Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 22:44



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
 Afghanistán Milovice 9. - 11.5.08 
Autor Zpráva
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2007, 22:00
Příspěvky: 147
Bydliště: Klatovy
Nový příspěvek Afghanistán Milovice 9. - 11.5.08
Takže...
Datum konání: začátek pátek 9.5.08 20:00 - konec neděle 11.5.08 13:00
Místo konání: Milovice - Boží Dar
Počet lidí : UN + USA - 200 - 300
Afghánci + Rusko + Talibán a jiní škudci - 400 - 500
Počasí: přes den krásně (20°C) v noci asi 7 - 10°C

Po sbalení všech věcí, vyrazil jsem s Golfikem směr Přeštice, při cestě jsem naložil Čogiho a v pul 9 v pátek jsme dorazili k Penny :) Zilvar, Dejvis, já, Kocis a Čogi
Přeložení věcí a frčeli jsem směr Dobřany naložit 3 kluky z tamního týmu...
Po par hodinách cesty jsme se dostaly na nádraží v Milovicích ve 13:30...Nikdo tam nebyl až na pár smetáků s BW :)
Po asi hodině čekání jsme měli přesun do "města" po rusácích známého též pod názvem Boží Dar.... (Po prvé je to docela shock, ohromný plac, prostě nářez...)
Takže po uvedení a představování bla bla byla naše skupinka (5 členů United Nation - UN) přesunuta na plac mezi stromy a kopejte...
Po 4 hodinách práce byl bunkr hotov, ještě plachtu a mohli jsme se připravit na útoky čmoudů (Afghánců a Rusů)
První noc se rozdělila hlídka, kolem pulnoci jsme slyšeli jen řev a za ůpění "Alláááh Agbar, kráva je můj bratr" vyrazili čmoudi na naši základnu směrem hlavní brána (na levo od nás, tudíž jsme si ani nevystřelili...)

Druhý den ráno (sobota) po zjištění že se mi Zilvar snažil sníst mé piškoty a ponožky (Kocis promin za to kafe...) jsme se rozdělili na 4 čety (alfa, bravo, delta a čárlí ) 2 čety se vypravili na průzkum oblasti a 2 čety (mezi nimi i my) čekali v zákopech na odvoz transportéry...
Po asi 4 hodinách když jsme se 4x vraceli od brány k bunkru jsme se konečně dostali na transportéry a byli jsme odvezeni na místo útoku...
Jelikož jsme ani nevěděli kde jsme (nevěděl to ani náš velitel čety) zaslechli jsme křik "Alláh Agbar wole" (čmoudi zautocili na druhou četu z leva) vyrazili jsme jim tedy na pomoc...Ovšem dosti dlouhou oklikou přes jakousi Afghánskou vesnici, takže už byly asi čmoudi informovaní, protože když jsme je viděli naposledy, utíkali nejspíš směr Mekka, párkrát jsme si vystřelili a po následnovné honičce jsme se opět zformovali do čet a vyrazili směr kopec "Kozí vrchy" na Afghánskou Varnu Ópia
Při průzkumu terénu jsme narazili na skupinu Afghánů a my jakožto mírové sbory UN jsme nemohli vystřelit když nebyl důvod, prošacovali jsme pár domorodců a hledali jsme mouku (opium) nebo zásobníky do zbraní atd...
Při tom všem křik nevinných dětí a "Alláh Agbar" (fakt na nervy) zdrželi jsme se tam s nimi asi hodinu, vyrazili jsme na kopec, kde jsme slyšeli výstřely.
Tam taky čekalo pár rozzuřených po zuby ozbrojených čmoudů,poslední z nich mi stáhl AK47 do okna budovy, mě zbyla půlka v ruce, takže pohoda, asi jsem dostal zásah, radši jsem šel na mrtvoliště montovat.Kluci pokračovali dál na vesnici.
Když jsem zatlačil slzu v oku slyšim ve vysílačce "hanzi kde jsi, jdu k tobě" přišel Zilvar a za ním Čogi, hubu nateklou, dostal přímo do brady.Když jsem potom viděl ten zástup našich UN a amíků s reflexníma vestama, došlo mi že se ta vesnice jen tak nevzdá....
Pak přijeli transportéry a stíhač tanků, všichni mrtvý jsou živý a útok začal nanovo...
Při postupu krytí transportéry stříleli jsme jako divý, bohužel transportéry brzo odjeli a my jsme byli pomalu bez krytí, dostal jsem spršku ze samopalu, šel jsem na mrtvoliště znovu...
Takže základnu čmoudů jsme nedobili, vracíme se z5 na základnu, Zilvar jel asi OTčkem, zbytek týmu nasedl do UAZe (při nasedání menší konflikt s G3, viď Dejvis ? :) ) a jedem....Po asi 3 km nam skocil pred kola maník s miminem a naráz jsme byli obklíčení grupou čmoudů, ukradli nám UAZ a šli jsme pěšky asi jeste kilák :( :roll:
Po zdlouhavem dni mensi spanek prospeje, tak sme chrneli asi vsichni...
Nastala noc a my se jen obávali jestli zaútočí na nás, protože základna byla dost oslabená tím, že mnoho týmů jelo domů...
V asi 23:00 jsme slyšeli "Allláh Agbar" a křik čmoudů, všichni rázem na nohách a pokoušeli se v té tmě najít aspon svou AEG :( :lol:
Po tomto "útoku" jsme zjistili že dotyčný Afghánec je v značně podnapilém stavu, takže jsme o5 ulehli ke spánku...
Ve 2:00 ráno mě probudila dávka z našeho mimina, asi Dejvis myslím, přímo před naším postavením se uchýlila parta Afghánců a ostřelovala náš bunkr, všichni o5 na nohou a už to jen lítalo, všichni konali svou povinnost, potom přišla pomoc v podobě světlice a baterek, posvítili nám a my jen kropili a kropili, řežba, střeva venku, hrůza v očích mých i mých spolubojovníků, dostali jsme ty Afghány, ovšem statečně padli i 2 z našich řad....Po tomto útoku už žádný další nebyl, bylo nám řečeno že se už nic dalšího nechystá, takže jsme nabili kvéry a šli spát...

V neděli ráno kolem 6:00 jsme byly 3 vzhůru, udělal jsem oheň a dal jsem vařit vodu na kafe, zkontrolovali jsme tábor, po zjištění že jsme z celého tábora (asi 50 - 70 lidí) jediní bojeschopní (ostatní spali) dali jsme si kafe a taky sme zjistili že nám v noci někdo ukradl vlajky (prý Afgháni s nokťákama)...
V 8:00 brífink - máme jet na poslední zbytky Afghánů, tak jsme rozbili tábor, připravili vše na odjezd a už frčíme, jen na lehko, ta samá vesnice kde předešlého dne padlo tolik našich spolubojovníků...Byla prázdná....
Takže jedem jinam, přesun na druhou vesnici, po zjištění že je obydlená, hrr do utoku, po asi 15-20 minutách padla,urkutné boje, odešlo nám mimino, my sme si oddechli že je to za náma a vyrazili jsme směr základna, sbalili, naložili do aut, počkali ještě na přijíždějící transportér (s PIZZOU z města...ehhh :lol: :lol: ) rozloučili jsme se s Milanem a dostali jsme pozvání na další akce

PLUSY - Obrněné transportéry, nové prostředí, technika, první větší akce týmu, seznámení s cizími lidmi z oboru, promyšlený scénář, hezká zdravotnice :) :lol: , new modré čepičky :lol: ...

MINUSY - trochu dost pokulhávala komunikace mezi týmy, Alfa o nás asi vubec nevěděla, (prý neznámému radistovi...) :lol: ,velitel čety nerozhodný, netušil kde jsme , kam mame jit, co dělat..., mapa bunkrů, do odjezdu sme nevěděli v jakém jsme vubec koridoru, nepřiznávači (jako vždy) :wink: .....

MOJE HODNOCENí : 6-7/10

_________________
9. Lajdácký Průzkumný Oddíl
tel.: 605384638
icq 244215353


Naposledy upravil simko.zero dne 12 kvě 2008, 10:18, celkově upraveno 1



12 kvě 2008, 08:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2007, 22:00
Příspěvky: 147
Bydliště: Klatovy
Nový příspěvek Re: Afghanistán Milovice 9. - 11.5.08
Akce byla moc dlouhá, takže doufám, že jsem tam dal vše duležité, co se odehrálo, popř. doplňte ahoj HanZ :mrgreen:

_________________
9. Lajdácký Průzkumný Oddíl
tel.: 605384638
icq 244215353


12 kvě 2008, 10:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: Afghanistán Milovice 9. - 11.5.08
No nějak netuším kde se vzal název mimoň :lol: To je zřejmě asi něco novýho :wink: Jinak město se ofiko jmenuje boží dar. To je ale jedno.
Místo je to jediný v republice takhle rozsáhlý a pěkný, ale zase je neustále obsazeno haldymy softerů a paitbolářů. Bohužel ano tady to nebude na věky a už se pěkně rekonstruuje a bourá (proto zákaz pyra že jo :roll: )

Report fajne.

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


12 kvě 2008, 10:12
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2007, 22:00
Příspěvky: 147
Bydliště: Klatovy
Nový příspěvek Re: Afghanistán Milovice 9. - 11.5.08
Sakra... napravim okamžitě...:) díky za info

_________________
9. Lajdácký Průzkumný Oddíl
tel.: 605384638
icq 244215353


12 kvě 2008, 10:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2007, 09:44
Příspěvky: 249
Nový příspěvek Re: Afghanistán Milovice 9. - 11.5.08
Nu zákaz pyra sice byl,ale bouchalo to tam chvilkama statečně i když prý pod dozorem pořadatelů.Jinak report dobrej,nemám co bych dodal.A s tím velením to bylo fakt zajímavý,na to,že mi velitel čety přidělil osobně volací znak a na ten pak zbytek akce neragoval a vůbec nevěděl,kdo jsme asi hned tak nezapomenu 8)

_________________
Homo homini lupus


12 kvě 2008, 13:38
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: Afghanistán Milovice 9. - 11.5.08
Oni totiž velící v milovicích neumí mluvit do vysílačky :lol: :lol: Raději je nepoužívají :wink:

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


12 kvě 2008, 14:19
Profil
Site Admin
Site Admin

Registrován: 19 říj 2007, 16:00
Příspěvky: 1237
Bydliště: Klatovy
Nový příspěvek Re: Afghanistán Milovice 9. - 11.5.08
no rekl bych, ze nejkvalitnejsi spojeni bylo samozrejme pres RF 10. tam to alespon melo nejakou hierarchii a řád a hlavně to totiz nemel kazdej... jinak PMR bylo klasicky hrozne pretizene a kazdej tam porad žvatlal samy nesmysli...




Jenom jeste dodam k tem vysilackam... Hanz byl po celou dobu akce skoro porad prilepeny k PMR a porad s nekym kecal. Hlavne v noci, ze ?!?!? Skoro celou noc z patka na sobotu :wink: :wink:

_________________
9.Lajdácký Průzkumný Oddíl



Obrázek


12 kvě 2008, 15:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 26 lis 2007, 17:06
Příspěvky: 271
Bydliště: Chudenice
Nový příspěvek Re: Afghanistán Milovice 9. - 11.5.08
Naprosto souhlasím s hodnocením,které už je tady psáno.Jen kdyby se takových to akcí konalo víc.

_________________
9.Lpo
Tel:775603098
Icq:445850117


12 kvě 2008, 21:00
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník
Uživatelský avatar

Registrován: 12 led 2008, 20:07
Příspěvky: 3
Bydliště: Rabí
Nový příspěvek Re: Afghanistán Milovice 9. - 11.5.08
jj :D

_________________
!!! WHO DARES WINS !!!

S.A.S. Sušice

http://www.sassusice.wbs.cz

Email:sedly.sparta@seznam.cz
Mobil:723198658
ICQ:360-562-353


25 kvě 2008, 18:58
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník

Registrován: 12 úno 2009, 13:46
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Afghanistán Milovice 9. - 11.5.08
no chysta se uz dalsi:-)
jinak add spojeni... jo to bylo zalostny na obou stranach :)

_________________
Shackal

What about money..


12 úno 2009, 14:06
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 10 bře 2009, 10:36
Příspěvky: 15
Nový příspěvek Re: Afghanistán Milovice 9. - 11.5.08
Jen bych upravil počty.
Všech účastníků dohromady včetně řidičů ,zdravotnic a dalších nestřílecích pomocníků bylo 328 .

Tudíš ty počty v prvním příspěvku jsou hodně nadhodnocené. :)

_________________
PiBtl144 ... 4. Zug 2./Pionierbataillon 144 zákaz na akce 1MBM. Nerespektování majetkových vstahů a dlouhodobých dohod z majiteli pozemků v Milovicích.
Styl "Po nás potopa " nikdy v Milovicích podporovat nebudeme.My jsme tam doma.


13 bře 2009, 08:39
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz