Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 22:09




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Nákup z Ázie do ČR 
Autor Zpráva
Desátník
Desátník

Registrován: 26 čer 2010, 07:10
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Nákup z Ázie do ČR
Ahojte

Neviem či sa Vám to už donieslo, ale na Slovensku máme od 1.5.2016 v platnosti zákon, ktorý nám zakazuje nákup AS zbraní a príslušenstva na AS zbrane z krajín mimo EÚ. Výnimkou sú len vlastníci licencí, ktorí majú oprávnenie na nákup a skladovanie zbraní (vrátane airsoftových). Som zberateľ raritných AS zbraní a žiaľ väčšina zbraní, o ktoré mám záujem sa nachádza práve len v e-shopoch v Ázii.

Otázka:

Je ešte v súčasnosti možné v ČR objednať AS zbraň/zásobníky/príslušenstvo, ako súkromná osoba bez nejakých špeciálnych povolení z e-shopu z Ázie ako je napr. ehobbyasia, ebairsoft, atď.? Mám známeho v ČR, cez ktorého by som si vedel objednať, ale on sa v tejto problematike vôbec nevyzná. A maximálne mi je ochotný prísť vyzdvihnúť balík na colnicu.

Prípadne máte niekto osobnú skúsenosti z nedávnej doby s nákupom z Ázie? Pomohlo by mi aj keby mi bol niekto ochotný napísať ako to u Vás chodí. Či colníci vždy zastavia zásielku s AS zbraňou, alebo len občas. Či s tým robia nejaké problémy a pod.
Na SK som bol dosť často na colnici v minulosti a kým bolo možné nakupovať, tak to šlo bez problémov. Len som zaplatil clo a dph a vydali mi zbraň.


07 pro 2016, 20:37
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Nákup z Ázie do ČR
Ahoj. zbran jsem nekupoval v posledni dobe, ale bral jsem nakou optiku a par jinejch doplnu a vse bylo jako vzdy, stejne jako jsi byl zvyklej u vas. dost casto mi i projdou veci bez cla.

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


08 pro 2016, 15:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Nákup z Ázie do ČR
Celnice aka celni posta je o nahode, nekdy projde i bez cla, zalezi kolik maj prac a jak se vyspej, pokud neni v baliku zadna faktura, predvolaj a musis dolozit cenu, poukd je faktura, napocitaj ti + 30% k cene zasilky (clo + dph) jo a to vcetne postovnyho. Nekdy pokud ti jdou treba dve ozubeny kolecka a je u nich nejaka cena co se jim zda mala ta kt ozadrzej do vysvetleni taky.

jinak zatim v CZ muze objednavat z ciziny kdokoliv, cokoliv.


09 pro 2016, 14:44
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 26 čer 2010, 07:10
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Nákup z Ázie do ČR
Paráda, ďakujem za odpoveď. Potešil si ma. :)


08 led 2017, 22:26
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Nákup z Ázie do ČR
Inak s tým dovozom na slovensko to nebude až také zlé zbraň asi veľmi nie ale diely do 100 alebo 150 Eur presne nepamätám sa doviesť dajú len treba vysvetľovať.
Kodex sa týka strelných zbraní strieľajúcich náboje strely a projektily
zákon 190/2003 na strane 57 odsek y definuje airsoftovú zbraň ako citujem

airsoftová zbraň je replika zbrane vystreľujúca strely z plastu, určená na hru v teréne podľa príslušných pravidiel.

touto argumentáciou mi už prešlo pár dielov ako je GBB zásobník a vnútorná hlaveň.


08 led 2017, 22:58
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz