Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:20



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
 Akce - věk 
Autor Zpráva
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 29 dub 2011, 06:43
Příspěvky: 38
Nový příspěvek Akce - věk
Zdravím všechny sofťáky. Zajímalo by mě (možná už to tu někde bude) jak to chodí na akcích co se týče věku. Kontrolují věk účastníku před zahájením? jsou akce nějak věkově omezené? (logické je, že AS je od 18ti let, ale přiznejme si, že né všem účastníkům akce je 18+)
Díky všem za odpovědi a za ochotu, řekl bych že jsem ve správne sekci, co se týče dotazu...

Softu Zdar!!!

_________________
„NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED“


30 dub 2011, 22:45
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Akce - věk
Záleží čistě na organizátorovi akce, jaký nastaví věkový limit a nakolik to bude kontrolovat. Některé akce jsou čistě 18+, jiné třeba 15+ a pravidlem bývá, že se to nijak plošně nekontroluje, ale když organizátorovi někdo připadá příliš mladej a nemůže prokázat že nastavenej limit splňuje, tak ho organizátor pošle domů.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


30 dub 2011, 23:44
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 31 říj 2010, 13:07
Příspěvky: 33
Bydliště: Hvozd, Plzeň-sever.
Nový příspěvek Re: Akce - věk
Na věk vůbec nekoukat, jsou desetiletý co se chovají zodpovědně, pomáhají, nejsou to debilové a naopak jsou třicetiletý co se chovat neumí, není to na věku..

_________________
Mír a lásku!


06 zář 2012, 23:06
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 20 bře 2010, 19:00
Příspěvky: 387
Nový příspěvek Re: Akce - věk
Osobně jsem ještě nezažil nějakou kontrolu věku a to se většinou org kasal, jak se to bude kontrolovat. Dobrou zkušenost mám s klukama z Alpha Airsoftu, kdy na tý akci byl věkovej průměr tipuju tak 20+ a ta akce fakt stála za to.

_________________
Andrew Haleck
B/3-7 INF, 3ID (96 - 98)
Valkyrie Corp. (2012 - now)
Facebook


06 zář 2012, 23:20
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Akce - věk
TheSahyb píše:
Na věk vůbec nekoukat, jsou desetiletý co se chovají zodpovědně, pomáhají, nejsou to debilové a naopak jsou třicetiletý co se chovat neumí, není to na věku..


Nesouhlasim a myslim si, že nemáš pravdu, věk je nesmírně důležitý měřítko. O desetiletejch dětech se vůbec bavit nebudu, ty na akcích nemají co dělat, ale když vezmu v potaz nejnižší rozumnej věk pro airsoft, ergo nějakých 14-15 let, tak se mezi nima sice najdou lidi, co se skutečně chovají jako dospělí, ale těch je několik málo procent...zbytek jsou kluci, co to v hlavě ještě zdaleka srovnaný nemaj a bez dobrýho vedení se z nich stanou kindrsáci na zabití. S přibejvajícím věkem přibejvá rozumu a mezi řekněme dvacetiletejma lidma už je ten poměr obrácenej, většina jsou rozumní, dospělí chlapi...a těch zbylejch pár procent jsou nenapravitelní kokoti, které všichni moc dobře známe z akcí a každý z nás by jich určitě zvládl pár vyjmenovat :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


07 zář 2012, 08:12
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Akce - věk
Já třeba nemám nic proti desetiletým dětem, jsem vedoucí dětského tábora vím co dovedou, jaké jsou, ale...
Hraju airsoft a leccos už jsem zažil a viděl. Vím s čím hraju já, s čím hraje spousta lidí okolo mě a upřímně, já se tyhle děti skoro bojím střelit. Čistě abych jim neublížil a airsoft jim nijak neotrávil. Zvláště je-li třeba takovej klučina v doprovodu tatínka co mě pak bude chtít zbít, protože sezná, že jsem syna přeci nemusel smahnout dávkou do obličeje (to že se ten chlapec ležel v hustém křoví, kde se spoléhal na to že ho neprostřelím a oni nakonec ty tři čtyři kuličky prolétly a trefili ho, to už ale klučina neřekne). Ne děkuji.
Proto třeba na akci nemám mladší hráče rád (tím myslím skutečně do 13ti let věku starší už mají určitou hrdost a přeci jen puberta přžije vše že?). I ty v doprovodu s rodiči. To není o zodpovědnosti, ale i mém svědomí.
A nakonec, jak jsem řekl, proč jim airsoft znechutit musím zrovna já, tím že je někdě blbě trefím?

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


07 zář 2012, 09:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Akce - věk
Amen, přesně tak.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


07 zář 2012, 10:12
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 31 říj 2010, 13:07
Příspěvky: 33
Bydliště: Hvozd, Plzeň-sever.
Nový příspěvek Re: Akce - věk
V týmu mám dva takový hráče okolo 10 let, mě je 15, a zatím s nimi nebyly žádné problémy, když šli poprvé hrát řekli jsme jim i jejich rodičům co airsoft je jak to chodí, že to nebolí jak z flusačky od šikmookých, rodiče jim koupili kvalitní brýle, nějakou mřížku na obličej a helmu, celkově v týmu nemáme člověka co by se neuměl chovat a to je věkový průměr opravdu nízký...

Na druhou stranu už s námi byly hrát i dospělý, i přes to, že jsem jim tisíckrát říkal ať vezmou brýle, minimálně od křoviňáku, nevzali a napochodovali si tam jak páni a jak kdyby byly kdo ví co, já radši hraji z mladšíma, jelikož umí lépe poslouchat, jsou od rodičů vystrašený tak, že mají brýle na hlavě celých 6h co hrajeme plackobitky a velká konkurence to taky není.. :D

_________________
Mír a lásku!


07 zář 2012, 12:02
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Akce - věk
Diskuze celkem zbytečná protože je to furt dokola a nic se nevyřeší.
Já měl možnost za prázdniny poznat celkem slušně asi 250 nezletilejch airsofťáků a můžu říct že mozek v pořádku bez závad mělo tak 10%, zbytek je fackovatelnej odpad, kterej by se měl vrátit k COD.
Na druhou stranu myslím si (a možná to ode mě nebudete čekat), že je lepší začínat ve 13 než v 17ti letech. Jednoduše z toho důvodu že když člověk začne brzo a dobře si zažije bezpečnost, pravidla, fairplay, slušný chování atd., tak z něj brzo může být slušnej airsofťák a militarista. Samozřejmě je nutný aby ho to někdo naučil a někdo ho vedl a ten někdo rozhodně nemůže být nezletilejch blb, ale někdo kdo má už dost zkušeností atd.
Oproti tomu když máte začínajícího člověka v 17ti tak si myslí že všechno ví sám nejlíp a hodně těžko ho vychovávat k nějaký slušnosti, pokoře, pravidlům. Takovek člověk může být na první pohled hrozně fajn, dobrej spoluhráč, takticky na úrovni, ale dáte mu chvíli svobodu a hned udělá průser... a ještě se bude divit když ho zdrbete, protože on je přece ten "dospělej".
A vůbec nejhorší je když někdo začíná ve dvaceti, to je podle mě už fakt pozdě.
Takže za mě mladí lidi na soft ano, ale na rozumnej soft, né na megabally, vždy pod vedením zkušených lidí, né pod vedením rodičů, kteří o tom vědí míň než ty děti a hlavně se k nim nestavěj zády, ale snažit se o ně postarat a něco je naučit, protože ať se vám to líbí nebo ne, oni vás jednou nahradí.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


07 zář 2012, 12:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Akce - věk
A už je to tu zase. Hergot, chlapi, kdy už konečně pochopíte, že dospělí airsofťáci se na ty mladé budou prostě vždycky koukat s rezervou a nedůvěrou, dokud ti mladí nedokážou v poli (a nikoli na internetu), že si zaslouží respekt jako každej jinej dospělej? A že tudíž otloukat nám neustále v internetových diskusích o hlavu, že zrovna vy jste jiní, vy jste už v patnácti letech dospělí a že se nám všem vyrovnáte opravdu nemá smysl? A co víc, má to právě opačný účinek, protože k dospělosti patří i zdravá míra sebevědomí a sebevědomý člověk nemá potřebu fňukat na internetu, že mu tam někdo křivdí, sebevědomý člověk ví svoje a ví, že to dřív nebo později bez problémů dokáže na akci. Ve finále tedy tohleto internetové vysvětlování, že jste dospělí, v principu samo sebe vyvrací, protože je známkou nedospělosti. Akčněte, trénujte, dodržujte bezpečnostní pravidla, nedělejte průsery a až přijedete na akci a budete skutečně za něco stát, tak věřte, že to ostatní uznají a dostane se vám zaslouženého respektu.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


07 zář 2012, 12:31
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 01 bře 2009, 01:09
Příspěvky: 400
Bydliště: H.Týn / Holýšov
Nový příspěvek Re: Akce - věk
to Reyes : já začal v 29 8) :lol:

jinak na posledních 2 akcích jsem potkal špunty pod 10 let samozřejmně s doprovodem a v obouch případech jsem je měl na mušce (svd 170 brko :evil: ) a nevystřelil jsem protože to se prostě nedá ,poprvé to bylo navíc cca na 5 m to bych nenapálil nikoho ale i podruhé na cca 40 když z něj kouká za šutrem jen ta malá roztomilá hlavička štastná že aeg kvérem prohání 18+ maníky máte prostě morální problém :lol:

tolik k děckům

15-18 let v malém procentu je ok většinou jako část teamu 18+ s pevným vedením

edit : neřešil se tu věk za ty 4 roky co hraju asi tak 100 krát ?

_________________
"vždy očekávej to nejhorší a pak už můžeš být jen mile překvapen"
TM vz.61 manuál
APS ASR 110 "Unicorn" ......prostě další M4 přestavěná na DMR
Obrázek


07 zář 2012, 13:53
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Akce - věk
Keldy píše:
edit : neřešil se tu věk za ty 4 roky co hraju asi tak 100 krát ?


Tos myslim docela podcenil ještě :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


07 zář 2012, 15:56
Profil ICQ
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 31 říj 2010, 13:07
Příspěvky: 33
Bydliště: Hvozd, Plzeň-sever.
Nový příspěvek Re: Akce - věk
Keldy to se mi také stalo.. :) Stačí mu říci, že má 5s na útěk a až bude dál tak střelit.. ;) Když mají zodpovědný rodiče tak budou mít dostatečnou vrstvu oblečení a silný brýle, pokud ne tak rodiče seřvat...

Mě a nikomu koho znám nikdy děti nedělali problém, to opravdu spíše ty starší.. ;)

_________________
Mír a lásku!


07 zář 2012, 21:22
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Akce - věk
Ja zacinal v jednadvacetiti, tezko rict co sem za hovado ... =)

S hodne mladyma moc zkusenost nemam, nejmladsi 14-15, a vzdy v poho, nebavim se tet o tom ze mu reknes krej mi levou a von si prohlizi kver, ale to je vec jina ... A za me musim taky rict ze spis potkam chlapky 30+ co si myslej ze sou naky staresinove a ze muzou vsecko, a este se ti vysmejou, ...

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


22 říj 2012, 10:02
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 06 bře 2013, 08:49
Příspěvky: 14
Nový příspěvek Re: Akce - věk
O spodní hranici věku je tu napsáno hodně. Máte zkušenosti s hráčema na opačné hranici věkového spektra. Myslím tím 40+ nebo i víc než 50let. Asi se dá těžko očekávat, že člověk který prožil opravdovou dvouletou vojnu se nechá komandovat od dvacetiletého "cucáka"


06 bře 2013, 10:25
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Akce - věk
Lds píše:
O spodní hranici věku je tu napsáno hodně. Máte zkušenosti s hráčema na opačné hranici věkového spektra. Myslím tím 40+ nebo i víc než 50let. Asi se dá těžko očekávat, že člověk který prožil opravdovou dvouletou vojnu se nechá komandovat od dvacetiletého "cucáka"


Pokud prožil opravdovou dvouletou vojnu, tak by měl bejt zvyklej na to, že občas člověka prostě komanduje někdo mladší, hloupější, menší a tak vůbec :D Každopádně tohle už je hlavně na výběru jednotky, nic mu nebrání si zvolit takovou, kde mu něco podobného nehrozí. A když se mu občas stane, že se na akci dostane pod velení někoho mladšího, tak pokud je ten člověk rozumnej a velí dobře, tak snad nějakej rok sem nebo tam nevadí, ne?

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


10 dub 2013, 23:18
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Akce - věk
S náma jezdí pán kterýmu všeci říkáme dědo ale s velkou úctou. je mu kolem 65 let a do kapsi si strčí většinu 18 letejch cucáků. PAk tam máme dost členů v rozmezí 40- 50 let.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


11 dub 2013, 06:39
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Akce - věk
Hele kupodivu naopak. Tihle starší hráči už jsou zaprvé nad věcí, takže to tolik neřeší, za druhé pro ně je to už často fakt jen zábava, takže v určitých ohledech jim to je jedno, pokud jim tedy někdo neříká nesmysly.
Ale narozdíl od mladších se dokážou ohradit/ozvat když se jim něco nezdá, nelíbí.
Navíc pokud jsou trochu rozumní, tak je to asi tak, jako kdyby chtěli radit mladýmu klukovi jak hrát jeho oblíbenou hru na počítači. Tohle je podobné. Ti starší občasi i chápou, že ti mladší mají v rámci tohohle odvětví občas i lepší zkušenosti/vědomosti než oni, byť nebyli na vojně. Upřímně, stejně jako já bych umřel do pěti minut, kdyby mě teď poslaly do ostré přestřelky, tak vsadím všechno, že i dotyčné starší narozené ročníky bez zkušeností v airsoftu vydrží v naší hře na živu asi tak stejně dlouho. Rozdíl mezi mladším a staším je jen často v tom, že starší víc přemýšlí a rozvažujou, nebo se prostě jen baví a neřeší.

Ale bohužel pak jsou i ti starší, co si skutečně myslí, že jen díky tomu, že byli na vojně, tak ví všechno nejlíp a že jen oni jsou ti nejchytřejší, či mají nejlepší nápady v dané situaci. A to bohužel vždy není pravda. Mám nejraději ty týpky, co si tě poslechnou, pak řeknou svoje a jsou ochotni diskutovat.
Ale takový ti "velcí páni" co jsou o dvacet let starší než já a myslí si, že mi bude imponovat, když je mám 30 metrů za zády a oni řvou proč nikdo neútočí přes to volné prostranství proti kulometu...

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


12 dub 2013, 08:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 18 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz