Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:36




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Bushcraft.cz – co na to říkáte? 
Autor Zpráva
Svobodník
Svobodník

Registrován: 16 úno 2011, 20:07
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Bushcraft.cz – co na to říkáte?
Zdravím kolegy! Před měsícem jsem spustil svoji srdcovou záležitost - web o Bushcraftu (přežití v přírodě) a chci vás požádat o kritiku. Jde mi hlavně o vzhled a rozvržení rubrik, obsah přibývá každý den, budou tam jak věci pro začátečníky, tak i dobré rady pro každého Zálesáka. Najdete ho na adrese www.bushcraft.cz
Jo a pokud chcete vyměnit odkaz či pomoct s naplněním (třeba píšete nějaké články „do šuplíku“), budu jedině rád!


16 úno 2011, 20:12
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 zář 2010, 19:30
Příspěvky: 853
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: Bushcraft.cz – co na to říkáte?
Vzhled webu je pěknej, ale předělal bych pár věcí:
1.) přidal bych rubriku "ůvod", a "galerie" a tu bych rozdělil na foto a video
2.) prohodil bych rubriky vybavení a obecně o přežití, tak aby to bylo v tomhle pořadí:
Úvod, Obecně o přežití, Vybavení, Medicína, Tipy a triky, Ze života, Galerie

A nejspíš bych ještě přidal rubriku s kontaktem na tebe, aby se mohli čténáři webu na něco poptat, poslat ti článek apod. Taky bych zkusil dát články do jednoho sloupce a pokud bude potřeba tak více stran, možná by to vypadalo líp (chce to ale vyzkoušet).

_________________
Pěkný ženský spí jen s těma, co nosí originály!
Jo, je to nadsázka

151.SOF!


16 úno 2011, 20:49
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník

Registrován: 16 úno 2011, 20:07
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: Bushcraft.cz – co na to říkáte?
Rubriky jsem prohodil, ale nejak nechapu, k cemu je ten Uvod? Pro ten mam talcitko uplne nahore: Co je Bushcraft.


16 úno 2011, 21:03
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Bushcraft.cz – co na to říkáte?
Deacon: Úvod by stejně nikdo nečetl a je k ničemu (navíc adresa mluví za vše)... pod tlačítkem Galerie by se objevila stránka a na ní další dvě tlačítka Fotky a Video? Tak to asi ee... :?

Podle mě to je super, ale jednu mouchu to má:

Osobně bych rozšířil popisek u náhledu videa a zkrátil nadpisy - příklad:
Nadpis:
Jak vyrobit vodní filtr – Video...
po rozkliknutí:
Jak vyrobit vodní filtr – Video návod, takže přibylo jen slovo návod (zbytečný a trochu matoucí).
Podnadpis:
Jak vyrobit vodní...
a po rozkliknutí už jsem zbytek popisku nenašel.
Takže navrhuju nadpis Jak vyrobit vodní filtr (celý se tam vleze) a zbytek informací dát do popisku ("Video návod - výroba vodního filtru" atp.). Taky to souvisí se sjednocením, protože u něčeho se slovo video ještě ukáže, ale u něčeho se nevejde. A jestli to je foto nebo video zjistím až po rozkliknutí... viz.:

Vor z PET lahví – tip na léto (je to fotonávod, ale nevidím to ani v nadpisu, ani v podnadpisu)

Potíže očí
jsou zase normálním článkem

Bodné pasti – nákresy

Záměrně neuvádíme u nákresů žádné popisky a rady, jak to vytvořit. Ten, koho to bude opravdu zajímat,... (tohle info bych nechal do článku, nadpis: Bodné pasti, podnadpis: Nákresy bodných pastí, záměrně neuvádíme postupy a rady, jak je samotné pasti vytvořit.)
a tak dále...
hlavně to chce v tom podnadpisu vypíchnout hlavní slovo na začátek (Nákresy pastí, Fotogalerie z výroby, Videonávod výroby...) aby člověk přesně věděl, na co kliká.

Otázkou je, jestli to ten redakční systém dovoluje, protože se mi zdá, že podnadpisky tvoří začátky samotnýho textu, tím pádem by to chtělo myslet na to už při psaní článku.

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


16 úno 2011, 21:05
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 zář 2010, 19:30
Příspěvky: 853
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: Bushcraft.cz – co na to říkáte?
nox: mě se to takhle v rubrikách moc nelíbí, to s tím rozkliknutím (že by se se otevřely další 2 rubriky) mě osobně na webech nevadí

_________________
Pěkný ženský spí jen s těma, co nosí originály!
Jo, je to nadsázka

151.SOF!


16 úno 2011, 21:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník

Registrován: 16 úno 2011, 20:07
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: Bushcraft.cz – co na to říkáte?
nox: To je prave problem redakcniho systemu, ktery bere prvni vety z textu a ukazuje je na hlavni strance. Neuplne zobrazeni nazvu mi taky vadi, ale programator s tim snad neco udela.


16 úno 2011, 21:13
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz