Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 13:17




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Nákup na Aliexpressu 
Autor Zpráva
Svobodník
Svobodník

Registrován: 10 říj 2018, 09:13
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Nákup na Aliexpressu
Zdravím, jsem v airsoftu nováček a rád bych si pořídil nějakou tu výzbroj a oblečení. Na http://ideaclub.cz/media/tipy-a-rady-jak-nakupovat-z-ciny-levne-a-bezpecne jsem se dočetl, že z Číny lze tyto věci pořídit mnohem levněji než u nás, je to pravda? Jakou zkušenost máte z nákup z Aliexpresu, Ebay nebo DealExtreme? Vyplatí se to? Jak je to s kvalitou a případnou reklamací?


10 říj 2018, 09:16
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: Nákup na Aliexpressu
Čau, občas beru přes kámoše něco z Aliexpressu. Například svítilnu. Zatímco tady zaplatíš 350,- v elektru za bludičku, z Číny objednáš za 150,- dost zajímavé světlo. Největší risk jsou asi hadry (trefuj si velikosti...), šijí je krátké. Upřímně, co se týče reklamace, beru to trochu jako sázku :D Nebral bych prostě složité věci nebo díly, kde přesnost hraje hlavní roli. Ale jinak je to fajn vychytávka. Teď mám na cestě třeba mřížku přes ústa. Cena poloviční než u nás a lepší tvar. Jen pozor, zda je všude pošta zdarma.


10 říj 2018, 20:40
Profil
Četař
Četař

Registrován: 23 úno 2015, 14:14
Příspěvky: 11
Nový příspěvek Re: Nákup na Aliexpressu
Funguje to dobře a není se čeho bát. Z Číny ale beru hlavně drobnosti u kterých se nemá moc co pokazit. Různé doplňky, karabinky, montáže, svítilny, baterie ... Je to podstatně levnější a většinou bez poštovného. Snažím se vejít do limitu 22 EUR, abych neplatil DPH. případně clo. Když platíš přes PayPal je to naprosto bezpečné. Je tam dost dlouhé období, kdy tě PayPal a eBay kryje a kdyby byl spor s prodejcem, např. nedodané zboží, dostaneš peníze zpět. Ale většinou není problém, protože prodejci (na eBay, Ali ...) mají vítr z negativního hodnocení a jsou úslužní. Poslední dobou nejvíc používám Aliexpress. Zboží tam má hodnocení uživatelů, mnohdy i s fotkama v reálu a častěji je v ceně sledování zásilky. Z eBaye mi poslední rok hodně zásilek nedorazilo. Sice jsem dostal peníze zpátky, ale je to opruz čekat měsíc nebo dýl zbytečně. Aliexpress PayPal nevyužívá, mají vlastní systém placení dost podobný PayPalu. Prý výhodnější pro kupujícího díky výhodnějšímu kurzu.

Další spolehlivé weby jsou Gearbest, Tinydeal, Banggood.


11 říj 2018, 08:37
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Nákup na Aliexpressu
M@tezz píše:
Funguje to dobře a není se čeho bát. Z Číny ale beru hlavně drobnosti u kterých se nemá moc co pokazit. Různé doplňky, karabinky, montáže, svítilny, baterie ... Je to podstatně levnější a většinou bez poštovného. Snažím se vejít do limitu 22 EUR, abych neplatil DPH. případně clo. Když platíš přes PayPal je to naprosto bezpečné. Je tam dost dlouhé období, kdy tě PayPal a eBay kryje a kdyby byl spor s prodejcem, např. nedodané zboží, dostaneš peníze zpět. Ale většinou není problém, protože prodejci (na eBay, Ali ...) mají vítr z negativního hodnocení a jsou úslužní. Poslední dobou nejvíc používám Aliexpress. Zboží tam má hodnocení uživatelů, mnohdy i s fotkama v reálu a častěji je v ceně sledování zásilky. Z eBaye mi poslední rok hodně zásilek nedorazilo. Sice jsem dostal peníze zpátky, ale je to opruz čekat měsíc nebo dýl zbytečně. Aliexpress PayPal nevyužívá, mají vlastní systém placení dost podobný PayPalu. Prý výhodnější pro kupujícího díky výhodnějšímu kurzu.

Další spolehlivé weby jsou Gearbest, Tinydeal, Banggood.


Oni se toho neboji, oni jakmile dostanou hodnoceni pod 93% tak tu stranku vymažou a založi si novou. Proto je na ebayi apod milion cen u stejnych produktu.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


11 říj 2018, 17:35
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz