Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 15:31




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 
 LMG gunner 
Autor Zpráva
Desátník
Desátník

Registrován: 20 kvě 2013, 12:12
Příspěvky: 5
Nový příspěvek LMG gunner
Porad nachazim topicy na sniperinu a podobne, ale nikde nemuzu najit neco otom jak spravne plnit roli podpurneho strelce druzstva s LMG. Na prvni pohled se to muze zdat jen jako dalsi AEG, ale tyhle vetsinou vazi dvojnasobne mnozstvi (vetsi zasobniky, vic kuli v nich, 5+ kg zbran sama samotna - mluvim ted o zbranich ktere jsou skutecne LMG, ne o AK s bubnem).

Chystam se na tuto roli, jenom zatim moje rpk "zlobi". Verim, ze to Monty dokaze brzo vyresit (a delam si poznamku ze uz si nic nenechat montovat primo v soft obchodu).

Tak nejak jsem nasel dve cesty, kterymi jit.

1.) silnejsi kver (140+), slouzici pro strelbu na dalku jako doplnek k slabsim zbranim druzstva
2.) kver udelany pro kadenci a potlacovaci strebu bilou lajnou.

Prozatim mam set up v RPK odpovidajici prvnimu bodu (140 guarder pruzina, super zatezova kola)...mozna dojde jeste ke zmene (rad bych s tim strilel na vetsine akci, a me o vykon az tak moc nejde).

Zjistil jsem ze s tak dlouhou zbrani se clovek celkem spatne schovava, chvili trva se dostat do strelecke pozice (alespon dokud si clovek nezvykne na dlouhou hlaven a dvojnozku na konci), a kdyz zacnu strilet, vsichni strilej hned mym smerem :o a celkem spatne se pak stahuje diky vaze vybaveni.

Mozna se mi konecne poradi dostat kamose k airsoftu, tak by mi mohl delat dvojku ve fireteamu.
Ma nekdo nejake postrehy z tohoto druhu cinnosti a postrehy?
Je zpusob jak nacvicit praxi mimo softovou akci?


20 kvě 2013, 12:24
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: LMG gunner
Jako suport by si mel plast na nepritele doslova kyblovat a tim 1) pomoct teamu pri utoku 2) pomoct teamu pri stazeni/obrane

To je zaklad.

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


20 kvě 2013, 13:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: LMG gunner
Hele, co se týče kvéru, potřebuješ u kulometu výkon. Samozřejmě s nějakou rozumnou kadencí, ale hnát kadenci vyloženě do extrému na úkor výkonu je blbost, to je u kulometu k ničemu, ty potřebuješ předevšim kvér, před kterym se lidi budou mít potřebu krejt a schovávat.
Je potřeba se prostě smířit s tim, že bejt kulomeťák leze do peněz jak za munici, tak za díly mnohem víc, než klasická puška. Kdo má kulomet a přitom šetří munici i zbraň, tak je kulomeťák k ničemu.
Dále se musíš rovněž smířit s tim, že jakožto kulomeťák nehraješ na počet pobitejch nepřátel, vlastnoručně převrácenejch vlajek nebo čehokoli podobnýho...to všechno dělá tvuj tým, tvym jedinym úkolem je zajistit, aby je při tom nepřítel co nejmíň otravoval a oni se mohli přesouvat, manévrovat, dostat do dobrý pozice a tak dále a tak podobně.
No a z toho pak plyne ta hlavní věc, kterou je to, že kulomeťák bez týmu, kterej umí výhody palebný podpory využít, je k ničemu. Ty sám se nemáš moc co učit, dělat kulomeťáka je jednoduchý, prostě sebou plácneš na vhodnou pozici a zasypáváš hromadou plastu všechno, co se kde pohne, co máš pocit že se pohnulo nebo co by se teoreticky pohnout mohlo. Tvuj tým toho využije k tomu, aby se přesunul, zaútočil, obešel nepřítele, stáhnul z průseru...podle situace. Ty se držíš pár kroků za nima, znova si najdeš pozici, znova pálíš, oni se znova posunou o další kousek a takhle furt dokola. Ty sám se nemáš moc co učit a v čem zlepšovat, učit a zlepšovat se musí zbytek jednotky...ty střílíš a oni toho musí umět co nejvíc využít a samozřejmě tě přitom zároveň nenechat v průseru, protože když využijou tvojí palebný podpory a utečou ti o sto metrů, tak je to taky k ničemu, protože už se za nima nedostaneš a nemůžeš jim tu podporu poskytnout znova.
V tomhle je role kulomeťáka hrozně nevděčná, ty jsi prostě negr, kterej kupuje pytle kulí a drží spoušť...když toho tvoje jednotka využije dobře, tak slíznou smetanu oni, když ne a poserou to, tak na to dojebeš taky.

Třeba jak popisuješ ten případ, kdy začneš pálit a všichni pálí tvym směrem...to je samozřejmě BLBĚ, když ty střílíš, tak oni se musí pohybovat.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


20 kvě 2013, 13:48
Profil ICQ
Desátník
Desátník

Registrován: 20 kvě 2013, 12:12
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: LMG gunner
Jsem rad ze je toho tak malo co muzu zkazit :D

O penize mi moc nejde, stejne do softu davam kazdej mesic dost velkou castku tak proste prestanu utracet za blbosti. Jenom me stve ze uz mam vsechno nachystany (Kolimator i optiku pro vyzkouseni s cim se bude lip mirit, bubny etc) a servisy v obchodech nejsou schopny to smontovat tak, aby to fungovalo i kdyz reknou ze dana uprava je jednoducha, bezproblemova....

Nedavno mi velitel jednotky s kterou jsme byli na akci rekl, ze mam pocitat s dvema az tremi motorky za sezonu u kulometu. Trochu me to desi :)


20 kvě 2013, 14:00
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: LMG gunner
Optika je na kulomet určitě blbost. Servisy v obchodech stojí povětšinou za hovno, to se tak nějak ví. Dva až tři motorky za sezónu je trochu extrém, ale pro ilustraci toho, jak to s kulometem chodí, to je docela dobrý :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


20 kvě 2013, 14:23
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: LMG gunner
Hafen33 píše:
Ma nekdo nejake postrehy z tohoto druhu cinnosti a postrehy?
Je zpusob jak nacvicit praxi mimo softovou akci?


Překvapivě ano, nácvikem taktiky nasucho bez střílení ;) (osobně to dokonce považuju za to nejlepší, protože odpadává problém se "střelbou a dostřelem", ale to je na jinej topic :)

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


20 kvě 2013, 14:26
Profil
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 17 dub 2011, 17:45
Příspěvky: 611
Nový příspěvek Re: LMG gunner
trochu OT, ale chci se zeptat v jakým obchodě sis to nechal smontovávat?

_________________
Per Mare, Per Terram

Challenges:
Nešika, Zkrvavené BB, Vítězství nebo smrt, a mnoho dalších....


20 kvě 2013, 14:30
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: LMG gunner
Jediny cviceni pro kulometaka na sucho ma smysl bud s jednotkou a nebo jen s kulasem v rukou a behat po lese at nevyplivnes plice pri akci (asi bych mel taky zacit praktikovat) Jinak grif to napsal jasne a presne.
PS: optiku na kveru pouzijes maximalne na to aby si poznal jestli ty proti nemaj stejny maskace (f/f)

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


20 kvě 2013, 14:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Desátník
Desátník

Registrován: 20 kvě 2013, 12:12
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: LMG gunner
Mam to do softair z Nachoda.

Nejdriv to prislo a po 4 vystrelech (vytrelech ne zasobnicich) se uvolnil pastorek tak jsem to poslal zpet. I presto ze predtim tvrdili jak je na vse zaruka jsem z textu emailu vycitil jak jsou dotceni ze neco nefunguje po jejich "dukladnem" otestovani.

Kdyz to prislo zpatky, byl jsem s tim na akci a bylo mi divny kdyz neprestrelim rokli co ma max 25-30 m se zbrani u ktere deklarovali 156ms +-. A jeste divnejsi kdyz sousedovo AK se slabsim vykonem dostrelilo stejne jako moje rpk.
Tak jsem to nechal zmerit a docela jsem cucel, chybelo mi 57ms...(namereno 70ms s 0.3 g misto 127). Foukalo to do zasobniku tak jsme vymenili trysku, ted to pro zmenu nepodava ale do zasobaku to porad fouka, tak jsem se dohodl s Montym ze si to pristi tyden preveme.
Ja jen nechapu jak to tam merili, jestli si mysleli ze na to nikdo neprijde? Neni mozny aby mi dali potvrzeni na 156ms a melo to sotva pulku...teoreticky to muzu poslat zpet, ale uz nemam duveru ze by to nejak spravili a ze by to bylo cely v poradku jak ma, navic by kver mohl byt i mesic a vic pryc.

Ja jsem v lese slepej jak krtek (slabsi zrak), mam optiku i kolimator, uvidim s cim se mi bude strilet lip a jinak to druhy potom dam na AK.


20 kvě 2013, 14:46
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: LMG gunner
trubkin píše:
Jediny cviceni pro kulometaka na sucho ma smysl bud s jednotkou a nebo jen s kulasem v rukou a behat po lese at nevyplivnes plice pri akci (asi bych mel taky zacit praktikovat) Jinak grif to napsal jasne a presne.
PS: optiku na kveru pouzijes maximalne na to aby si poznal jestli ty proti nemaj stejny maskace (f/f)


Jj, já to bral tak, že psal o tom, že bude mít buddyho do fireteamu, což je imho málo... a na sucho samozřejmě s jednotkou na secvičení ;)

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


20 kvě 2013, 15:26
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: LMG gunner
Hele s RPK není co řešit, není to až tak těžkej kvér aby tě výrazně omezoval, jen ta dýlka je blbá, člověk je trochu neohrabanej. No a na neohrabanost doporučuju následující cvičení - sežeň si do jedntoky ještě jednoho magora jako jsi ty (když chceš mít kulas, tak dopředu musíš bejt magor:) a předhánějte se kdo je větší machr. Nejlepší způsob je tahat to rovnou bez popruhu, takhle jsme to u nás praktikovali asi dva roky a věř mi že si na ten kvér tak zvykneš že je ti fuk že je to těžší než nějaká M4.

Jinak asi nejdůležitější je naučit kluky od vás že když kropíš, tak se musej hejbat. S tim jsem se setkával celkem dlouho - pokrejvám a ostatní jen vykukujou z krytu....tohle se musí ujasnit. A neboj se hejbat, kulomet je dobrá věc, ale když je statickej, tak ho stejně převálcujou.

Na optiku bych se vykašlal, největší úspěchy jsou kupodivu s dobře nastřelenejma mířidlama. Pokud jsi v lese slepej, tak nekupuj optiku ale hlavně brejle s dioptrickou vložkou!

A rada k výstroji - když budeš mít všechno narvaný na břiše, tak budeš mít kulomet ještě dál dopředu (pokud ho teda budeš tahat na popruhu:) ), záda budou trpět. Potřebuješ mít co nejvíc volný břicho (já to řešim chestrigem, kulas tahám na břiše pod nim) a taky co nejvíc váhy do zadu nebo do stran. Musíš tu váhu zbraně vyrovnat, ale znovu, RPK není až tak těžký aby dělalo neplechu....


20 kvě 2013, 18:01
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 bře 2012, 18:37
Příspěvky: 347
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: LMG gunner
Skvělé, topic tohoto typu tu chyběl.

Otázka, má smysl experimentovat s podpůrným teamem ve složení kulomet + odstřelovačka? Hrajeme převážně v lesích.

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nehodlám jej podporovat
http://plejk.wgz.cz/rubriky/uvodni-stranka


20 kvě 2013, 22:12
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: LMG gunner
vsechno ma smysl ale myslim ze kulas us je dost masivni na plizeni, ale nejakyho spotra s automatem ta snipa stopro vyuzije, dost ale zalezi na detailech a na pohledu tebe a toho snipera na samotnej sniping .. =)

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


20 kvě 2013, 22:18
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 bře 2012, 18:37
Příspěvky: 347
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: LMG gunner
Nemyslím snipeřinu, možná jsem to měl napsat jasněji, myslím spolupráci kulometčíka s ostrostřelcem s potuněnou opakovačkou při palebné podpoře ostatních.

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nehodlám jej podporovat
http://plejk.wgz.cz/rubriky/uvodni-stranka


20 kvě 2013, 22:37
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: LMG gunner
Považuju to za nesmysl, jejich úkoly jsou na zcela opačnejch stranách spektra. Kulomeťák bude sharpshooterovi "plašit" případný cíle, bude na něj zbytečně stahovat pozornost a tak dále. Sharpshooter bude zase kulomeťáka zdržovat.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


20 kvě 2013, 22:49
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 bře 2012, 18:37
Příspěvky: 347
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: LMG gunner
Jo myslel jsem si to, byl to jen takovej nápad, jak do teamu zakomponovat člověka s odstřelovačkou.
Díky moc.

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nehodlám jej podporovat
http://plejk.wgz.cz/rubriky/uvodni-stranka


20 kvě 2013, 23:24
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: LMG gunner
Člověka s odstřelovačkou do standardního pěchotního teamu nezakomponuješ. To je taková móda českejch airsofťáků, že každá jednotka musí mít snajpra, ale je to blbost. To je věc, která má smysl u průzkumáků nebo spešláků, ne u pěchoty...u pěchoty se mnohem víc hodí třeba další kulomet :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


20 kvě 2013, 23:47
Profil ICQ
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: LMG gunner
Griffon píše:
Člověka s odstřelovačkou do standardního pěchotního teamu nezakomponuješ. To je taková móda českejch airsofťáků, že každá jednotka musí mít snajpra, ale je to blbost. To je věc, která má smysl u průzkumáků nebo spešláků, ne u pěchoty...u pěchoty se mnohem víc hodí třeba další kulomet :D

Treba my mame tri druzstva po cca 10 lidech, kazdy druzstvo ma 2-4 suporty. Proste kulometu nejni nikdy dost :) a hlavne by meli bejt v teamu aspon dva (na kridlech).....

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


21 kvě 2013, 07:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 bře 2012, 18:37
Příspěvky: 347
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: LMG gunner
Griffone mě to je samozřejmě jasné, teď máme ve zkušebce kluka s odstřelovací puškou a jako člověk je hrozně fajn...Ale stejně to dopadne tak, že bude mít naše záložní AEG a na jeho pušku se bude prášit.

Trubkine 2 kulomety v 6 členným teamu, to by byl trošku overkill, ne?

Ta podpora co kulomet (nebo jen silnější AEG s bubnem, viz takovej Ency) dokáže udělat je fakt strašná ale. Jak se nepřítel nechá zazdít, je jen otázkou času, kdy se ocitne v křížovce.

Na druhou stranu, jaká je nejlepší taktika v boji proti nepříteli s podporou kulometu? My vše zatím řešili tak, že jsme se stáhli a když se přesouvali oni, tak jsme se pokoušeli o útok na křídlo s kulometem.

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nehodlám jej podporovat
http://plejk.wgz.cz/rubriky/uvodni-stranka


21 kvě 2013, 07:25
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 11 čer 2011, 20:39
Příspěvky: 278
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: LMG gunner
Overkill to nejni, dva sipou a 4 delaj pohyby :) jinak standartni taktika je ze kulometaci pritlucou bubaky k zemi a zbytek udela obchvat po kridle, nebo cely druzstvo drzi lajnu a dalsi dve obchvatem utoci....

Jinak sniper v teamu je vlaste clovek sam pro sebe....

_________________
Masli dobrych kamaradu nepratel netreba.


21 kvě 2013, 07:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Desátník
Desátník

Registrován: 20 kvě 2013, 12:12
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: LMG gunner
Nemecka pechota v WWII u pancerovych divizi mela 2 MG na 8-10 lidi.

To uz je ted u modernich armad skoro praxe, ze druzstvo ma dva kulomety, snipera/sharpshootera, borce s granatometem, AA/AT trubku...

Odstrelovac/ostrostrelec se do pesiho druzstva hodi, jen musi postupovat za pechotou co mu dela krovi, a on vyzobava zakempeny cile co o nem nevi (protoze je vzadu) (treba zrovna nepratelsky kulomet).

Ja vicemene jezdim ted hravat se svymi dvema -skoro- sousedy co bydli o ulici vedle, a potom s 4 lidmi z KVH Kentaur Oslavany. Jen musim to RPK dat dokupy aby fungovalo jak ma.

Jak se zminovalo ze nemam davat veci na bricho na vestu...mam 6S112 pro pkm, mel jsem dve velky brasny jednu jsem dal clenovi klubu protoze upotrebim jen jednu (jeden buben uvnitr druhej na rpk nebo v naprdelaku), byly moc velky a kdyz jsem zaleh byl jsem jak mezi traverzama :D. Ja tu brasnu dal vic nahoru ale asi to jeste soupnu dozadu uplne na bok ( kdyz to pujde stezi zabira asi 2/3 prostoru na veste, puvodne byla zavesena hodne nizko ale pak plandala). Z leve strany jsem sundal vsechny sumky, zavezely mi v obsluze RPK, ale mit vsechno na prave strane nejde, je to pak pretizeny...

O tom ze budu nosit RPK bez popruhu jsem vazne uvazoval, stejne je to tak dlouhy ze at clovek dela co dela porad by tim jen ryl zemi. Jenze ten kver nema zadnej drzak, a obcas je clovek rad ze to muze zavesit na rameno.

Jak jsem zminoval buddyho, kamos mozna uz konecne zacne se softem taky, tak bych mel nekoho primo do palebneho teamu, tak jsem chtel vedet jaky jsou moznosti pro dvojici z niz jeden obsluhuje LMG (v reale by mi nosil munici, ted muze maximalne pytle kuli a kdyby naplni jeho prace bylo rzosroubovavani a sesroubovavani bubnu asi by me zabil :D ).


21 kvě 2013, 08:39
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: LMG gunner
No a US Army má zpravidla 2x M249 a 1x M240 na squad, což jsou ve finále vlastně tři kulomety na deset lidí. Jak říká trubkin, kulometů fakt neni nikdy dost :D Kulomeťákovo buddy má mít ideálně lehkou pušku, aby mohl kompenzovat jeho blbou mobilitu a střílet všude tam, kam by kulomeťákovi trvalo věčnost přesunout/natočit ten svuj krám.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


21 kvě 2013, 12:22
Profil ICQ
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: LMG gunner
Tohle téma se mi líbí. U kulometů není žádnej overkill, osobně považuju za dostatečný když do fireteamu máš 2 kulomety, ale už jsme měli i bojovou patrolu, kde jsme z 8 lidí měli 7 kulometů a věř mi, že když pak jsme narazili na nepřítele (několika násobně silnějšího) pak to byly vyloženě žně. Prostě já bych ty kulomety nedémozinoval, resp. nesnažil se aplikovat postupy z reálnýho boje do softu (pokud nejde o reenacting), je to prostě naprosto jinej svět.

Podporu kulometčíka bych taky nekomplikoval, ostrostřelec skoro určitě ne, to se k sobě nehodí. Podle mě je nejlepší podpora s druhym kulometem, ale já jsem v tomhle trochu magor, takže pokud chceš mít u sebe někoho jako podporu, pak s útočnou puškou to bude ideál.

U nás ani nerozdělujeme že někdo nese kulas a ostaní mu nesou výbavu, myslim že nemůže bejt problém tu cca 7-8kg mrchu nýst. Jedině pokud táhnu gpmg, kterej má o poznání víc, pak už někomu nacpu třeba velkou vysílačku, ale nejsme v reálu kde pás munice váží 5kg....


22 kvě 2013, 08:13
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 23 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz