Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 17:58



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
 9.-10. 10. 2009: Operation Back Door 
Autor Zpráva
Praporčík
Praporčík

Registrován: 10 úno 2009, 20:47
Příspěvky: 92
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek 9.-10. 10. 2009: Operation Back Door
Takze zase prvni :). Akce povedena, pocasi taky dobre, lidi(aspon americka strana - vyjmecne jsem byl s US Army idkyz jsem cech :) ). Organizatorsky byla akce na jednicku :).
Byla to moje prvni dvoudenka a paradne jsem si ji uzil, nocni hlidky, pruzkumy, atd.
Ikdyz jsme neprijeli jak bylo naplanovano, trochu jsme bloudili ale nakonec jsme dorazili. Doufam ze se nekdy neco zoopakuje, tesim se.

Shifty


10 říj 2009, 15:32
Profil ICQ
Nadporučík
Nadporučík

Registrován: 12 říj 2008, 19:52
Příspěvky: 285
Bydliště: Tachovsko
Nový příspěvek Re: 9.-10. 10. 2009: Operation Back Door
Tak panove akce byla skvělá hlavně v pátek co sme šly utočit na barak a dělaly pruskumi oblasti kolem tabora, dekuji glancymu ze sem mohl myt s milanem jako prvni nocni hlidku :D . V sobotu rano sme dobre ubranily tabor proti teroristyckym utokum, zatah na barak vypadal beznadejne ale nakonec sme se tam dostaly takze parada. Počasi bylo nadherny ani horko ani zima jenom ten osvezujici nocni destik nemusel bejt. Organizace byla skvela davam za jedna. Dekuji vsem americkym bojovnikum a take teroristum za skvelou atmosferu a hru. Chtel bych jeste podekovat brickovy, glancymu a milanovy za skvelou spolupraci a samozrejme vsem za US stranu. to je o deme vse Lupe.......


10 říj 2009, 20:20
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 20 zář 2008, 13:29
Příspěvky: 117
Nový příspěvek Re: 9.-10. 10. 2009: Operation Back Door
Protože Žený všem přikázal,že se smí psát jen pozitivní věci,tak žádná kritika na tuhle akci ani nebude :lol:

A teď vážně:akce byla povedá a opět se ukázalo,že Žený organizovat akce prostě umí.Prostor výbornej,scénář se mi taky líbil,mezinárodní účast(deutsche kamaraden) a nasazení všech bylo taky dobrý.
Celkově bych řek,že jsme jako US prohráli,ale to nic nemění na tom,že sem si akci užil.

Tak co Žený,napsal jsem to dobře? :D


11 říj 2009, 11:03
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2008, 14:35
Příspěvky: 60
Bydliště: Tachov
Nový příspěvek Re: 9.-10. 10. 2009: Operation Back Door
Pokusím se proběhlou akci shrnout do "krátkého" hlášení:
-Počasí odpovídalo roční době, večer byl ještě jasný, pak přišel noční déšť (na nocleh jsme byli celkem připravení), ranní chlad a mlha přispěla k ponuré atmosféře proti-partizánského boje v peruánských Andách...
-Účast dopadla perfektně (požadovaných 40bojovníků obou stran jsme dosáhli), osobně mě velmi potěšilo, že přihlášené skupiny i jednotlivci dorazili v časovém limitu, nebo se včas omluvili!
-Akce začala dle časového rozvrhu večerním přepadem partizánské hlídky v budově, který se změnil na hodinovou bitvu o každý kousek chodby, schodiště a střety partizánských posil s americkým krytím v okolním lese (vzhledem k použité pyrotechnice nebylo úplně jasné zda je noc nebo den :twisted:)!
Americká jednotka nakonec izolovala odpor v budově ve vyšším patře, zmocnila se zapomenuté situační mapy a takticky ustoupila...
-Následně začala noční "hlídkovaná", kdy se američané soustředili na ochranu provizorního tábora, zatímco partizáni se pokusili pozici a sílu amerického tábora prozkoumat.
Partizáni byli ve své snaze značně úspěšní, zatímco americká přepadová jednotka vyslaná dle ukořistěné mapy s cílem zmocnit se pohotovostní muniční zásoby partizánů byla odhalena a při divoké přestřelce u silnice zcela zničena!
-Noční klid zbraní byl vyhlášen chvíli po půlnoci, všechny hlídky se stáhli do svých táborů k večeři a nočnímu odpočinku (kolem 2ranní hodiny začalo pršet).
-Budíček obou skupin proběhl kolem 7hodiny. Američané setrvali ve svých pozicích a dle plánu očekávali příchod posil k pokračování operace. Partizáni povzbuzení večerním úspěchem zahájili masivní útok na americký tábor...
-Boj v lese trval asi 40minut, než se objevila (oživila) první skupina amerických posil. Pak tlak partizánů začal slábnout a nakonec se definitivně stáhli do obranných pozic v opuštěné budově.
-Finální útok amerických sil na budovu byl vzhledem ke scénáři dost rozporuplný (omlouvám se, že američané museli tak moc umírat :cry:). Američané oproti večerní přepadovce zahájili útok z opačné východní strany, ale na otevřeném prostranství nedosáhli žádného úspěchu! Druhý značně unavenější a stejně neúspěšný pokus směřoval ze severu. Poslední variantou (jižní směr tvořil nebojovou zónu s parkovištěm) byl postup od západu, který nakonec dosáhl proniknutí do objektu! Bohužel na vyčištění obrovské budovy nezbylo ani dost sil, munice a baterií...

-Jako organizátor mám pár poznatků k poslední bitvě:
celý objekt Pohraniční stráže (PS) je opuštěný od začátku 90.let, ale vzhledem k tomu, že areál kolem budovy ovládla invazivní rostlina Bolševník, tak se v okolí nedaří žádné jiné rostlině, křovině ani stromům, takže areál neposkytuje žádné přirozené AS krytí a výhled (výstřel) obránců budovy je naprosto čistý (při postupu na otevřeném prostranství američanům nepomohlo ani poměrně solidní zadýmování a přírodní mlha :( )!
-Při podobném útoku je potřeba značné převahy útočníků a ani rychlý/blízký respawn situaci neusnadnil!
-Postupný útok ze všech světových stran neměl nic společného s ideální taktikou, ale šlo o herní prvek (původně jsem měl v plánu odůvodnění na čerstvě zaminovanou západní část...), který měl umožnit obráncům plně využít celou budovu a maximálně si boj užít (doufám, že to se povedlo, protože nejeden američan by si tyhle role velice rád vyměnil :lol:).
-Velké díky patří všem mým spolubojovníkům za to, že se na útok jednoduše "nevykašlali" a vytrvale nasazovali svůj tolikrát ztracený život (speciální jednotka jak má být!!!) :wink:

-Co napsat závěrem?
-Na akci se sešli bojovníci z různých koutů Karlovarského a Plzeňského kraje a snad se podobná a třeba ještě silnější spolupráce povede v budoucnu zopakovat?
-No a protože dojmy každého účastníka jsou vždycky individuální, a organizátorům nenáleží si akci vychvalovat (na to jsou hodní kluci jako Pepé :wink: ), tak za sebe dodám: jsem slušně unavenej, polámanej a AS nejméně na 14dní uspokejenej...


4Pepé: napsal jsi to dobře chlape, ale bylo to dost stručný, takže když budeš reagovat ještě jednou, tak tě pak taky pochválím a přepošlu odkaz panu Kočárovi (no prostě jak jsem se domluvili...) 8)

_________________
ВООРУЖЕННЫЕ СИЛЫ РОССИИ


11 říj 2009, 15:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 16 pro 2007, 12:06
Příspěvky: 271
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: 9.-10. 10. 2009: Operation Back Door
z funkce veleni obrany tabora muzu sam za sebe rict:
-diky vsem, kteri se nechali ode me buzerovat, bylo to viceme nutne a jakykoliv odpor by nemel smysl ;)
-pochvalu dostanou hlidky, ktere byli na svem miste vcas. Posledni dvojice hlidek zklamala ( nebudu zamerne jmenovat) nicmene jsou to ti, co slibili, ze pred zacatkem hlidky dorazi zpet z pruzkumu a to se tak nestalo...priste vas nikam nepustim a dostanete delsi dobu, to vas nauci hlidkovat :)
-osobne me akce velice bavila a to jiz v patek kratce po prijezdu, sobota pro me jako pechotu byla slabsi, budovy opravdu nemam tak nejak rad a navic zklamala elektromechanika ( mosfet )
-v patek bezva pocasicko, sobota byla pro as zbrane opravdu utrpeni...

-Lupe a Milan odvedli bezva spolupraci na patrole, kluci diky
-Zenymu za usporadani taktez

_________________
B/1-23 INF,2ID-Blackhawk
US Army infantry
viewtopic.php?f=245&t=5307
Pruzkumnik/Zbrojir/Sberatel hmyzu/Pyroman/Kutil/do kuli/Gun nut/Obchodnik se smrti/Zenista/Vitezstvi nebo smrt/Drill Sergeant/Hereck/Staresina/Motostrelec


12 říj 2009, 05:58
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 bře 2008, 21:00
Příspěvky: 970
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: 9.-10. 10. 2009: Operation Back Door
Byl přítomen i nějákej fotograf nebo-li jsou vůbec nějáký phota ?? :)

_________________
Wrtak -- GSAS
Vyhraješ, když porazíš. Ne když podrazíš !!

Mobile No.: 776 798 793
E-mail: Vrtak.Paramount@seznam.cz
33. Výcvikové středisko STŘÍBRO
57. Mechanizovaný pluk Františka Palackého


12 říj 2009, 18:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 03 úno 2009, 13:17
Příspěvky: 19
Bydliště: Tachov
Nový příspěvek Re: 9.-10. 10. 2009: Operation Back Door
Budu stručnej a psaní románů nechám na Ženým. Byla to výborná akcička a kupodivu ani to počasí mi radost ze hry nezkazilo. Vlastně zas tak špatný nebylo, kdyby mi v noci necákalo do ksichtu. Takže díky Ženýmu a El Řepovi a ostatním zúčastněným za skvěle naplánovanou a zorganizovanou akci a perfektní zábavu. Jo a díky Terore, že ses ke mně večer tulil a zahříval jsi mě a chrápal jsi mi z centimetru do ucha 8)

Hele Žený, je to divný, ale mně se zdá, že ses vyjímečně na akci vůbec nezlil :lol:

_________________
second to none


12 říj 2009, 20:23
Profil
Desátník
Desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2008, 13:26
Příspěvky: 6
Nový příspěvek Re: 9.-10. 10. 2009: Operation Back Door
Tak já se taky přidam.Chtěl bych poděkovat organizátorům za výbornou akci a hlavně bych chtěl vypíchnout 1. večerní útok ten sem si maximálně užil.V sobotu trochu haprovalo počasí ale zas tak zlý to nebylo.Jinak sobotní boje taky super i když trochu vysilující.Takže ještě jednou děkuji jak organizátorům spolubojovníků tak nepříteli za skvělou akci a těšim se na další.


13 říj 2009, 14:55
Profil
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 26 lis 2008, 18:46
Příspěvky: 20
Bydliště: Domažlice
Nový příspěvek Re: 9.-10. 10. 2009: Operation Back Door
Zdary, prilis to nebudu protahovat, takze akce byla jedna z tech povedenych, tim bych chtel pochvalit kreativitu Zenyho. Jinak se mi pacil vecerni prepad s cilem ziskani bendy s munici sice to nevyslo tak jak jsme si malovali ale good s naslednou vecerni hlidkou pri ktere se nic nestalo{skoda :) }. Rano bylo sice pocasi tak trochu vselijake ale spravil jsem si chut pri obrane tabora. Nasledne dobyvani stavby uz tak vesele nebylo, jedine misto kam jsem se dostal ja bylo schody pred budovou a nasledne krupobyti ktere mi osypalo nekolikrat moje zada :D . Na zaver bych chtel podekovat vsem zucastnenym
Hooah


13 říj 2009, 16:35
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 20 zář 2008, 13:29
Příspěvky: 117
Nový příspěvek Re: 9.-10. 10. 2009: Operation Back Door
zeny píše:
4Pepé: napsal jsi to dobře chlape, ale bylo to dost stručný, takže když budeš reagovat ještě jednou, tak tě pak taky pochválím a přepošlu odkaz panu Kočárovi (no prostě jak jsem se domluvili...)


Já roporty "ve velkém stylu" alá Žený neumim,tak tě bude muset stačit tohle :oops:
Spíš myslim,že není důvod vysvětlovat nutný útok přes otevřený prostor na budovu(fakt moc pěknej barák,kde ty prostory furt bereš?),když to jinudy nešlo.Nebyli jsme přece na PB hřišti kde jsou umělé kryty ze sudů atd..Zkrátka je to taky otom přizpůsobit se prostředí a vystačit s tim co je.


13 říj 2009, 16:49
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 26 srp 2009, 11:50
Příspěvky: 235
Bydliště: Dětmarovice, okres Karviná, Moravskoslezký kraj
Nový příspěvek Re: 9.-10. 10. 2009: Operation Back Door
ja vám tak závidím :) škoda že to vše se odehrává v čechách.. :( :( :( :( jinak bych se chtěl zeptat zda-li někdo ze zůčastněných má foto, rád bych se pojukal na vaší hru :wink:

_________________
From the Halls of Montezuma to the Shores of Tripoli. We will fight our country's battles, in the air, on land and sea. First to fight for right and freedom and to keep our honor clean. We are proud to claim the title of United States Marine!


13 říj 2009, 19:35
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2008, 14:35
Příspěvky: 60
Bydliště: Tachov
Nový příspěvek Re: 9.-10. 10. 2009: Operation Back Door
-S focením to bylo bohužel dost slabé: mě zamrzl foťák už v pátek a v sobotu nedal ani ťuk, partizáni nejspíš nefotili vůbec :shock: , takže nás zachránila pohotovost/ochota Kojaka (to byl ten zabandážovaný amík - VIP pacient našeho šikovného medika 8) )! Díky hlavně za společnou fotičku!

http://www.ulozisko.sk/221678/09.10.200 ... k_Door.zip

4Pepé: Máš pravdu, a je škoda, že tu zatím nemáme žádné hlášení komoušů od "Světlé stezky" = nadšení nad množstvím vystřílené munice a neuvěřitelným počtem zásahů :roll:
Jo a za ten poslední příspěvek jsi dostal hodnost "podpraporčíka" - gratuluji :wink:

_________________
ВООРУЖЕННЫЕ СИЛЫ РОССИИ


14 říj 2009, 22:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník

Registrován: 15 říj 2009, 16:51
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: 9.-10. 10. 2009: Operation Back Door
Tak, jakožto velitel partyzánů k tomu taky něco žbleptnu!

Počasí - kosa, v pátek jasno, v sobotu ráno slejvák a po celý den drobné mrholení a hustá mlha

Účast: plán splněn na 100%, jak již psal Ženy.

Lidi: mí partyzáni byli veselá kopa, měli jsme dobrou partu. Nikdo si nehrál na terminátora (ani u amíků), všichni dělali, co měli. Pochvala a dík patří všem, jak američanům i rebelům, že zvládli v náročných podmínkách vytrvat až do konce. Zvláštní poděkování patří američanům za to, že vydrželi ten finální masakr až do konce...

Průběh: lidi se sjeli včas (a ti, co dorazili později, se nemotali pod nohy), akce začla prakticky bez zpoždění. Pět partyzánů, co bránilo v první fázi barák, se drželi dloooooouho, a nakonec se ještě dva vrátili živí :shock: ! Ti, co byli v táboře, mohli jen odhadovat, co se děje (výbuchy granátů, rachtání mechaboxů, chrčení PMRek)....bomba atmosféra.
Po návratu lidí z baráku odešla tříčlená skupina střežit bednu s municí, tři průzkumáci (56. Wiking) se vydali vyčenichat ležení U.S. SOF. Ostraha bedny svůj objekt ubránila, posily, které jim došly na pomoc, už jen mohly smutně koukat na odcházející mrtvoly. Průzkum také uspěl, nalezl tábor speciálů, a bez ztrát a odhalení se vrátil zpět.
Po návratu všech do kempu byl vyhlášen noční klid, abychom se mohli probudit do sychravého rána. Ani jsem nenechal rebely zdlábnout snídani a už jsme šturmovali na tábor speciálů. Ale ouha! Amíci se bránili jak sršni, navíc nám vyfluslo 5 gunů (kamarádovi dokonce praskl mecháč v miminu :shock: !!!!!). Jelikož útok byl limitován časem, stáhli jsme se do budovy k poslední obraně. Vybudovali jsme si solidní palposty, všichni byli rozestavění, a jen se čekalo na příchod SOF. Dorazili zakrátko.
To, co nastalo po zahájení amerického útoku, mohu nazvat jedině takto - jatka. Sprchy kulí bičovaly útočníky, granáty vybuchovaly jako o závod... Někteří partyzáni měli dokonce víc jak 15 fragů, pak přestávali počítat. Já měl dokonce frag z manuální pistole 8) . Jelikož budovu za stávající situace nebylo možno vyčistit, Americké speciální jednotky se stáhly, aby zamezily dalším ztrátám. Partyzáni se pak mohli vrátit na svá pole obdělávat koku :mrgreen:

Suma sumárum, perfektní akce (svou první organizátorskou roli jsem přežil), fajn lidi, HC podmínky, perfektní účast, skvělé místo.... Co dodat? Už se těším, až zase něco připravíme :wink:

Řepa out


15 říj 2009, 17:20
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 16 pro 2007, 12:06
Příspěvky: 271
Bydliště: Stříbro
Nový příspěvek Re: 9.-10. 10. 2009: Operation Back Door
prasklej mechac v miminu? wow, co to bylo za mimino a jaky brko? Ja tam behal taky s mimcem, to abych se zacal bat v takovym pocasi vubec necim strilet:)

_________________
B/1-23 INF,2ID-Blackhawk
US Army infantry
viewtopic.php?f=245&t=5307
Pruzkumnik/Zbrojir/Sberatel hmyzu/Pyroman/Kutil/do kuli/Gun nut/Obchodnik se smrti/Zenista/Vitezstvi nebo smrt/Drill Sergeant/Hereck/Staresina/Motostrelec


15 říj 2009, 21:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník

Registrován: 16 říj 2009, 12:27
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: 9.-10. 10. 2009: Operation Back Door
Za 601. ML jsme jeli jen dva, přijeli jsme jako první a chvilku čekali na parkovišti, než dorazil Zeny, který mi okamžitě vrazil plíškáč do ruky, takže úvod do akce nemohl být lepší když jsme po pár minutách byli odváděni na partyzánské pozice, bylo mi jasné, že až budeme hrát v noci, já se svým orientačním smyslem budeme v koncích a taky se tak stalo, po noční bitvě v budově, kde naše duo drželo vchod do levého křídla až do doby, než mi vypověděla službu kabeláž, jsem cestou nazpět zabloudil ve zrádných bažinách a močálech, které obklopovali náš tábor a já měl plné ruce práce neutopit sebe a svůj kvér... možná nejkrásnější část akce byla, když jsme jako zálohy čekali, až nás obránci munice zavolají na pomoc, čekali jsme dlooouuuuhoooo, až najednou zachrčelo pmr a kdosi do něj vysloveně řval, všichni naprosto nadržený na akci, jsme vyrazili na pomoc a na otevřené pláni se nám naskytl krásný pohled prvosvětových bitev, kdy armáda odhodlanců útočí přes nekrytou pláň na opevněný zákop, jediná škoda byla, že než jsme se mi k amíkům dostali, už žádný nezbyl...
po zajištění kvérů jsme s pižmoňem vyrazili na pokec do amerického tábora, kde jsme nafasovali ještě jeden plíškáček a po návratu na pozice jsme ulehli ke spánku, liboval jsem si jaký je mi teplíčko, než mi začlo pršet do obličeje a do veškerého vybavení, ráno jsem se probudil naprosto ztuhlý a zničený, aby toho nebylo málo, při frontálním útoku na základnu američánů jsem se brutálně natáhl držkou do blátěný louže po tom, co jsem si nevšiml nastraženého kořenu... zbytek bitvy v budově jsem již více méně přežíval a spíš symbolicky mířil z oken, protože moje m4 díky chladu a vlhku střílela možná 20m...

shrnutí: super akce, navzdory všem nepříznivým vlivům, skvěle provedená a chci poděkovat všem a především řepovi a zenymu za parádní airsoftový zážitek!!!


16 říj 2009, 12:46
Profil
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 08 bře 2009, 21:53
Příspěvky: 24
Nový příspěvek Re: 9.-10. 10. 2009: Operation Back Door
nemá cenu něco dodávat, nálady, prostředí i hratelnost super
všem díky za účast

_________________
nikdy neberte drogy, nikdy nikomu neberte drogy


20 říj 2009, 12:00
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz