Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 19:31




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 256 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
 Nože 
Autor Zpráva
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Nože
Jsi tu nový, tak se asi snažíš poradit, ale dovolím si tě trochu opravit.

Použitá ocel má s tvrdostí málo společnýho a navíc je to kopie commandos dýky a to moc společnýho s airsoftem (tak jak ho znám) určitě nemá. Navíc uhlíková ocel od Mikovu se pro změnu nedá pořádně nabrousit (zdroj knife.cz, kde se to v posledním článku řeší):
Citace:
A aby to psovalo k airsoftu http://www.mikov.cz/cz/produkty/mikov-n ... andos.html je to uhlikova ocel takze tvrdost tam bude 58hrc a viac

Řezat a sekat umí každej nůž. Pokud myslíš sekáním battoning, špička u bowie nože tomu bude dost překážet (stejně tak třeba falešný ostří UTONu):
Citace:
typ bowie sa hodi na rezanie ako aj sekanie

Správně se rozlišuje trn a fulltang. Ano, pevný nůž je opravdu pevnější než zavírací.
Citace:
Dalej by som odporucal skor noz pevny, pri ktorom je ocel z ostria pretiahnuta az do rucky, takyto noz je pevnejsi.

Oba dva nože, co jsi doporučil, bych zařadil spíš do kategorie odpad. Používal jsi nějaký z těch nožů, že je můžeš doporučovat? Kategorii Kancelářské potřeby vedle nabízených nožů nechám bez komentáře.
Citace:
Ceny damaškových nožů se pohybují v mnohem vyšších cenových hladinách. Damašek bych si v továrně dělat nenechal, to prostě patří do kategorie zakázková výroba - co může asi být v noži za 1400 za druhy ocele a jakým způsobem to bude vyrobený?

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


31 bře 2011, 00:04
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Nože
Ten damašek si troufnu tvrdit že nebude damašek, ale šikovně leptaná ocel aby to tak vypadalo... samozřejmě nemusím mít pravdu, žejo? Ale fakt damašky s VLASTNOSTMA damaškový oceli a ne jen se vzhledem jsou cenově hodně jinde.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


31 bře 2011, 07:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 16 bře 2011, 15:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Nitra
Nový příspěvek Re: Nože
Tak pouzita ocel je primarny faktor tvrdosti. Dalej som uviedol ze na tvrdost maju vpliv vyrobne procesy: "samozrejme zalezi ako je vyrabany noz z tejto oceli - kalenie+popustanie"
Sekanie battoning som na mysli nemal, tak ale ak tvrdis ze to dokaze kazdy noz skus sekat tymto sposobom pomocou dyky. Mal som na mysli sekanie (chytis noz do ruky, zazenes sa a seknes na to ako aj na rezanie je tvar bowie idealny, je to taky allrounder)
Ten damaskovy noz naozaj damaskovy je, osobne ho vlastnim a sedia vsetky udaje udavane predajcom. Je to vsak taka najlacnejsia alternativa damaskoveho noza, nepopieram ze su kvalitnejsie a drahsie damaskove noze, na tej stranke mozes taketo noze najst a su predavane s certifikatom pravosti. O niecom ako je "sikovne leptana ocel" som nepocul. Lepta sa to v kyseline, ktora nalepta rozne oceli pouzite v damaskovem nozi, roznou rychlostou teda rozne hlboko tak vznikne tato struktura damaskoveho noza. Asi si mal na mysli fake damaskove noze s kresbou na povrchu, aby to tak vyzeralo. S nozom mikov commandos som sa asi unahlil a teda sa ospravedlnujem, ale za stranku mikovu naozaj nezodpovedam a ze sa mi tu vytyka ze tam su kanelarske potreby za to fakt nic nemozem. Ale je zaujimave videt ze pol roka tu v tomto tematu nikto seriozne nevyjadi ohladom oceli, tvrdosti... noza, ale do dvoch hodin uprostred noci tu je reakcia ze noze su trn a full tang, bowie neni dobry na sekanie a odporuceny noz je fake damasek :D

_________________
Ak 74 D-boys RK-05 - sanded to steel, short barrel, AirsoftParts + AirsoftPro 130 spring + Pro Win Hop UP + Guarder black rubber + Jefftron Extreme processor unit - Basic + hight torque SRC motor


31 bře 2011, 09:55
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Nože
Dobře o damašku se hádat nebudu, pokud s ním máš dobrou zkušenost, není co řešit ;)
Bowie je určitě dobrej universál o tom žádná, ale zrovna to sekání fakt není jeho přednost, protože zúžená a odlehčená špička se na sekání moc nehodí, ale neříkám že to nezvládne. Je to primárně loveckej nůž na práci s mrtvým zvířetem.

Jinak batoning je jedna z činností kterou s nožem v lese dělám nejčastěji, neznám rychlejší způsob jak s klasickým nožem rychle zpracovat nějaký větší dřevo - třeba rozsekat v zimě/dešti na spadlým stromu 3cm mokrýho okraje, abych se dostal k suchýmu vnitřku... nebo rychle pokácet menší stromek kterej něčemu překáží.
Prostě na nejběžnějí činnost - příprava svačiny - stačí cokoliv a může se vybírat jen podle designu, ale jakmile člověk chce dělat něco náročnějšího, tak to chce pečlivě vybírat podle daných požadavků - pro mě je třeba hlavní pohodlná rukojeť, pevná čepel (5mm), fulltang konstrukce (což je často trochu protiklad k pohodlný rukojeti), absence falešnýho ostří (protože to je fakt cipovina), dobrá brousitelnost na šutru z potoka (uhlíkovka). Ale to všechno už se to asi tak nějak řešilo, a pokud někdo zrovna nehledá pomoc s výběrem kudly, tak se nediv že se tu půl roku nic nediskutovalo :)

_________________
http://www.Sniperblog.cz


31 bře 2011, 10:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Nože
Tady ale většinu lidí ocele a tvrdosti nezajímaj. Pokud o tom budou chtít vědět něco víc, půjdou na http://knife.cz (a pokud bude nožíře zajímat airsoft, půjdou sem :lol: ).
Military nože s dobrým vzhledem, cenou a kvalitou jsou Glock a Kabar, a ty jsou tu zmíněný na každý stránce. Víc není potřeba radit a vybírat.

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


31 bře 2011, 10:36
Profil
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2009, 19:17
Příspěvky: 300
Bydliště: Pardubice
Nový příspěvek Re: Nože
Pro inspiraci, pár fotek mýho půlkilovýho mazlíka :oops:
Je to velkej pracant z uhlíkovky.....jedinym seknutim se dá useknout 3-4cm silná syrová větev, s trochou trpělivosti lze pokácet strom(dub) kolem 15cm v průměru, naštípat špalky na oheň a s naprostou zručností seká kosti, krájí maso, cibulku i bůček před grilovánim :D .......a na konci náročnýho dne pořád holí chlupy na předloktí :twisted:

Ranger RD-7 by Ontario


Přílohy:
DSC01216 mini.jpg
DSC01216 mini.jpg [ 456.03 KiB | Zobrazeno 14311 krát ]
DSC01210 mini.jpg
DSC01210 mini.jpg [ 553.45 KiB | Zobrazeno 14311 krát ]
DSC01207 mini.jpg
DSC01207 mini.jpg [ 516.77 KiB | Zobrazeno 14311 krát ]
DSC01204 mini.jpg
DSC01204 mini.jpg [ 524.67 KiB | Zobrazeno 14311 krát ]
DSC01200 mini.jpg
DSC01200 mini.jpg [ 507.95 KiB | Zobrazeno 14311 krát ]

_________________
Výroba spoušťáků L96 a MB01.... kontaktujte: rathyarms@seznam.cz

Only the strongest will survive!!!!

...kdo se bojí, nesmí do lesa - MAXIMUM UPGRADE
05 dub 2011, 21:18
Profil
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 16 bře 2011, 15:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Nitra
Nový příspěvek Re: Nože
Zdravim ludia. Zaujimala by ma taka vec, ze ako uchytim Ka-bar v kozennom puzdre na lave rameno ruckou dole. Je to vobec mozne alebo na to treba puzdro z kydexu? Musi tam byt nejaky uchyt na taktickej veste? Ktoru vestu zvolit?


Přílohy:
1217blacksheath.jpg
1217blacksheath.jpg [ 6.71 KiB | Zobrazeno 14291 krát ]
1217_18s_large.jpg
1217_18s_large.jpg [ 9.6 KiB | Zobrazeno 14291 krát ]

_________________
Ak 74 D-boys RK-05 - sanded to steel, short barrel, AirsoftParts + AirsoftPro 130 spring + Pro Win Hop UP + Guarder black rubber + Jefftron Extreme processor unit - Basic + hight torque SRC motor
06 dub 2011, 21:25
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Nože
tak na americký Y jsem to přidělal normálně lepenkou a drželo to, přesně jak se to normálně dělalo. a na vestu bych to asi přidělal těma páskama na kabely.


07 dub 2011, 11:17
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Nože
na tohle se da rict jen: Half of america is holding together just by ductape!!!

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


08 dub 2011, 05:16
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 12 lis 2008, 12:40
Příspěvky: 102
Nový příspěvek Re: Nože
ježo:neřeš. Oni nenosí batoh. Jim nevadí, že když jim ten nůž někdo vytáhne a vrátí o pár cm níž, je to docela problém...

_________________
"Krtek"

21. průzkumná skupina "RAPAX"

***Koupím VRAK AK 74 SU***


08 dub 2011, 06:25
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Nože
Jakuza píše:
ježo:neřeš. Oni nenosí batoh. Jim nevadí, že když jim ten nůž někdo vytáhne a vrátí o pár cm níž, je to docela problém...

:?: co má společného batoh s nožem. Najděte si fotky SF nebo Sealů v Namu a skoro všichni je maji na H přilepený ductapem


08 dub 2011, 11:51
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 31 srp 2010, 16:37
Příspěvky: 256
Nový příspěvek Re: Nože
Co říkáte na tenhle nůž?
http://www.dealextreme.com/p/carbon-ste ... ngth-18259 nechci za nůž moc dávat. Nebudu ho používat každý den, spíš aby, když se naskytne nějaká příležitost, abych ho měl u sebe a mohl použít.

_________________
http://www.sabotage-team.clanweb.eu/
Sabotage Team - Pardubice (Provádíme nábor v okolí Pardubic).


21 čer 2011, 09:39
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Nože
ja pred deseti lety dostal nejakeho Acrona (bez te specnaz upravy na spici) a co hovadin jsem s nim nadelal a drzi dodnes. sic je tupy jako prase a blbe se brousi (aspon mi to tak prijde), ale v praxi s nim sekam/rezu vetve, otviram konzervy (teech tak 100 uz bylo urcite), vyrezavam zamky ze dveri, hazu na terc do cihlove zdi, pripravuju zradlo a spoustu jinych prasackych veci. nuz to neni nic extra, ale na to jak se k nemu chovam tak opravdu klobouk dolu jak drzi :-) dodnes s nim udelam vse co potrebuju. az jednou umre (coz jsem myslel ze se stane tak o 8 let drive) tak si poridim neco lepsiho.

http://www.prezit.cz/obrazky/velky_1210140750.jpg

jinak mam asi 15 let klasicky multinuz od Victorinoxu na ktery nedam dopustit


21 čer 2011, 12:00
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 lis 2010, 07:47
Příspěvky: 540
Nový příspěvek Re: Nože
Dneska jsem si udělal radost a koupil mačetu tramontine http://www.toscada.cz/tramontina/macety ... 0in-maceta zatím vypadá super.


21 čer 2011, 13:30
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Nože
Crewe píše:
Co říkáte na tenhle nůž?
http://www.dealextreme.com/p/carbon-ste ... ngth-18259 nechci za nůž moc dávat. Nebudu ho používat každý den, spíš aby, když se naskytne nějaká příležitost, abych ho měl u sebe a mohl použít.


Stojí to 150Kč a je to z Číny. Takže můžeš hádat, co to asi tak bude zač.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


21 čer 2011, 13:30
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Nože
Griffon píše:
Crewe píše:
Co říkáte na tenhle nůž?
http://www.dealextreme.com/p/carbon-ste ... ngth-18259 nechci za nůž moc dávat. Nebudu ho používat každý den, spíš aby, když se naskytne nějaká příležitost, abych ho měl u sebe a mohl použít.


Stojí to 150Kč a je to z Číny. Takže můžeš hádat, co to asi tak bude zač.


turbo orezavatko na tuzky? :-)

tenhle nuz (nebo jemu hodne podobny vzhledem i cenou) mel kamos a jeden pad na beton a mel ho na nahradni dily.


21 čer 2011, 15:27
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Nože
100kč na tržninci vyhozený peníze, 200kč u značky Opinel, nejlepší investice jakou můžeš udělat :)

_________________
http://www.Sniperblog.cz


21 čer 2011, 15:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2009, 19:17
Příspěvky: 300
Bydliště: Pardubice
Nový příspěvek Re: Nože
4 Crewe: Jestli chceš hodně levnej zavírák, tak takovej celkem kvalitní low-end jsou zavíráky Smith & Wesson, do 500,- seženeš nůž, kterej neurazí a je z lepších materiálů než to fuj, cos postoval


http://www.noze-nuz.com/smithwesson/smithwesson.php

http://www.mujnuz.cz/noze/zaviraci-noze/

_________________
Výroba spoušťáků L96 a MB01.... kontaktujte: rathyarms@seznam.cz

Only the strongest will survive!!!!

...kdo se bojí, nesmí do lesa - MAXIMUM UPGRADE


21 čer 2011, 16:18
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 črc 2009, 10:40
Příspěvky: 174
Nový příspěvek Re: Nože
Crewe, tohle je nůž děláný v ultra cool moderním designu, který je dost nepraktický. Vzhledem k ceně, to nebude nijak skvostná ocel a nebude to moc držet ostří. Tanto na otvíráku je nepraktický, otvíráky se běžně používají víc na řezání a běžnější venkovní aktivity, než velké pevné nože, navíc u nekvalitní oceli rychle ztupíš dolní hrot a bude se ti sakra špatně brousit a stejně ti časem nezbyde nic jinýho, než to celé přebrousit na oblé ostří.
Tyhle zoubky až se ztupí, tak doma nenabrousíš, dneska to většinou vybrušují strojově laserem a takový zákázkový broušení se ti při tý ceně fakt nevyplatí.

_________________
Legion of Blue Hills


12 črc 2011, 16:17
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 zář 2010, 19:30
Příspěvky: 853
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: Nože
Zdravím, jak jsou na tom nože Smith and Wesson ?
Ve městě, v armyshopu jsem viděl tenhle: http://www.pazba.cz/zbozi/5279/Nuz-Smit ... Rescue.htm
Vzhledově se mi líbí, ale nezdá se mi ta cena, stojí tu 495kč.
Ražení odpovídalo obrázkům na netu, a na kopii nevypadal.
Co si o tom myslíte?
EDIT:
Předtím (a ještě stále) jsem uvažoval o noži od Glocku.
Jsou mezi nimi nějaké zásádní rozdíly ve funkčnosti?
Četl jsem že ten glock je celkem náchylný na reznutí.

_________________
Pěkný ženský spí jen s těma, co nosí originály!
Jo, je to nadsázka

151.SOF!


21 zář 2011, 14:59
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Nože
Nevím jak poznat originál (a jestli nějakej originál existuje, přecijen od SW bych si radši koupil revolver než nůž), ale to co se běžně prodává po městě mi přijde jako klasická čínská produkce. Aby něco v kameným obchodě stálo polovinu než na internetu je asi blbost, ne?
Materiál i design dobrej, ale prostě z toho cejtím taiwan (nic proti, ale proč si nekoupit američana?)


Jinak já bych v tomhle designu volil jedině Kabar, nebo Ontario. (případně něco jinýho made in usa)

_________________
http://www.Sniperblog.cz


21 zář 2011, 15:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 zář 2010, 19:30
Příspěvky: 853
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: Nože
Já si právě taky myslím že je to kopie, ale od kopie bych čekal o dost horší vzhled, to je ale jedno, ten Glock bude lepší volba.

_________________
Pěkný ženský spí jen s těma, co nosí originály!
Jo, je to nadsázka

151.SOF!


21 zář 2011, 15:11
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Nože
Glock, určitě :-)

Jinak jsem ten SW taiwanem trochu přecenil, je to čína :lol:
http://www.noze-nuz.com/smithwesson/SWSUR1.php (viz. druhé foto)

_________________
http://www.Sniperblog.cz


21 zář 2011, 15:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 zář 2010, 19:30
Příspěvky: 853
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: Nože
Tak ten nápis mi stačí, myslel že to bude alespoň za něco stát když SW dělaj ostrý, ale takhle půjdu do toho glocka, četl jsem na něj pár pěkných recenzí.
Zjistil jsem že ho máte v jednotce i vy, jak moc se ta povrchová (černá) sešoupává?
Po jaký době (+-) slezla vám?

_________________
Pěkný ženský spí jen s těma, co nosí originály!
Jo, je to nadsázka

151.SOF!


21 zář 2011, 15:22
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Nože
To že SW dělá kvalitní revolvery nemá nic společnýho s kvalitou jejich nožů, koupíš nože se značkami jako Winchester, HK, Remington, Colt, UZI apod., ale to je prostě jen marketink a ty nože jsou jen trochu dražší čína kde je kvalita asi hlídanější než na tržnici, ale prostě čína. Nevěřím tomu že by něco z toho vyráběly tyhle zbrojovky, prostě si na dálným východě udělaj zakázku na hustokrutý nože s jejich logem a hurá máme busines 8) Neříkám že ty nože jsou nekvalitní, ale nože by měli být od značek co vyrábí nože, taky si nikdy nekoupím brokovnici Mikov kdyby je snad začli vyrábět. :lol: teda ne že bych si od mikovu koupil nůž, ale je to jen příklad...

Glock je trochu něco jinýho než o čem jsem teď psal, asi to taky leze z jiný fabriky než G17, ale prostě je to jeden konkrétní výrobek pro armádu a ne celá serie nejrůznějších nožíků.
U nás jsme toho glocka kupovali už použitýho (500kč na aukru, paráda) kde na půlce nože povrchovka nebyla. Není to nic co by extra drželo, ale lepší než barva na nožích z tržnice. Když to sleze je potřeba si trochu hlídat aby to nerezlo (třeba nechat ho zmoklej půl roku v pouzdře je fakt chyba), ale to není žádnej velkej problém, když člověk není prase, případě se dá povrchovka slušně vyrobit cocacolou :lol:

Jinak osobně mám rád když povrchovka sleze, nůž pak vypadá že maká a ne že se jen nosí na vestě, takže mám pak hned lepší pocit (jo jsem asi úchyl) :)

_________________
http://www.Sniperblog.cz


21 zář 2011, 15:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík

Registrován: 07 lis 2010, 12:29
Příspěvky: 230
Nový příspěvek Re: Nože
chcel by som sa spiat ohladom tohto kamos mi radil tak vdaka nemu som si vibral tento . mate ho niekto doma ?
http://www.noze-nuz.com/ka-bar/KA5017.php


16 říj 2011, 08:25
Profil ICQ
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2009, 19:17
Příspěvky: 300
Bydliště: Pardubice
Nový příspěvek Re: Nože
Zdravíčko, rád bych se vyjádřil k nožům S&W

Nevím, jak pevný nože, ale se zavírákama nějaký zkušenosti mám. Osobně mám tenhle velkej zavírák už nějakých 7-8let http://www.mujnuz.cz/noze/zaviraci-noze ... ity-2c-cs/ poslední cca 4 roky do nosím denně a taky ho skoro pořád používám. Akorát ten můj má na čepeli "First production run" a tenkrát stál přes 1200,- ...zpracování super, ocel je to úžasná, akorát to musíte umět brousit. Je to nerez, takže je třeba víc trpělivosti něž s uhlíkovkou. Je to velkej robustní zavírák, a troufám si říct, že extrémě pevný konstrukce. Možná si myslíte, že se musí ošoupat ta povrchová úprava čepele, jenže je to potažení nějakym nitridem titanu, běžně s tím otvírám pivo a na čepeli ani škrábaneček. Toho co je v odkazu, za 490,- jsem nedávno objednával strejcovi, na první i druhej pohled vypadá úplně stejně, jako můj starej, jen je zřejmě použiitá jiná povrchová úprava oceli, která už není tak nesmrtelná, jako moje.

Oba nože, jsou vyrobený v číně, a rozhodně se o nich nedá říct, že jsou nekvalitní......ta starší serie je na tom sice trošku líp, ale taky byla dražší.

Přítelkyni jsem nedávno pořídil tohodle holčičího mazlíka http://www.noze-nuz.com/smithwesson/SW0014.php a opět krásně řeže, při malejch rozměrech masivní odolná konstrukce a kvalita zpracování je fakt fajnová.

Nechci tady manifestovat za nože Smith and Wesson, jen bych chtěl podotknout, že se v žádnym případě nedaj srovnávat s nožema z tržnice, který jsou taky made in china a mnohdy dokážou taky 400kč stát. To, že je něco vyrobený v číně, neznamená, že jhe to zmetek.....zaleží jen, jak si to firma, která to zadá do výroby hlídá a jakou si zaplatí kvalitu.
Myslím si, že tyhle nože jsou skvělá volba když chcete za málo peněz hodně muziky, ale pokud chcete kvalitu, tak si zkrátka a dobře musíte nějakej tisíc připatit.

_________________
Výroba spoušťáků L96 a MB01.... kontaktujte: rathyarms@seznam.cz

Only the strongest will survive!!!!

...kdo se bojí, nesmí do lesa - MAXIMUM UPGRADE


16 říj 2011, 13:09
Profil
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2009, 19:17
Příspěvky: 300
Bydliště: Pardubice
Nový příspěvek Re: Nože
Avarax píše:
chcel by som sa spiat ohladom tohto kamos mi radil tak vdaka nemu som si vibral tento . mate ho niekto doma ?
http://www.noze-nuz.com/ka-bar/KA5017.php

Doma ho nemám, nicméně kabary maj konstantní kvalitu a jde tam jen o to, si vybrat, co se ti líbí
Tohle by ti mohlo pomoct http://knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&t=414

_________________
Výroba spoušťáků L96 a MB01.... kontaktujte: rathyarms@seznam.cz

Only the strongest will survive!!!!

...kdo se bojí, nesmí do lesa - MAXIMUM UPGRADE


18 říj 2011, 09:27
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Nože
reyes102 píše:
Neříkám že ty nože jsou nekvalitní, ale nože by měli být od značek co vyrábí nože, taky si nikdy nekoupím brokovnici Mikov kdyby je snad začli vyrábět. :lol: teda ne že bych si od mikovu koupil nůž, ale je to jen příklad...


Rozsekals :lol:



reyes102 píše:
Jinak osobně mám rád když povrchovka sleze, nůž pak vypadá že maká a ne že se jen nosí na vestě, takže mám pak hned lepší pocit (jo jsem asi úchyl) :)


nejsi sam. sic mam zatim jen cinskeho acrona (uz snad 8 let), ale porad plni praci co od nej cekam a taky uz mam povrchovku temer pryc a vice se mi tak libi. jak pises - aspon vypada ze neni na modeling :-D


18 říj 2011, 09:53
Profil ICQ
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 říj 2009, 19:17
Příspěvky: 300
Bydliště: Pardubice
Nový příspěvek Re: Nože
Vy jste tady na ty KaBary, tohle by Vám někomu mohlo pomoct http://www.noze-nuz.com/recenze/mark1/mark1.php :)

_________________
Výroba spoušťáků L96 a MB01.... kontaktujte: rathyarms@seznam.cz

Only the strongest will survive!!!!

...kdo se bojí, nesmí do lesa - MAXIMUM UPGRADE


25 říj 2011, 12:08
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 256 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz