Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 14:09




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
 Eagleguns "storno" 
Autor Zpráva
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 24 lis 2008, 11:13
Příspěvky: 179
Bydliště: Ostrava
Nový příspěvek Eagleguns "storno"
Zdravím. Dva týdny zpátky jsem si objednal věci s eagleguns.cz. Bohužel jsem nestihl zásilku vyzvednout. Eagleguns mi napsali email že jim mám zaslat 200 kč za storno poplatek. Podle mě je to celku uhozená částka za "storno" když jim pošta peníze vrátí. Peníze jsem neposlal. Včera mi volali a vyhrožovali že to budou řešit přes právníky. Máte někdo podobnou zkušenost? Jak to mam řešit? (Sice 200 kč není velká částka ale podle mě určitě zbytečný poplatek)

_________________
CA AK 105 wood
E&L AK 74U
ICS AK 74
AK SVD
Homa made AS VAL


28 dub 2011, 07:26
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Eagleguns "storno"
Pošta jim něco vrací? O tom dost pochybuju.
Pokud je to napsaný v obchodních podmínkách sekterými jsi při nákupu souhlasil, tak zaplať.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


28 dub 2011, 07:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2011, 21:59
Příspěvky: 124
Nový příspěvek Re: Eagleguns "storno"
NO neviem ako u vas v CZ ale u nas to funguje tak ze ked si nestihnes vybrat zasielku radi ti ju poslu zasa (zaplatis naviac este jednu cenu postovneho). a samozrejme je tu moznost ked vies ze to nestihnes zavolat na postu kde povies ze chces aby balik drzali dlhsie nez 7 dni u nas to je max 30 dni tusim ( ci to je za poplatok to uz neviem) kazdopadne stacilo si precitat obchodne podmienky presne bod X

. Nevyzvednutá nebo odmítnutá zásilka
Pokud se zásilka vrátí zpět jako nevyzvednutá (pošta) nebo odmítnutá (PPL), budeme neprodleně zákazníka kontaktovat a pokusíme se zjistit, zda k tomuto nedošlo chybou dopravce.

Také může nastat situace, kdy zákazník nestihne vyzvednout zásilku z pošty v avizovaném termínu sedmi dní a o zboží má stále zájem. V takovém případě lze zaslat zásilku opakovaně, zákazník však uhradí předem cenu zásilky s cenou jedné dopravy navíc.

Pokud shledáme, že zákazník vědomě odmítl převzít zásilku, kdy důvodem nebyla chyba na straně naší firmy ani dopravce, bude objednávka stornována a záležitost uzavřena přátelskou dohodou za předpokladu, že zákazník souhlasí s uhrazením storno poplatku ve výši 200Kč (pro ČR) nebo 500Kč (pro SK), tak aby jeho rozhodnutím nebyl dodavatel nikterak poškozen. Pokud toto zákazník odmítne, může být storno poplatek vymáhán právní cestou. Jeho další nákup na tomto e-shopu bude podmíněn uhrazením úplné ceny příští objednávky předem (převodem na účet či poštovní složenkou). Jestliže platba proběhne v pořádku, bude toto omezení pro další objednávky zrušeno.

takze si dovolim tvrdit ze si tu zasielke umyselne nechcel prebrat a nie ze si nestihol inak by to aj tebe radi este raz posali. a tych 200 cz je cena kolko ich stala posta k tebe a asi nejake balne a tak. posta im nema co vratit pretoze peniaze si ty nezaplatil takze oni im nemaju co dat a postovne im nevratia nakolko posta si svoju ulohu splnila. ale pochybujem ze to budu riesit pravnikmi asi sa im to moc neoplati i ked to by som urcite neriskoval. kazdopadne dalsi nakup u nich budes mat stazeny staci odpoved? ja by som to cvakol ak si si vedomi tvojej chyby

_________________
Zbran: D-Boys M4A1
pouzivana municia 0.2g 6mm BB
Zaciatocnik takze moje rady berte s rezervou ucim sa :)
Zaciatok mojej AS kariery: 1.1.2011 - pekny to datum :)


28 dub 2011, 08:10
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Eagleguns "storno"
Česká pošta za nevyzvednutou dobírku vrací přibližně čtvrtinu zpátky (za nevyzvednutou 120,- dobírku jsem dostal asi 35 korun).
Btw přečti X. odstavec v obchodních podmínkách :)

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


28 dub 2011, 08:38
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 pro 2010, 12:16
Příspěvky: 199
Nový příspěvek Re: Eagleguns "storno"
Jeto jednoduché, jestliže nezaplatíš storno poplatek, tak ti k němu budou nabíhat penále a za nějaký čas se ti ozve firma, která pohledávku odkoupila, že jí chce zaplatit. Nebude to už ale 200,- Kč ale nějaká ta tisícovka. S oblibou tohle dělají například dopravní podniky u pokut černým pasažérům.

_________________
Dulce et decorum est pro patria mori. Horatius

Perky: Sběratel hmyzu, Banzai!, 1 z 300, Speedy Gonzales, Tancuj!, Vítězství nebo smrt, Terminátor, Člen strany


28 dub 2011, 08:56
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2009, 20:02
Příspěvky: 1084
Bydliště: Karviná
Nový příspěvek Re: Eagleguns "storno"
Začal bych tím, že obchodní podmínky jsou dané a prodejci až na jednu, dvě výjímky nejsou racionálně uvažující lidé, se kterými se lze domluvit. Vidí jen prachy a cesta je nezajímá. Pokud jsi to vyloženě nestihl, jako že vím, že jsi to prostě nestihl, můžeš se leda domluvit na opětovném odeslání. Co se týče výhružek, opět klasika českého AS obchodu, právníci tě můžou leda tak pokousat.
Další případ jsou penále ze prodlení, pokud přesáhneš zákonem danou částku, můžou už tě i žalovat, což je donebevolající vyje*anost, leč co naděláš.
KP118 -> svoje konspirační teorie o úmyslech a záměrech raději ani nevytahuj. Už tak si dost sbíráš... ...

_________________
O oko přijdeš ve chvíli, kdy airsoft hraješ bez brýlí.
Pokud žádáte autorizaci na ICQ, podepisujte se. Nepodepsané házím do ignor listu!


28 dub 2011, 09:02
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 23 led 2011, 21:59
Příspěvky: 124
Nový příspěvek Re: Eagleguns "storno"
Cotulosh píše:
KP118 -> svoje konspirační teorie o úmyslech a záměrech raději ani nevytahuj. Už tak si dost sbíráš... ...


robim nieco zle? ako hej tak ma na to upozorni urcite tu nechcem byt za zleho ani nic zle pisat som clovek co si necha poradit a ked nieco robim zle ( nevedomky) tak ma len upozorni a ja to rad zmenim neviem co si sbieram nakolko mi zatial nik za nic nevynadal. kazdopadne sa ospravedlnujem radej budem ticho a nic nepisat ak mam byt za zleho. :( (a za to ,,obvinenie´´ sa ospravedlnujem nebolo to myslene tak ako ste to zborali)

_________________
Zbran: D-Boys M4A1
pouzivana municia 0.2g 6mm BB
Zaciatocnik takze moje rady berte s rezervou ucim sa :)
Zaciatok mojej AS kariery: 1.1.2011 - pekny to datum :)


28 dub 2011, 09:15
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Eagleguns "storno"
Tak v tomhle případě stojím stoprocentně za KP118, je to jeden z mála nováčků, který se tu chová slušně, píše jako člověk a nečeká, že mu všechno nacpem až pod nos. A tady má naprostou pravdu, pokud to Kalda skutečně nestihl a věci pořád chce, tak nevím proč řeší nějaký stornopoplatek, když stačí napsat "omlouvám se, nestihl jsem to, hoďte to znovu na poštu" a bude, akorát holt zaplatí ještě jednou poštu, což je logické.

No a pokud člověk objedná a když mu věci přijdou na poštu, tak si to najednou rozmyslí a zásilku tam nechá ležet, tak je to z jeho strany pěkný kretenismus. Stornopoplatek 200Kč je v takovém případě docela fér, vzhledem k tomu že nejde jen o pokrytí nákladů na poštu, ale i času který prodejce strávil vyřizováním zásilky a případné ztráty která může vzniknout z toho, že zboží je na mnoho dní mimo a nelze s ním jakkoli disponovat. A že to vymáhají právní cestou a chtějí penále z prodlení není žádná vyjebanost, ale naprosto normální věc, co jiného jako mají s českými přizdisráči, kteří si myslí že pravidla (i ta, se kterými dobrovolně souhlasili, jako jsou obchodní podmínky) se mohou beztrestně porušovat a obcházet, dělat?

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


28 dub 2011, 11:09
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2009, 20:02
Příspěvky: 1084
Bydliště: Karviná
Nový příspěvek Re: Eagleguns "storno"
Narážím na to, že osočovat někoho z úmyslu na základě předpokladu je fakt na hlavu. Nicméně situace je vyřešená, budeme zamykat.

_________________
O oko přijdeš ve chvíli, kdy airsoft hraješ bez brýlí.
Pokud žádáte autorizaci na ICQ, podepisujte se. Nepodepsané házím do ignor listu!


28 dub 2011, 14:11
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 20 bře 2011, 23:14
Příspěvky: 63
Bydliště: Bratislava
Nový příspěvek Re: Eagleguns "storno"
funguje ešte eagleguns? písal som im mail a nereágujú...

_________________
Meine Ehre heißt Treue


01 kvě 2011, 10:51
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Eagleguns "storno"
Schneider8 píše:
funguje ešte eagleguns? písal som im mail a nereágujú...


Určitě fungujou, jak dlouho už čekáš na odpověď?

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


01 kvě 2011, 10:52
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 20 bře 2011, 23:14
Příspěvky: 63
Bydliště: Bratislava
Nový příspěvek Re: Eagleguns "storno"
zhruba 4 dni... ešte to nieje nejak dlho, len sa pýtam pre istotu, nech by som nečakal do nekonečna

_________________
Meine Ehre heißt Treue


01 kvě 2011, 12:44
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Eagleguns "storno"
Tak je třeba si uvědomit, že je víkend že...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


01 kvě 2011, 12:50
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Eagleguns "storno"
Cotulosh píše:
Začal bych tím, že obchodní podmínky jsou dané a prodejci až na jednu, dvě výjímky nejsou racionálně uvažující lidé, se kterými se lze domluvit. Vidí jen prachy a cesta je nezajímá.

Zrovna s Eagleguns jsem se v pohodě dohodl na čemkoliv a opakovaně, třeba i na tom, že jsem jim poslal obal na zbraň, do kterého se mi nová zbraň nevešla a oni mi jeho plnou cenu odečetli od další objednávky.

Storno poplatek 200 Kč je zcela adekvátní.


01 kvě 2011, 15:33
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 14 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz