Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:28




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ] 
Přejít na stránku 1, 2  Další
 KPZ 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: KPZ
Tak KPZ nemám, nicméně ve 1st line (to, co prostě člověk nikdy nesmí zahodit ani ztratit) tahám: základní lékárničku včetně tablet na čištění vody (us alice psaníčko), švýcarák, zippo, mapa+kompas, izotermická folie (kapsy od kalhot), pár metrů parašňůry ("survival bracelet"). Přidat lightstick je dobrej nápad, podle toho se zařídím ;-) Plus ještě by k tomu měla patřit pistole, jenže tu jaksi zatím nemám.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


11 bře 2011, 19:08
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 10 lis 2010, 17:32
Příspěvky: 52
Nový příspěvek Re: KPZ
Já tam tahám: Sirky, Zapalovač, Lékárničku, Hajzlpapír, Kompas, Mapu, Chemické lámací světlo, Šprcgumu, Láhev vody, Tyčinku, Náhradní baterky, Šátek, Baterku, nůž.


11 bře 2011, 20:58
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: KPZ
Krabičku plnou zbytečností nemám... postupně jsem došel k tomu že krabička je blbej obal a když jsou všechny důležitý věci pohromadě, tak se dají i pohromadě ztratit.
Mám všechno v MRE uzavyratelných pytlíkách rozházený po maskáčích. Zdroje ohně (MRE sirky, ZIPPO), podpalovače, tablety do vody, obvaz, škrtidlo, isofolie (2-3ks), přibližně 100kč v mincích, nůž ESEE IZULA, provázky, ducktape. Asi ještě něco, ale nechce se mi stávat od komplu a koukat do maskáčů :lol:
Jinak největší základ všeho je prostě ta ducktape :-) namotaná na obalu od kreditní karty.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


11 bře 2011, 22:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: KPZ
Koukám že jsem na spoustu věcí zapomněl :D Daktejpu taham samozřejmě taky a mre sirky se taky vždycky najdou alespoň jedny :D

Mafisto -> To jako fakt taháš někde ve 1st line svítilnu s náhradníma baterkama a lahev vody? Jako hajzlpapír je taky poměrně zbytečnej, ale narozdíl od předchozích věcí alespoň neni těžkej a nezabere moc místa...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


12 bře 2011, 01:54
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 22 úno 2011, 13:52
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: KPZ
tak ja tam mam 2 žiletky, 2 bombony, zrcátko, baterku, nůž, křesadlo, provázek, drát, 2 tampony, alokolohej ubrousek, náplast, a pak jestě taham flašku s vodou :)


12 bře 2011, 07:55
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 10 lis 2010, 17:32
Příspěvky: 52
Nový příspěvek Re: KPZ
Já lékárnu netahám ve vestě. Bohužel je mi x let, a celou výstroj si skládám z vlastních ušetřených peněz. Vyřešil jsem to tak, že jsem vzal autolékárnu, a doplnil ji těmato věcma,. Hajzl papír z důvodu, který už tu byl zmíněn.

Griffe- (doufám žes to byl ty) :) tahám to v batohu, mimochodem taky zrovna šetřím na nový. :).


15 bře 2011, 19:39
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 10 lis 2010, 17:32
Příspěvky: 52
Nový příspěvek Re: KPZ
sorry. Měl jsem maysli KPZ netahám ve vestě. Nosím to v batohu i s lékarnou :).


16 bře 2011, 15:16
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: KPZ
Což je naprostá blbost, batoh je to první, o co v případě nějakého průseru přijdeš.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


16 bře 2011, 15:46
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 22 úno 2011, 13:52
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: KPZ
ja ho vždy mam na opasku s flaškou a nožem v tom batohu to s nevadí páč v našich podmínká to stačí teda pokud neni člověk pošuk kterej leze mezi každou skálu a do dolů tak to neva :)


16 bře 2011, 16:01
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: KPZ
Tak v našich podmínkách nepotřebuješ prakticky nic (stačí mobil, kdybys jó někam spadnul a zlámal si nohu), protože se prostě vždycky můžeš sebrat a dojít těch pár kiláků do nejbližší vesnice, odkud z hospody zavoláš mamince/kamarádovi/přítelkyni ať pro tebe přijede autem...ale o tom se tu nebavíme že.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


16 bře 2011, 16:12
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 pro 2010, 12:16
Příspěvky: 199
Nový příspěvek Re: KPZ
Já mám u sebe pro strýčka příhodu toto:

kousek březové kůry, zapalovač, sirky, 1 pár igelitových rukavic, repelent, šití (jehla, niť, knoflíky), kousek provázku, lightsticky, čaj, cukr, otvírák a píšťalku.

Chystám se doplnit o další věci… ale to musím ještě promyslet :wink:

_________________
Dulce et decorum est pro patria mori. Horatius

Perky: Sběratel hmyzu, Banzai!, 1 z 300, Speedy Gonzales, Tancuj!, Vítězství nebo smrt, Terminátor, Člen strany


16 bře 2011, 16:27
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: KPZ
tak se taky přidam a pokusim se to rozepsat pro mladší/neznal.

v první řadě je zapotřebí si říct, že je blbost tahat nějaký krabičky, jsou neskladný a nedají se dát do kapes. Všechny tyhle věci by se měli tahat neustále u sebe. Nevhodné umístění je napříjklad v báglu nebo ve vestě (o oboje můžete přijít v boji, nebo při nějakch jiných událostech (pád do vody, ...). všechny věci by měli být uzavřené v hodně odolném a vodotěsném obalu, případně by jim nelměla vadit vlhkost. Vhodný obal není přepravka(na hulení, takovej průhlednej pytlík) -> snadno se protrhne a pak je k hovnu.

obvaz
je snad základ pro první pomoc, nemá smyls používat koupené z lékárny, nejlepší jsou vojenské okap vz.90, us a další ... mají dva polštářky, jsou dost dlouhý a v odolném obalu. Poslouží k zastavení krvácení -> život ohrožující stav.


čokoláda
z mre -> odolný obal, hodí se na doplnění energie.

křesadlo + líh
křesadlo je odolné, nevadí mu vlhkost a má vysokou teplotu. Líh se zapálí a poměrně dobře hoří. Lze od něj už dál rozdělat oheň.

alternativně lze použít dobře uzavřený zapalovač (zippo zapalovačům vadí vlhkost, atd) a místo lihu tampon/vatu


tablety na čištění vody
dikacid, či jiné. K čemu slouží snad netřeba řikat. dávat bacha na dávkování a čas úpravy. Když se to přežene tak si můžete poleptat vnitřnosti :) V případě dikacidu slouží 1 tableta na vyčištění a konzervování (pokud nedojde k otevření uzavřené nádoby, tak lze vodu uchovat pitnou až 6 měsíců) 4 tablety na desinfekci čutory. Použití 1 tableta do čutory (3/4L) počkat 30 minut a pak pít :) voda smrdí jak z bazénu a není to závada.


nůž
v případě že budete tahat zavírací je důležité si dát pozor na kvalitu. Když je otevřený nemělo by se vyklat ostří a měl by mít pojstku proti uzavření. Nedoporučuju švícaráky, nebo kleště. Kvalita bejvá pochybná a věci typu vývrtka, pilka atd jsou k hovnu. Nejvíc se mi osvěčil nůž s plastovými střenkami, byl to jenom zavírací nůž. Stál asi 350kč a byl super, bohužel sem ho někde vytrousil :(


páska
lepící, kvalitní, slouží pro všechno a platí jedno zlaté pravidlo. kde nepomůže páska, pomůže ještě víc pásky. pozor na mráz, s některými se nedá pracovat v mrazu, takže doporučuju skladovat někde u těla, aby nepromzli, po odmotání se pak nedají zalepit


lighstick
doporučuju zelenej (je dobře vidět na velkou vzdálenost). Po zlomení svítí typicky 12 hodin (je uvedeno na obalu) se stejnou intenzitou. Po této době svítí ještě cca 20-40 hodin (podle teploty) kdy dochází k poklesu intenzity. Je třeba dát pozor na zimu, protože v ní dochází k poklesu svícení a u některých (ne ty origo us) při teplotě -15 přestává svítit úplně.

osobně tohle netaham v 1st line, ale je to dobrej nápad -> dotaz na ostatní, nevíte jak zabránit nechtěnému zlomení?


izofolie
stříbrný/zelená/zlatá folie. Slouží k zahřátí.

Pistole + zásobníky
slouží k obraně a boji v případě nouze.
Pro ne military, lze nahradit pepřovým sprejem (obrana proti lidem, zvířatům).

léky
v případě že musíte brát léky, tak sebou určitě zásobu min na tejden. v případě platíček doporučuju spodní stranu podlepit páskou a zabránit tak nechtěnému vymáčknutí.


EDIT: v případě vojáků se ještě tahají IFF/IR, světlice/dýmovnice/pochodeň pokud se nepletu ne?

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


20 bře 2011, 14:53
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: KPZ
Já bych jenom doplnil že:

Zapalovač - ORIGO zippáku vlhkost určitě nevadí, jednou jsem s nim přebrodil, na druhym břehu ho lehce vyklepal a připálil si :D Taky je dobrý si do něj když člověk vyráží někam víc "ven" než večer do hospody dát namísto zippo benzínu třeba klasickej benzín nebo technickej benzín, sice to víc smrdí a kouří, ale chytne to pomalu i pod vodou :D Plus se ještě hodí mít dole na vatě náhradní kamínek, tomu občas voda vadí, ale až dolu se určitě nedostane, takže člověk případně vymění za suchej a jede. Ale nezbytnost je fakt mít originální Zippo, i sebelepší kopie zdaleka nedosahujou kvalit originálu a spolehnout se na ně nedá.

Nůž - Opět, ORIGO Victorinox švýcarák je snad nezničitelnej, takže určitě dobrá volba. A taky si to chce vybrat takovej, kterej má vhodný "funkce", v nabídce je spousta druhů a na některejch najdete fakt zbytečnosti. Nicméně kromě nože se určitě hodí nůžky (třeba při ošetřování drobnějších zranění, na stříhání náplastí, ostříhání odrbaný kůže a tak), otvírák na konzervy, airsofťák určitě ocení standardní a křížovej šroubovák (na rychlý opravy kvéru) no a otvírák na pivo je občas taky k nezaplacení :D Opět platí, že na sebelepší kopii se nedá spolehnout. Sice jsem měl jednou jeden kopiovej, kterej byl fakt super, ale i u toho se mi časem třeba ohnul otvírák na konzervy.

Lightstick - Kromě zelenýho je dobrej taky modrej, svítí sice krátce, ale suverénně nejvíc, takže jakožto nouzovka namísto svítilny je lepší než zelenej. Proti nechtěnýmu zlomení jsou ideální obaly od doutníků :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


20 bře 2011, 15:24
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: KPZ
no budeme muset někdy dát doutníka :D

http://www.victorinox.com/product/1/100/1009/0.7300.T

tohle je tak jediný co se mi tam zamlouvalo.
Troufnu si tvrdit, e ten co sem měl byl o dost lepší bnež to co tam mají oni. Byl to prostě jenom nůž, žádný sračky kolim, prostě nic. Jednoduchej, ostrej pevnej, lehkej nůž :( budiž mu země lehká

a na zapíky vypadá docela zajmavě tohle
http://army-shop.cz/produkty/ohrivace-- ... /2707.html

jinak osobně si mylsim, že je lepší mít jak zapík, tak to křesadlo, přeci jenom věci v prní lajně sou pro případ průseru a šahá se na ně jenom v nouzi :)

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


20 bře 2011, 18:25
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: KPZ
Hele Swisscard mam taky, akorát starší verzi a oproti klasickýmu švýcaráku se mi teda neosvědčila...ty věci z ní se daj poztrácet, což se ti u nože fakt nepodaří a hlavně to má obrovskou nevýhodu v tom, že to nemá pořádnej úchop, takže zatuhlej šroub tim šroubováčkovym plíškem fakt nepovolíš a ten nožík je dobrej tak na otevření dopisu, nejde s nim pořádně ani ukrojit salám, natož třeba nadělat třísky na podpálení ohně.
Zapalovač by stál za zkoušku, ale nevim nevim, jestli se spolehnout na věc za 120Kč.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


20 bře 2011, 21:03
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: KPZ
Mě osobně než švýcaráky víc vyhovujou multifunkční kleště. Zejména teda Leatherman, kde jdou otevřít ty hlavní nástroje jednou rukou bez nutnosti otvírat celý kleště. Nejlepší vynález prostě :)
U švýcaráků mě vždycky štvalo, že člověk musí "lovit" ty nástroje nehtem a navíc chybí kleště (který se osvědčily jako hodně užitečnej nástroj, kromě stříhání drátu to má pěkně silnej a přesnej úchop, takže tím jde vytahovat cokoliv od úzký UV vazby po zapadlej šroubek, případně se tím dají povolovat šrouby bez správných klíčů).
Se švýcarákem jsem se vždycky zamyslel, jestli to fakt potřebuju, u kleští je to rychlejší vyndat než se zamýšlet :)

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


20 bře 2011, 21:10
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: KPZ
pozor, rád by jsem řekl jednu věc. To 1st line by jsem nedával kleště. Ty samo u sebe to chce mít taky. Ale osobně moje filozofie je taková, že to musí bejt lehký, jednoduchý a nezničitelný. Kleště šoupneš do vesty, aby byly při ruce když je potřebuješ, ale co se stane když přijdeš o vestu? šáhneš do kapsy a ta bude lehkej malej nůž kterej použiješ :) to je podobný jako zapík a křesadlo ... věci který ti pomlůžou při záchraně života to chce mít dvakrát ... o jeden kus můžeš přijít při nehodě, rozbyje se, ztratíš ho a musíš mít druhej kus, záložní.

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


20 bře 2011, 23:49
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: KPZ
Přesně tak, tohleto potvrzuju, fakt důležitý věci to chce mít dvakrát, nebo klidně třikrát.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


20 bře 2011, 23:56
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: KPZ
misi píše:
pozor, rád by jsem řekl jednu věc. To 1st line by jsem nedával kleště. Ty samo u sebe to chce mít taky. Ale osobně moje filozofie je taková, že to musí bejt lehký, jednoduchý a nezničitelný. Kleště šoupneš do vesty, aby byly při ruce když je potřebuješ, ale co se stane když přijdeš o vestu? šáhneš do kapsy a ta bude lehkej malej nůž kterej použiješ :) to je podobný jako zapík a křesadlo ... věci který ti pomlůžou při záchraně života to chce mít dvakrát ... o jeden kus můžeš přijít při nehodě, rozbyje se, ztratíš ho a musíš mít druhej kus, záložní.


a proto sou kondomy baleny v krabicce po 3ks :-D :-D :-D

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


21 bře 2011, 07:42
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: KPZ
Tak to jo, já jsem jen navázal na diskuzi o švýcarákách a trochu jsem ji odklonil od tématu :)
Kleště nosím ve vestě na akcích, ale na výlet si je klidně vezmu do zadní kapsy (beru příklad, že batoh je obyč 20l SPM a vestu nemám, tudíž nebudu v levý kapse nosit nůž a v pravý kleště, to je zbytečný).

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


21 bře 2011, 09:47
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 13 čer 2011, 13:02
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: KPZ
Pokud vám opravdu nestačí nabitý mobil, jak píše nahoře nečekaně pragmaticky Griffon, tak dávám k dobru obsah své.

Jako obal staré US pouzdro na protichemickou výbavu (přiměřeně vodotěsné, nerozbitné, jakžtakž do kapsy a dá použít jako kelímek).


Obsah se stále doplňuje, ale aktuálně se tam vleze:

-minikompas (http://www.dealextreme.com/p/mini-compass-cube-3309 - každý třetí funguje excelentně;-)
-žiletka
-zrcátko (vytvořené pro úsporu místa z hliníkové lepicí pásky na víčku pouzdra)
-kolem krabičky ducktape (s FlyBoxem smůla, tak třeba na křesadlo)
-Mg křesadlo/Al podpalovač
-minizavírací nožík
-mini LED klíčenka (http://www.dealextreme.com/p/black-flas ... 00mcd-1155)
-LED klíčenku možno nahradit zapalovačem s vestavěnou LED (ale obvykle plyn uteče a baterka vysvítí, jak je to tam vše nahňácané)
-pyrotechnické/survival sirky a pár škrtátek (i když máte zapalovač!)
-svíčka
-pinzeta
-drátová pila (http://www.dealextreme.com/p/wilderness ... ngth-56691)
-cca 20m vlasce střední síly, 2m silného vlasce (tětiva...)
-sada jehel na šití
-sada rybářských háčků podle velikosti
-malá injekční stříkačka (mějte ji navrchu, než se hadí jed v ráně rozuteče:-D)
-pár tablet živočišného uhlí (ne vždycky se trefíte co je a co není jedlé či nezávadné...)
-biopron (mix nejužitečnějších střevních bakterií, hodí se po prodělané střevní příhodě)
-antihistaminika (nejen pro alergiky! - vosy, hmyz..)
-tygří mast (pokud sežene v té plechové mikrodózičce) - proti komárům na noc nebo neinvazivní kožní defekty
-antiflogistika/antirevmatika/analgetika/antipyretika - acylpirin apod. (platíčka zespod přelepit izolepou)
-náplasti
-mini obvaz (nenahrazuje extra lékárničku...)
-páskový zdravotnický teploměr
-tampónky do uší (čistí uši, rány i zbraň)
-roztok Novikov nebo genciánka (doporučuji mikro ampulku od perfémových vzorků s kapátkem v zátce)
-zavírací špendlíky
-hřebíky a pořádné hřeby
-režná nit
-tvarovací nerezavějící drát s průměrem cca 1,5mm a víc
-náhr. knoflíky
-survival kreditka (http://www.dealextreme.com/p/mini-10-in ... lver-58432)
-3-4 mikrotenové sáčky, složené tak, aby se nepropíchly obsahem KPZ (nevím, co si slibujete od těch kondomů:-) - pít z nich nebudete, jídlo si tam nedáte, vodu v tom nedezinfikujete, možná místo škrtidla?..)
-dezinf. činidlo na úpravu užitkové vody (v malé ampulce) - Aquasteril apod.
-plochá či tyčková minipíšťalka (třeba taková http://www.dealextreme.com/p/survival-f ... stle-41903)
-fresnelova plast. lupa (kreditka s funkcí zvětšovacího skla - podpal sluncem, šťourání klíšťat, k dostání za babku na ebay)
-50,- Kč mince či bankovky
-měkká tuha
-zbytek vyplnit co největším kusem termoizolační fólie (aspoň jako izolace trupu nebo vytvoření reflektoru na nasměrování tepla z táboráčku)
-(kondom, kdo si myslí, že patří do KPZ:-) Ale (ne)chci vás vidět, jak v tom spěchu rozbalujete KPZ, kontrolujete, že se o něco nepropíchl a jak pak sbíráte všechno ostatní ze země:-)))

Kdybyste přes tohle všechno nepřežili, dejte vědět, patřičně aktualizuji:-D


Naposledy upravil petrian dne 06 črc 2011, 10:52, celkově upraveno 15



26 čer 2011, 14:30
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 23 čer 2011, 17:49
Příspěvky: 51
Nový příspěvek Re: KPZ
Sirky, škrtátko, svíčku, jehlu, spínací špendlík, tužka, špendlík, papír, dvě náplasti, 50 Kč, provázek, dva knoflíky, nit a kancelářskou svorku.


26 čer 2011, 16:17
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: KPZ
hele, jak ste tady psali ty Zippa, mam doma 2 a chci se zeptat, daj se plnit i normálnim benzínem ? mam k nim samozřejme ten Zippo benzín, ale ptám se jestli se dá použít i normální pohonnej... samozřejme Zippo to nedoporučuje a někde píšou že je to nebezpečný (respektive že to může bejt nebezpečný protože ty co to uváděj to nezkusili)


30 črc 2011, 23:36
Profil
Major
Major

Registrován: 22 bře 2009, 17:08
Příspěvky: 527
Nový příspěvek Re: KPZ
Nevím jak zippu, ale já měl nejakej NONAME benziňák a normalně jsem ho tím pohonným benálem plnil a nic se mi sním nestalo, krome toho, že to více "čoudilo".

_________________
ICQ:388082022


Challenges: Zkrvavené BB Navigátor Sběratel hmyzu Shit hunter Slaďouš Die Hard Klidný pod palbou Kutil

viewtopic.php?f=245&t=5307


31 črc 2011, 10:22
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 dub 2011, 07:27
Příspěvky: 195
Nový příspěvek Re: KPZ
pár příspěvků zpět Griffon píše že jo akorát to víc smrdí a kouři se z toho


31 črc 2011, 10:37
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: KPZ
sakra tak to se omlouvám, já si to četl už dřív a ted sem dal vyhledávat zippo a všim sem si akorát jak to tu vypisovali... asi to vyzkoušim, mam i jedno takový "neorigo" zippo, ale hoří líp než originál tka to zkusim někdy.

ale dík za odpovědi


31 črc 2011, 13:05
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: KPZ
petrian píše:
-minikompas (http://www.dealextreme.com/p/mini-compass-cube-3309 - každý třetí funguje excelentně;-)


Nepoužitelný, stejně přesně určíš sever od oka :) (nebo jih podle orientace slunečních elektráren :D )

petrian píše:
-žiletka
-zrcátko (vytvořené pro úsporu místa z hliníkové lepicí pásky na víčku pouzdra)
-minizavírací nožík
-mini LED klíčenka (http://www.dealextreme.com/p/black-flas ... 00mcd-1155)
-LED klíčenku možno nahradit zapalovačem s vestavěnou LED (ale obvykle plyn uteče a baterka vysvítí, jak je to tam vše nahňácané)
-svíčka
-tampónky do uší (čistí uši, rány i zbraň)
-hřebíky a pořádné hřeby
-tvarovací nerezavějící drát s průměrem cca 1,5mm a víc
-náhr. knoflíky
-survival kreditka (http://www.dealextreme.com/p/mini-10-in ... lver-58432)
-drátová pila (http://www.dealextreme.com/p/wilderness ... ngth-56691)
-fresnelova plast. lupa (kreditka s funkcí zvětšovacího skla - podpal sluncem, šťourání klíšťat, k dostání za babku na ebay)
-měkká tuha
-plochá či tyčková minipíšťalka (třeba taková http://www.dealextreme.com/p/survival-f ... stle-41903)


tohle všechno ti je k ničemu minizavírací nožík, nahovno, žiletka taky, led klíčenka k ničemu, svíčka nahradit lihem, tampónky do uší nahradit tamponama pro ženský, hřebíky? k hovnu stejně jako zbytek


petrian píše:
-kolem krabičky ducktape (s FlyBoxem smůla, tak třeba na křesadlo)


Zní zajmavě, ale po prvním kontaktu s vodou to bude taky k ničemu :( ze zkušenosti to sice drží, ale po odlepení to už nepřilepíš :(



petrian píše:
-cca 20m vlasce střední síly, 2m silného vlasce (tětiva...)
-sada rybářských háčků podle velikosti


k ničemu, rybu nechytneš, a luk nevyrobíš, lepší máš někde něco vyžebrat/ukrást/zastřelit (ano pistolí kterou by jsi měl mít u sebe, jestli se budu muset rozhodnout jestli umřu já, nebo někoho zabít, tak k ráně moc chybět nebude)

petrian píše:
-sada jehel na šití
-malá injekční stříkačka (mějte ji navrchu, než se hadí jed v ráně rozuteče:-D)
-pár tablet živočišného uhlí (ne vždycky se trefíte co je a co není jedlé či nezávadné...)
-biopron (mix nejužitečnějších střevních bakterií, hodí se po prodělané střevní příhodě)
-antihistaminika (nejen pro alergiky! - vosy, hmyz..)
-tygří mast (pokud sežene v té plechové mikrodózičce) - proti komárům na noc nebo neinvazivní kožní defekty
-antiflogistika/antirevmatika/analgetika/antipyretika - acylpirin apod. (platíčka zespod přelepit izolepou)
-náplasti
-páskový zdravotnický teploměr
-pinzeta
-roztok Novikov nebo genciánka (doporučuji mikro ampulku od perfémových vzorků s kapátkem v zátce)
-zavírací špendlíky
-režná nit
-3-4 mikrotenové sáčky, složené tak, aby se nepropíchly obsahem KPZ (nevím, co si slibujete od těch kondomů:-) - pít z nich nebudete, jídlo si tam nedáte, vodu v tom nedezinfikujete, možná místo škrtidla?..)


tohle je rozumný mít sebou, ale v lékárně. Přeci jenom kpz a lékárna je něco jiného

petrian píše:
-Mg křesadlo/Al podpalovač
-pyrotechnické/survival sirky a pár škrtátek (i když máte zapalovač!)
-mini obvaz
-dezinf. činidlo na úpravu užitkové vody (v malé ampulce) - Aquasteril apod.
-50,- Kč mince či bankovky


tohle je tak jediný rozumný, jenom mince by jsem doplnil eura a dolary (přeci jenom koruny nic moc :D )

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


20 zář 2011, 17:08
Profil ICQ
Svobodník
Svobodník

Registrován: 22 bře 2012, 15:05
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: KPZ
Tak koukám, jak jste se tu pěkně rozpovídali o Krabičce Posledního Záchvatu :lol: .

No já na svém NPP mám dvě veledůležité kapsy. Jedna s lékárnou, druhá na to přežití.
sirky + škrtátko ve vodotěsné schránce
pepo
vařič na pevný líh
roztok k dezinfekci vody
příbor
zavírací nůž
panečku ještě ze pár věcí, ale to je tak nejdůležitější, co jsem si vzpomněl.
jinak na opasku flaška vody a v další kapse na NPP něco instantího, gulášek a tak. Pravda, ešusy jsou v batohu...
jinak později asi doplním, hlavně si vzpomenout, jak se jmenuje ten roztok na tu vodu, vím že to používá i AČR


28 bře 2012, 16:46
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: KPZ
co wm, tak ačr používá dikacid ... ale jsou to tablety

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


01 dub 2012, 10:19
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: KPZ
Myslím že měl spíš namysli Sanosil DDW http://www.sanosil.cz/ , jinak vojáci tahaj hlavně to co si sami koupí, takže Sanosil a Aquasteril.

A hlavně, armáda nic z toho reálně nepoužívá, podle nařízení genštábu je zákaz používat vodu z místních zdrojů :lol: :roll:

_________________
http://www.Sniperblog.cz


01 dub 2012, 10:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz