Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:15




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
 Nováček jako sniper? Jak jsem dopadl? 
Autor Zpráva
Desátník
Desátník

Registrován: 06 črc 2014, 16:07
Příspěvky: 7
Nový příspěvek Nováček jako sniper? Jak jsem dopadl?
Ahoj
Asi před dvěma lety jsem na toto fórum napsal jako nováček, že chcu začít jako sniper. Poslal jsem odkaz na zbraň a rovnou napsal že si to nenechám rozmluvit. Samozřejmě jsem od jisté osoby dostal "kapky" ve stylu že to nedopadne dobře a že jsem hloupej, jestli to udělám, ale já to udělal. Po 2 letech můžu říct že nováček se dokáže stát dobrým sniperem a to i po roce. Jak to můžu tvrdit? Protože jsem si tím prošel.
Samozřejmě sniper není levná záležitost a upgrade je zapotřebí... to mi tehdá napsal ten člověk a s tím souhlasím (ještě nyní budu vrážet tisíce do své role). Začínal jsem (a stále mám) s MB05 od well.. Docela slušný výkon, tělo sice plastové ale plast je kvalitní takže aby člověk zničil ten plast, musel by použít hrubou sílu a to nejlépe s ostrým předmětem. Jako nováčkovi mi dělalo největší problém seřídit optiku. Googlil jsem, hledal jsem, ale docela dlouho to trvalo než jsem jí přišel na kloub. Samozřejmě v momentě kdy to šlo jsem přešel na lepší optiku (nyní jsem se vrátil ke staré protože je menší a lehčí a ta koupená byla spíš na střelbu do větších vzdáleností, což v lese bylo celkem k ničemu).
Jako maskování jsem zvolil hejkala na celé tělo (hodlal jsem ušetřit na maskáčích), který stál 2000. Ohledně vzhledu by se dalo spekulovat zda byl pěkný, ale funkční rozhodně byl. Za pomocí hejkala jsem se učil jak nejlépe využít prostředí a časem mi to přineslo i víc trpělivosti, ale i "vychcanosti". Díky hejkalovi jsem věděl že šance toho že mě uvidí je snížená, takže jsem nebyl nucen se nějak moc přesouvat po pár střelách a zároveň jsem měl čas sledovat jak hráči s aeg uvažují.
Po dobu co jsem hrál jsem z hejkala začal nosit pouze jen kabátek s kloboukem (kvůli pohyblivosti) a nyní jsem schopen hrát již bez hejkala a přitom být nenápadný.
Co z toho plyne? Sniper nemusí být pouze zkušený hráč... může jím být i začátečník, ale měl by mít určitě přehled do čeho jde a zároveň si uvědomovat chyby které dělá a v nich se zlepšit. Sniper by měl začít s pořádným hejkalem aby si prvně uvědomil jak má uvažovat, jaká vegetace je užitečná a která není. Měl by vnímat zvuky (výhoda hejkala na celé tělo... zatímco je někde schovaný, vnímá okolí.. díky tomu vím že i malé šustění někde v dáli může být pro mě nebezpečí, či snadný cíl). Měl by využít internet pro inspiraci (např. jak se přesunout, co by měla jeho výbava obsahovat). Neměl by mít obavy se ušpinit (ohledy na čistotu často ovlivní děj.. opět výhoda hejkala na celé tělo, člověk se spíš plazí a tím si zvykne na plazení v mnoha věcech, pak začne negativní podmínky ignorovat a bude jen hledět na výhodu pozice). Musí mít aspoň "průměrnou" zbraň, upgrade,sekundární zbraň (velice důležitá.. nechtěl bych poslouchat řeči jak někomu vadí že dostal zásah s manuální zbraní na blízko.. jako sekundární doporučuji plynovku a to hlavně na teplejší období, kvůli reakci plynu na teplotu).
Myslíte si že to co jsem tu psal je nesmysly? Já si to nemyslím. Po 2 letech se divím jak mí spoluhráči můžou být tak hluční a já si nadávám jen za to že šlápnu na malou větvičku :D. Jsem schopen vyhodnotit situaci a uvažuji jak nepřátelé zareagují, jestli mě spatří. Hledím si na cestu kterou můžu využít k útěku. Pokud se člověk vážně dokáže učit i během hry a měnit taktiku svého herního stylu, rozhodně ovládne herní pole. Zároveň by se měl rozhodnout, zda-li chce být "camper" nebo "mobilní" sniper. Já jsem přešel na mobilního snipera protože je přece více aktivní, což mi nějak nevadí.. zároveň mě do tohoto stylu hraní inspiroval rakušan Novritsch. Od chvíle co se po herním poli více pohybuji, cítím že hejkal není vše a jde o celkové zkušenosti, rychlé uvažování na podněty, a ve většině případech znalost terénu. Je to pro mě větší výzva a větší zábava. Takže kdyby se náhodou chtěl někdo inspirovat tím, jak jsem se za ty 2 roky "vyvíjel"... doporučil bych to spíše těm co by se radši hébali.
Celkově jsem toto napsal abych naznačil že i zkušení jedinci v airsoftu a hlavně lidé z tohoto fóra nemají vždy pravdu, a hlavně záleží na vašem odhodlání a "zažrání" do věci.


PS: Ohledně mojí "vychcanosti"... Všiml jsem si že když většina hráču s aeg pronásleduje snipera a sniper jim na chvíli zmizí z očí, je nejlepší si vzpomenout na přísloví "pod svícnem je největší tma". Zatímco hledí do dáli kam jste utekli, ikdyž si musí myslet že jste flash, protože tak daleko by někdo nedoběhl za tak malou chvíli, vy vyčkáváte jen pár metrů od hráče a zasadíte mu smrtící ránu :twisted: (otestováno, funguje zvláště při útěku do strání kde je nějaký porost)


27 kvě 2016, 20:12
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 11 bře 2012, 18:03
Příspěvky: 332
Nový příspěvek Re: Nováček jako sniper? Jak jsem dopadl?
Slovami klasika:
„Anecdotal evidence is not data“
Takže, čo sa tebe podarilo nemusí sa podariť ostaným a preto by si začiatočníci mali poriadne rozmyslieť či ich to bude naozaj baviť. Ja poznám stále viac ľudí, ktorí si kúpili najprv sniperku a prešli potom na AEG.


28 kvě 2016, 08:25
Profil
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 15 kvě 2016, 09:38
Příspěvky: 35
Nový příspěvek Re: Nováček jako sniper? Jak jsem dopadl?
Chybí mi ještě podstatný údaj....kolik ti je let?

_________________
Kde je cíl, kde je cíl....tady tě máme....proč tam zase nedostřelím?
Těžký život "snajpra"


01 čer 2016, 06:03
Profil
Četař
Četař

Registrován: 04 dub 2017, 18:20
Příspěvky: 11
Nový příspěvek Re: Nováček jako sniper? Jak jsem dopadl?
Oživím toto téma. Mám L96 a AK74 DMR obojí v upgradu s optikou, A GBB záložku za pás. Totální noob, začátečník jako sniper. Hned v první hře jsem zjistil, že kombinace ostrostřelec i sniper byla dobrá volba. Dokud jsem zkoušel tryhardit, tak všechno šlo, beginners luck - začátek hry, vystřelil jsem na 70-80m z kopce dolů zpoza kamene v celkem řídkém lese na enemy snipera, co akorát zalehl v domnění, že je ještě bezpečně daleko, hit. Dokud jsem se snažil být nenápadný a hrál pozičně, tak jsem byl spokojený jak blecha, vesměs mě vyndali jen když jsem zjišťoval, co si ještě můžu dovolit a jak vypadá mapa (často metodou pokus omyl). Útočení samozřejmě katastrofa, že snipr nemůže jít v první linii jsem zjistil hodně rychle, byl jsem tam doslova jako návnada, o moc lepší to nebylo ani v hustém porostu, když jsem šel potichu a stylem nowritsch podél hraniční zdi mapy, tak než jsem někam došel, tak byl tým pod kytičkami, v opačném případě stylem rambo jsem daleko nedošel.
Neumím si představit, že bych hrál s nějakou stockovou Mkou nebo něco, jak tu někteří chytráci radí, že pro začátečníka stačí základ - nestačí, naopak s takovým kvérem by mě to tak leda rychle přestalo bavit. na dálku není přesnost a dostřel, na blízko beginner nemá skill, tak co tam tedy může dělat? Stát v keři a doufat, že někdo přijde? Nosit pití? se sniperkou člověk má jednu jistotu - aspoň na dálku je hned protivníkem, se kterým nepřítel musí počítat (na zaujmutí pozice ideálně vleže, míření někam a zmačknutí spouště, případně změny pozice když mě někde viděj, resp. schovat květák a zkusit se odplazit pryč, nevidím nic tak těžkého).
Také jsem nepochopil, na co někteří tahají vesty, sumky, pásy a nedejbože kulomet. Vypadají v tom jako kyborgové, valí se s randálem, za který by se nestyděl ani tank a po chvíli hraní v 30 stupních se pronese i samotný kvér s optikou, a strhanej jsem byl po chvíli hraní v terénu, kde se jde buď do kopce nebo z kopce, jak po celodenní šichtě. Tahal jsem akorát brýle, 95 čepici proti slunci, letní vz.95 uniformu bez trička a náhradní zásobák v náprsní kapse a kdybych mohl, tak si sundám i to. Zahodil jsem postupně nožičky, třetí zásobník, opasek s kapsičkami vyměněn za jednoduchý pásek, sniperskou síť i GBB záložku se zásobníky, která mi při krkolomných pozicích neskutečně překážela za pasem, a v nohavici mi kilová záložka sundavala kalhoty, s tím, že jsem prostě na blízko nestřílel, vyměním za časem nějakou ještě lehčí a menší AEP nebo kvaitnější pás, co udrží gatě i se záložkou bez striptýzu :mrgreen:
Rozhodně se chci zdokonalovat, uvažuji, že bych se taky zakamufloval nějakým menším hejkalem na horní část těla na čupění. Hlavně u bitev v zarostlém, nepřehledném terénu asi nutnost a enemy sniper mě s tím fakt vysíral, jak mizel.

Co jsem také viděl a zde bych asi i hledal důvod, proč dost lidí sakra rychle omrzí "snajpit" - borec, co zkusil hrát snipera s pružinou 180 (budiž mu ke cti, že jako off-spec jen tak pro zkoušku s vypůjčeným kvérem), stock vnitřek i hlaveň, natahoval to jako holínky.


03 čer 2017, 22:57
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Nováček jako sniper? Jak jsem dopadl?
Tak ono na nějaké vícedenní akci ti asi nezbude než nosit nějakou vestu popř. něco více. A zase, když už to máš, tak je nutné to tahat a zvykat si. Když jsem hrál na pláckobitkách taky mi stačil opasek s čutorou a jeden točák v elektrice.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


05 čer 2017, 08:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 04 dub 2017, 18:20
Příspěvky: 11
Nový příspěvek Re: Nováček jako sniper? Jak jsem dopadl?
Na delší akce si zatím určitě netroufám, byť bych měl i s kým jet do party a kvéry by taky na vyšším levelu obstály, nehledě na to, že s mizernou fyzičkou druhý den mám natažené všechno svalstvo (i když jsem zvyklý lézt na stožáry, ale spíše menší). Zatím zůstaneme u jednodenních pláckobitek, najde se tam vždy dostatek "hratelných" soupeřů a až budu mít pocit, že ovládám základy a takový ten game sense, tak pak můžu uvažovat o levelu vejš. Zatím vím tak akorát takový ty elementární věci, co jsem si našel na netu a pak se mi hodily v prvním nasazení, jako že na blízko se z DMR nestřílí, že zbraň musí být kolmo k zemi kvůli hop upu, jaké kuličky používat, aby vyšla přesnost, na koho se obrátit při výběru a ladění zbraně, jak počítat výkon abych se vešel do limitu akce, proč je nesmysl supr dlouhá hlaveň nebo pružina atd. no zbytek co se na netu a forech nenajde poznává člověk až v terénu no. Větší sranda bude další týdny, to budu zapracovávat známé, co nevědí ani tohle. Ale připadám si jako ta přeškolená ruštinářka, co učí angličtinu žáky a přitom je sotva o 2 lekce napřed...


05 čer 2017, 10:49
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Nováček jako sniper? Jak jsem dopadl?
popisujes hrani na "placku" a Nowritschem ci jak si rika bych se vubec neridil, to je megaplackar.

180ka pruzina a stock vnitrnosti v pusce? to asi nevydrzelo dlouho. :)


05 čer 2017, 10:58
Profil
Četař
Četař

Registrován: 04 dub 2017, 18:20
Příspěvky: 11
Nový příspěvek Re: Nováček jako sniper? Jak jsem dopadl?
No já se s tím mladíkem vsadil, že z ní vystřelí max. 3x, jak to dopadlo, nevím, někam se brzo vytratil :lol:

Že novritsch je plackář, to je mi jasný, na druhou stranu kde u nás v Čechách takové plácky najít? V Čechách zatím z jednodenních pláckobitek v okolí mohu posoudit za sebe Točnou v Praze (good, tu jsem testnul, no pro snipera až na jednu dvě lokace naprosto nevhodný terén, kde bych chtěl novritsche vidět, jak by něco uhrál), okolím Chomutovska mi šmejdí kamarád (nic extra, vesměs blbě equipnutý lidi, četná demence a kinders a je to pro mě daleko, ale zase easier terén), pak v Praze, co mi bylo řečeno airsoftgame v Hloub(p)ětíně, tak tam nemá cenu pro mě ani chodit (podle očitého návštěvníka kindersáci kam se podíváš a low limit). V Plzni jsem nenarazil na nic, Prasná což jsem pochopil, bylo takové jediné místní akčiště, zbouraná, je tu pár minipart a nic organizovaného neřku-li legálního či pravidelného ve větším počtu. No a u velkých akcí ani nevím, jestli se na ně vůbec někdy chystat, čtu cry topiky na airsoftkoalici o demenci, agresi a přebootovaných výkonech HPA na lizzardu apod., kde ltají čísla jako 260+ms a 0.9g ocelovky, co rozbijou nejen hubu ale i okna, tak fujky fuj... Nehledě na to, že nemám hromadné akce, když je někde přehnaně moc lidí.


05 čer 2017, 13:06
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Nováček jako sniper? Jak jsem dopadl?
No, po tomto tvojom príspevku dúfam už konečne chápeš prečo tí "chytráci" radia nováčikom AEG a nezačínať ako sniper? Pretože s tou M4kou v základe by boli na väčšine bojísk omnoho flexibilnejší a viac k úžitku ako sniper ktorý sa do daného pola proste často nehodí a nevie sa adaptovať. Chlapci čo začnú s AEG toto čo ty proste riešiť nemusia. Môžu ísť na akúkoľvek akciu, od plácačiek po larp, neriešia limit. Okúsia si aj prvú líniu. Naučia sa hrať týmovo, pohybovať sa po bojisku a časom sami zistia či je to pre nich to pravé, alebo sa uberú smerom sharpshootera, snipera, suporta alebo ostanú klasický "rifleman". Ale na plácačke je to viacmenej aj tak jedno. Tam nieje rola ako taká až tak znatelná. Všetko to je len nepriatel a líši sa len tým čo drží v ruke a zbiera "fragy". Či manuálny sniper, aeg, brokovnicu alebo len gbb pištol je to jedno.
Stále platí to že začínať s airsoftom ako sniper nieje najrozumnejšia a najlepšia voľba a vo väčšine prípadov sa to končí rovnako. Česť výnimkám, ale opačných prípadov je tu naozaj minimum. To že tebe sa to podarilo je fajn a držím ti palce v zdokonalovaní. Ale rozhodne by som na základe príbehov pár ľudí čo začalo so softom ako sniper nikdy nedoporučil nováčikovi túto cestu. A o tom že mládež má o "snipingu" v softe dosť skreslený pohľad z PC-hier a videjí ala novritsch snáď ani netreba diskutovať :-)

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


05 čer 2017, 14:33
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Nováček jako sniper? Jak jsem dopadl?
jfp píše:
No já se s tím mladíkem vsadil, že z ní vystřelí max. 3x, jak to dopadlo, nevím, někam se brzo vytratil :lol:

Že novritsch je plackář, to je mi jasný, na druhou stranu kde u nás v Čechách takové plácky najít? V Čechách zatím z jednodenních pláckobitek v okolí mohu posoudit za sebe Točnou v Praze (good, tu jsem testnul, no pro snipera až na jednu dvě lokace naprosto nevhodný terén, kde bych chtěl novritsche vidět, jak by něco uhrál), okolím Chomutovska mi šmejdí kamarád (nic extra, vesměs blbě equipnutý lidi, četná demence a kinders a je to pro mě daleko, ale zase easier terén), pak v Praze, co mi bylo řečeno airsoftgame v Hloub(p)ětíně, tak tam nemá cenu pro mě ani chodit (podle očitého návštěvníka kindersáci kam se podíváš a low limit). V Plzni jsem nenarazil na nic, Prasná což jsem pochopil, bylo takové jediné místní akčiště, zbouraná, je tu pár minipart a nic organizovaného neřku-li legálního či pravidelného ve větším počtu. No a u velkých akcí ani nevím, jestli se na ně vůbec někdy chystat, čtu cry topiky na airsoftkoalici o demenci, agresi a přebootovaných výkonech HPA na lizzardu apod., kde ltají čísla jako 260+ms a 0.9g ocelovky, co rozbijou nejen hubu ale i okna, tak fujky fuj... Nehledě na to, že nemám hromadné akce, když je někde přehnaně moc lidí.


No plackarna, tou bych nazval vyslovene lokalitu, ktera je k tomu postavena, jako mysleno umele, tam je samozrejme sniper k nicemu tedy z podstaty jeho role, proste je to jen hrac s co strili rekneme presneji vse ostatni je v jeho neprospech. Tady si myslim, ze AS ofiko takove hriste nema, to maj vetsinou PB. Nase co si pamatuji Tocna, Vapenka, Sterboholy (dnes uz neexistuji), Myskovice (taky mam dojem uz nejsou), Xaverov a mozna jsem neco uz zapomel tak to vzdy je priroda omezena nejakou hranici, v pripade raketaku zdi, jinak domluvou a tam uz za plnohodnotnyho snipera muzes hrat uplne v pohode a to vcetne Tocny (jaky to tam je dnes opravdu nevim) ale nemel jsem tam sebemensi problem, jen to je samozrejme nuda kdyz to tam clovek zna, z Prahy byla sveho casu pro snipera nejlepsi Vapenka, hravalo se od mlejna po vapenku + k tomu prilehle okoli a to byla parada bylo tam vse co si realne lze predstavit.


06 čer 2017, 10:36
Profil
Četař
Četař

Registrován: 04 dub 2017, 18:20
Příspěvky: 11
Nový příspěvek Re: Nováček jako sniper? Jak jsem dopadl?
Točná mi přišla fajn (terén teda moc ne), ale brutálně zarostlá, ale správce to řeší a začal sekat.
Vápenku jsem zatím nenvavštívil, viděl pár videjí, areál pěkný, ale nevím, jestli to tam ještě vůbec funguje, zjistím na Točné od někoho, protože jak videa na youtube jsou poslední z loňska a FB aktivita to samé, navíc ten areál se rozpadá a není úplně košer, je to vidět i na videích, na jednom 5m od spawnu projíždí motorák ze Smíchova do Rudné plný udivených lidí... A vede tam pěší cesta do Prokopáku. Kdyby mi někdo zaručil, že tam nějaké akce probíhají a že tam nepřijedou benga, tak dorazím, dá se tam prý pěkně snajpřit z kopce dolů.


06 čer 2017, 11:13
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Nováček jako sniper? Jak jsem dopadl?
Ok, ja to bral vse tak 15 let nazpet. Na Vapenku i na Tocnou PCR jezdila, ale nikdy absolutne nebyl zadny problem, prijeli, pokecali, odjeli. Btw par z mistniho tam i chodilo hrat. :)

Nikdy se tam nikomu nezainteresovanymu nic nestalo ac je tam cesta ci koleje, naopak auto zfetovancu srazilo u mlyna jednoho softaka na ceste a to jen odchazel domu. Kdyz zminujes vlak, softaci ho zachranili od vykolejeni ci znacneho poskozeni, kdyz odsekali za zatackou padlej strom nad kolejema a v jinem pripade zachranili jednomu starsimu turistovi zivot, kdyz ho bryskne odvezli do nemocnice, kdyz dostal infarkt. Ale jak sem rikal, je to tak vse 15 let, to jeste cela stala (lze ji videt ve filmu Rebelove, je to ten ukryt tech 3 kluku) ............... Vapenka je taky znama videem s clovekem co si rikal Komin a jeho kecama o valce, ale to je uz jina kapitola Vapenky.


06 čer 2017, 15:10
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Nováček jako sniper? Jak jsem dopadl?
vytáhnu něco staršího, co jsem psal cca v roce 2009, možná i něco dříve :-D Kolik se toho změnilo? Moc asi ne, snad jen ceny zbraní, dílů atd.

ps: psáno v době, kdy se začínaly prodávat první cm028 (úplně ty plastové mrdky s úsťovkou nějakých 70 m/s), kdy ten kdo měl v kvéru M150 byl KURVA KING, kdo měl M130 byl velký frajer. Psáno v době, kdy jsem za bazarovou Tanaku M24 dával nějakých 12 tisíc + dalších 6 za upgrade (v podobě gumiček, nové hopkomory a silnější pružiny na upouštění plynu) a za dvojnožku od CA nějaké 3200 kč :-D


Joooo, to byly časy, kdy děti na soft ještě neměly peníze a soft byl ZÁBAVNÝ.

http://vanhouten2.webnode.cz/news/proc- ... sniperku-/


09 srp 2017, 13:14
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz