Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:02




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 47 ] 
Přejít na stránku 1, 2  Další
 Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem 
Autor Zpráva
Major
Major

Registrován: 28 dub 2009, 16:06
Příspěvky: 455
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
tento topic se tyka teto recenze - viewtopic.php?f=64&t=3426
pokud mate nejake dotazy, ptejte se zde..
ja bych mel prvni dotaz, co vsechno nosi ten tvuj kamarad, co s tebou chodi? popripade by bylo dobre, jestli nema spolu nejake foto, tak ho sem treba postnout, diky


23 črc 2009, 19:41
Profil
Generál poručík
Generál poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 21 čer 2008, 11:01
Příspěvky: 2422
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
Abych pravdu řek čekal sem nějaké postřehy, rady , praktické zkušenosti nicméně to co jsi řekl bylo napsáno již nesčetněkrá a myslím si že každý kdo se snipingu věnuje či začíná je toto jasné.

Mě osobně by zajímalo toto :
nácvik chůze
nácvik campingu
nácvik dohadu vzdálenosti
zakreslování map
postupy v daných situacích ( odhalení, nenadálý přesun atd:. )
maskování těla a zbraně v závislosti na daném terénu
hledání nepřátelského snipera
pozorování atypickéh terénu

a je toho ještě spousta, nicméně si myslím, že si vlastně neřekl nic moc...
Nicméně nechci abys to bral jako něco špatného vážím si, a určitě nejsem jediný, tvé snahy a sám za sebe ti přeju hodně štěstí do budoucna ...

_________________
TO JE SAMÝ CALL OF DUTY A PAK HOVNO
KDO NEDOKÁŽE TŘI DNY SRÁT A CHCÁT DO KALHOT NENÍ U MĚ SNIPER !!!
KDO SE BOJÍ SMRTI UMÍRÁ KAŽDÝ DEN


http://www.scpmc.estranky.cz/


23 črc 2009, 20:40
Profil ICQ
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2008, 19:54
Příspěvky: 258
Bydliště: Zlín
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
Můj kamarád nosí klasický komplet woodlend, dále nosí převlečík http://www.army-shop.cz/index.php?actio ... revstart=0 a pak nosí ještě vestu.

Jinak nácvik chůze na to jsme se nijak zvlášť nepřipravovali, naše chůze je rozvážná, pomalá a tichá jinak takto postupujem jen v případě že na 100% víme že nepřítel není zrovna v našem sektoru.
Návcik kempu, tak jelikož jsme 2 a je vhodná příležitost tak me můj kamarád zamaskuje, to ovšem platí jen ve výhodnách pozicích a např. tehdy když naše jednotka zaměstná nepřítele a my máme čas si najít výhodnou pozici a zamaskovat se, probíhá to pomocí přírodních zdrojů (větve, klacky atd) nebo pomocí barakudy.
Nácvik dohadu vzdálenosti trénujem především střelbou na terč na akci já střílím s jistotou na 40-60m, ono dá se to zdokonalovat pouze v praxi a musíte svoji zbraň dokonale znát a vědět co od ní čekáte.
Zakreslování map, mapy zakreslujeme podle, no hlavně terénu značíme si cesty kama půjdem a také různé nerovnosti, překážky, vyvýšená místa nebo naopak rozsedliny, propasti .. Dále značíme respawny nepřátek svoje základny, atd. záleží to podle toho kolik informací máme.
Tak postupy v daných situacích, no jelikož jsme 2 tak je pro nás prioritou abych přežil hlavně já (sniper) pozorovatel může při nejhorším odvrátit pohled nepřítele a já se můžu stáhnou popř. udělat jiný manévr. Jinak prioritou pozorovatele je jak pozorovat tak mě chránit je v neustálém kontaktu s velením. Jako nemůžu vědět a přesně napsat co udělám v dané situaci to záleží na mnoha faktorech, to musí sniper znát sám. Jinak my se snažíme zlikvidovat důležitou osobu či splnit úkol málo kdy jsme se dostaly do přímého kontaktu s nepřítelem, provádíme spíše pozorovací mise kdy dáváme informace velení, a naše reakce jsou přímo úměrné povelům velitelů. Maskování těla tak jelikož mám kupovaného hejkala tak na tom moc toho měnit nelze maximálně tak přidávat, ve většině českých prostředí můj hejkal maskuje dobře, jinak jsem se zatím nemusel potýkat s tím že bych musel měnit maskování, zatím jsem jenom měnil barakudy za tmavší odstín nebo světlejší atd. Zbraň maskuju v závislosti na ternénu, někdy ovážu zbraň barakudou jidny na ní dám převlečík, případně si dám na zbraň gumičky a za ty zachytím přírodní materiál.
Tak pozorování atypického ternénu no nwm co tím přesně myslíš dej mi nějaký příklad terénu.

Jinak vím že nejsem dokonalý, každý svůj koníček aplykuje a provádí jinak, jinak je tu rozhodně hodně dobrých sniperů jako třeba Darken atp. jenom jsem chtěl se napsat kousek z mého řemesla jak ho provádím já, jinak se ptejte pokusím se na všechno odpovedět.

_________________
Viva hrvatska !!
Za dom spremni !!


24 črc 2009, 04:27
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Generál poručík
Generál poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 21 čer 2008, 11:01
Příspěvky: 2422
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
No nepochopily sme se, ael to je jedno...

_________________
TO JE SAMÝ CALL OF DUTY A PAK HOVNO
KDO NEDOKÁŽE TŘI DNY SRÁT A CHCÁT DO KALHOT NENÍ U MĚ SNIPER !!!
KDO SE BOJÍ SMRTI UMÍRÁ KAŽDÝ DEN


http://www.scpmc.estranky.cz/


24 črc 2009, 09:09
Profil ICQ
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2008, 17:06
Příspěvky: 493
Bydliště: Kynšperk nad Ohří
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
darkene mam 15 MB s textama a obrazkama o sniperine, necetl sem to vsecko ale neco by te tam mohlo zajimat, jestli bude zajem tak muzu uploadnout

_________________
Máš chuť si to někdy vyříkat s někým ze sousedního města? Teď máš jedinečnou šanci! Klikni a přidej se!


24 črc 2009, 13:17
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2008, 19:54
Příspěvky: 258
Bydliště: Zlín
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
Chlapi abych jenom uvedl na pravou míru, to co jsem psal jsou jenom moje zkušenosti a jak to dělám já a můj kolega, každý sniper má svoje finty, priority a fígle jak postupovat a plnit dané úkoly, je nadmíru jasné že každý má na věc jiný pohled.

_________________
Viva hrvatska !!
Za dom spremni !!


24 črc 2009, 13:51
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 01 bře 2009, 16:15
Příspěvky: 551
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
Kuny píše:
darkene mam 15 MB s textama a obrazkama o sniperine, necetl sem to vsecko ale neco by te tam mohlo zajimat, jestli bude zajem tak muzu uploadnout


až to uploadneš tak sem hoď odkaz

_________________
prodávám odstřelovačku (MB-01) od wellu a optiku 3,5-10x40 MIL-DOT
Perky:
[průzkumník] [odhodlaný] [koumák] [pevná muška] [taktické přebití]


24 črc 2009, 13:53
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Major
Major

Registrován: 28 dub 2009, 16:06
Příspěvky: 455
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
pripajam sa ;)


24 črc 2009, 14:30
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2008, 17:06
Příspěvky: 493
Bydliště: Kynšperk nad Ohří
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
tady to je

_________________
Máš chuť si to někdy vyříkat s někým ze sousedního města? Teď máš jedinečnou šanci! Klikni a přidej se!


24 črc 2009, 15:40
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 01 bře 2009, 16:15
Příspěvky: 551
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
díky, jsou to dobrý texty doporučuju k přečtení

_________________
prodávám odstřelovačku (MB-01) od wellu a optiku 3,5-10x40 MIL-DOT
Perky:
[průzkumník] [odhodlaný] [koumák] [pevná muška] [taktické přebití]


24 črc 2009, 20:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2008, 17:06
Příspěvky: 493
Bydliště: Kynšperk nad Ohří
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
za malo 8)

_________________
Máš chuť si to někdy vyříkat s někým ze sousedního města? Teď máš jedinečnou šanci! Klikni a přidej se!


24 črc 2009, 20:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Generál poručík
Generál poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 21 čer 2008, 11:01
Příspěvky: 2422
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
THX

i když co s ibudem povidat nejlepsi znalosti jsou ty ktere ziskate v boji ...

_________________
TO JE SAMÝ CALL OF DUTY A PAK HOVNO
KDO NEDOKÁŽE TŘI DNY SRÁT A CHCÁT DO KALHOT NENÍ U MĚ SNIPER !!!
KDO SE BOJÍ SMRTI UMÍRÁ KAŽDÝ DEN


http://www.scpmc.estranky.cz/


24 črc 2009, 21:00
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 říj 2008, 16:18
Příspěvky: 427
Bydliště: Prágl
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
teda nic proti.... ale už jsem četl i lépe napsaný a více informativní články... Tohle je tak maximálně pro člověka co o odstřelování vůbec nic neví...

Jinak viz první Darkenův příspěvek v tomto tématu, obvzlášť to odhalování nepřátelských sniperů o tom jsem se nikde moc nedočetl... Nějaké tipy?

_________________
Místo neustálého upgradování a ověšování zbraně se raději nauč střílet...


24 črc 2009, 21:43
Profil ICQ
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2008, 19:54
Příspěvky: 258
Bydliště: Zlín
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
Ach tuto recenzi jsem tu nedělal pro ty co chtěj komentovat co dělám a nedělám špatně komu se zdá že něco dělám špatně tak ať se ratši zdrží poznámek, nestojím tu o nějakou kritiku dal jsem si s tím trochu práci a vidím že to nikdo neocení, já vím že spoustu věcí dělám jinak a třeba špatně ale zatím jsem si na akcích nestěžoval a misel jsem plnil úspěšně s mojí taktikou.
Jinak co se týče odhalování nepřítelských sniperů tak moc fíglů neznám, protože jsem se s nějakýma extra zamaskovanýma nesetkal, my nehledáme kontakt tz. že se snažíme jit na okraji bojové zony a pomalu a tiše se snažíme infiltrovat k nepříteli. Fígly na nepřítelské odstřelovače nemám a většinou je objevím stejně jak nějakého vojáka.
Jinak bych prosil ty co se jim můj přízpěvek nelíbí a myslí že to zvládají jinak či lépe nechť se prosím zdrží komentářů. Děkuji

_________________
Viva hrvatska !!
Za dom spremni !!


24 črc 2009, 21:58
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
Corty -> Mno hele, jakmile něco zveřejníš na internetu, ať už se jedná o jednořádkový příspěvek nebo článek, musíš automaticky počítat s tim, že přijde odezva a kritika...a to jak pozitivní, tak negativní. Nemůžeš napsat takovýhle článek a pak chtít, aby se lidi zdrželi komentářů...jsme na veřejném diskusním fóru, takže opravdu nemůžeš chtít, aby tu lidi nediskutovali :D Pokud ti vadí, že to co napíšeš někdo komentuje, řeší a kritizuje, tak to prostě nezveřejňuj...je to čistě na tobě.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


24 črc 2009, 22:29
Profil ICQ
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2008, 19:54
Příspěvky: 258
Bydliště: Zlín
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
Hm no tak nevěděl jsem když někam dám recenzi tak se hned automaticky k tomu rozjede diskuze, myslel jsem si když tu je tolik vláken k snipingu tak se bude diskutovat a kritizovat tam, ale to jsem se asi zmýlil jinak kritizovat umí každý.
A když tu člověk něco dělá dá si s tím práci tak by se mohla cenit apoň snaha a né že něco dělám a nedělám špatně do dělá každý.

_________________
Viva hrvatska !!
Za dom spremni !!


25 črc 2009, 05:39
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Major
Major

Registrován: 28 dub 2009, 16:06
Příspěvky: 455
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
no hele, je neco jinyho recenze napriklad o zbrani/vystroji a o nejakym danym tematu, treba u teme konkretne snipingu.. ja napsal 2 recenze o zbranich a nikdo nic nerekl, bud jsem to udelal kvalitne a pomoh jsem jim/neslo co vytknout, nebo to nikdo necetl/nebo naopak cetl, myslel si neco a nic nerekl, co je ciste vec nazoru, kdo co rekne a co si o tom mysli.. ja si myslim, ze tvoje recenze je pro zacatecniky docela povedena.. bylo by dobre, treba postupem casu napsat recenzi Uvod do snipingu II apod.. ;)


25 črc 2009, 09:19
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2008, 19:54
Příspěvky: 258
Bydliště: Zlín
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
No pokusím se poučit z chyb a jak budu mít nějaký ten čas tak bych zkusil něco stvořit.

_________________
Viva hrvatska !!
Za dom spremni !!


25 črc 2009, 09:30
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
Automaticky ne, ale pokud se najde někdo, kdo k tomu má co říct, tak to řekne, s tim prostě musíš počítat :D A jasně že kritizovat umí každý, ovšem když je to konstruktivní kritika, tak na tom neni nic špatnýho...jen škoda, že ne každý umí tu kritiku přijmout :wink: A snaha se samozřejmě cení, určitě se najdou lidi kterejm se ten článek líbí nebo jim pomůže, ale nemůžeš čekat, že to sem někdo bude psát a plácat tě po zádech...prostě pokud jsou lidi spokojený, tak nechválí, ale mlčí, to platí snad odjakživa :D Ten článek píšeš pro lidi, ne pro sebe :wink:

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


25 črc 2009, 10:09
Profil ICQ
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2008, 19:54
Příspěvky: 258
Bydliště: Zlín
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
njn já už jsem takový, doposud jsem žil v přesvědčení a také to tak bylo, že když jsem něco málo sepsal tak mě kritiky nechodili a chodily mi jenom poděkování za naučný článek atd. Ono tak mě to jenom trochu rozhodilo z míry když někdo napíše že tento článek je k ničemu a že jsem četl lepší, zatím jsem neviděl moc recenzí o snipingu co by sepsal člověk, který má bohaté zkušenosti.

_________________
Viva hrvatska !!
Za dom spremni !!


25 črc 2009, 11:06
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 říj 2008, 16:18
Příspěvky: 427
Bydliště: Prágl
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
Corty píše:
njn já už jsem takový, doposud jsem žil v přesvědčení a také to tak bylo, že když jsem něco málo sepsal tak mě kritiky nechodili a chodily mi jenom poděkování za naučný článek atd. Ono tak mě to jenom trochu rozhodilo z míry když někdo napíše že tento článek je k ničemu a že jsem četl lepší, zatím jsem neviděl moc recenzí o snipingu co by sepsal člověk, který má bohaté zkušenosti.


Přijmout kritiku je základ ;) Není to o těch lidech, ale o tobě co s tím uděláš. Buď se můžes naštvat a prohlásit všechny za ignoranty nebo si říct "aha, tak to asi nebylo tak dobrý jak jsem si myslel, jak to příště udělám lépe?"

Jinak na netu je spousta článků o snipingu a často i velmi kvalitních. Už dřív jsem přemýšlel, že bych také něco takového sem na fórum napsal, ale pouhým psaním a čtením článků se nikdo nic nenaučí. Spíše udělat sraz odstřelovačů kde by se mohly vyměnit zkušenosti a zároveň je někde venku vyzkoušet. Popřemýšlím o tom a něco zorganizoval, bude li zájem.

_________________
Místo neustálého upgradování a ověšování zbraně se raději nauč střílet...


25 črc 2009, 14:29
Profil ICQ
Generál poručík
Generál poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 21 čer 2008, 11:01
Příspěvky: 2422
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
Hele já sám za sebe můžu říct, že přesně z toho důvodu kterej teď cítíš ty sem radši nic nepsal.

Já sám sem to myslel tak, že tuto neá cenu psát, né každýho sniping chytí když člověk zjistí jak je to tvrdá a nedocenitelná práce, co si budem povídat.

A navíc já sám za sebe řeknu že prostě tut zkušenosti neřeknu jen tak někomu, protože sou nabitý hodinama čtení, sledování dokumentů ( třeba jak cvičily snipery za druhý světový němci dokument z roku snad 1940 ještě černobílej ) a hlavně nasbírané v boji a během tréninků.

Ohledně pozorování nepřítelských jednotek a obzvlášť snieprů ti řeknu tuto - slednování anomálií v krajině odkuď vylétají ptáci kde jakej pták zahouká v jakejch intervalech, poslouchat jak fouká vítr a podle toho poznáš kde je jaká překážka atd:. je toho mnohem více, ale jak sem řek musíš hlavně zkoušet.

PS:Lidi já tu chtěl udělat akci only sniper, ale sniper s manuálkou nebo plynovkou prostě né elektrikou se tehdá nepřihlásil ani jeden.Nikomu to nevyčítám jenom si myslím to dokazuje kolik tady je doopravdy lidí který se dají nazvat " sniper " a mam pocit že válečnýmu veteránovi s jednou rukou by na to ty prsty stačily.( já sám se za snipera nepovažuju ani omylem a navíc teď se přeučuju na pozorovatele a kulometčíka :wink: )

_________________
TO JE SAMÝ CALL OF DUTY A PAK HOVNO
KDO NEDOKÁŽE TŘI DNY SRÁT A CHCÁT DO KALHOT NENÍ U MĚ SNIPER !!!
KDO SE BOJÍ SMRTI UMÍRÁ KAŽDÝ DEN


http://www.scpmc.estranky.cz/


25 črc 2009, 17:48
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 říj 2008, 16:18
Příspěvky: 427
Bydliště: Prágl
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
Darken01 píše:
A navíc já sám za sebe řeknu že prostě tut zkušenosti neřeknu jen tak někomu, protože sou nabitý hodinama čtení, sledování dokumentů ( třeba jak cvičily snipery za druhý světový němci dokument z roku snad 1940 ještě černobílej ) a hlavně nasbírané v boji a během tréninků.


Jo tohle je pro mě taky problém, taky většinu věcí co vím jsem si musel zjistit sám a nechce se mi to jen tak zadarmo dát všem těm uber spešl elite sniperům tady na fóru...

_________________
Místo neustálého upgradování a ověšování zbraně se raději nauč střílet...


26 črc 2009, 12:10
Profil ICQ
Generál poručík
Generál poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 21 čer 2008, 11:01
Příspěvky: 2422
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
Který se na to za pár tejdnů vykašlou ...

_________________
TO JE SAMÝ CALL OF DUTY A PAK HOVNO
KDO NEDOKÁŽE TŘI DNY SRÁT A CHCÁT DO KALHOT NENÍ U MĚ SNIPER !!!
KDO SE BOJÍ SMRTI UMÍRÁ KAŽDÝ DEN


http://www.scpmc.estranky.cz/


26 črc 2009, 14:43
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 06 bře 2009, 14:11
Příspěvky: 155
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
Článek dobrej, nebylo by špatny doplnit ty informace cos napsal sem do té "recenze", nebo kde se to nachazí.
BTW vím co to je, taky sem napsal článek jak začít/nezačít se softem, co sem já udělal blbě a o bych doporučil ostatním, nad čím se před koupi zamyslet a samozřejmě sem napsal asi 3x že se jedná o můj subjektivní pocit a výbavu a komentáře uplně stejny jako tady :)

Jen tak dál, ono článek sem článek tam a vylíhne se "Sniper komunita" :)

_________________
TM Steyr AUG A2 -> homemade phantom
KM 550mm 6.04 hlaveň
SRC šikmý kola a péro 130
SRC píst, Guru vzduch
Mosfet, DeanT + 1,5mm kabeláž

China P90
Péro 110
Element 6.04 hlaveň
Mosfet, DeanT + 1,5mm kabeláž

http://www.ashady.cz/


27 črc 2009, 10:01
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor

Registrován: 02 kvě 2009, 19:10
Příspěvky: 944
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
Darken01 píše:
PS:Lidi já tu chtěl udělat akci only sniper, ale sniper s manuálkou nebo plynovkou prostě né elektrikou se tehdá nepřihlásil ani jeden.Nikomu to nevyčítám jenom si myslím to dokazuje kolik tady je doopravdy lidí který se dají nazvat " sniper " a mam pocit že válečnýmu veteránovi s jednou rukou by na to ty prsty stačily.( já sám se za snipera nepovažuju ani omylem a navíc teď se přeučuju na pozorovatele a kulometčíka :wink: )

Taková akce byla napřiklad Sniper Cup, škoda že ji už nepořadají

_________________
" Až dojde na kontakt, tak je jedno jestli ti to lítá metr nahoru nebo doprava, hlavně že to lítá dopředu"


28 črc 2009, 10:50
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 21 črc 2008, 12:40
Příspěvky: 86
Bydliště: Krkonoše-Vysoké n. Jiz.
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
Mě se zdá tvůj článek dost dobrý na takový úvod, co se dá od snipeřiny čekat, ideální.
Jestli můžu, odpověděl bych Darkenovi na otázky:
Při chůzi by ses měl vyhýbat spadlým větvím(je to fakt hodně slyšet jak praskají),hlavně žádná zbrklá chůze a rychlé úprky, které vedou k prozrazení, být v přikrčení, né stojící(stojící postava je lépe spozorovatelná), pro rychleší přesun slouží krátké "přeběhy"
Při prvním prohlédnutí nepřítelem jeho oko zaznamená jenom velké odlišnosti od prostředí(rychle se pohybující předměty a barevné odlišnosti).Camping si můžeš procvičit např:tím že vytyčíš prostor v kterém se budeš pohybovat a jednomu člověku z vašeho týmu nebo kamarádovi řekneš, aby za 10minut vyšel tě zkusit najít, jestli tě najde než ho budeš mít na dostřel tak se musíš zlepšit.Dohad vzdálenosti, pokud nemáš laserový určovač vzdálenosti, tak moc žádnou armádní fintu nepoužiješ(tabulky na takové vzálenosti myslím nejsou), ale buď se dá řídit podle dostřelu svojí pušky, nebo si označit určité body v určitých vzdálenostech například nějákým viditelným praporkem (to uplatníš spíš jenom při campingu), nebo si vyrobit vlastní tabulky výšek a vzdáleností :D .Mapy si kreslím na čtverečkovaný papír(zakresluje se na něj nejlépe) a kreslím hlavně budovi a nějáké důležité body:základny(naše, nepřátelské(pokud vím umístění :lol: ),různé tábory a kempy nepřátel.Při odhalení, když máš pozorovatele poskytuje ti krycí palbu on, jinak se kryješ sám automatickou sekundárkou, bez sekundárky se musíš rychlými přeběhy dostat za nejbližší dostatečné krytí a odtud postupovat zpět nebo opětovat palbu.Maskování v určitém terénu, pokud máme univerzálního hejkala a ten je v daném prostředí ještě moc vidět přidá se na něj zeleň rostoucí vtom prostředí, přidávat radši vždycky míň.Hledání nepřátelského snipera, je hodně míst pokud je to amatér bude se držet skupiny, pokud mazák půjde stranou a zamaskuje se na nečekaným místě, na tohle existuje jedno pravidlo:Hledej ho tam, kam bys zalezl sám :mrgreen: .Pozorování atypického terénu-to se ti přiznám to jsem taky nepochopil co jsi tím myslel, ale dej příklad nebo to podrobněji rozveď, protože nevím proč bych ho pozoroval, jestli kvůli odstřelovači nebo kvůli určování pozic nepřítele?

_________________
"Když lidé potřebují pomoc zavolají policii, když policie potřebuje pomoc zavolají BOPE"
(kapitán Santos)


29 črc 2009, 22:42
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 08 dub 2009, 17:17
Příspěvky: 102
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
podlě mě je atypický terén něco, jako že vidíš ze z takového "toho lesního ochozu" spadlo bláto a je vněm podrážka, nebo na místé kde sou jen větvičky a trochu machu najednou vidíš zeleň :), možná i ruzné nerovnosti které se nezdají být že byli spusobeny přirodní cestou aspoň takhle si to představuju já


30 črc 2009, 07:25
Profil
Generál poručík
Generál poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 21 čer 2008, 11:01
Příspěvky: 2422
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
valda píše:
Mě se zdá tvůj článek dost dobrý na takový úvod, co se dá od snipeřiny čekat, ideální.
Jestli můžu, odpověděl bych Darkenovi na otázky:
Při chůzi by ses měl vyhýbat spadlým větvím(je to fakt hodně slyšet jak praskají),hlavně žádná zbrklá chůze a rychlé úprky, které vedou k prozrazení, být v přikrčení, né stojící(stojící postava je lépe spozorovatelná), pro rychleší přesun slouží krátké "přeběhy"
Při prvním prohlédnutí nepřítelem jeho oko zaznamená jenom velké odlišnosti od prostředí(rychle se pohybující předměty a barevné odlišnosti).Camping si můžeš procvičit např:tím že vytyčíš prostor v kterém se budeš pohybovat a jednomu člověku z vašeho týmu nebo kamarádovi řekneš, aby za 10minut vyšel tě zkusit najít, jestli tě najde než ho budeš mít na dostřel tak se musíš zlepšit.Dohad vzdálenosti, pokud nemáš laserový určovač vzdálenosti, tak moc žádnou armádní fintu nepoužiješ(tabulky na takové vzálenosti myslím nejsou), ale buď se dá řídit podle dostřelu svojí pušky, nebo si označit určité body v určitých vzdálenostech například nějákým viditelným praporkem (to uplatníš spíš jenom při campingu), nebo si vyrobit vlastní tabulky výšek a vzdáleností :D .Mapy si kreslím na čtverečkovaný papír(zakresluje se na něj nejlépe) a kreslím hlavně budovi a nějáké důležité body:základny(naše, nepřátelské(pokud vím umístění :lol: ),různé tábory a kempy nepřátel.Při odhalení, když máš pozorovatele poskytuje ti krycí palbu on, jinak se kryješ sám automatickou sekundárkou, bez sekundárky se musíš rychlými přeběhy dostat za nejbližší dostatečné krytí a odtud postupovat zpět nebo opětovat palbu.Maskování v určitém terénu, pokud máme univerzálního hejkala a ten je v daném prostředí ještě moc vidět přidá se na něj zeleň rostoucí vtom prostředí, přidávat radši vždycky míň.Hledání nepřátelského snipera, je hodně míst pokud je to amatér bude se držet skupiny, pokud mazák půjde stranou a zamaskuje se na nečekaným místě, na tohle existuje jedno pravidlo:Hledej ho tam, kam bys zalezl sám :mrgreen: .Pozorování atypického terénu-to se ti přiznám to jsem taky nepochopil co jsi tím myslel, ale dej příklad nebo to podrobněji rozveď, protože nevím proč bych ho pozoroval, jestli kvůli odstřelovači nebo kvůli určování pozic nepřítele?



POchop já to vědět nepotřeboval já to vím, ale bylo to pro ostatní uživatele...

_________________
TO JE SAMÝ CALL OF DUTY A PAK HOVNO
KDO NEDOKÁŽE TŘI DNY SRÁT A CHCÁT DO KALHOT NENÍ U MĚ SNIPER !!!
KDO SE BOJÍ SMRTI UMÍRÁ KAŽDÝ DEN


http://www.scpmc.estranky.cz/


30 črc 2009, 10:39
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 21 črc 2008, 12:40
Příspěvky: 86
Bydliště: Krkonoše-Vysoké n. Jiz.
Nový příspěvek Re: Úvod do snipingu <- Všechny dotazy k této recenzi sem
OK, tak to využije někdo jiný.

_________________
"Když lidé potřebují pomoc zavolají policii, když policie potřebuje pomoc zavolají BOPE"
(kapitán Santos)


30 črc 2009, 13:16
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 47 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz