Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 12:55




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ] 
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Proti odstřelovačská taktika 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Proti odstřelovačská taktika
Vý že je tu téma o tom jak trénujete ale tohle je něco jiného. Pokud stím ale ostatní kolegové moderátoři nebudou souhlasit tak to smažte a potrestejte zadavatele.
Jak teda ténujete proti lidem co vládnou odstřelovačkou? Myšleno lidi co opravdu tohle řemeslo dělaj tak jak maj a snažej se nebýt hustorkutor s nejvíce hitama za akci no a samozřejmě nemaj AKs bubnem a optikou.
Podle mě když tu někdo neustále tvrdí že AEG maj porát stejnej dostřel a tak dále tak si neuvědomuje že odstřlovač v poly tam není jen kvůli tomu aby střílel ale dovede podávat kvalitní uinformace o to jak se jednotky hejbou a co dělaj ta střelba už je jen taková třešnička na dortu. Znám případy kdy i airsoftoví sniper dovedl uzamnit 20 lidí kteří se měly strach pohnout aby ji nechytily. Našel si velice dobré místo odkud ho nemohly vyštípat asi 5 hodin. Samo že měl háčka co mu kryl perdel.
Mě vždy učily že pokud je sniper oběven(myšleno realita) nebude nikdo ryskovat hon s ním a danou oblas raděj přeoraj dělostřelectvem. Je fakt že v této době kdy je na všechno počítač jsou přístroje které dovedou vypočítat nebo jak to napsat určit odkud se střílelo.
Je i jasné že je něco jiného nebo spíš sou odlišnosti v zelené a černé taktice.
Hoďte sem nějaké rozumy které znáte ať se trochu odhalí jak to děláte.
Prosil byh aby se vyjadřovaly lidi co ví očem mluví a ne PC hráči a filmoví nadšenci.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


19 led 2012, 09:11
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
Myslím že v jedné publikaci AČR je o nástřelu sniperem napsaný že se má prostor zadýmit kouřem a vymrdat od tama, bez ohledu na zraněný.
No a pak zřejmě QRF s obrněnýma vozidlama s termokamerou a dálkově ovládaným kulometem, nebo banda Apache, který už to nějak pořešej a mezi tím třeba sbírat raněný.

Ale oni stejně všechny taktický postupy a příručky atd. budou k ničemu protože vždy můžou řešit jen situace se kterými se už někdo někdy setkal.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


19 led 2012, 09:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
No já se setkal právě v kosovu a na jinej výletech vždy stím že to prostě přeoraly dělostřelectvem nebo letadlama. Nikdy neposlaly vojáky aby to vyčistily. Vojákům vždy někdo velí a to je nejbližší potenciální cíl. No a příd o někoho kdo umí velet a je hůř nahraditelnej je vždy ztráta.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


19 led 2012, 09:29
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
V dnesni dobe je odstrelovac na 90% suport utocnyho teamu, dela oci a kreje boky (mluvim o realite) ma vyhodu v dlouhem dostrelum, presnosti a nebyva v primem ohrozeni. V airsoftu je to neco jineho, muze sice pozorovat a delat oci na tu samou vzdalenost ale strilet (aspon nejak rozumne) na 60-70m. To zname v primym ohrozeni zbranema nepratel. Na 60-70m je hodne ezky se dostat bez zpozorovani a i kdyz mas pozici ke ktery nepritel prijde, tak bohuzel ne vzdycky pred hlaven. Rozdil je v tom ze airsoftovej sniper ma sanci bejt uzitecnej v samotnym boji celkem minimalni.

Protiopatreni se v realu a airsoftu lisi az neskutecne. Beru jako modelovou situaci napadeni zakladny sniperem. Dnesni moderni zakladny mji system ktery odhali od kud se strilelo a vetsinou do par minut je stanoviste strelce zasypany kanonadou, nikdo se nikam nezene a spis se poskovavaj. V airsoftu staci urcit smer a kdyz je jednotka sehrana tak postrelovanim donuti snipera k ustupu, jenak staci aby ve smeru palby vybehlo 5-10 lidi a sniper je na 100% zneskodenej nebo zdrha jak zajic.

Nejvetsi pruser pro softovyho snipera je presnej dostrel a uspesnst zasahu.
Bohuzel muj nazor na softovy snepery znas a neni mozny ho na zaklade zkusenosti zmenit. Proste na akci je sniper spis zatez.

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


19 led 2012, 09:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
V podstatě pak se nasazovaly antisniper teamy co lovily v místě výskytu. Jenže to byla vždy práce tak na tejden a výc pokud teda neměly štěstí a druhá strana neudělala chybu.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


19 led 2012, 09:35
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
No názor ti měnit nebudu máš ho naprosto totožnej s Vetem. Sem sic jiného názoru ale proč něco měnit.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


19 led 2012, 09:37
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
V softu to nema moc smysl skatulkovat. dobry sniper co se nesnazi dostat na vrchol frag ligy a nepotrebuje zbytecne strilet je prakticky nezjistitelny a muze podavat informace. Pokud uz vystreli nebo se prozradi nebo aspon priblizne se tusi kde je, tak proste zadymit, udelat utok jako kdyby tam byl kdokoliv jiny. dostrel nema o tolik vetsi, presnost taky zazracna neni, vyhodu ma v akorat v maskovani. par lidi mozna padne, mozna ne. zalezi na skillu, popr. kolik jich je ve sniper tymu. v realu je asi lepsi tam fouknout z Dany nebo Gradu, ale myslim ze v softu to je o neco jednodussi.


19 led 2012, 09:39
Profil ICQ
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
Monty píše:
V podstatě pak se nasazovaly antisniper teamy co lovily v místě výskytu. Jenže to byla vždy práce tak na tejden a výc pokud teda neměly štěstí a druhá strana neudělala chybu.


V dnesni dobe je tohle taktika spis do mest, jinde se pouziva masivni podpora a cim dal tim vic elektronika ktera urci nejen smer ale celkem presne i misto a pak bigbadabum. A hlavne na spojence malokdy utoci sniper ale vetsinou nejakej "strelec" a je hodne vysoka pravdepodobnost ze bude presnej jako softovej sniper :)

Jeste k tem proti opatrenim, v realu nez by tech dest lidi dobehlo dejme tomu 400-600m tak je ma sniper sanci sejmout, v softu 10 lidi vybehne proti sniperovi a ten na tech 60 metru nema sanci sundat vsechny. Takze taktika se nabizi sama :)

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


19 led 2012, 09:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
Jo soft to jednodušší má to je fakt. Proto jezdím na akce kde opravdu v AK-M4 sou jen 120 brka kulomety jsou natom líp a sniper má to nejvíc co do kvéru jde. Tam se to dost stíží. Sniper se používá spíš hodně na pozorování a "bonzování" pozic. Tekovejch akcí moc ale bohužel není. Nanejvejš jedna dvě do roka.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


19 led 2012, 09:43
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
vanhouten píše:
V softu to nema moc smysl skatulkovat. dobry sniper co se nesnazi dostat na vrchol frag ligy a nepotrebuje zbytecne strilet je prakticky nezjistitelny a muze podavat informace. Pokud uz vystreli nebo se prozradi nebo aspon priblizne se tusi kde je, tak proste zadymit, udelat utok jako kdyby tam byl kdokoliv jiny. dostrel nema o tolik vetsi, presnost taky zazracna neni, vyhodu ma v akorat v maskovani. par lidi mozna padne, mozna ne. zalezi na skillu, popr. kolik jich je ve sniper tymu. v realu je asi lepsi tam fouknout z Dany nebo Gradu, ale myslim ze v softu to je o neco jednodussi.


Amen

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


19 led 2012, 09:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
trubkin píše:

Jeste k tem proti opatrenim, v realu nez by tech dest lidi dobehlo dejme tomu 400-600m tak je ma sniper sanci sejmout, v softu 10 lidi vybehne proti sniperovi a ten na tech 60 metru nema sanci sundat vsechny. Takze taktika se nabizi sama :)

Jneže když na tech 60 m vemu z 10členého družstva 3 nebo 4 kousky pořát je to dobrej výsledek. Zvlášť když si mslej že máš jen odstřelovačku a nemáš pozorovatele.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


19 led 2012, 09:45
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
4 Monty: 3-4 vemes v pripade ze jsou chromy :) no ofense. Ja to beru tak, kdo v softu dela snipera a to tak jak se ma (maskovani, pozorovani,proste dava tomu vsechno) ma muj respekt a uznani hlavne kvuli tomu ze je hodne casto uplne mimo hru a nevadi mu to. Ja sice sem kulometcik ale taky nepocitam zasahy a nelovim hlavy (vetsinou :) ) ale mam dobrej pocit kdyz delam suporta spravne. Spis mi jde o prospesnost teamu a tam bude clovek kterej bude behat za klukama s tatrankama a kolou uzitecnejsi nez sniper na 99% akci :)

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


19 led 2012, 09:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
No toť je rávě věc názoru. Je ale fakt že promě je střelba až tak nějak na druhém místě.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


19 led 2012, 09:54
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
Ono to ani jinak nejde

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


19 led 2012, 09:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2010, 11:53
Příspěvky: 1207
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
Proto je v airsoftu prostě lepší používat marksman rifles jako SR25ky,AEG SVD + nějakej solidnější upgrade..tim se těm nabíhajícím dá celkem zatopit..
Opakovací pušky jsou v podstatě jen přesnější (teoreticky, v praxi to nebude takový rozdíl) a tižší (plynovky z tlumičem)..
a na bonzování pozic stačí recon tým z dalekohledem..
V dnešní době je prostě sniper v softu (teď mluvim o v podstatě ,,páckaření" ne milsim akci) jaksi navíc, jediná možnost jak to řešit je omezit útočný pušky a kulomety tak aby se odtsřelovači chytali..

_________________
CaG3 ris - GD130- 155ms -> DMR
Custom M4 - 110 - 133ms
Tm AUG,Cyma Mp5,Cyma AK, JG G36
WE G17,Mp7,brokovnice
https://www.facebook.com/TripleCanopyPraha/?fref=ts


19 led 2012, 10:01
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
V tomhle se prostě názory různí pro mě prostě odstřelovač své místo i v softu má a hlavně má využití.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


19 led 2012, 10:05
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
Souhlasím s Montym. Vůbec nezáleží na tom, jestli snipera někdo přestřelí nebo ne. Jakmile ho někdo objeví, tak je stejně už většinou sniper mrtvej neboť ho začne honit podstatná část týmu a prakticky nemá šanci. Když ho nikdo neobjeví a on pořád dál škodí, tak je to velice nepříjemný element.

Samozřejmě že čím má tu zbraň silnější, tím má větší možnosti - může přesněji střílet, kule je stabilnější a taky může ležet mnohem dál od nepřítele.

U nás na akce jezdí jeden "skorocivilní" sniper aneb nadšenec v civilních gatích a maskovací blůzou - a nikdo nevíme jak to dělá, že nám vždycky dá pěkně zabrat.

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


19 led 2012, 11:03
Profil ICQ
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
smolda píše:
Samozřejmě že čím má tu zbraň silnější, tím má větší možnosti - může přesněji střílet, kule je stabilnější a taky může ležet mnohem dál od nepřítele. zabrat.

Bohuzel... cim silnejsi zbran tim je nepresnejsi a nemuze bejt mnohem dal, jediny co muze je strilet tezssi kulicky to znamena mensi vliv vetru atp. "mnohem dal" by bylo aspon o 50m ale me kulomet se 150 a 0,30 koulema dostreli o 10-20 metru min a to nejni nic. A presnost? Hele nic ve zlim ale bud nevis vubec nic o balistice a o tom jak funguje softovej kver ale presnej muze bejt max do tech 60 m dal se neda o presnosti mluvit (1-2 zasahy z peti strel nejni presnost)

Sniper v boji je k nicemu protoze soft je na to moc dynamickej mimo samotnej boj muze mit opodstatneni. Z vlastni zkusennosti muzu rict ze za celou dobu co softim sem nepotkal snipera kterej by nas nebo nekoho jinyho zastavil, nebo udelal vetsi problem nez jen leknuti a pak s velkou slavou bud umrel nebo utekl.

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


19 led 2012, 11:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
bohuzel sniper je v softu asi nejtezsi pozice a vse jde proti nemu. ale pokud je clovek fakt dobry tak dokaze zatopit, par takovych uz jsem zazil, vetsinou v kombinaci s pozorovatelem a i tymy s nacvicenou taktikou dostaly slusne na prdel, nicmene zbytek snipera vzdy rozcupoval. ale zalezi to na mnoha faktorech, ale snipera bych uplne neodepisoval :mrgreen:


19 led 2012, 12:11
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
Hele sice nic ve zlým, ale to mě trochu uráží :D o balistice něco vím a softových kvérech toho vím sakra hodně. Možná jsem to nenapsal nejlépe...rozmýšlel jsem to už při psaní, ale pak jsem byl línej to přepisovat.

Myšleno zhruba tak, že si zbraň osadíš přesnou hlavní a střílíš s nějakou pěknou úsťovkou a težkýma kulema. Aneb díky vyššímu upradu můžeš vystřelit i těžší kule použitelnou rychlostí. Těžší kule je stabilnější než lehčí ;)

vanhouten: true story

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


19 led 2012, 12:13
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
smolda píše:
Hele sice nic ve zlým, ale to mě trochu uráží :D o balistice něco vím a softových kvérech toho vím sakra hodně. Možná jsem to nenapsal nejlépe...rozmýšlel jsem to už při psaní, ale pak jsem byl línej to přepisovat.

Myšleno zhruba tak, že si zbraň osadíš přesnou hlavní a střílíš s nějakou pěknou úsťovkou a težkýma kulema. Aneb díky vyššímu upradu můžeš vystřelit i těžší kule použitelnou rychlostí. Těžší kule je stabilnější než lehčí ;)

vanhouten: true story


taky nic ve zlym, ale ma svym zpusobem o te presnosti pravdu. nejpresnejsi kver co jsem kdy videl byla Marui VSR-10 a L96 v zakladu :-) kamos koupil tu hnedou VSR-10 a 8/10 na 40 metru sloupek od plotu. na takovy soustrel jsem se nikdy nicim jinym nedostal


19 led 2012, 12:16
Profil ICQ
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
Ono je pruser u softovejch kveru dikng dikng efekt :) to znamena ze v hlavni se tocici kulicka porad odrazi od sten. Cim silnejsi kver tim min stabilni let a vnitrni balistika komplet random. Ono co se samotnyho strileni tejce je nadupanej kver na tom celkem blbe. Vetsinou staci stahnout ustovku o 20m/s dolu a soustrel se usadi...

Hele ono sniperina v softu je jen pro lidi co to berou vazne a ti muzou mit pocit ze jednou za rok za dva maji tu "svoji akci" kde jim vyjde vic veci (aspon neco :) ) a staci jim to. Vetsina ostatnich jsou jen sprinteri ktery jen utikaj pred elektrikama a nebo sou furt tuhy. Proste ten kdo sniping bere vazne tak ten to dela pro sebe a svymu pocitu (na tom nevidim nic spatnyho) jen je teamu uplne k HOV.U. Ja sem zastance teamu takze mozna proto me sniperina v softu spis irituje (sniper se stroji NESKUTECNE dlouho, pri fajtu je k prdu atp)

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


19 led 2012, 12:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
trubkin píše:
sniper se stroji NESKUTECNE dlouho


jo to mi kluci taky furt rikali :-D


19 led 2012, 12:56
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
V airsoftu jsou protiodstřelovačský taktiky docela jednoduchý.

- Pokud víme, kde je a nemáme na práci nic jinýho, tak rychle doboundujem (českej překlad jsou asi přískoky, nevim...) na dostřel našich zbraní, což většinou není tak daleko, jeden fireteam ho zasype palbou a druhej ho odloví. Pokud má pozorovatele, tak se ten druhej fireteam může lehce zapotit, ale stejně to je deset lidí proti dvěma, když to nezkurvíme, tak jsou ztráty malý až žádný.

- Pokud to nevíme, tak jak říkal reyes, okamžitě odtamtud vymrdáme, respektive mu zmizíme z dostřelu, což opět většinou není nijak daleko a nabonzujem ho ostatním, aby věděli, že si tam maj dát bacha. Docela velká část airsoftovejch "odstřelovačů" navíc potom udělá tu chybu, že nechtěj přijít o fragy, takže se zvednou a zkusí si nás opět dostat na dostřel...v tu chvíli my máme docela slušnou šanci je zpozorovat a když se to povede, nastupuje plán A.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


19 led 2012, 13:12
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 05 dub 2009, 15:48
Příspěvky: 558
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
Monty píše:
No já se setkal právě v kosovu a na jinej výletech vždy stím že to prostě přeoraly dělostřelectvem nebo letadlama. Nikdy neposlaly vojáky aby to vyčistily. Vojákům vždy někdo velí a to je nejbližší potenciální cíl. No a příd o někoho kdo umí velet a je hůř nahraditelnej je vždy ztráta.


Abych se vrátil k tématu taktiky. Voják nejsem, ale hraju a trénuju s vojáky z povolaní. Kdyby měli na to čas, odpoví zřejmě sami, tak to interpretuji za ně z rozhovorů s nimi, co zažili ....

Situace 1, Afghánistán, Logar, noční patrola PRT v poušti kolem blízké opuštěné vesnice duchů.
-- noc, s NVG klid, ráno za rozbřesku nástřel od Talibanu (zřejmě aby něco viděli), pěchotní zbraně nepřítele s podporou SVD, Češi opětují palbu z věží vozidel a volají podporu A-10 a stahují se, pak se vrací na místo aby se podívali, vesnice už není, stopy pro raněných jsou, nepřítel si je odtáhl - takže taktika jasná :)

Situace 2, Afghánistán, Logar, zelená oblast kolem řeky Logar, zajištění členů PRT mezi civilisty.
-- den, dopoledne, chlapec pozdraví našince a vzápětí tahá po pár metrech z podzemní skrýše AK, sype to do našich ze zadu ze zálohy, naštěští netrefuje, z blízkého kopce přichází palba z těžkého kulometu Duška a zřejmě opět s podporou SVD, jeden český voják je uvězněn v křížové palbě, podpora není dostupná, rádio hluché, bezvětří ... na okamžik začne vát, duchapřítmní kolegové hazí okamžitě kouř, uvězněný voják se stahuje a všichni mizí co nejrychleji pryč, včetně nepřítele ... takže alespoň takto a díky Bohu beze ztrát.

Toť realita ....

V softu na těch pár metrů preferujeme hon, ale je pravda, že to většinou CO schytá mezi prvními, takže je to to, o čem Monty píše, co je nebezpečný. Pokud náš "sniper" v hejkalu pozoruje - jeho funkce je nás informovat o pohybu příp. pomáhat v eliminaci a krýt postup - bohužel dostřel manuálky je omezený. Jako tým máme povětšinou zbraně marksmanů s optikou, takže se snažíme bojovat více ze zálohy.

_________________
LCpl. Freeman G.
4th Recon Bn. USMC
2006-2007 Reenacted
(Finished 2013)

Můj Airsoft MEGAVÝPRODEJ na Rajčeti
Prodej vlastních airsoft přebytků již od 10 Kč


19 led 2012, 13:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
Souhlasím s Griffonem.
Všeobecně platí, bleskově zaútočit v co největším počtu a co nejrychleji, nedat mu možnost přemýšlet a nezastavit se. Pokropí jedni a druzí ho dorazí.

Náš tým v praxi funguje asi tak:
Když ho nevídíme, ale víme že tam je, posíláme vlastního snipera, pokud není k dispozici/umře/neobjeví ho, pakujeme se pryč. Když musí být pozice snipera dobyta (třeba kvůli scénáři) tak viz postup výše zmíněný - urááá.
Když ho vidíme, tak opět blaskový útok, pokud toto nelze (např. poziční bitva), tak se ostatní skryjí/stáhnou a nastupuje náš sniper (v tomto případě se na snipera čeká).
Většinou jsou dnes snipeři společně s nějakou skupinou, takže automaticky předpokládáme snipera a k tomu několik nepřátel. Proto preferujeme nenápadnou likvidaci snipera naším, a pak tým dočistí jeho okolí. Samostatných sniperů s dvojkou moc k vidění není. Možná bohužel, možná bohu dík.

Jinak snipera máme vlastního, zkušeného s dobrou zbraní, ale u nás funguje buď jako předsunutý pozorovatel a nebo podpora družstva. Jen vyjimečně je situace vhodná k tomu, aby si sám vyšel s dvojkou na lov.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


19 led 2012, 13:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
Tohle teda není moje parketa, takže snad mi to někdo povolanější potvrdí/opraví/vyvrátí, ale z toho co jsem tak nějak pochytil je souboj sniper vs. sniper nesmyslnej, dobrej leda tak do hollywoodskýho filmu.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


19 led 2012, 14:04
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
Tak souboj...já tu nehovořím o tom, že se tu náš sniper bnude s cizím hodiny nahánět po lese, beru to spíše tak, že je schopen se dobře proplížit na správné místo a na první ránu sejmout cíl. Víceméně to neberu jako souboj, ale jako likvidaci zakempeného nepřítele, co má holt trochu lepší mušku a nebezpečnější kvér než zbytek družstva.

A jinak souboje odstřelovačů nejsou nic mimořádného. V některých dobách/místech nešlo jen tak vybombardovat lokaci, protože prostě nebylo čím, nebylo jak, nešlo zaměřit, cokoliv.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


19 led 2012, 14:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
Jinak souboje ruských a německých odstřelovačů byly běžné, stačí hledat na netu. Ve vietnamu taktéž. Mohu si dát dvě minuty práce, najít pár příkladů.
Zajcev vs. König , Hatchcock vs. Kobra, Nina Lobkovská vedla rotu ruských odstřelovaček, jež měli za úkol likvidovat německé snipery (plus každého oficíra co potkají XD ) atd. Jistě bych si vzpomněl na víc. Tohle si pamatuju jen díky tomu, že jsem to už jednou našel, kvůli jinému rozhovoru :-)

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


19 led 2012, 14:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Proti odstřelovačská taktika
Griffon píše:
Tohle teda není moje parketa, takže snad mi to někdo povolanější potvrdí/opraví/vyvrátí, ale z toho co jsem tak nějak pochytil je souboj sniper vs. sniper nesmyslnej, dobrej leda tak do hollywoodskýho filmu.


v bosenskem konfliktu to bylo tusim zcela bezne ze se tam nahaneli sniperi po kopcich. nekde to bylo i docela dobre popsane jak to fungovalo. na nejakem military serveru, ale na kterem uz nevim.


19 led 2012, 14:37
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz