Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 06:11




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Sniper optika všeobecně 
Autor Zpráva
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 26 led 2017, 14:25
Příspěvky: 19
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Sniper optika všeobecně
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli někdo ví, jak vlastně správně nastavit optiku. Kterou by jste doporučili, kterou ne..

Jsem začínající sniper, díval jsem se na internetu a našel jednu celkem použitelnou stránku (http://www.takticka-malorazka.cz/tm-teo ... puskohledu).. problém je ten, že tomu ještě zcela nerozumím a spíš jsem si optiku zkazil než nastavil.. :/


09 dub 2018, 19:33
Profil
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 26 led 2017, 14:25
Příspěvky: 19
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Sniper optika všeobecně
@madafaka, ano vím, že toto už tu jednou bylo, ale jelikož mi odpověděl jen jeden človíček, který mě poradil již uvedenou stránku. A Vy jste téma uzavřeli, tak jsem vytvořil podobné téma, snad zařazené správně. Ve kterém doufám, že by se toto celé mohlo probrat nějak obšírněji, přeci jen hledal jsem a nenašel jsem žádné téma, ve kterém by se mluvilo všeobecně o puškohledech/optice.


09 dub 2018, 19:41
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Sniper optika všeobecně
Tákže...

Trajektorie malorážky a obecně palné zbraně se nerovná trajektorii airsoftky s Hop Up efektem. Tzn. nelze seřídit optiku tak, aby ti vždycky rána letěla přímkou k cíli, jelikož nikdy nebudeš střílet na stejnou vzdálenost.

Na airsoft ti bohatě stačí optika co má 3x max 4x přiblížení. Proč? Protože jednak nedostřelíš dál abys to sledoval a druhak ve všem větším než 4x na tu krátkou vzdálenost budeš hledat kam to vlastně chceš mířit. I lidi co střilej ostrejma ti řeknou, že nějaký přiblížení 8x/16x apod je naprosto diskutabilni a k ničemu pokud nejsi borec co střílí na kilometry.

Seřizuj si optiku až ve chvíli kdy budeš mít seřízený hop up. Následně si kříž seřid (aspon takhle to mam ja) idealně na střední vzdálenost (cca 40-50 metrů) a pak nadstřeluj. Nepotřebuješ na snipu optiku za xyz tisíců. Stačí ti nějaka obyčejna, hlavně aby měla seřiditelnost osy x a y a následně idealně dioptrie (některy ty levny čínský shity to nemaj a pak máš všechno nad 3x totalně rozmazany). Obecně říkám, že optika v airsoftu slouží k zorientovani kam máš střílet a ne k přesný střelbě, protože ti to rozhodí i lehkej vánek

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


09 dub 2018, 21:15
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 27 pro 2015, 13:15
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: Sniper optika všeobecně
Naprosto souhlasím se střeleckým hodnocením AS optiky v předchozím příspěvku. Trochu bych jenom rozvedl některé praktické věci.
Optika by měla být spíš menší (délka cca 30cm) a lehká (do 300gr). Jinak to bude zbytečně překážet a budeš se s tím tahat celý den. Je dobré, pokud bude mít zaměřovací osnovu Mil-dot, nebo něco podobného, protože po nastřelení budeš schopný snadno "mířit" i na jiné vzdálenosti a případně korigovat i vítr. Samozřejmě to "mířit" je míněno v měřítkách AS. Naopak méně vhodné osnovy jsou lovecký T-kříž, duplex nebo nitkový kříž (viz http://www.strelectvi.info/cz452/recenz ... ovacka.htm).
Vyber si optiku s pevným zvětšením 4x32 v ceně kolem 1500. V AS není potřeba zoom, osvětlení ani další vylepšení. Lepší než kupovat v AS obchodě bude nějaký obchod se vzduchovkami. Mechanická i optická kvalita je rozhodně lepší, než nějaké naprosto noname 3-9x40 tacticool puškohledy. Víc peněz do toho nedávej, protože v AS může optika přijít snadno k úhoně - někde s tím blbě klepneš, upadneš, poškození od kuliček.
Za tuhle cenu vyhovuje např. Nikko Stirling Mountmaster 4x32AO nebo něco podobného. Jenom si dej pozor, protože optiky na vzduchovku, pokud obsahují i montážní kroužky, tak jsou zpravidla na lištu 11mm (standard na vzduchovkách). Budeš muset si případně koupit kroužky na RIS.


11 dub 2018, 08:47
Profil
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 26 led 2017, 14:25
Příspěvky: 19
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Sniper optika všeobecně
Díky moc za odpovědi.

Dobře s optikou si budu hrát až později, protože když si tak nějak pomatuji, tak posledně když jsem si tak nějak hrál.. tak si myslím, že jsem si i přenastavil hop-up.. Střílel jsem asi na deset až dvacet metrů na plochovku od koly a trefil jsem ji myslím, že asi dvakrát.. z deseti střel..
Takže fajn, zbraň ještě nebyla ani na jedné akci a již při zkoušce ji začátečník "já" do*** jak jen šlo :| :lol:

Mám https://www.actionshop.cz/l96-awf-nozic ... ova-mb-08d
Stáří asi rok.


11 dub 2018, 21:54
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz