tmy hurá domů :wink: ,dál by mě taky zajímalo jestli někteří mají za vzor některé aktivní jednotky jakéhokoliv státu,popřípadě jestli v rámci svého týmu absolvují paravýcvik,potapěčský kurs,ovládání vozidla v krizových situacích,atd. Nic ve zlém jenom mne zajímá jestli aspoň tohle máme společné :?:

_________________
Bůh stvořil člověka,ale nedal si to patentovat,a tak teď to po něm může dělat kdejakej blbec. Kde blb,tam nebezpečno a proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich


20 pro 2009, 19:02
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 18 pro 2009, 17:23
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
S tou barvou to zase tak strašný není, ta náplň není zase tak velká a není problém jí setřít. A další věcí co vás asi vede k tomu že si myslíte že jsme totálně zapatlaný že si pořád pletete náš styl her se speedem. V drtivá většina killů je na jednu kuli. A víc než 5 fakt nehrozí.

Faktor bolesti dává našim hrám tu realističnost strachu. Prostě fakt nehrozí že někam naběhneme nekrytý rambo stylem ... neberte to moc osobně, jen popíšu co jsem viděl videa AS bojů tak krytí tam nikdy valný nebylo a to připisuju právě tomu faktoru strachu. Takže to není masochismus.

Láhve na vzduch nebo CO máme ve valný většině na zádech. Jinak jsou taky různý způsoby jak jí mít aby při ležení nepřekážela. Mě vyhovuje hadice a lahev na zádech, při plížení mi nic nepřekáží.

A jinak radare jestli si myslíš že jsme mažoretky co se bojí spát venku v noci, tak je zbytečný sem chodit a něco přispívat protože to už smrdí zaujatostí


20 pro 2009, 19:03
Profil
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 bře 2008, 13:19
Příspěvky: 328
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Bajza píše:
S tou barvou to zase tak strašný není, ta náplň není zase tak velká a není problém jí setřít. A další věcí co vás asi vede k tomu že si myslíte že jsme totálně zapatlaný že si pořád pletete náš styl her se speedem. V drtivá většina killů je na jednu kuli. A víc než 5 fakt nehrozí.

Faktor bolesti dává našim hrám tu realističnost strachu. Prostě fakt nehrozí že někam naběhneme nekrytý rambo stylem ... neberte to moc osobně, jen popíšu co jsem viděl videa AS bojů tak krytí tam nikdy valný nebylo a to připisuju právě tomu faktoru strachu. Takže to není masochismus.

Láhve na vzduch nebo CO máme ve valný většině na zádech. Jinak jsou taky různý způsoby jak jí mít aby při ležení nepřekážela. Mě vyhovuje hadice a lahev na zádech, při plížení mi nic nepřekáží.

A jinak radare jestli si myslíš že jsme mažoretky co se bojí spát venku v noci, tak je zbytečný sem chodit a něco přispívat protože to už smrdí zaujatostí


To jak si popsal tu realističnost strachu,to je pravda a je to bomba to mohu potvrdit,taky jsem PB párkrát hrál,v softu se to dá taky,ono když tam máš úsťovku kolem 170m za s ,tak si taky člověk rozmyslí kam vleze,pak taky samozřejmě záleží jak kdo to bere,já se snažím o to abych to nedostal z důvodu ,že v reálu taky žádnej refreš nemáš,to je hlavní problém dnešních sofťáků,když to koupí nic se neděje"vždyť za půl hodiny,sem zase živej" slovo "REFREŠ" nebo "respawn" je slovo který doslova nenávidím ,dřív jsme jeli akce do posledního mrtvýho pak si každej dával kur.. bacha,nebo si poseděl hodně dlouho.Proto se akcím jako např. PROTEKTOR máloco vyrovná,protože posedět si osm hodin pozásahu na mrtvolišti to je adrenalin!!! Samozřejmě to má i negativní ůčinky,že to svádí v softu k nepřiznávání,to je u vás paintbalistů obrovská výhoda :wink:

_________________
Bůh stvořil člověka,ale nedal si to patentovat,a tak teď to po něm může dělat kdejakej blbec. Kde blb,tam nebezpečno a proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich


20 pro 2009, 19:18
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 18 pro 2009, 17:23
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Jarine jinak jak si psal výš, kdybych chtěl dělat co jsi popsal šel bych do armády.
Budu mluvit za sebe. Je mi 27, pracuju na vedoucí pozici takže mám opravdu málo času, vícedenní pochody teda fakt nehrozí. Buzerace jsem si užil dost (vojna, a ciz. pol.) a na to aby mě mlátil někdo petkou po hlavě při výcviku sem moc nedůtklivej (viděl jsem takové krásné AS videjko). A paintball mám rád kvůli adrenalinu, a pocitu reálného boje. Mám rád akce které jsou podle nějakého scénáře a jsou vícedenní ale to je všechno co očekávám.
Protože víc si hrát nepotřebuju. Mám za sebou pár kurzů (ještě z ciziny) a taky jsem ještě u dobrovolných hasičů. Mimochodem výjezdy máme dost často kvůli blízký E55. Takže opravdu nehrozí že byh šlapal 10 km jen tak hlavně kvůli nedostatku času.


20 pro 2009, 19:24
Profil
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 bře 2008, 13:19
Příspěvky: 328
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Bajza píše:
Jarine jinak jak si psal výš, kdybych chtěl dělat co jsi popsal šel bych do armády.
Budu mluvit za sebe. Je mi 27, pracuju na vedoucí pozici takže mám opravdu málo času, vícedenní pochody teda fakt nehrozí. Buzerace jsem si užil dost (vojna, a ciz. pol.) a na to aby mě mlátil někdo petkou po hlavě při výcviku sem moc nedůtklivej (viděl jsem takové krásné AS videjko). A paintball mám rád kvůli adrenalinu, a pocitu reálného boje. Mám rád akce které jsou podle nějakého scénáře a jsou vícedenní ale to je všechno co očekávám.
Protože víc si hrát nepotřebuju. Mám za sebou pár kurzů (ještě z ciziny) a taky jsem ještě u dobrovolných hasičů. Mimochodem výjezdy máme dost často kvůli blízký E55. Takže opravdu nehrozí že byh šlapal 10 km jen tak hlavně kvůli nedostatku času.

Díky za rozumný vysvětlení i já mám normální zaměstnání,ikdyž jsem pánem svýho času mě je 34 a za mladších časů jsme byli pěkný raplové co sme všechno dělali,dneska už si taky dopřeju akcí kde si člověk pořádně zastřílí,zasere se,je utahanej na krev,ale přeci jenom ví,že večer skončí v pohodlí domova,chtěl jsem jenom zjistit jestli i v PB jsou lidi,kteří to tzv. žerou :lol: mnohem víc než těch 95 procent lidí,jak tady napsal Radar.

_________________
Bůh stvořil člověka,ale nedal si to patentovat,a tak teď to po něm může dělat kdejakej blbec. Kde blb,tam nebezpečno a proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich


20 pro 2009, 20:34
Profil
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 bře 2008, 13:19
Příspěvky: 328
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Jo mimochodem,jsem se zapoměl zmínit,že tento pátek a sobotu jsme se zůčastnili akce proti Sokolovskému ISAFu a na naší straně bylo několik hráčů painballu,byli to super kluci z kterýmy se bojovalo opravdu skvěle a taktika se od naší moc nelišila,snad jen v tom že při útoku na sebe hodně řvou,my spíš používáme,jak říkají kluci od nás z týmu to naše "mimosmyslové vnímání" což je to,že naši kluci se znaj tak dlouho a dokonale,že vědí co jeden od druhého může čekat,ví co udělá kámoš při daných situacích nebo stačí pár signálů rukou,jinak na rozdíl od nás klukům od PB zbraně fungovali v teplotě -18,5c což mě docela překvapilo,já vystřílel dva zásobníky a musel jsem měnit baterii :lol: ,a moje Betička ze 150 se mi k ránu,kdy byla největší zima rozletěla na deset kusů :cry: ,ale jak říkam byla to parta kluků,kteří se s námy okamžitě sehráli a i oni si pochvalovali naší spolupráci :wink:

_________________
Bůh stvořil člověka,ale nedal si to patentovat,a tak teď to po něm může dělat kdejakej blbec. Kde blb,tam nebezpečno a proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich


20 pro 2009, 20:48
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 lis 2009, 22:16
Příspěvky: 178
Bydliště: Cheb
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
na pb scene je par tymu co zerou military celkem dost :)

cose za - teplot nasich zbrani tyce, tak koukam, kluci asi vedeli do ceho jdou, jinak taky v techle teplotach mame problemy, urcite strileli na vzduch, CO2 by jim bylo celkem k prdu. pak jsou taky problemy s koulema :(, vy mate zase problemy s baterkama, kazdej ma neco koukam :)


20 pro 2009, 21:49
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 12 čer 2009, 16:47
Příspěvky: 198
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Byli to kluci z Kraslic, omylem po mě vystřelili v domění že patřím k ISAFu a překvapilo mne jak to prostřelilo takovej křák a rozmázlo se mi to na předpažbí kalacha. Byl jsem docela vyděšenej jednak z toho zvuku a jednak když se to u mne rozmázlo. Né že bych nikdy PB nehrál, ale nevěděl jsem že tam kluci od PB budou. Měli údajně slíbeno zapůjčení AS zbraní, což se nezdařilo tak vzali svoje kvéry.

_________________
Airsoftu 18+ a zdravému rozumu ZDAR


21 pro 2009, 16:55
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 08 pro 2008, 23:42
Příspěvky: 54
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Jarine. Vicedenni akce se delaji. Jenom letos jich bylo nekolik a je to trochu slozitejsi kvuli maskam, ale jde to. Delaji se vicedenni akce i v zime.


21 pro 2009, 17:30
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 lis 2009, 22:16
Příspěvky: 178
Bydliště: Cheb
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
YENKEE píše:
Byli to kluci z Kraslic......



nerikaj si nahodou hranicari?


21 pro 2009, 17:41
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 18 pro 2009, 17:23
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Mimochodem většina lidí z mpb komunity co si chce otunit kvér aby vypadal jako reálná předloha a buď má hluboko do kapsy (kity jsou fakt drahý, hlavně za pár plechů od opsgearu není problém vypláznout 5 tis) nebo se na to žádný kit nedělá. Tak si musíme sehnat airsoftový kvér a vykuchat ho, nebo aspoň plasty. Doufám že to nevezmete špatně, myslím tím že je jasný že vaše zbraně mají reálné proporce a jsou lidé z mpb co taky rádi válčí s gunem co vypadá jako reál a ne trubka od topení :D

Jinak trochu ot: nevíte kde by se dala sehnat rozbitá l96 nebo jenom plasty na ní?


22 pro 2009, 16:54
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Bajza píše:
Jinak trochu ot: nevíte kde by se dala sehnat rozbitá l96 nebo jenom plasty na ní?


Dej si inzeráty na airsoftový fóra, čínskejch L96 se každou chvíli někdo zbavuje.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


22 pro 2009, 17:44
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 12 čer 2009, 16:47
Příspěvky: 198
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Uziel Gal píše:
YENKEE píše:
Byli to kluci z Kraslic......



nerikaj si nahodou hranicari?


Tak to tedy nevím :?

_________________
Airsoftu 18+ a zdravému rozumu ZDAR


23 pro 2009, 17:50
Profil
Desátník
Desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 12 pro 2009, 14:10
Příspěvky: 9
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
:roll: :roll: :roll: Jenom sledovat tohle forum je docela komedie.
Helboy: tj.chumaj001

at.1 Ty zbraně co jsi sem dal jako zastupce jsi opravdu vybral šílený nato že hraješ co já vim paint dost dlouho tak MR1 no fuj až jsem se zastiděl.

at.2 prosím jednu otázku co chceš klukům Airsofťákum na tomto foru dokazat? prosím max. jednou jednoduchou větou (nejlepe max o pěti slovech)
delší příspěvky nečtu.

at.3 nemyslíš si, že si snižuješ životnost klavesnice na military-paintball foru. Nemusíš být nejukecanější i tady. Uvědom si že zde s uziel Gal zastupuješ MPB scenu a pokud máš skutečně averzi proti Airsoftu nemyslíš že nejlepší je naprostou airsoftem pohrdat a ignorovat kompletní Airsoftovou scenu. zaroveň tím uchovat svojí určitou hrdost popř inteligenci. Oboje dvoje ti každým příspěvkem v očích čtenářů rapidně klesá. Já tě znám a vym ,že je to naprosto zbytečné. Se takhle schazovat. Je to jako přijít mezi ODS a kříčet že ČSSD je nejlepší (omlovám se za to spojení ale je to asi nejvistižnější ). Skus svojí "nenavist" proti AIrsoftu ventilovat ve skupině jiné než radikalních Airsofťáku pak nemusíš pod stromečkem mít každý rok klavesnici. Nechci tě tu nějak schazovat ale opravdu nevidím jedinej rozumnej smysl jsem psát tyto příspěvky.

Všem ostatním: Jak jsem zde psal tyto spory šli více meně mimo mě mám s kamarádem v planu udělat nějaké oficialní srovnání Air. a paint. kvérů (pro představu nestranosti já jsem Military paintballista on je AIrsofťák tudíž je zaručená nestranost). Nic meně pořád nechapu tyto hádky. Pokud máte potřebu branit svuj koníček reagovaním na každou nepostatné píchnutí. Automaticky se řadíte mezi kecaly co rozdmíchavají tuto "nenávyst". Upřímně zamyslete se každý jestli má tendenci reagovat na každou blbost nebo si pomyslet ironicky "JJ máš pravdu tvuj koníček je lepší". Co takhle až jednou přijedete do milovic a uvídíte tam hrače "druhé" strany jít a pokecat, když bude možnost skusit si domluvit, že vy jednou přijedete na nějakou věči paintballovou akci a příště oni přijedou na věčí Airsoftovou akci každej si udělá představu oznámí své zažitky. Přičemž dokáže své IQ a pokud se mu akce nebude líbyt nebude psát příspěvky na "nepřátelské" forum ,"Akce stala za hovnou všichni jste kreteni ....... je lepší a budu ho hrát až do smrti a nenavidím všechny ........ "(doplňte si sami). Skuste o tom přemýšlet. Skuste prolomit onu pomyslnou železnou oponu mezi softem a MPB. Skuste každý kdo jsem dopisuje napsat 2. Vlasnosti opačné strany které se vám líbý (nic neberu jako odpověď).
Dofám ,že zde přispějě i chumaj001 a ukáže svojí inteligenci.

ps. tady jsi dovolím podle mne trochu vzhledové lepší kveri než poslal chumaj001. Snad se vám budou líbyt.
Jo a soráč za chyby ta dislexie mne zabije


Přílohy:
OG-A5-AK-KIT-FOLDING-1.jpg
OG-A5-AK-KIT-FOLDING-1.jpg [ 6.47 KiB | Zobrazeno 13137 krát ]
OG-A5-M107-KIT-3T.jpg
OG-A5-M107-KIT-3T.jpg [ 7.92 KiB | Zobrazeno 13137 krát ]
OG-A5-M107-KIT-4T.jpg
OG-A5-M107-KIT-4T.jpg [ 13.91 KiB | Zobrazeno 13137 krát ]
23 pro 2009, 20:19
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2008, 17:06
Příspěvky: 493
Bydliště: Kynšperk nad Ohří
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
jo tohle uz je jina verze kveru :) ty uz opravdu vypadaj k svetu

_________________
Máš chuť si to někdy vyříkat s někým ze sousedního města? Teď máš jedinečnou šanci! Klikni a přidej se!


23 pro 2009, 20:27
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor

Registrován: 02 kvě 2009, 19:10
Příspěvky: 944
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
kvéry vypadají docela hezky, až na tu trubičku :D :D :D. Mimochodem jak to máte s dekoračními prvky ? (myslím funkční závěr - dá se natáhnout apod)

_________________
" Až dojde na kontakt, tak je jedno jestli ti to lítá metr nahoru nebo doprava, hlavně že to lítá dopředu"


23 pro 2009, 22:01
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 18 pro 2009, 17:23
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Záleží z čeho vychází. Ale co jsem viděl tak na žádným gunu nebylo nic jenom jako. Závěr je nutnost a na to abych dostal kuli do komory tak ho musím natáhnout... já ho mám ze strany styl jako má G3. Kanec to napsal hezky.
Mě se u airsoftu líbí že nějaký akce máte fakt promakaný, a nádherný scénáře. Nejsem zastánce modelkování a doplňování výstroje a výzbroje přesně podle jednotek ale co jsem koukal na pár týmových stránek tak musím uznat že to má šmrnc :D. A si se mi i líbí větší zapálenost

Stejně by nejvíc bodlo kdyby nějaké chtré hlavy vymyslely guny co by měly jen klady z obou stran.. pravý milsim (něco jako je RAP4 aaale přeci tomu hoodně chybí)


23 pro 2009, 22:22
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
JARIN JPP píše:
Dobrá otázka,taky by mne zajímalo jestli military paintbalisti jedou vícedení akce,nachodí desítky kilometrů ,cvičí přežití v zimě,orientaci v terénu,boj z blízka,nožem a spoustu jinejch "blbin" co k military patří nebo jsou to perfektně sehraní lidé v týmu co používají rychlou policejní taktiku a za tmy hurá domů :wink: ,dál by mě taky zajímalo jestli někteří mají za vzor některé aktivní jednotky jakéhokoliv státu,popřípadě jestli v rámci svého týmu absolvují paravýcvik,potapěčský kurs,ovládání vozidla v krizových situacích,atd. Nic ve zlém jenom mne zajímá jestli aspoň tohle máme společné :?:


Všechny zdravím po roce... :) A chtěl bych odpovědět za náš tým.

ANO, ANO a ANO :wink: , ale žádnou skutečnou jednotku nenapodobujeme. Používáme vzor maskáčů AČR a BW. Podle akce. Ovšem já sem looser, protože když jedem v BW beru si jako vždy MNS 2000 vz. 95 :D Prostě sem na ty doplňky zvyklej a jde mi o kvalitu. Když si mám brát BW uniformu, tak peskuju ne proto, že sou to jiný tečky, než mám vestičku atp..., ale protože mi nevyhovuje střih a materiál. Zlatá AČR. Ovšem rozkaz je rozkaz... :cry:

Můj kvér:
Rozhodně to bohužel není ani v nejmenším 1:1 oproti originálu. Jinak zásobník na PB munici už tam je a hadice se přes rychlospojku píchne do pažby zespoda, že to pomalu přes ruku neni vidět. Takže to žádná bomba nehyzdí. (zásobník je na 35 - 40 kulí)
Ta kamufláž byla na zkoušku a teď je zbraň opět celá v černé barvě, takže prosím na to nehledět... :oops:

Obrázek

Na AirSoftu se mi nejvíce líbí rozlišení stran podle vzoru maskáčů, vzhled + výběr z vašich zbraní, nepraskavost kuliček při vyšší úsťové rychlosti a jejich schopnost neměnit tvar za vlhka.... Už jsou sice práškové PB kule, kterým nevadí voda, ale sou bohužel zatím nepřesné.


PS: S Kancem se naprosto ztotožňuji a mimochodem patří do našeho týmu.... :)

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


24 pro 2009, 00:50
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 říj 2009, 15:03
Příspěvky: 699
Bydliště: Stod
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
jak tak koukám na ty zbraně začíná se mi paitball zamlouvat čím dál tím výc :roll: :lol:

Přece jen paintball jsem ještě nikdy nehrál a tenhle topic mi výc otevřel obzor. Takže v dnešní době si myslím že paintbal je na výc pokročile úrovni než ten soft.Možná se asi přezbrojim :lol: :lol:


24 pro 2009, 01:19
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
pete-11 píše:
jak tak koukám na ty zbraně začíná se mi paitball zamlouvat čím dál tím výc :roll: :lol:


To co říkáš potěší, ale v dnešní době nepočítej s tím, že bude na zbrani funkční víčko pro odhazování nábojnic (jako je tomu u AS), reální natahování atp... :( Ovšem když jsem měl v září možnost střílet v Milovicích z kvéru jednoho kluka, tak musím podotknout, že opravdový plus PB zbraní je lepší požitek ze střelby (ne dostřelem. ten je +- stejný) a chtěl bych dodat, že když střílíte, tak je dle mého celkem jedno, zda tam ta imitace odhazování nábojnic je, nebo ne. To hlavní pro mě je, že držím v ruce něco, díky čemuž zažívám alespoň z části pohled vojáka přes skutečná mířidla a nejen z počítačové obrazovky.

Je tu ale ještě další nešvar a to, že se setkáváte se zbraněmi, které jsou skutečně zohybané trubky a trochu to ten pocit z boje kazí. Je to podobné jako s teplákysty, ale tam není problém jim říct, že do hry nemůžou, dokud nebudou mít minimálně nějakou vojenskou uniformu. (Je to totiž otázka pár Kč.)Tady je problém v tom, že když se těm lidem za PB tolik utratit nechce, nebo ty peníze nemají, tak nemusejí. Seženou si super levnej kvér, kterej vypadá jako trumpeta a vlastně jim to střílí téměř stejně, jako kvér za 20k. Většina lidí takto začíná a proto tyto zbraně stále všude vidíte. :( I já začínal s takovým kvérem. Pak mi došlo, že je tohle pro mě něco víc a ty peníze za to dám. V AS když to chce někdo zkusit i s tím nejlevnějším, tak to i za těch pár šupů už vypadá. (neříkám, že i tak střílí)

No a pak se najdou i lidi, který ti odpovědí jako v 9. rotě, když se ptali Picasa, proč šel do války, když nemusel a moch malovat v teple, s rodinou a v bezpečí obrazy. Odpověděl: "Protože válka je jedno velké umění. Krása je v tý jednoduchosti. Nic nepřebejvá. Nic neni zbytečný pro funkčnost a to je ta nádhera. To je to skutečný umění a proto jsem tu!"

Kluk, kterej tu trumpetu taky má mi řekl, že vojáka z tebe jeho pohled neudělá. Vojáka z tebe dělá úplně něco jinýho. Každej ať si přijde sám na to, co to je.
(Tím se ovšem těch trubek nezastávám. Mě vyloženě serou. :( )

Hergot to je zase canc....

Mimochodem: "Tak ať to všem, kdo žijou pro Milsim a vlastně pro všechny, co se tímto cancem prokousali až sem, přeju krásnýho ježíška a co nejvíc nejlepčejší rok 2010." :D "Ať to střílí"
Obrázek

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


24 pro 2009, 02:26
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Někdy si paintballku taky vyzkouším, abych porovnal zážitek se střelby se svým Desertem. Nábojnice sice nevyhazuje, a taky střílí i když v ní nejsou kuličky, ale s tím se na airsoftu asi budu muset smířit. Nicméně zpětný ráz je dost znatelný.

Ale musím říct, že paintballový Barett vypadá fakt dobře (a bude víc odpovídat i průměrem hlavně :-)


24 pro 2009, 10:16
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 říj 2008, 16:18
Příspěvky: 427
Bydliště: Prágl
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
co se mi v AS vyloženě nelíbí, je zvuk elektrik a obrovská kadence i se základovym motorem... Ikdyž když tak přemýšlím co jsem střílel z PB zbraní, tak u těch to taky není o tolik lepší.... Jak tu někdo kdysi psal, v PB je dobrý, že působí "prvek strachu" nedostat ránu, protože to víc bolí než 6mm BB kulí... V AS se stava, nabehnem tam a uvidime.... To bych rek ze se asi moc v PB nedeje.... A co se barveni pri zasahu tyce... Barvy na uniforme na vicedeni akci nebo na hejkalovi by vypadalo fakt divne... (navic netusim jak bych to z hejkala dostaval, prát to uplne nejde)

Jinak, kolik tak prumerne stoji PB zbran (aby vypadala jako skutecna puska a ne jak ze Star Treku...) A jeji provoz? (Plyn, kule, udrzba?)

_________________
Místo neustálého upgradování a ověšování zbraně se raději nauč střílet...


24 pro 2009, 10:35
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 říj 2009, 15:03
Příspěvky: 699
Bydliště: Stod
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
chtěl jsem se zeptat je taky možné uhýbat letícím kuličkam v paitbalu ?? jsou vydět v letu ??


24 pro 2009, 10:52
Profil
Desátník
Desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 12 pro 2009, 14:10
Příspěvky: 9
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Tak kolik stojí realně vypadající kver je to ruzné Bohužel ty obrázky co jsem sem vložil jsou kity na zbraň která v zakladu stojí okolo 5000 a ktomu se dokupuje tzv. kit který jí předělá na realný vzhled kity se pohybují v ruzných kategoriich někdy stojí 5000 jindy i víc navíc je to věčinou oběfdnané z USA. taková nejdostupnější s +- realným vzhledem je T68 4 generace http://www.paintball-shop.cz/zbrane/semiautomat/t68-m4/ (tu vlasním i já bohužel sterší tzv. 1.generace která nemá ještě realné natahování a zasobník má z "bubliny" zezhora to už 4generace nemá.) Myslim si že na obrázku je 2.nebo 3. generace 4.je hodně promakáná. Co se kulí tíče běžná cena je okolo 60 haléřu za kus tj 500 kusů balení stojí mezi 300/400 stovkama ale vzhledem k padesátkovím zasobníkům se toho nevystřílí tolik co v airsoftu. Plyn je takový už nic běžně to výjde (doplňuje se z velkých hasičaku který vám doplní kdekoliv u hasičů) odhadem jedna lahev na 20kč ta vydrří +- 800 ran.

co se uhíbaní tíče možné to teoreticky je ale prakticky to není možné. Osobně jsem vyděl uhnout (metix) kulce jen jednou. TO jsme jednou skoušely specialní hlaveň Tzv. Fletline která zvišuje ohromně dostřel ale bohužel spomaluje richlost kuličky. Skoušeli jsme to na "terč" vpodobě soustředěneho kamaráda tehdy se mu povedlo uhnout ale u normalní richle letící kule to bylo nemožné.

Zde ještě odkaz na kity http://www.opsgear.com/Paintball-Gun-Kits-s/137.htm jsou na zbraň Tippman A5 http://www.paintball-shop.cz/zbrane/sem ... /a5-basic/ nebo Tippman T98 http://www.paintball-shop.cz/zbrane/sem ... ustom-act/ (v zakladu nevypadají ale jde o to že jsou to uzké trubičky které mužete maximalně upravit podle potřeby a "vložit je do jakékoliv zbraně)


24 pro 2009, 11:12
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Elvis píše:
co se mi v AS vyloženě nelíbí, je zvuk elektrik a obrovská kadence i se základovym motorem... Ikdyž když tak přemýšlím co jsem střílel z PB zbraní, tak u těch to taky není o tolik lepší.... Jak tu někdo kdysi psal, v PB je dobrý, že působí "prvek strachu" nedostat ránu, protože to víc bolí než 6mm BB kulí... V AS se stava, nabehnem tam a uvidime.... To bych rek ze se asi moc v PB nedeje.... A co se barveni pri zasahu tyce... Barvy na uniforme na vicedeni akci nebo na hejkalovi by vypadalo fakt divne... (navic netusim jak bych to z hejkala dostaval, prát to uplne nejde)


Pokud zásah otřeš, třeba i jenom rozpatláš rukou, tak to většinou zimzí.... Pokud ne, tak je nejlepší to setřít obyčejnym kapesníkem. O hejkala se bát nemusíš. :wink:

Bohužel ne každá zbraň kope. Jsou tzv. vysokotlaky (operují na tlaku 700-900 PSI a je možno použití levnějšího pohonného plynu a to CO2) a nízkotlaky (operují na 200-300 PSI a jen zřídka kdy je možno k provozu použít i CO2. Většinou jen Vzduch, kterej je dražší z důvodu lepších střeleckých vlastností). Šetrnější ke kuličkám je Nízkotlak, ale bohužel o hodně méně kope a není téměř slyšet při výstřelu. Ty odkazy na hezký PB značkovače sou všechno kromě Chumajova H&K vysokotlaky.

Jak si napsal, tak díky vyšší bolestivosti je onen úžasný strach ze zásahu. Dopadová energie PB kuličky je 13-16J podle vzdálenosti, tvrdosti, váhy kuličky a nastavení zbraně.

Za letu kulička být vidět může a zase nemusí. Pokud zvolíš barvu kuličky tmavou, tak je vidět hodně špatně, nebo taky vůbec. Ovšem ze pro tebe jako střelce je lepší kuličku vidět. Mimochodem přál bych vám vidět, když vystřelíte a kule letí, letí a dopadá na cíl, kdy praskne a mrtvola padá nejštěji s bolestivým výkřikem na zem.... :) :twisted: Bomba. :) Ne proto, že bych byl sadista, ale pro tu realistyčnost... 8)

Zde jsou nějaké hezké kousky už hotové naprodej a sou hodně levné.
http://www.militarypaintballshop.cz/zbozi.php?kod=110

EDIT:
Tohle je ruční práce kluků z náchoda. Nevím, jak je to měřítkem 1:1 u této pušky, ale je to nádhera. Natahování je reálné, CO2 je schované uvnitř a munice je taky v reál zásobníku.... :)
http://www.military-paintball.cz/index. ... ni&wid=624

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


24 pro 2009, 12:33
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 říj 2008, 16:18
Příspěvky: 427
Bydliště: Prágl
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
ta odstřelovací puška je fakt nádherná...

K čemu je na PB zbraních taková ta piksla na boku? Tj zásobník? Jestli jo, tak klasický zespoda nefungujou? A isi, tak proč ne?

_________________
Místo neustálého upgradování a ověšování zbraně se raději nauč střílet...


24 pro 2009, 14:11
Profil ICQ
Desátník
Desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 12 pro 2009, 14:10
Příspěvky: 9
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
U paintballových zbraní je podavání zespoda optížné protože kulička je relativně měká a tlak pružiny by je drtil. Dnes už se system vychital a začínají se oběvovat zasobníky "realné" některé paaintballové pistola už to mají standaartně v zakladu jako např. tiberius někde jto de snadno upravit jako třeba u misligu 3 a 4 generace a někde to prostě samotná konstrukce nedeovoluje (kupř sci-fi spidery ) když se podíváš na odstřelovačku co má nachoďák (mlaďasuv příspěvek) tak on má podavání zespoda.


24 pro 2009, 14:28
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
V dnešní době jsou zbraně, s reálným zásobníkem v plenkách. Když přišli v roce 2007, tak si je s nadšením nakoupilo opravdu hodně lidí. Bohužel se jednalo o první typy od dotoho od nového výrobce (Milsig) a to byla obrovská rána. Zbraně prostě nefungovali. :( Prvotní nadšení pro věc brzy opadlo a zbylo jen pár výjmečných kusů, které se neserou. Lidé se vrátili zpět ke svým starým bouchačkám a bylo. Najednou měli za čtvrtinový peníze naprosto bezporuchový kvér, ovšem s bambulí nahoře, nebo s takovýmto válečkem.
Tyto zbraně (s válečkem na boku) se tolik rozmohli, protože česká MPB komunita má omezený zásobníky max velikosti 50-rank a časokráte jsou 30-ranky ještě zvýhodňovaný oproti 50, aby se hra ještě přiblížila donucením přebíjet. Ty malý tzv. padesátky bambule špatně podávají kuličky (jde pouze o prostou gravitaci, přičemž nestíhali podávat, zasekávali se tam kule atp...) Elektrické zásobníky, které podají vždy sou pouze na tzv. Speed (Paintball) a jejich velikost je na 200 i více kulí. Ovšem v MPB se smí tolik munice v zásobníku na zbrani používat jen pro kulomet, který musí odpovídat jistým kritériům, jako je váha nad 6,5Kg, reálný vzhled, dvojnožka atp....

Tento zásobník (piksla zestrany) byl revoluční v tom, že uvnitř nadně se nachází jakási vrtulka, která se při každém výstřelu plynem pootočí a popodá kuly. V základu zvádne 15kuliček za sekundu a upravený zásobník až 25 kuliček/s. Díky tomu získáváme něco, co byl sen všech Military Paintballistů. Malý zásobník, který podá tolik kuliček, kolik potřebuješ a můžeš si být jistý tím, že kule v komoře opravdu je.

Ovšem naštěstí vývoj PB zbraní a střeliva jde stále kupeřu, jakože díky novým PB projektilům se stává paintballový sniper skutečností, kuličkám nevadí voda, vlhkost atp... :D Abych neuvedl někoho v omyl, tak podotýkám, že práškové kuličky, kterým nevadí voda jsou zatím nepřesné. Je to zatím pro nás všechny budoucnost...

Zbraně se spodním podáváním jdou naštěstí stále dál a dál. Sou spolehlivější a spolehlivější. Sám s takovou za 2-3 roky počítám... Opět budoucnost, ovšem velmi blízká. Dokonce vznikla tímto rokem nová tuzemské firma se jménem Nero Paintball. Zatím vyrábí paintballové hlavně a pracují na dvou maximálně reálných zbraních. Tím je Dragunov se spodním podáváním, nízkotlakým systémem a dále pracují na paintballovém kulometu ve vzhledu legendární americké .50 M2HB. :D Doufejme, že se jim to podaří.

Nero Paintball: http://www.paintballnero.cz/o-nas
Paintball sniper (Tiberius - First Strike): http://www.youtube.com/watch?v=9zOSozQNURI

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


24 pro 2009, 14:52
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 říj 2009, 15:03
Příspěvky: 699
Bydliště: Stod
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
ten dragunov na těch stránkach vypadá velmy k světu když se to porovná s ,,trubkama ´´ ovšem to předpažbí je přece jen odlišné


24 pro 2009, 15:10
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 pro 2008, 13:42
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: airsoft vs paintball
Já mám za to, že je to zatím jen originál předloha....

_________________
PODPIS...
( http://www.militarygame.cz )


24 pro 2009, 15:25
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 454 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz