Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 14:49




Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 343 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Další
 Začiatočnícke rady 
Autor Zpráva
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Nemůžeš srovnávat značkové a čínské zbraně :) kvalita zbraní TM je určitě někde jinde než kvalita Cymy.
Ale jinak souhlasí s tebou.

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


10 dub 2013, 06:23
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán

Registrován: 11 bře 2012, 18:03
Příspěvky: 332
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
V Holandsku určite, vzhladom na to ,ze hobbyking tam ma sklad.


10 dub 2013, 06:32
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 06 lis 2011, 09:26
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Jeryk: Chcel som len povedať, že radšej ako telo na AK z nejakej pochybnej zliatiny kľudne zainvestujem do zbrane s plastovým. Mám aj CM.028 (tactical), som tretí majiteľ pričom tí dvaja predomnou tú zbraň vôbec nešetrili (nejaký magor dokonca odrezal zadnú časť tela aj s pažbou flexou)... telo samotné až na škrabance a tú chýbajúcu časť bolo nepoškodené, tak som tú zbraň doplnil, opravil, bol skontrolovaný mechabox (+káble, konektory a mosfet) a teraz šlape ako hodinky ďalej s pôvodným telom. Môžem aj dodať foto ak bude treba :)

Na druhú stranu... ja osobne by som v Lanternovom prípade ďalej šetril a kúpil napr. CM.045/8 s adekvátnymi doplnkami... tá zbraň ozaj skrátka za to stojí :) Ale ak sa treba rýchlo rozhodnúť medzi "hitlerkovom" a plastom bez ďalšieho šetrenia, bral by som osobne ten plast.

Belzebub: Oprav ma ak sa mýlim, ale nie je EU sklad v Nemecku?


10 dub 2013, 08:54
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Maj sklad v Německu i Holandsku ;-)

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


10 dub 2013, 11:15
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
ja som stále v tejto oblasti laik takže mi to prosím prelož :D

Citace:
(+káble, konektory a mosfet)


viem čo je kábel :D ale ktorý konkretne to tam treba meniť? pride mi to ako laikovy blbosť ved taký kabel v zbrani ktorý nieje namahaný musi vydržať aj desať rokov či? konektory to mi niečo hovorí ale ten mosfet vobec neviem:D

A prečo mi neodporučate kupovať plynovú zbraň? je natom veľa nevyhod? žerie to veľa toho plynu?


10 dub 2013, 15:51
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Na delší vzdálenost to je nepřesné :D a ano, automatické plynové zbraně mají zase velkou spotřebu plynu. (Ale ta reálnost)

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


10 dub 2013, 16:20
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Lantern: hlavne jsou dlouhe plynove automaticke zbrane dost nespolehlive a poruchove, v zime blbe nebo vubec nefunguji

kable, mosfet, konektory:
vymena kompletni elektroinstalace, kabely sice nejsou mechanicky namahany, ale elektricky dost. kdyz ti tece zbran takovy proud jaky tecou v AEG zbranich, tak se zakladni kabely zahrivaji a na konektorech jsou ztraty, ve vysledku mas nizsi kadenci a vydrzi aku, vic info muzes nalezt treba zde:
http://www.airsoftchrudim.cz/recenze/spinani_aeg.html

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


10 dub 2013, 16:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Dlouhé plynové zbraně jsou hlavně příšerně drahé na pořízení i provoz. Do začátku se na nějakou výměnu kabelů a podobné věci vykašli, to začni řešit nejdříve v momentě, kdy budeš kupovat novou baterku, do té doby to nemá smysl.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


10 dub 2013, 17:50
Profil ICQ
Svobodník
Svobodník
Uživatelský avatar

Registrován: 06 dub 2013, 10:49
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Předpokládám že baterky ke zbrani jsou doručovány nenabité. Jak dlouho se taková baterka nabíjí? (8,4V/1100Ah) :)


10 dub 2013, 19:04
Profil
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 09 dub 2013, 20:11
Příspěvky: 19
Bydliště: Zábedov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Já ji nabíjel vlastně od večera do rána hned brzo ráno jí odpojím

_________________
M16A1 410fps upgrade (motor)


10 dub 2013, 19:10
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
tak mne sa to pokazý fakt len ak je chyba v tej zbrani alebo proste odide bateria po určitej dobe no ja si veci viem vážiť a vydržia mi dlho. nemusím byť ani profík ako vy všetci a viem že ak budem zaobchadzať s zbranou opatrne tak žiadne praskliny,znečistenie alebo zhorenie motora tých kablov nehrozí :) aspon dufam:D

predpokladam že ak stielam dlhu dobu vkuse napr minutu tak sa ten motor,tá kabeláž zahreje no ja som začiatočník nejaké sutaže a suboje nehrozia ja tú zbran chcem len na pobavenie občas si zastrielať na cieľ a sem tam s kamošmi trocha nejaký suboj :) už mám takých zasebou dosť s mojou M4 za 28€ :D manual :D

tuto zbran planujem využivať do marca buduceho roka no kupim ju až na letné prazdniny. potom v marci budem mať 2000€ a kupim niečo lepšie toto predám ak ešte pojde.

http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/d ... up-aeg-6mm

http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/d ... al-aeg-6mm

http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/d ... al-aeg-6mm

http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/d ... al-aeg-6mm

http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/d ... al-aeg-6mm

toto je moj definitívny výber jednu z týchto piatich si kupim a moje rozhodnutie ešte nieje jasné a rozhodnem sa podľa toho ako mi poradíte :)


10 dub 2013, 19:23
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 16 úno 2009, 19:11
Příspěvky: 1271
Bydliště: Chrudim a Praha
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Ernesto píše:
Předpokládám že baterky ke zbrani jsou doručovány nenabité. Jak dlouho se taková baterka nabíjí? (8,4V/1100Ah) :)

Uplně vybité ti nepřijdou a samozrejmě doba nabíjení zálezí na nabíječce nebo nastaveném proudu, viz vzorec pro výpočet:
http://www.airguns.cz/aku.php

_________________
Jo H&K G3A4 od TM je vážně rarita ... člen Airsoft Teamu Chrudim


10 dub 2013, 19:27
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník
Uživatelský avatar

Registrován: 06 dub 2013, 10:49
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Díky. Baterky mi přišli úplně vybité, protože když jsem hned (bez nabití) zkusil baterku připojit tak se nic nestalo (kabely jsem měl propojené správně) po půl hodině na nabíječce už šlo všechno tak, jak to má být. V odkazu od Davena mi vyšlo 4,6 hodiny, takže to nechám přes noc a zítra jí půjdu pořádně provětrat. :)


10 dub 2013, 19:36
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Lantern -> Kup už si tu CM.028 a nevymejšlej blbosti :D Samozřejmě jestli si koupíš imitaci dřeva, nebo tu černou verzi je na tobě, zbraně to jsou jinak naprosto totožný, jde o to, která se ti víc líbí.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


10 dub 2013, 19:56
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
to by som nepovedal :)
lebo každý kalach tam ma troška rozdielne parametre no su to fakt nepozorovateľné rozdiely...no neviem ktora sa mi pači najviac kebyže to mam v ruke hned by som vedel no z obrazku tažko...

ešte jedna primitívna otazka, po uplnom nabití baterie ako dlho vydrží? nemam absolutne ani šajnu či to vydrží dlho alebo krátko...myslím to tak že ak je uplne nabitá koľko asi tak vystrelov to zvládne kým sa bateria vybije? očakaval som že to vydrží aspon 1000 vystrelov :)


10 dub 2013, 19:59
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 06 lis 2011, 09:26
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Lantern: za mňa z týchto piatich Cyma 028, to znamená druhá a tretia zvrchu. Technicky sú to úplne tie isté zbrane len s inou rukoväťou a pažbením. Čiže záleží len na tom, ktorá sa Ti páči viac, mechanicky je to úplne to isté (teda samozrejme až na to, že tactical - tá šedá - verzia umožňuje montáž príslušenstva ako baterka, predná rukoväť, kolimátor atď na predpažbie vďaka RIS kolajniciam). Píšeš ale, že si to chceš kúpiť až na prázdniny... porozmýšľaj teda ešte raz či by si dovtedy ešte radšej nedošetril.

Mimochodom, tomu, že tie zbrane sú "metal" resp."full metal", ako píše predajca never. Ak sú to skutočne Cymy 028 čo podľa fotiek sú tak majú plastové telá. Na druhú stranu, obsahujú aj mnoho kovových dielov. Ani jednou z nich neurobíš chybu. :)

edit: podľa kapacity batérie udávanej v mAh. Obvykle 1 mAh = 1 výstrel.


10 dub 2013, 20:00
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Lantern píše:
to by som nepovedal :)
lebo každý kalach tam ma troška rozdielne parametre no su to fakt nepozorovateľné rozdiely...no neviem ktora sa mi pači najviac kebyže to mam v ruke hned by som vedel no z obrazku tažko...

ešte jedna primitívna otazka, po uplnom nabití baterie ako dlho vydrží? nemam absolutne ani šajnu či to vydrží dlho alebo krátko...myslím to tak že ak je uplne nabitá koľko asi tak vystrelov to zvládne kým sa bateria vybije? očakaval som že to vydrží aspon 1000 vystrelov :)


Když ti říkam, že to jsou až na pažbení totožný kvéry, tak to jsou až na pažbení totožný kvéry. Popisky na shopu nesmíš brát zase až tak vážně, kolikrát je berou kdoví odkud a maj tam pěkný blbosti.

Počítej, že na jedno nabití vystřílíš cca 1000 ran.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


10 dub 2013, 20:10
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
no ak maš pravdu tak jedno nabitie vystačí na viac ako 1000výstrelov čiže paráda :)

a čo M4? tie sa pačia iba mne? :D M4 su proste naj a pačia sa mi viacej ako kalachy a hoc je asi percentualne na M4 viac plastu ako hovorí predajca

Vysoko odolné plastové telo viď.nižšie priložené video. Replika je primerane ľahká a mimoriadne odolná !!!

ja viem že predajca povie že je mechanizmus zo zlata a tiež to nemusi byť pravda no možno to pravda je že to je nejaký pevný plast


10 dub 2013, 20:11
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Lantern píše:
no ak maš pravdu tak jedno nabitie vystačí na viac ako 1000výstrelov čiže paráda :)

a čo M4? tie sa pačia iba mne? :D M4 su proste naj a pačia sa mi viacej ako kalachy a hoc je asi percentualne na M4 viac plastu ako hovorí predajca

Vysoko odolné plastové telo viď.nižšie priložené video. Replika je primerane ľahká a mimoriadne odolná !!!

ja viem že predajca povie že je mechanizmus zo zlata a tiež to nemusi byť pravda no možno to pravda je že to je nejaký pevný plast


Kdyby se dala slušná M4ka sehnat za 90E, myslíš, že bych ti psal, že ceny použitelnejch M4ek začínají na 150E? Neznámá značka, plastové tělo a podezřele nízká cena v případě M4ky znamenají rozhodně nebrat. Nehledě na to, co ti naslibuje prodejce. Pokud se ti víc líbí M4ky, tak si došetři na pořádnou M4ku.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


10 dub 2013, 20:15
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 06 lis 2011, 09:26
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Ty sa budeš rozhodovať tak dlho, až si nič nekúpiš :D Vzhľad M4/AR15 komentovať nebudem, to sú už osobné preferencie ale určite sa páčia aj iným. :)

Tie zbrane sú tuším predávané ako Lancer Tactical v USA, ak to teda nie sú tie najlacnejšie šmejdy predávané aj s okuliarmi, za ktorých kúpu (a predaj) by som trhal ruky... reakcie na ne nie sú vyslovene zlé ale ako napísal Griffon u nás sú (zatiaľ) úplne neznáme, nevyskúšané a nebudia celkovo veľmi dobrý dojem... Keď chceš M4 tak sa zmier s tým, že budeš musieť ešte ďalej šetriť, tieto by som fakt NEKUPOVAL.
Ak máš tento rozpočet a stále platí tých 5 zbraní čo si si vybral tak z nich ber niektorú CM.028 a amen. Zbrane Lancer Tactical sú stále viac - menej celosvetovou novinkou (na trhu od minulého roku tuším) tak ešte nie sú natoľko odskúšané a overené, aby som ich osobne mohol nazvať "dobrá zbraň" :)

Sčítané a podčiarknuté, z hentoho výberu si vyber nejakú Cymu 028 ako Ti tu ľudia odporúčali.


10 dub 2013, 20:22
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Souhlas s Ondro, všechno info už víš, tak kupuj.

Já jsem kdysi, tady zakládal nové téma, Airsoftka pro Jeryka se to myslím jmenovalo, a tam jsem taky strašně psal, že nikdy hrát nebudu, že mi bude stačit plastová MP5 za 1200 kč nebo podobné shity za 1500 kč a že budu střílet jen do terče.
Nestalo se tak, nechal jsem se zde na forku ukecat, ať si ještě něco přišetřím a koupím něco lepšího. Inu, přišetřil a koupil jsem AK 74U s krásným kovovým tělem za 2900 a byl jsem maximálně spokojený.

P.S: Díky těm, kdo mě tenkrát přemluvily :wink:

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


10 dub 2013, 21:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
dakujem za rady beriem AKčko:D


11 dub 2013, 14:26
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
takže mi tu ostali na výber už len tie 3 kalachy...
jeden z nich http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/d ... up-aeg-6mm má zaruku len 3 mesiace + v profile ohladom tej nabijačky,baterie že to je len ak darček takže ...hovorili ste že to má každá zbran no táto ma len 3 mesiace zaruku niečo natom bude takže mi ju nedoporučujete?

potom mi tam ostanu len tie dve ten s imitaciou dreva
http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/d ... al-aeg-6mm no sice to drevo vyzera realisticky a fakt by som nepovedal na prvý pohlad že je to vobec airsoft :) je to vyhoda cena je tiež dobrá a celkovo nič zle sa neda nato povedať.

http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/d ... al-aeg-6mm
táto mi pripada menej realisticky kedže je v sivej fabre no tiež sa mi páči nakoľko su tam tie RISky na ktore si možem dať napr rukoveť,laser,svetlo čo je praveže tiež vyhoda... cena je o 15e višia no to nieje až také hrozné


11 dub 2013, 15:50
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Tu druhou nebo třetí, záleží jestli ty Riska užiješ.

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


11 dub 2013, 15:59
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 06 lis 2011, 09:26
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Ach.... znova. :D Prvú zbraň nekupuj. Druhá a tretia sú také isté zbrane len s iným pažbením. Tipovo sú to Cymy 028, teda tie, ktoré Ti tu ľudia odporúčali. Ako napísal Jeryk, záleží len na tom, či tie lišty využiješ. Nemôžeme vedieť čo sa Ti páči viac, či tam chceš niečo namontovať alebo nie, to si skrátka musíš vybrať Ty sám...

Ohľadom tej baterky, viaceré obchody píšu, že batéria a nabíjačka sú "darčeky" ku zbrani. Povedané ľudskou rečou, baterku ani nabíjačku nie je možné reklamovať.


11 dub 2013, 16:12
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
tak dobre ostali mi tie dve ešte sa rozhodnem ako hovoríte fakt su to identické až na farbu a tá drahšia ma tie RISky...samozrejme plánujem kupiť nejaké doplnky ktomu rukoveť,svetlo,laser ale až neskor no ak sa rozhodnem bez RISiek tak nebude :) zaleží aj odtoho či budem mať peniaze ak nebudem mať kupim tu bez RISiek lebo je lacnejšia

Citace:
Tipovo sú to Cymy 028, teda tie, ktoré Ti tu ľudia odporúčali.


akože nie? a ktore ste mi odporučali potom? :D prepač no mne to dlhšie dochadza :D


11 dub 2013, 17:45
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 06 lis 2011, 09:26
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Čo nie? Aké nie? Ale to je jedno, už to nerieš... skrátka si vyber tú s RIS alebo bez nej a už neváhaj! :D Mimochodom na začiatok by som sa vykašlal na doplnky a radšej zainvestoval čo najskôr do kvalitnej nabíjačky, fakt je to potrebné. A laserové zameriavače sú u nás zakázané zo zákona (vrátane airsoftových kópií, skrátka laser ako doplnok zbrane nie je povolený).


11 dub 2013, 18:04
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 05 dub 2013, 20:21
Příspěvky: 111
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
čože? jako laser ako doplnok ku zbrani je zakazaný zo zakona? to odkedy je to vobec pravda? pretože mi to pride fakt čudné lebo ešte minulý rok bežne som videl na jarmoku v meste stánky kde predavaju tie šmejdy za 20eur ale jasne a zretelne vidieť že tam su tie RISky je tma laser,baterka... nwm no :D

Ak sa podarí tak mi moj ujo kupy v holandsku tú nabijačku čo ste odporučali ....takto by som ušetril možno aj 20eur kedže on asi odomna nezoberie a kupy z vlastneho vrecka :)


11 dub 2013, 19:58
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
tie kvázy " lazery" z jarmoku sú natoľko slabé že sa to neberie do úvahy, bavíme sa o Laseroch ktoré dokážu fungovať a viditeľne označiť cieľ aj počas dňa a dajú sa použiť na ostrú zbraň.

Zatiaľ čo tie jarmočné pripevníš možno tak lepiacou páskou a po 2 metroch na dennom svtle už nebudeš vydieť kam svietiš. Ale aj tak načo provokovať a nosiť taký bordel na zbrani. (minimálne to pokazí vzhľad zbrane)

_________________
Strelec bez zbrane :)


11 dub 2013, 20:08
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 06 lis 2011, 09:26
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Začiatočnícke rady
Tie "šmejdy za 20 eur" pokiaľ viem nemajú laserové zameriavače ale je to na princípe diódy... ale to nechcem klamať, v tom sa nevyznám. Každopádne: http://www.zbrane-strelivo.sk/informacie

( 4 ) Zakázaným doplnkom zbrane je
a) tlmič hluku výstrelu,
b) zameriavač skonštruovaný na princípe noktovízora, infražiariča, elektronického zväčšenia obrazu a zariadenia na prevrátenie obrazu,
c) laserový zameriavač.

Tzn. napr. laserové ukazovátko samo o sebe je OK ale hneď ako to akýmkoľvek spôsobom prichytíš na akúkoľvek zbraň (izolepa, na lištu, to je jedno) a použiješ na zameranie cieľa už je to laserový zameriavač a to dovolené nie je. Niekde som na tú tému videl aj diskusiu... Je ale možné, že medzičasom zákon prešiel novelizáciou alebo nejakou úpravou, ja to beriem ako zakázané už pár rokov a všeličo sa mohlo zmeniť. To už si zisti sám, ja som laser nikdy nepotreboval.


11 dub 2013, 20:24
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.   [ Příspěvků: 343 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz