Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 15:15




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 295 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další
 Omezení úsťovek? 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Jeryk píše:
Mám dvojnásobné štěstí :)
Za prvé, že bydlím daleko od Montyho, takže se omezení nemusím bát.
A za druhé, naštěstí, a to musím zaklepat (klep,klep) jsme na větších akcích nenarazili zatím na žádné lidi, kteří by svými zbraněmi způsobili zranění na obličeji a chovají se jak mají.

Hmm tak pokud to považuješ za štěstí tak ok. Taky sem se 22 let holedbal že krom stržené kůže se mi nikdy nic nestalo. To jsem dokonce jezdil baráky bez brejlí. Jenže minulej rok mi to velice vysvětlil. Napřed takové malé upozornění kdy mě asi na 35m střelil kluk s kvérem co měl 193ms trefil mě okraj brýlí ty nadskočili kulička pokračovale ale vesele dál. Zásah oko. Nu a pak CQB zásah zub v řiti. Řek sem si ok už nebudu raděj ryskovat vubec. Ppořídil sem si mřížku na ksicht prostě sem sklonil hlavu a pořídil na CQB. NO a ia s brýlema mřížkou si kulička (vystřelená z manuální brokovnice!!!!!!) našla cestu a přímej zásah do oka. No a bohužel to je s trvalejma následkama. Ta brokovnice měla 117ms s 0,25 kuličkmama. Nechci ani domyslet co by se stalo kdyby to byla silnější zbraň. Tomu kdo mi to udělal nemužu a nikdy nebudu nic vyčítat protože to byla neskutečná náhoda. Jenže ono to je vše o náhodě. Vem si to tak že někoho na akci biť nechtěně sejměš a bude mít zranění oko zuby to je jedno. Vše tojí peníze a čas. Pokud to bude nějakej útlocitnej člověk a nebo mamánek tak máš bohužel smůlu a v klidu duše tě muže zažalovat o náhradu škody. Nebo popřípadě to udělá pojišťovna. Nejde oto mít na akci strach z toho co se stane nebo co komu uděláš ale jde oto si tu akci užít. Pokud budu chtít někomu ubližovat vrátím se k bejvalému povolání a užiju si toho dost.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


15 led 2013, 19:07
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Jo to už mě taky vytrestalo, kdy jsem si na mrtvolišti sundával brýle, protože jsem si myslel, že se mi nic nemůže stát, omyl, dostal jsem od kamaráda co testoval uprostřed lidí, co se asi stane, když vystřelí MP5kou do přilby. Náhoda je blbec a já jel do nemocnice.
Od té doby je pro mě zrak důležitý, brýle mám nasazené od začátku do konce.

Ale teď jsi mi připoměl, že bych si měl na začátek sezony koupit brýle i masku na obličej.

Jako, já s těmi limity souhlasím, ale nedokážu si to představit, že by někdo třeba v Krmelíně kontroloval zbraně 120 lidem.

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


15 led 2013, 19:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Jeryk píše:
Jako, já s těmi limity souhlasím, ale nedokážu si to představit, že by někdo třeba v Krmelíně kontroloval zbraně 120 lidem.

Měři se to i na akcích kde je 2000 lidí.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


15 led 2013, 19:43
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 03 zář 2009, 20:55
Příspěvky: 255
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Ok uznávám, že jsme byl s tim nápadem trochu mimo a nebylo by to relizovatelné. Nicméně si stojím za kategorií zbraní jako napríklad v v USA zaváděná M27 (hk 416) která nahrazuje M249, a pokud je v týmu jeden člověk s upravenou (opravdu upravenou zbraní, hlaveň, flashider, pažba atd.) a vetším množství munice (samozřejmě by lidi museli mýt tlačáky) neviděl bych v tom problém. Samozřejmě máte pravdu že je to organizačně mimo, stejně jako celoplošné rozšíření tlačáků)
PS: nechápu jak někdo může žít bez požitku zuřivého přebíjení tlačáků... :shock:

_________________
Skype: f22raptor036
[ženijní práce a demolice] [nenápadný] [Mula(12)] [odhodlaný] [pyroman] [prokletý]
AS challenges: http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=245&t=5307

Nelíbí se mi projekt ČFA a nebudu ho podporovat!


15 led 2013, 20:03
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Monty píše:
Vše tojí peníze a čas. Pokud to bude nějakej útlocitnej člověk a nebo mamánek tak máš bohužel smůlu a v klidu duše tě muže zažalovat o náhradu škody. Nebo popřípadě to udělá pojišťovna..


presne tak. staci si projet pojistovny a podivat se kolik takove urazy stoji, nejsou to stovky nebo par tisic.


15 led 2013, 20:26
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Ještě k tématu. Někdo se tu rozčiloval že proč by měl dongrejdovat kvér a tak dále. Ono nikdo vás nenutí to byl jen návrh anketa. Jak ale vidím je tu dost lidí se stejným názorem.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


15 led 2013, 20:33
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Tak řešit M27 by mělo smysl jenom v momentě, kdy bys povolil vyšší úsťovku pro kulomety a zároveň za kulomety považoval kvéry jako RPK, L86 nebo G36MG, pak by teoreticky měla spadat mezi ně. Nicméně to už je fakt marginální problém, pochybuju, že by se na akcích začalo objevovat takový množství HK416tek, o kterejch by lidi prohlašovali že jsou to M27čky a měli na nich nahoněnou úsťovku, abys to musel nějak řešit. Prostě bys to nechal na individuálnim posouzení.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 led 2013, 20:33
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
osobně si myslim, že celý tohle je kravina. Proč?
pokud řešíte zranění tak máte dvě kategorie
1) náhoda - tam je jedno jakou máte úsťovku, třeba poslední zranění který jsem viděl bylo kvérem na cca 130 m/s vystřelenej zub na vzálenost tak 25 metrů
2) čůrákem s kvérem v ruce - tady je jedno jakou má úsťovku, protože čů*** je schopnej vám to napáli z metru do xichtu atd.

jak zabránit zranění?
kvalitní ochranné pomůcky, tím že omezíte úsťovku nepomůže v tom, že vám nikdo nevystřelí zub atd. když se někdo bojí, tak ať si koupí masku, ess brejle, helmu. Stojí to pár korun. Na druhou stranu když si někdo koupí brejle za 100kč a pak se diví že zranení, tak aď drží hubu, když nebyl ochotnej investovat do tak základní věci. Vystřelili ti zub? měl jsi masku? ne? tak drž hubu protože jsi debil. Dneska se dá koupit za 300kč a když do toho nechcceš investovat tak je to tvůj boj.

Zbavme se kokotů
spí než omezovat úsťovku, by to chtělo udělat black list na akce. Rozumnej člověk nemá problém s tím mít M190 v kvéru, ale debilovi je jedno co má a stějně je schopnej vám ublížit. Proč než omezovat úsťovku neudělat seznam nespolehlivejch lidí a ty nepouštět na akce? nebo to udělat naopak ... seznam ověřenejch spolehlivejch lidí a ty pouštět na akce.

K limitu na pistole
100m/s na pistoli mi přijde málo. Dneka se prodává spousta zbraní na co2 a ty mají úsťovku do 130 (vynechme ty revolery) a když si vetzmu, že jsem dal 2500 za kvér, dalších 1800 za zásobníky a budu najednou muset kupovat jinej protže nějakej nesmyslnej limit ... u pistole to nejde omezit jak u aeg.

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


16 led 2013, 11:59
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
to Jeryk: Já se jen zpetám, a neber to špatně, jak dlouho hraješ? Já sice jen 8 a něco let, ale pravdou je, že už jsem byl na akcích po celé ČR (vyjma Ostravy) a na blbce narážím všude. Někdy jednotlivě, jindy jsou to celé kolektivy, které nemají mozek/rozum/soudnost.
A zranění na obličeji. Já dostal za tu dobu do obličeje už nepočítaně (nosím jen brýle) a to nedělám CQB, kde to musí být ještě horší. Takže buď jsi klikař nebo o chce jen čas a poznáš :-D

A jestli to za sebe mohu shrnout, já budu vždy pro nějaká rozumná omezení. Co se CQB týče, za mě buď 100 nebo 120 ale nic mezi tím. Manuálky si dejte vysoko jak chcete, miluji ten pohled na unavené odstřelovače, co je bolí ruce :-D Ale řešit airsoft zbraně podle reálných zbraní. Když to bude elektro na semi, tak ať je to klidně silnější.
Všichni stejně víme, že zub se zrovna v CQB dá ustřelit i tržnicovou brokovnicí/manuální pistolí a bolestivé a nebezpečné to je i od hloupé M90 pružiny, která vám obličej taky nepříjemně pocuchá. Chce to mít spíš mozek a soudnost. To platí totiž pro všechny zůčastněné strany. Když střílím, tak nemusím střílet po všem a často jsou i jiné zásahové plochy než hlava, stačí počkat vteřinku či dvě. A obráceně, když strkám hlavu do okna, tak přeci jí tam strkám s tím, že mě někdo může do té hlavy trefit.
Mě když někdo překvapí zblízka, tak nestřílím (pokud nemám základní kvér), kryju se, tahám pistoli. Ano, většinou to nestihnu a umřu, ale dělám to právě proto, abych pak zbytek dne neposlouchal na akci "tamhle...to je ten č...k co střílí i na blízko silným kvérem" a pak se o sobě třeba nedočetl tady na fóru. A když už se to náhodou stane že vystřelím (reflex), tak se umím i slušně omluvit a zjišťovat, zda je dotyčný ok a né jen tak zdrhnout a dělat jakoby nic. To mi spíše vadí. Lidi co strčí zbraň do okna naslepo, vysypou dávku a pak zmizí, když slyší, že tam někdo řve bolestí.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


16 led 2013, 12:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
misi píše:
K limitu na pistole
100m/s na pistoli mi přijde málo. Dneka se prodává spousta zbraní na co2 a ty mají úsťovku do 130 (vynechme ty revolery) a když si vetzmu, že jsem dal 2500 za kvér, dalších 1800 za zásobníky a budu najednou muset kupovat jinej protže nějakej nesmyslnej limit ... u pistole to nejde omezit jak u aeg.


Ono to není tak horký. Většina CO2 pistolí o moc tu stovku nepřekračuje. Ale je pravdou, že jako výhodu pistole, jakékoliv plynové pistole, vidím v tom, že oproti aeg to nestřílí dávkou a nemá to zásobník na 300 ran. Takže se střílí méně ran, méně na slepo a tím je i menší riziko. Takže možná, že v tomto by to mohlo být benevolentnější.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


16 led 2013, 12:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
ještě vsuvka pro remcaly
Dostal jsem kvérem na 190m/s z pár metrů, chcala mi krev z xichtu, mam tam do teď jizvu. Ale nejsem žádnej lofásek nebo mámin mazánek abych se hned přihlásil na as forum a psal tu, že silný kvéry jsou špatný a že se musí zakázat.

To co se tu snažíte najít je populistický řešení(je to úpopulární omezovat úsťovku, je to in) nikoliv systémový (je to k hovnu, protože debilové zůstanou a problémy způsobují lidi, nikoliv kvéry)

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


16 led 2013, 12:10
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2011, 16:40
Příspěvky: 62
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
misi píše:
ještě vsuvka pro remcaly
Dostal jsem kvérem na 190m/s z pár metrů, chcala mi krev z xichtu, mam tam do teď jizvu. Ale nejsem žádnej lofásek nebo mámin mazánek abych se hned přihlásil na as forum a psal tu, že silný kvéry jsou špatný a že se musí zakázat.

To co se tu snažíte najít je populistický řešení(je to úpopulární omezovat úsťovku, je to in) nikoliv systémový (je to k hovnu, protože debilové zůstanou a problémy způsobují lidi, nikoliv kvéry)


Ty třeba ne ale trefíš takovýho, ten nahlásí na policajty ulbížení na zdraví a si v prdeli...

Krev teče skoro vždy při zásahu do obličeje... ale až budeš mít v prdeli zuby nebo na jedno oko uvidíš o 50% hůř nebo vůbec tak tu brečet budeš taky.

_________________
Aim with the hand, shoot with the mind.


16 led 2013, 12:23
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
misi píše:
ještě vsuvka pro remcaly
Dostal jsem kvérem na 190m/s z pár metrů, chcala mi krev z xichtu, mam tam do teď jizvu. Ale nejsem žádnej lofásek nebo mámin mazánek abych se hned přihlásil na as forum a psal tu, že silný kvéry jsou špatný a že se musí zakázat.

To co se tu snažíte najít je populistický řešení(je to úpopulární omezovat úsťovku, je to in) nikoliv systémový (je to k hovnu, protože debilové zůstanou a problémy způsobují lidi, nikoliv kvéry)


Tady si ale dovolím nesouhlasit. Jezdím na akce pro zábavu, relaxovat, zablbnout (Ať už dělám klasické softové střílení, nebo můj oblíbený military vietnam) ale rozhodně nejezdím na akce riskovat zdraví. Ano, předpokládám, že to může bolet (zásahy), že se můžu zranit (pády, zlomeniny) ale né že mě to poznamená na celý život (zrak a jiná trvalá poškození). A jasně, ty řekneš kvalitní ochranné pomůcky. Co to je? Každý si pod tím představí něco jiného. Nikdo ti nikdy nezaručí, co mají lidi ve zbraních. V tomhle ohledu budou mít vždy navrch zbraně oproti ochraně. Myslíš, že jediné zranění může být obličeje? Co rozstřílené klouby na prstech, i to může mít trvalé následky a někomu to dokonce bránit ve výkonu povolání. Opět, řekneš ochranné pomůcky. Ale to mám jezdit v armoru a střepinovce, zakutaný v ochranných pomůckách? Navíc třeba masky taky nelze použít vždy.
Ano souhlasím s tím, že je to o lidech, ale takhle to spláchnout se mi nelíbí. Tohle nepovažuji za rozumný názor. Naopak omezené výkony leccos vyřeší a hlavně teprve pak se ukáže, kdo je lepší. Protože pak už nebude stačit mít přetuněný kvér a sedět za stromem. Lidi se totiž budou muset začít hýbat. To je to co je problém u mnoha začátečníků. Umí jen mačkat spoušť a sedět na místě.
Já tu budu za kacíře, ale kdybych chtěl riskovat zdraví, jdu do armády nebo skáču s padákem a neprovozuju tuhle zábavu.

A dodám, já airsoft nedělám, já ho hraju! A vždycky budu!

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


16 led 2013, 12:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Tak ja myslim ze to omezeni ma i jine vyhody krom bezpecnosti, ktera neni o mnoho vyssi ale je ... napriklad mnohem lepsi vyvazeni hry, protoze budou mit vsici stejne moznosti ...

edit: souhlas s alfredem
edit2: souhlas i vanhautenovym prizpevkem podemnou

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


Naposledy upravil T-dog dne 16 led 2013, 12:45, celkově upraveno 2



16 led 2013, 12:41
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
misi píše:
ještě vsuvka pro remcaly
Dostal jsem kvérem na 190m/s z pár metrů, chcala mi krev z xichtu, mam tam do teď jizvu. Ale nejsem žádnej lofásek nebo mámin mazánek abych se hned přihlásil na as forum a psal tu, že silný kvéry jsou špatný a že se musí zakázat.

To co se tu snažíte najít je populistický řešení(je to úpopulární omezovat úsťovku, je to in) nikoliv systémový (je to k hovnu, protože debilové zůstanou a problémy způsobují lidi, nikoliv kvéry)


jak ctu tvuj podpis, tak se tu radeji ani nevyjadruj. tu nejde o ze tu jsou mamincini mazanci kteri maji bebi, ale z pohledu organizatoru akci, kteri nechcou mit problemy s curakama, kteri jsou schopni ti nasypat do xichtu 100 kuli s M200 brkem v baraku (znam takove dementy a ver ze i ta dratena maska je na tohle malo).

klidne ty a tobe rovni si kupte malorazky a rezetejte se malorazkama - monty mel duvod tohle tema zakladat a jako organizator akci chtel vedet jaky na to lidi maji nazor a co si mysli ze by bylo idealni, kdyby se to omezilo. pokud si myslis ze to je picovina a ze klidne muzou mit vsichni 190ku v kveru, tak se regni i na hardball forum, tam si pokecas jiste vice.


Citace:
osobně si myslim, že celý tohle je kravina. Proč?
pokud řešíte zranění tak máte dvě kategorie
1) náhoda - tam je jedno jakou máte úsťovku, třeba poslední zranění který jsem viděl bylo kvérem na cca 130 m/s vystřelenej zub na vzálenost tak 25 metrů
2) čůrákem s kvérem v ruce - tady je jedno jakou má úsťovku, protože čů*** je schopnej vám to napáli z metru do xichtu atd.


ad1) nahoda ano, zazil jsem na 40 metru vystreleny zub ze zakladove marui. v baraku ti M100 neudela nic vazneho, vetsinou netece ani krev a tudiz neni nutne nosit masku a vypadat jako Jedi ze star wars.

ad2) curaka nepustim na akci a kdyz tam prijde "cenzura" s kverem co ma M100 tak rozhodne nenadela takovy bordel kdyz te napere do xichtu jako kdyby tam mel M190.


16 led 2013, 12:43
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
misi, ale o tobě se to ví, že patříš přesně do tý party lidí, co po sobě v barácích kosí 150kama a baví je to :D Nikdo vam to nebere, stejně jako máš samozřejmě pravdu, že je to hlavně o lidech, ale to nic nemění na dvou věcech:
a) Kretenismus se narozdíl od úsťový rychlosti bohužel před akcí změřit nedá.
b) Kretén bude samozřejmě nebezpečnej vždycky, ale je tim nebezpečnější, čim silnější má kvér.
Takže omezení úsťovek má z hlediska bezpečnosti smysl, i když to samozřejmě neni ani zdaleka ultimátní řešení, který by odbouralo všechny průsery a zranění.

Nemluvě o tom, že akce to udělá zábavnější.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


16 led 2013, 15:22
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Navro píše:
Ty třeba ne ale trefíš takovýho, ten nahlásí na policajty ulbížení na zdraví a si v prdeli...

Krev teče skoro vždy při zásahu do obličeje... ale až budeš mít v prdeli zuby nebo na jedno oko uvidíš o 50% hůř nebo vůbec tak tu brečet budeš taky.


Dobře, oči si chránim brejlema s balistickou odolností. TZN. nelze je prostřelit airsoftovou zbraní (nejde to ani malorážkou a brokovnicí :D) tyhle brejle, se teď v jednom armyshopu prodávají za 350kč ... to je sakra málo a ty brje vydrží kurva hodně.

Alfred píše:
Ano, předpokládám, že to může bolet (zásahy), že se můžu zranit (pády, zlomeniny) ale né že mě to poznamená na celý život (zrak a jiná trvalá poškození). A jasně, ty řekneš kvalitní ochranné pomůcky. Co to je? Každý si pod tím představí něco jiného.


http://www.esseyepro.com/ICE-Tactical-Kit_151_detail.html
http://www.esseyepro.com/Profile-NVG_1_detail.html
http://www.airsoftburza.cz/inzerat/airsoft-maska-profi/
třeba ... tohle to zaručeně vydrží cokoliv s čím se v as setkáš


vanhouten píše:
jak ctu tvuj podpis, tak se tu radeji ani nevyjadruj.


Proč se nemam vyjadřovat? protože mam odlišnej názor a ten tu prosazuju? nebo protože řikam že to je nesmysl z důvodu, kterej jsi sám napsal níže? že to neni o kvérech ale o lidech?

vanhouten píše:
tu nejde o ze tu jsou mamincini mazanci kteri maji bebi, ale z pohledu organizatoru akci, kteri nechcou mit problemy s curakama, kteri jsou schopni ti nasypat do xichtu 100 kuli s M200 brkem v baraku (znam takove dementy a ver ze i ta dratena maska je na tohle malo).

klidne ty a tobe rovni si kupte malorazky a rezetejte se malorazkama - monty mel duvod tohle tema zakladat a jako organizator akci chtel vedet jaky na to lidi maji nazor


můj názor je, že tohle není řešení. Skoro celej tvůj příspěvek jsou populistický kecy co nic neřeší. Řvát tu umí každej, takže řvu i já. Na rozdíl od tebe jsem se pokusil navrhnout i něco jiného. Můj názor je takovej, že je lepší vytvořit seznam lidí a vyeliminovat kretény. Buď tak, že uděláš seznam ověřenejch lidí a nebo black list.

vanhouten píše:
a co si mysli ze by bylo idealni, kdyby se to omezilo. pokud si myslis ze to je picovina a ze klidne muzou mit vsichni 190ku v kveru, tak se regni i na hardball forum, tam si pokecas jiste vice.

ad1) nahoda ano, zazil jsem na 40 metru vystreleny zub ze zakladove marui. v baraku ti M100 neudela nic vazneho, vetsinou netece ani krev a tudiz neni nutne nosit masku a vypadat jako Jedi ze star wars.

ad2) curaka nepustim na akci a kdyz tam prijde "cenzura" s kverem co ma M100 tak rozhodne nenadela takovy bordel kdyz te napere do xichtu jako kdyby tam mel M190.




Griffon píše:
misi, ale o tobě se to ví, že patříš přesně do tý party lidí, co po sobě v barácích kosí 150kama a baví je to :D

8)

Griffon píše:
Nikdo vam to nebere, stejně jako máš samozřejmě pravdu, že je to hlavně o lidech, ale to nic nemění na dvou věcech:
a) Kretenismus se narozdíl od úsťový rychlosti bohužel před akcí změřit nedá.
b) Kretén bude samozřejmě nebezpečnej vždycky, ale je tim nebezpečnější, čim silnější má kvér.
Takže omezení úsťovek má z hlediska bezpečnosti smysl, i když to samozřejmě neni ani zdaleka ultimátní řešení, který by odbouralo všechny průsery a zranění.

Nemluvě o tom, že akce to udělá zábavnější.


Jo s tímhle částečně souhlasím, proto by podle mě měl smysl udělat ten seznam ... stejnak půlku blbců znáš, a stejně ti přijedou na akci a stejně tam dělají bordel (a nejde jenom o kvéry, ale třeba odpadky a další věci, které jsou ještě podstatnější než tohle)

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


16 led 2013, 18:20
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2009, 18:33
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Myslím, že nikdo nemluví o výdrži brýlí, ale o tom, že při blbé konstelaci hvězd (a to se stává bohužel až moc často), ti ta kulička může proletět škvírou mezi brýlemi - třeba u těch ESS ICE jsem to i viděl. A pak už dělá setsakra rozdíl jaká byla úsťová rychlost. Či i zásah do jiných částí těla, uši, klouby, atd. Je pak podstatou hry protivníka zasáhnout, nebo ho zmrzačit? Nejde o to, že by se lidé báli bolesti. Ale je hloupost jim působit co největší bolest jen protože to jde. A pak když dojde k zranění, ať již jde i o třeba průstřel ucha, tak se většinou hra přeruší a kazí to všem zážitek, nejvíc tomu zraněnému.
Ochrané prostředky nosíme snad všichni, ale je opravdu potřeba to hnát až na hranu?

Problém se seznamen spolehlivých lidí nebo s blacklistem je to, že se to dá dělat většinou až po akci, pokud teda nastane na akci problém s zraněním, tak sice fajn, že viník se příště nebude účastnit, ale nic to nebude měnit na tom, že došlo k zranění.


16 led 2013, 18:42
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
misi píše:
...


jo prestrelil jsem uznavam, sorry.

nicmene kdyz Monty tohle zakladal tak ZCELA URCITE nechce mit na akcich lidi s brkama 150 a vyse at uz ma duvody jakekoliv. kdyz z nejakeho duvodu to chce mit takhle tak mu eliminace lidi nepomuze (treba mozna tim ze se mu na akcich toci opravdu velke mnozstvi lidi a spise by resil problemy behem hry a az pak by psal na blacklist). takhle prijde clovek, zmeris ho a bud reknes vitej nebo cau tam jsou vrata a šalina. tahle vi ze bude mit vsechny lidi v limitu a kdyz uz nekdo naprasi do xichtu tak nebudou litat kusy xichtu a zubu po okoli.

CrocHunter píše:
Problém se seznamen spolehlivých lidí nebo s blacklistem je to, že se to dá dělat většinou až po akci, pokud teda nastane na akci problém s zraněním, tak sice fajn, že viník se příště nebude účastnit, ale nic to nebude měnit na tom, že došlo k zranění.


presne...


16 led 2013, 18:50
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
misi - po tvém vstupu do debaty mám strach cokoliv napsat ptotože bych se cítil uplně bezcenej.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


16 led 2013, 20:35
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Pořádný ochranný pomůcky bez kompromisů jsou samozřejmost, ale nejsou důvod k tomu, aby člověk zbytečně riskoval. Říct "máme ESSka co vydržej zásah z brokovnice, tak proč po sobě nestřílet 150kama v baráku?" je logika na úrovni "mam v autě airbagy, který mi zachrání život, tak proč to jen tak z prdele nenapálit do zdi?" ...to neni o tom, že bysme nesnesli bolest, nebo že bysme se báli pár škrábanečků nebo jizev, to je prostě o tom, že nam to připadá naprosto zbytečný, když stejná (ne-li větší) zábava se dá zažít i když člověk podobný věci neriskuje.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


16 led 2013, 22:14
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 09 zář 2011, 08:55
Příspěvky: 404
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Už vidim, jak si každej, kdo hraje soft koupí brejle skoro za 2000. Fajn, tak si začneš dělat seznam... ha, tehle tomuhle střelil kuličku 1 cm pod kůži z 2 metrů v baráku se 180 brkem, ten už nikam nepůjde. Další, idiot bude střílet dákou v budově se 150 sejme najednou 3 lidi jeden to dostane do zubů, kus zubu mu odlítne, ale přežije, toho druhýho zasáhne do helmy, tak v pohodě, ale odrazí se to tak blbě, že to tomu třetímu vletí pod brejle do oka a bude mít doživotní následky. Ale to vlastně nevadí, protože se ten člověk dá na černej seznam. To radši stovkou a semi v budově, než riskovat zdraví. Ale proti gustu, si hraj s lidma co používaj malorážky. A ty kdo si vážej svího zdrav budou jezdit na akce s omezenou úsťovkou...

_________________
M249 MK II; Li-pol 3S; 135 m/s; 1100 r/m
AKS74; Ni-MH 8S; 125 m/s
Desert Warrior 4.3 OPS GG
Ultramat 14; battery master 6
"Zbrojíř, Velkokapacitní, Odhodlaný, Kutil, Silikonová huba, Obchodník se smrtí, Hipík, Sochař, Vítězství nebo smrt"


16 led 2013, 22:26
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 02 dub 2012, 08:22
Příspěvky: 29
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Dovolím si hodit do éteru vlastní názor. Každej zde napsanej příspěvek má něco do sebe, nicméně se trochu přikláním k názorům "misiho." Je to o lidech, je to hodně o lidech.
Na každý akci, na který jsem v poslední době byl (cca během posledních 2 let), se našel člověk (skupina lidí), který mi tu akci totálně znechutili a tím pádem i zatloukli další pomyslnej hřebíček do mojí AS rakve - nesčetněkrát jsem se na to chtěl vykašlat, ale neudělám to, na to mám airsoft moc rád.
K věci - z cca 10-15% to byli lidi, který neuváženě používali sílu svojí zbraně...seřval jsem je, poslal do všech prde*í a byl pokoj. Hádejte, kdo představuje ten zbytek? Lidi, který naopak NEPŘIZNÁVAJ, a to tak očividně a drze, že máte chuť zanechat mu kanadou památku na obličeji. A to mi přijde jako největší "škodná" dnešního airsoftu. Jak s nima my, co hrajou poctivě a rozumně i s vysokou úsťovkou máme bojovat? Domluvit jim? Prosit je? Jste jim uplně u zadku a právě tyhle důvody mě k upgradu zbraně vedly. Nechci nikomu ublížit a nedělám to (resp. se mi to nestalo), ale jak si ty srá*i jinak zapamatujou, že se při zásahu má zařvat "MÁM!?!" Na větší vzdálenosti to řeší úsťovka a těžší kuličky, na kratší vzdálenosti pár facek.

_________________
Nikdo by neměl mít úsťovku menší než jeho IQ. Koho baví střílet na 30m.

CYMA AKM (M170; 188 m/s)
WE M4 CQB-R GBB (172 m/s)
WE Desert Warrior 4.3 OPS GBB (130 m/s)


16 led 2013, 22:43
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 20 bře 2010, 19:00
Příspěvky: 387
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Debil může 50x vystřelit prasokvérem v baráku a nic, seberozumnější člověk může vystřelit jednou a zub je pryč - jasně, není to zase tak pravděpodobný ale Murphyho zákony fungujou i v našem koníčku. Plošně se nějaký omezení stejně nerozšíří, spoléhat se musí holt aspoň na rozumný organizátory (Monty?) a jezdit na jejich prověřený akce. Bohužel na free-to-all akci se vždycky najde nějaký prase a musí se s tím počítat, takže - má to vůbec cenu se o tom hádat?

_________________
Andrew Haleck
B/3-7 INF, 3ID (96 - 98)
Valkyrie Corp. (2012 - now)
Facebook


16 led 2013, 22:52
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 02 zář 2008, 17:55
Příspěvky: 82
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Já nikdy moc neřešil úsťovku. Je mi jasné, že 140,150 atd do budov už je opravdu nebezpečné, ale 120m/s ? Ironií osudu kamarád dostal do obličeje plynovou záložkou, miminem se 150 a AK se 120 a tak mohu porovnávat. Vše, bohužel, z bezprostřední blízkosti.

To mimino zanechalo už dost bolestivou ránu. A musel se chvíli otrkat.

U těch dalších dvou případů to bylo stejné. Štípe to jako prase, ale přežije se to a může se jet dál.

Jak už tu někdo párkrát psal. 120m/s +/- nějaká ta procentní odchylka je přijatelné jak na venek, tak i do budov. Tady je podle mě ta ideální hranice.

_________________
If it's our time to die, it's our time. All I ask is, if we have to give these bast*rds our lives... WE GIVE 'EM HELL BEFORE WE DO!


16 led 2013, 22:56
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Dalsi vec je pouzivat do baraku 0.2g kule. ... me tak jeste napadlo

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


17 led 2013, 00:47
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 09 zář 2011, 08:55
Příspěvky: 404
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Tak to už je volba každýho ať střílíš z bouchačky jakýkoliv kule vždycky má stejnou energii, ale spíš velí logika použít 0,2 na krátkou vzdálenost rozptyl neni skoro znát a lítá to rychlejc.

_________________
M249 MK II; Li-pol 3S; 135 m/s; 1100 r/m
AKS74; Ni-MH 8S; 125 m/s
Desert Warrior 4.3 OPS GG
Ultramat 14; battery master 6
"Zbrojíř, Velkokapacitní, Odhodlaný, Kutil, Silikonová huba, Obchodník se smrtí, Hipík, Sochař, Vítězství nebo smrt"


17 led 2013, 00:53
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
firstik píše:
Tak to už je volba každýho ať střílíš z bouchačky jakýkoliv kule vždycky má stejnou energii, ale spíš velí logika použít 0,2 na krátkou vzdálenost rozptyl neni skoro znát a lítá to rychlejc.


dej si do kveru ktery ma 120 m/s 0,2g kuli a strel se do palice a pak si tam dej 0,43 a strel se do palice. energie je mozna stejna pri vystrelu, ale uz ne pri dopadu


17 led 2013, 08:35
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2010, 11:53
Příspěvky: 1207
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
Hyby: Ale upgrade / omezení výkonu nemá řešit přiznávání ,naopak věřím že protihráče ze základem co ty ze silnou zbraní střílíš na 70 - 80m a oni na tebe ani nedostřelí, naopak motivuješ k tomu aby ti nepřiznali protože onu prostě nevidí žádnou jinou šanci jak na bojišti přežit.....teda tohle se mi stávalo když jsem ještě tahal 160ms kvér...
přiznávání je nutno řešit domluvou, ne upgradem...


A můj názor na omezení? Zvýší to bezpečnost? Ano.Zvýší to realičnost jednotlivých ,,povolání" v airsoftu? Ano. není co řešit...

Firstik: kam jsi chodil na základku??? :roll:

_________________
CaG3 ris - GD130- 155ms -> DMR
Custom M4 - 110 - 133ms
Tm AUG,Cyma Mp5,Cyma AK, JG G36
WE G17,Mp7,brokovnice
https://www.facebook.com/TripleCanopyPraha/?fref=ts


17 led 2013, 08:47
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 03 úno 2009, 17:18
Příspěvky: 629
Nový příspěvek Re: Omezení úsťovek?
jen tak pro doplnění tohle je třeba omezení ustovek na akci rising sun v chorvatsku ;)

CQB - 350 fps (cca 106 m/s)
-AEG - 400 FPS (cca 121 m/s) - odchylka +/- 10 FPS (cca 3 m/s)
-AEG kulomety - 450 FPS (cca 136 m/s) - minimální vzdálenost 10 m - odchylka +/- 10 FPS (cca 3 m/s)
-Semi-auto odstřelovačky - 500 fps (cca 152 m/s) - minimální vzdálenost 20 m - odchylka +/- 10 FPS (cca 3 m/s)
-Opakovací odstřelovačky – 600 FPS (cca 182 m/s) - minimální vzdálenost 30 m - odchylka +/- 10 FPS (cca 3 m/s)

ne všude mají potřebu střílet na nepřítele tim nejsilnějším co maj ;)

_________________
my neustoupíme.....průzkum pičo
http://www.hpkolinec.webnode.cz

Hloubkouvý průzkum Kolinec


17 led 2013, 09:01
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 295 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz