Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 09:57




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
 Délka hlavně 
Autor Zpráva
Desátník
Desátník

Registrován: 16 dub 2011, 11:01
Příspěvky: 9
Nový příspěvek Délka hlavně
Ahoj, rád bych se zeptal, jestli má délka hlavně nějaký zásadní vliv na přesnost (dostřel) zbraně, případně jak moc (vím že nějaký určitě má, ale jestli je to zanedbatelné nebo podstatné). Konkrétně myslím:

http://www.airsoftguns.cz/detail.php?&id=1060

a

http://www.airsoftguns.cz/detail.php?&id=1200

Myslím to tak, že u zbraní zatím žádný upgrade neplánuju, tak jen z hlediska toho že chci co nejpřesnější zbraň v základu (a taky aby někam dostřelila). Taky plánuju spíš pohyb v lese, budovy ani tak ne... Předem díky za pomoc :-)


02 kvě 2011, 13:59
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 pro 2010, 12:16
Příspěvky: 199
Nový příspěvek Re: Délka hlavně
Dost toho taky dělá i průměr hlavně, já mám průměr hlavně 6,07 mm (základ Čína) a kamarád má kratší hlaveň s průměrem 6,02 mm a rozdíl v přesnosti je znát, takže dost toho dělá i průměr, možná i víc než délka (pokud to není vysloveně pidi hlaveň).

_________________
Dulce et decorum est pro patria mori. Horatius

Perky: Sběratel hmyzu, Banzai!, 1 z 300, Speedy Gonzales, Tancuj!, Vítězství nebo smrt, Terminátor, Člen strany


Naposledy upravil koldda dne 02 kvě 2011, 15:59, celkově upraveno 1



02 kvě 2011, 14:14
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 16 dub 2011, 11:01
Příspěvky: 9
Nový příspěvek Re: Délka hlavně
To je fakt, ale prodejce průměr hlavně neuvádí, nemám to jak zjistit


02 kvě 2011, 14:59
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Délka hlavně
No žádná přesná hlaveň v tom samozřejmě nebude. Jak už naznačil koldda, důležitá je hlavně kvalita a průměr hlavně, délka má poměrně malý vliv.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


02 kvě 2011, 15:11
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 pro 2010, 12:16
Příspěvky: 199
Nový příspěvek Re: Délka hlavně
Silně pochybuju, že je tam nějaká „lepší“ hlaveň, takže bych přinejmenším počítal s výměnou hlavně za lepší, ono stejně, je to Čína za pár korun, takže za čas budeš muset některé věci měnit…

_________________
Dulce et decorum est pro patria mori. Horatius

Perky: Sběratel hmyzu, Banzai!, 1 z 300, Speedy Gonzales, Tancuj!, Vítězství nebo smrt, Terminátor, Člen strany


02 kvě 2011, 15:11
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: Délka hlavně
koldda píše:
Dost toho taky dělá i průměr hlavně, já mám průměr hlavně 6,7 mm (základ Čína) a kamarád má kratší hlaveň s průměrem 6,2 mm a rozdíl v přesnosti je znát, takže dost toho dělá i průměr, možná i víc než délka (pokud to není vysloveně pidi hlaveň).


BTW 6.07 a 6.02 :) kdyby jsi měl 6.2, tak jsou tam tak brutální úniky vzduchu, že by to jen tak flusalo.

A jinak - když už teda ruskou zbraň, tak s tou betou se lépe běhá a celkově pohybuje :) Podle mne..

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


02 kvě 2011, 15:33
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 15 zář 2009, 17:10
Příspěvky: 202
Nový příspěvek Re: Délka hlavně
... ale Beta je hnusna :)

hraje se v lese, raci vem delsi ---> delsi hlaven, urcite presnejsi, hlavne v zakladu (ve srovnani s betou)
ja mam zakladni hlaven ve vsem co mam (SVD, AK, atd.) a je to v pohode, hrat se da se vsim (obzvlast kdyz nejsou lovaky :) )

_________________
MOA - Moravská Osvobozenecká Armáda


02 kvě 2011, 15:52
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 pro 2010, 12:16
Příspěvky: 199
Nový příspěvek Re: Délka hlavně
smolda píše:
BTW 6.07 a 6.02 :) kdyby jsi měl 6.2, tak jsou tam tak brutální úniky vzduchu, že by to jen tak flusalo.


samozřejmě, utekla mi tam nula, děkuji, opraveno :lol:

Já mám AKSU - 74, což je relativně krátká zbraň a není to v lese na škodu… takže za mě Beta

_________________
Dulce et decorum est pro patria mori. Horatius

Perky: Sběratel hmyzu, Banzai!, 1 z 300, Speedy Gonzales, Tancuj!, Vítězství nebo smrt, Terminátor, Člen strany


02 kvě 2011, 15:59
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 16 dub 2011, 11:01
Příspěvky: 9
Nový příspěvek Re: Délka hlavně
No, je to 2:1 pro betu, takže ji asi vezmu. A co se týče té ruské zbraně - ne že bych je nějak miloval, ale jsou cenově přístupnější a do začátku nechci schánět nic drahého :) Je tam sice rozdíl asi 20 cm u hlavně, ale to nějak přežiju, když to nemá moc velký vliv na dostřel a přesnost. Navíc beta mi připadá universálnější. Každopádně díky za pomoc :-)


02 kvě 2011, 18:51
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: Délka hlavně
A co m4? :D 3450 kč na morrisovi dboy m4a1 s úsťovkou 130 m/s. Co jsem jí tak letmo zhlédnul a kouknul, jak střílí, tak to vypadá velice dobře (vevnitř jsem ještě nebyl, až během týdne) :)

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


02 kvě 2011, 18:55
Profil ICQ
Desátník
Desátník

Registrován: 16 dub 2011, 11:01
Příspěvky: 9
Nový příspěvek Re: Délka hlavně
no, přece jenom je to o 1200 kč víc a fakt nechci zase kupovat něco drahého :-) uvidím jak mě to chytne, kdyžtak si vezmu brigádu a koupím si něco lepšího


02 kvě 2011, 19:11
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 03 kvě 2011, 10:13
Příspěvky: 6
Nový příspěvek Re: Délka hlavně
když je hlaveň nějak extrámě dlouhá tak je to věčinou nějaká silnější zbraň ne? ..např. SVD


03 kvě 2011, 10:19
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Délka hlavně
SoFar píše:
když je hlaveň nějak extrámě dlouhá tak je to věčinou nějaká silnější zbraň ne? ..např. SVD


Ne, to s tím nemá co společného.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


03 kvě 2011, 11:30
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Délka hlavně
rozhodně neplatí že čim větší flinta tim větší výkon... to si většinou myslí všichni a tak si koupí manuální sniperku od wellu, jenže pak zjistí že to sotva flusne před eletriky...


03 kvě 2011, 14:54
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 03 kvě 2011, 10:13
Příspěvky: 6
Nový příspěvek Re: Délka hlavně
aha, já jen proto že někde u manuálního Dragunova psali že díky vysokýmu výkonu si tam mohli dovolit dát delší a přesnější hlaveň. :?


06 kvě 2011, 14:37
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Délka hlavně
delsi hlaven si tam mohli dovolit dat, bo je to dlouha puska :-D
objem vzduchu tipuju na klasicky valec znamy z aeg (nemam ted po ruce zadne co by se dalo omerit)

zp raxe delsi hlaven o cosik malo zvysuje presnost, ale taky za urcite konstelace dilu snizuje ustovku :-P obecne bych se drzel poucky kvalita > delka

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


06 kvě 2011, 16:33
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: Délka hlavně
Element 59 cm (nebo tak nějak) hlaveň - naprostý propadák. Koupil jsem SR25tku s touhle hlavní a to se nedalo. Ani zkrácení nepomohlo. Prostě křivá a uvnitř nějakým záhadným způsobem zoxidovaná.

Pak jsem dal 40cm hlaveň Aimtop 6.03, ale taky stejná bída. A to jsem ještě dělal díru do válce, aby to dávalo ideální objem vzduchu.

Koupil jsem tedy osvědčenou Systemu INOX 51cm hlaveň, dal zpět plný válec a jede to jak nikdy :)

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


06 kvě 2011, 17:27
Profil ICQ
Nadrotmistr
Nadrotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 23 srp 2014, 12:30
Příspěvky: 47
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Délka hlavně
s odstupem času jak tak vyměňuji hlavně zjišťuji, že délka hlavně je v airsoftu poměrně empirická veličina.

Z mé praxe a taky trošku i té fyziky sem zjistil, že délka hlavně by měla být tak dlouhá, aby objem v hlavni odpovídal objemu pístního prostoru v nějakém poměru...

s tím, že při použití přesnějších hlavní se koeficient zvyšuje, což znamená, že přesnější hlavně mohou být delší....

Z praxe totiž vycházím z faktu, že v nepřesné hlavni uniká mnoho vzduchu kolem kuličky, proto se jakoby objem vytlačeného vzduchu zmenší a kulička už v hlavni nezrychluje, tudíž je odkázaná čistě na svou hybnost a než vyletí z hlavně ven jí částečně ztrácí (prostě začne zpomalovat už v hlavni). To se u přesnějších hlavní děje díky lepší těsnosti v menší míře.... (kulička má začít brzdit přesně po opuštění hlavně)

co se přesností týče, je stejně vždy lepší používat těžší střelivo, než to korigovat lepší hlavní.... Proto se naprosto s přehledem může stát, že hezky vyupgradovaná M190 manuální sniperka s hlavní 650mm 6.03 bude mít horší výsledky než AEG gun s M150 s 510mm hlavní 6.10......

Materiál zde hlaje roli naprostého govna... Nestřílíte z opravdových zbraní, kde jde o vysoké teploty.... Mosazná hlaveň dokáže být lepší než třeba inoxová, už jen protože se mosaz skvěle obrábí a zpracovává, jen je choulostivá a snadno externě poškoditelná, ohnout, podřít atpd...

U manuálních sniperek sem byl hodně překvapen že jejich objem stlačeného vzduchu je skoro takl velký jako u AEG zbraní, proto extrémní prodlužování hlavní nedoporučuju, zvláště pokud hodláte zbraň upgradovat na přesnost.....

já osobně sem vyzkoušel docela dost druhů hlavní, ale doposud mám nejlepší zkušenosti s pár vybraných mosazných sériových hlavní :-) takže asi tak :-) Za značku už prostě jen tak utrácet nehodlám.

hlaveň spolu s objemem pístu uděluje výsledné střele rychlost a pak dle její přesnosti a rovnosti i přesnost :-)

DOPLNENI: ze dvou ICS seriovych zbrani sem změřil mosazné hlavně a maji 6.01mm s prumernou kvalitou povrchu.... Absolutní vyhazovani peněz za lepší hlavně. Vždy si to zmerte... I u JG zbrani se nachazeji 6.03 a presnejsi..... Mosaz není vůbec špatný materiál proto se nenechte zblbnout HYPEM 90tych let airsoftu kdy Marii bylo top, delali hlavně na desetibu přesnost a výměna byla nutnost protoze marui je kvalita......

Vždy si hlaveň poradne zkontrolujte....at neutracite zbytecne za dlouhé a rádoby přesně hlavně protoze si koupite něco horšího než mate..


23 srp 2014, 12:48
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 18 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz