Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 10:03




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 295 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další
 Omezení úsťovek? 
Autor Zpráva
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
na strelivo by som nesiahal , napríklad ja dávam všade minimálne 0.30 ky ( aj do 1J záložákou ) lebo presnosť je neporovnateľne lepšia aj na kratšie vzdialenosti a zatiaľ sa nikto nesťažoval žeby to bolo výrazne silnejšie .... pokiaľ som to testoval nasebe , do rovnakého miesta z 0,25kami a 0,30kami to bolo narovnako

0.20tky sú dobré možno tak na pre AEGčka , ale pri Semi zbraniach a pištoľoch ti práve ide o to využiť každú ranu čo najlepšie . Ak niekto chce tak nech kľudne používa v záložáku 0.40tky ale nech strieľa ako normálne uvažujúci tvor a nie 1 zásobník na 1 osobu...

Jiri: tie limity sa mi páčia , takto nejako by som to chcel aj unás , čiže už len drobné úpravy pre Semi-auto sniperky.

_________________
Strelec bez zbrane :)


17 led 2013, 09:03
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
jirihoffman píše:
jen tak pro doplnění tohle je třeba omezení ustovek na akci rising sun v chorvatsku ;)

CQB - 350 fps (cca 106 m/s)
-AEG - 400 FPS (cca 121 m/s) - odchylka +/- 10 FPS (cca 3 m/s)
-AEG kulomety - 450 FPS (cca 136 m/s) - minimální vzdálenost 10 m - odchylka +/- 10 FPS (cca 3 m/s)
-Semi-auto odstřelovačky - 500 fps (cca 152 m/s) - minimální vzdálenost 20 m - odchylka +/- 10 FPS (cca 3 m/s)
-Opakovací odstřelovačky – 600 FPS (cca 182 m/s) - minimální vzdálenost 30 m - odchylka +/- 10 FPS (cca 3 m/s)

ne všude mají potřebu střílet na nepřítele tim nejsilnějším co maj ;)


Toto mi príde ako slušné rozdelenie +/- nejaké drobné úpravy ..ale nevyzerá to špatne...môžem snívať

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


17 led 2013, 13:04
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 09 zář 2011, 08:55
Příspěvky: 404
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Jacob píše:
Firstik: kam jsi chodil na základku??? :roll:


Uznávám, že už to pár let je co jsem viděl vzoreček pro výpočet pohybový energie. Tak sem zapojil logiku, a nezklamala. Protože vzoreček je "Ek=m/2×v²" a proto je při výstřelu energie vždycky stejná bez ohledu na váhu kuličky.

vanhouten-> hned jak budu mít k dispozici různý druhy kuliček napíšu recenzi:D, já tohle beru čistě matematicky. Ale uznávám, že na kratší vzdálenost to může s těžší bolet víc, protože neztrácí tak rychle energii.

_________________
M249 MK II; Li-pol 3S; 135 m/s; 1100 r/m
AKS74; Ni-MH 8S; 125 m/s
Desert Warrior 4.3 OPS GG
Ultramat 14; battery master 6
"Zbrojíř, Velkokapacitní, Odhodlaný, Kutil, Silikonová huba, Obchodník se smrtí, Hipík, Sochař, Vítězství nebo smrt"


17 led 2013, 13:50
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
No tak ona je kolikrat jina i ustova energie u ruznejch gramazi (rozdil 0.2 a 0.4g jsem zaznamenal i rozdil mezi 0.2-0.3J, hraje tam ale roli spoustu promennych), us se to tu resilo tak nebudu tohle OT zbytecne rozvadet, a ze tezsi kule drzi lepe energii je jiste, to neni jen mozna .. =) neskousej ten rozdi z pul metru ale na deset ... napr moje bejvaly cqbr melo 110m/s (1.2J) ... s0.2g to zas tak nestipalo ... s 0.28g us to bylo sakra znat ... Samozrejme muze to bejt muj subjektivni pocit, ale tech lidi co tenhle subjektivni pocit maj znam as moc na to, aby to bylo stale povazovano za subjektivni ... :wink:

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


17 led 2013, 14:44
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
firstik píše:
vanhouten-> hned jak budu mít k dispozici různý druhy kuliček napíšu recenzi:D, já tohle beru čistě matematicky. Ale uznávám, že na kratší vzdálenost to může s těžší bolet víc, protože neztrácí tak rychle energii.


uz se tesim, pridej i video :-D je to rozdil opravdu znatelny. kdysi jsem to zkousel s tanakou. na cca 70 metru nesla 0,25 kulicka vubec citit (na zada pres triko a bluzu). 0,40g nechala i na takovou vzdalenost na zadech flek.


17 led 2013, 14:57
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Rozdíl mezi lehkou a těžkou municí je naopak tim patrnější, čim dál od kvéru to zkoušíš, protože čim těžší munice, tim pomalejc ztrácí energii. Těsně za hlavní bude rozdíl malej (teoreticky by měl bejt nulovej, ale jak píše Tdog, ve skutečnosti je úsťová energie v závislosti na použitej munici lehce proměnlivá), ale na pár desítek metrů už to bude u silnýho kvéru sakra znát - 0.12g kule tam ani nedoletí, ale 0.30g pořád slušně zabolí.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


17 led 2013, 15:25
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
jasne, ja to chapu, jen jsem daval priklad ze zivota 8)


17 led 2013, 15:39
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
To taky nebylo mířený na tebe, ale na kolegy nahoře, co to nejspíš pořád nechápou :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


17 led 2013, 17:55
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Griffon píše:
To taky nebylo mířený na tebe, ale na kolegy nahoře, co to nejspíš pořád nechápou :D


chybi mi tu like abych nemusel odepisovat :mrgreen:


17 led 2013, 18:04
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 02 dub 2012, 08:22
Příspěvky: 29
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
firstik píše:
Jacob píše:
Firstik: kam jsi chodil na základku??? :roll:


Uznávám, že už to pár let je co jsem viděl vzoreček pro výpočet pohybový energie. Tak sem zapojil logiku, a nezklamala. Protože vzoreček je "Ek=m/2×v²" a proto je při výstřelu energie vždycky stejná bez ohledu na váhu kuličky.

vanhouten-> hned jak budu mít k dispozici různý druhy kuliček napíšu recenzi:D, já tohle beru čistě matematicky. Ale uznávám, že na kratší vzdálenost to může s těžší bolet víc, protože neztrácí tak rychle energii.

Tímhle příspěvkem sis pod sebou akorát uřízl větev :D Nechci tě shazovat, ale už ze vzorce 1/2*(mv^2) je patrný, že na hmotnosti kuličky záleží nebo se mýlim?

_________________
Nikdo by neměl mít úsťovku menší než jeho IQ. Koho baví střílet na 30m.

CYMA AKM (M170; 188 m/s)
WE M4 CQB-R GBB (172 m/s)
WE Desert Warrior 4.3 OPS GBB (130 m/s)


17 led 2013, 19:00
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Mýlíš, záleží na násobku hmotnosti a kvadrátu rychlosti - jenže se zvyšující se hmotností se snižuje rychlost, takže energie je ve výsledku vždycky stejná, resp. by měla bejt. V praxi se objevujou menší odchylky, který se nám ještě nepodařilo vysvětlit :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


17 led 2013, 19:07
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 09 zář 2011, 08:55
Příspěvky: 404
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Z tohodle grafu je jasně patrný, že váha je přímo úměrná energi, neúměrná je akorát rychlost, to znamená, že když přidávám rychlost, jako že dávám třeba silnější pružinu tak energie roste exponencionálně. Což potvrzuje to co sem psal. Že je jedno jakou má kulička váhu, pokud jí vystřelim ze stejný pistole vždycky bude mít při ústí stejnou energii...

Ty odchylky jsou způseboný směrem větru, jeho rychlostí a teplotou, chtěl jsem. Mě tak napadlo, že bych to zkusil vypočítat ale když jsem narazil na pojmy jako derivace, a podobně, tak sem se na to vyprd :D

_________________
M249 MK II; Li-pol 3S; 135 m/s; 1100 r/m
AKS74; Ni-MH 8S; 125 m/s
Desert Warrior 4.3 OPS GG
Ultramat 14; battery master 6
"Zbrojíř, Velkokapacitní, Odhodlaný, Kutil, Silikonová huba, Obchodník se smrtí, Hipík, Sochař, Vítězství nebo smrt"


17 led 2013, 19:21
Profil
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 21 říj 2012, 11:22
Příspěvky: 17
Bydliště: Chlum u Třeboně
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Úplně jsem čekal až na to někdo narazí, abych se k tomu mohl aktuálně vyjádřit, je to sice brutální offtopic, ale myslím že by bylo dobré si to vyjasnit.
Vzorec E(k)=1/2mv^2 tady totiž rádi s oblibou používáte, ale bohužel ne příliš vhodně, protože by se v tomto případě používat spíše vzorec E=p^2/2m, kde p je hybnost přičemž p=mv. Je to z toho důvodu, že při jakékoli střelbě se jedná zákon zachování hybnosti a ne o zákon zachování energie.

_________________
Legio Patria Nostra


17 led 2013, 19:24
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 07 úno 2011, 20:32
Příspěvky: 134
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
a co ti ovlivni vitr na mereni ustove rychlosti??

edit: takze ta energie expandujiciho plynu se nezachovava??

_________________
Nic nevydrží ránu Trpasličím válečným kladivem. Pokud však ano je potřeba ránu zopakovat s větší silou.


17 led 2013, 19:25
Profil
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 17 dub 2011, 17:45
Příspěvky: 611
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Vyslechli jsme si tu spoustu názorů atd. a teď bych chtěl znát, je-li to možné konečné úsťové rychlosti.

_________________
Per Mare, Per Terram

Challenges:
Nešika, Zkrvavené BB, Vítězství nebo smrt, a mnoho dalších....


17 led 2013, 19:49
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 09 zář 2011, 08:55
Příspěvky: 404
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Jenže v tomhle případě to je úplně jedno, protože se počítá s úsťovou rychlostí, ale pokud si dáš tu práci spočítat jakou energii bude mít kulička za 20 metrů po výstřelu váhy třeba 0,2g a 0,3g, tak směle do toho, já sem na tohle nikdy moc nebyl, a nechce se mi počítat derivaci, a podobný ptákoviny...

Husky-> pro teoretickej výpočet to nemá moc smysl, protože to už by jsme bylo na úrovni profesionálních sniperů, který to nepočítaj hlavy, ale maj na to balistický počítače.

_________________
M249 MK II; Li-pol 3S; 135 m/s; 1100 r/m
AKS74; Ni-MH 8S; 125 m/s
Desert Warrior 4.3 OPS GG
Ultramat 14; battery master 6
"Zbrojíř, Velkokapacitní, Odhodlaný, Kutil, Silikonová huba, Obchodník se smrtí, Hipík, Sochař, Vítězství nebo smrt"


17 led 2013, 19:53
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Neměl by být velkej problém to spočítat, balistickej koeficient je jasnej, tak bysme mohli exaktně jednou pro vždy spočítat jak je to s tím zachováním energie kuličky v různý vzdálenosti, ne? :)
Vezmněme shodnou úsťovou energie E0=4J. Máme dvě kuličky o hmotnosti 0,35g a 0,7g. (nižší hmotnost jsem do výpočtu nemohl použít, ale princip je stejnej, rád bych porovnal 0,12g a 0,4g, ale nejde to).

Lehčí vyletí z hlavně rychlostí v0=151m/s, těžší rychlostí v0=107m/s.
Lehčí kulička bude mít ve dvaceti metrech energii E20=3,3j, druhá bude mít energie E20=3,6J. Ve větší vzdálenosti to bude E50=2,4J a E50=3,1J. Závěr je že těžší kulička i přes nižší počáteční rychlost ztrácí energii o poznání pomaleji.
Co se týká změny rychlosti a propadu střely (dostřelu), tak jsem vám k tomu udělal i obrázek :wink:
Fialová je lehčí, zelená je těžší. Na prvním grafu je rychlost, na druhým propad střely a na třetím energie.

Čísla nemusej uplně přesně sedět, protože použitý funkce odporu vzduchu nejsou pro takto nízký rychlosti uplně ideální, ale v podstatě by to mělo docela dost odpovídat realitě.

Závěr? těma těžšíma to asi fakt může víc bolet :lol: :lol:

PS: jestli mi někdo napíše že to není airsoft a že tam není hopup, tak fuck off, princip je furt stejnej.


Přílohy:
BB.png
BB.png [ 57.79 KiB | Zobrazeno 21248 krát ]

_________________
http://www.Sniperblog.cz
17 led 2013, 20:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 09 zář 2011, 08:55
Příspěvky: 404
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Přesně takovej program sem hledal :D. hop by moch mít docela velkej vliv na dostřel, ale to pochybuju, že by se komukoliv chtělo počítat vztlak :D.

_________________
M249 MK II; Li-pol 3S; 135 m/s; 1100 r/m
AKS74; Ni-MH 8S; 125 m/s
Desert Warrior 4.3 OPS GG
Ultramat 14; battery master 6
"Zbrojíř, Velkokapacitní, Odhodlaný, Kutil, Silikonová huba, Obchodník se smrtí, Hipík, Sochař, Vítězství nebo smrt"


17 led 2013, 21:12
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
hopup spočítat prakticky nejde, to je tak složitej fyzikální jev ve kterým je několik téměř nezměřitelných proměných. Ale tady nešlo o konkrétní čísla jako takový, ale o jejich vzájemný porovnání.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


17 led 2013, 21:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 09 zář 2011, 08:55
Příspěvky: 404
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Tak to je samozřejmí, ani to v podstatě nejde změřit, narozdíl od rychlosti. I když teď sem to zkoušel najít, ale rychle mě to přešlo, ale kdyby se tady našel nějakej dobrej fyzikář, určitě by to bylo zejímavý. Každopádně by to chtělo celý tohle přesunout do jinýho tématu.

Ale aby jsme se vrátili zpátky k tématu, vzpomínám si, jak jsem dostal nějakejma 130 m/s snad 0,25ky tam měl, lízlo mi to jazyk, kterej mě pak docela pálil, a narazilo do stoličky, okolo který mi pak tekla krev, měl jsem velký štěstí, že to netrefilo jedničku, nebo dvojku, protože už bych tam měl asi díru. Každopádně jsem se poučil, že nemám vylejzat zpoza rohu s bojovym pokřikem :D . Ten člověk za to moc nemoch, má SR nestřílí jak blázen dávkama a je jeden z nejzodpovědnějších lídí s kterejma hraju.

_________________
M249 MK II; Li-pol 3S; 135 m/s; 1100 r/m
AKS74; Ni-MH 8S; 125 m/s
Desert Warrior 4.3 OPS GG
Ultramat 14; battery master 6
"Zbrojíř, Velkokapacitní, Odhodlaný, Kutil, Silikonová huba, Obchodník se smrtí, Hipík, Sochař, Vítězství nebo smrt"


17 led 2013, 23:27
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
ešte jedna poznámka k výpočtu vplyvu hopu pre rôzne hmotnosti http://mackila.com/airsoft/atp/index.htm

Dole je "Velocity Comparison Using 0.20 -0.45g BBčka 6mm/8mm a maximálny dostrel aj energia strely ....

_________________
Strelec bez zbrane :)


17 led 2013, 23:54
Profil ICQ
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 05 led 2009, 16:07
Příspěvky: 480
Bydliště: Říčany u Prahy
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Fyzika je můj obor (sice zatím jen chvíli), takže nějaký povědomý o těhlech věcech mám. Hlavní problém který matematika nebo fyzika nevyřeší je působení na organismus.
Co fyzika ještě relativně slušně vyjádří je takzvaný impuls síly. Tato vyjadřuje závislost síly na čase. Jde celkem lehce spočítat že pomalá těžká kule předá svojí energii rychleji, takže při počítáni impulsu síly dostaneme vyšší hodnotu -> působení bude vyšší než u lehké. K tomu se připočítá faktor menšího úbytku energie. Takže rozdíl mezi lehkou a težkou kulí bude poměrně velký.

EDIT: Co se týká toho hopu tak do toho bych se opravdu nepouštěl. Hydrodynamika kapalin (vzduch je vlastně taky kapalina) je tak složitá, že pokuď se v tom někdo fakt neorientuje tak nemá šanci. Ale pokud máte pár týdnů volna, tak třeba ty rovnice vyřešíte :)

_________________
G36EA2 (s RIS rukojetí)
MK12 ("M120"+vzduch=136m/s)
UMP (m100+guru tryska=115m/s)

Vždy věrný jen sám sobě.


18 led 2013, 00:28
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Tairo píše:
ešte jedna poznámka k výpočtu vplyvu hopu pre rôzne hmotnosti http://mackila.com/airsoft/atp/index.htm

Dole je "Velocity Comparison Using 0.20 -0.45g BBčka 6mm/8mm a maximálny dostrel aj energia strely ....


tohle je hodne povedene. az budu mit chvili casu tak si to prelouskam. neco takoveho jsem kdysi videl a uz jsem to nemohl najit. docela by me zajimala metoda mereni/vypoctu. snad se to tam potom doctu. rozhodne ty grafy jsou pekne udelane a myslim ze by si zaslouzily misto i nekde tady v knihovne.


18 led 2013, 08:09
Profil ICQ
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Ja nevim proc se to neresi v patricnym tematy viz napr ... viewtopic.php?f=246&t=13224&hilit=energie .. zas je tu milion OT ... sory ze vam do toho kecam ale nechcou to modi presunout a muj pripic smazat? Takhle je v tom fakt toatl bordel a resi se stejny veci veci v x tematech, to ale neni problem jen tohoto topicu

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


18 led 2013, 11:55
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
tak jo, mam tu taky tabulku
pistole max 130m/s
zbraně na cqb max 170m/s
zbraně mimo budovy max 200m/s
odstřelovací pušky neomezeně :)

teď o víkendu jsem se na tohle téma bavil s klukama a padnul tam jeden docela platnej názor.

Co platí na ramba?
rambo si běhá, rambo to dostane kvérem na 120m/s, rambo si běhá dál
rambo to dostane kulometem na 190 m/s, rambo řve, au to bolí já chci k mamince.

tahle situace už se v reálu několikrát stala. Bohužel na tyhel případy neplatila domluva.

Jinak o vékendu jsem to dostal v budově s kvérem na M150 do tváře (žádná maska, žádná kukla) a nekonalo se tu to co tu každej popisuje, jako kulička pod kůží, proudy krve a tak dál. Bolelo to, mam tam červenej flek, ale to je tak všechno.

Za poslední rok se u nás v teamu stalo jedno zranění (když vynecham věci nezpůsobený zbraněma) a to udělal kvér, kterej se vejde do tech vašich tabulek.

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


22 led 2013, 11:02
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
misi píše:
teď o víkendu jsem se na tohle téma bavil s klukama a padnul tam jeden docela platnej názor.

Co platí na ramba?
rambo si běhá, rambo to dostane kvérem na 120m/s, rambo si běhá dál
rambo to dostane kulometem na 190 m/s, rambo řve, au to bolí já chci k mamince.


tohle je o lidech. staci tahat na akce proverene lidi a nestava se to (aspon ja to se svou trapnou MP5 s M100 nezazil).


22 led 2013, 11:26
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 09 zář 2011, 08:55
Příspěvky: 404
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Do tváře... počkej, až to dostaneš do nosu, já sem si taky jednou po akci všimnul, že mi na nose teče krev, a ani sem to necejtil, teď si vem, kdybych to cejtil a jak by to vypadalo, nehledě na to, dostat to do zubu, tak o něj přijdeš.

_________________
M249 MK II; Li-pol 3S; 135 m/s; 1100 r/m
AKS74; Ni-MH 8S; 125 m/s
Desert Warrior 4.3 OPS GG
Ultramat 14; battery master 6
"Zbrojíř, Velkokapacitní, Odhodlaný, Kutil, Silikonová huba, Obchodník se smrtí, Hipík, Sochař, Vítězství nebo smrt"


22 led 2013, 11:41
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
firstik píše:
nehledě na to, dostat to do zubu, tak o něj přijdeš.


zub ti na 40 metru vystreli i marui v zakladu (neveril jsem, ale zive jsem to videl).


22 led 2013, 11:52
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Misi, já fakt nechápu, proč se s náma furt dohaduješ, když je naprosto jasný, že my tě o svojí pravdě nepřesvědčíme a ty nás o tej svojí taky ne.

Jinak co se týče nepřiznávání, tak tam je to dvojsečný. Je pravda, že na nepřiznávače často platí, když to pořádně štípne, na druhou stranu silný kvéry pak způsobujou takovýty situace, kdy to někdo schytá od základovky padáčkem a prohlásí "z takový sračky to přeci neplatí" (osobně jsem zažil) a podobně. A zároveň ti samozřejmě začnou nepřiznávat lidi se slabejma kvérama, protože jinak dostávaj na prdel. Tak či tak, nepřiznávání nevyřešíš ani silnejma kvérama, ani slabejma kvérama, to vyřešíš jedině tim, že budeš jezdit akce s normálníma lidma.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


22 led 2013, 14:05
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Vždy platí úměra:
Čím dál střílíš (což jde často ruku v ruce s úsťovkou), tím více ti nepřiznávají. Se zbraněmi s M90-M120 v podstatě nikdy nebyl problém, protože každý viděl kam to letí, co to trefilo. Ale teď spousta lidí střílí na x desítek metrů a diví se, že dotyčný nepřiznává, ať už tam mají co tam mají. Vždyť ani často nikdo nevidí kam dostřelil, zda to nezastavilo to křoví a tak.
Snaha dohánět nepřiznávání silnou pružinou/vysokou úsťovkou prostě nikdy nebude fungovat. Protože světě div se, jsou i lidé co přiznávají a ti pak raději s těmito lidmi hrát nebudou. A kvůli jednomu nepřiznavači bych si den nekazil. Já se mnoho let držím pravidla:
Střílím dokud nepřizná. né na hlavu nebo bůh ví kam, prostě jen střílím a neřeším.
A jo, když pak deset lidí sype na jednoho deset minut a on nic, tak většinou nebývá problém ho vyřvat.

edit.: a s tím dostřelem. Viděl jsem jednou dokonce dva snipery, kdy jeden skutečně měl jen dalekohled a druhý střílel. Sniper tvrdil, že určitě trefil, ale pozorovatel mu říkal, že nedostřelí. Dva lidi, dvoje oči, jeden výstřel a rozdílné tvrzení. Z pohledu snipera nepřítel nepřiznal, z pohledu pozorovatele by byl sniper blbec, kdyby začal řvát, že to nepřítel dostal, proč tedy nepřiznal.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


22 led 2013, 15:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 295 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz