Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:29




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ] 
Přejít na stránku 1, 2  Další
 Hejkal od profesionalniho vyrobce 
Autor Zpráva
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 13 pro 2011, 16:59
Příspěvky: 161
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Hejkal od profesionalniho vyrobce
Objevil jsem firmu http://www.libertytreetactical.com/ z USA, kde vam podle vaseho prani udelaji hejkala. Cena je i s dopravou kolem 6tis (bez cla a DPH - pokud si na tom smlsne cesky stat).
Vyroba trva 6tydnu od objednani. Dela to na zakladu BDU dle vaseho vyberu. Do CR nema problem posilat. Ted s nim dohadujem podminky a jednoho lehkeho hejkala USMC SS na zkousku. Tak uvidime, ale dle fotek v galerii ma velmi dobrou praci.

Predek je posity Cordurou (budto olliva, coyote a nebo v barve pouzite uniformy). Zada, podpazi apod vetrane sitkou a az na te je danny "hejkal".

Posudte sami...

_________________
Sgt R. Markovič,
3/6 Marines, King Co., Re-Enacted, 1943-1945,
3/6 Marines, H&S Co., Scout Sniper Platoon, Re-Enacted, 2008-2012,
USMC & USN Reenactors Association


22 pro 2011, 22:12
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
no nevim, minimálně 6 tisíc za tohle, to už bych si to snad radši udělal sám nebo za to někomu zaplatil tady


22 pro 2011, 23:19
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 13 pro 2011, 16:59
Příspěvky: 161
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Ja bych rekl ze 6tis za todle neni moc. Nejedna se o nejakej komercni nefunkcni hejkal za 1500 od pseudo armyshopu.
Ono kdyz by sis ho delal sam tak moc neusetris. Treba kdyz vemu zaklad MCCUU tak das cca 1500-2000tis za komplet, pak si musis kopit sitovinu na luftovani, nite co neco vydrzi, sici stroj, zipy, suchace, corduru, jutovinu a pak velmi moc hodin prace s tim ze pokud nemas s delanim hejkala zkusenosti tak je to pokus omyl.

A nevidim rozdil zaplatit za to Americanovi, Vietnamcovi, Cechovi a nebo Somalci, kdyz odvede kvalitni praci.

_________________
Sgt R. Markovič,
3/6 Marines, King Co., Re-Enacted, 1943-1945,
3/6 Marines, H&S Co., Scout Sniper Platoon, Re-Enacted, 2008-2012,
USMC & USN Reenactors Association


22 pro 2011, 23:51
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
nevypada to spatne, cena mi taky nepripadne nejaka extra premrstena, ale...

podle me je hejkal na BDU strasne neprakticky - jednak zabira strasne moc mista kdyz ho chces sbalit, kdyz ho chces svliknout, tak potrebujes sebou nosit jeste druhe hadry (protoze mi tohle jako prevlecnik moc nepripadne), v pripade ze chytnes od ohne/dymovnice/cehokoliv jineho a nemas tu jutu ci co to je napustenou nehorlavou smesi, tak mas sakra vazny problem - viz video co jsem zde jiz postoval.

mnohem lepsi reseni mi prijde Viperhood - http://www.militarymorons.com/misc/camo2.html (pro rozliknuti do full vyzaduje login a heslo, oboje je "mm" bez uvozovek". maskuje to perfektne, sbalis do velikosti maleho spacaku, neni to tezke, nemusis sebou tahat nahradni hadry. v pripade problemu s ohnem staci povolit jeden nebo dva fastexy.

ve tvem pripade jde, ale opet o priblizeni realite vasi jednotky - nevim jak to maji USMC, ale treba hejkal by mohl i u USMC dosti individualni zalezitost kazdeho odstrelovace ne?


edit: Mosquito: maskuje ten hejkal i v IR spektru?


23 pro 2011, 09:19
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 13 pro 2011, 16:59
Příspěvky: 161
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Podle manualu USMC jsou delane hejkaly jak lehke tak standartni na zaklade bojove uniformy (maskovani dle doby pouzivani a nebo podminek). To ze je hejkal individualni zalezitost je totalni kec vymysleny z filmu apod. Zaklad je vzdy stejny (beru to ze kazda ozbrojena slozka ma sve predpisy a normy). Vse je podle manualu +/- stejne a lisi se pouze v detailech tim jak si to kazdy odstrelovac ci pozorovatel dodela prirodni vegetaci na miste.
Co se tyce sundani hejkalu po tom co zacne horet je dalsi kravina co se vymyslela v civilu (viz to video co tu je). V boji se todle neresi, protoze to je proste osud. Kdyz ti zacne horet normalni uniforma tak nez se z ni dostanes tak si taky na sracku. Zaprve zpanikaris a vyslikani ti zabere mnohem vic casu. To uz by si mohl rict proc jdou do boje bez siloveho pole od Goaldu, vzdyt by je mohli trefit a balisticka ochrana je nedosatecna - stale je spousta mist kam by to mohli dostat.
To ze musis mit s sebou dalsi komplet - no a? Kdyz mas prevlekac tak ti taky zabira misto. To ze to mas na kompletu je protoze vepredu je nasita cordura, aby sis pri plazeni ktere je prevazna presunovaci technika neroztrhal uniformu a hlavne te vice chrani proti pripadnym zraneni. Dalsi vec je ze kdyz jdes na SS akci, tak veci nechas v zakladnim tabore a neresis zda tam mas o uniformu vic ci min (stejne prevazne s sebou tahame nahadni komplet na delsi akce, protoze kdyz spadnes do vody v zimnim obdobi tak to neni nic prijemneho).

To zda maskuje v IR spektru nevim, protoze jsem to nezkousel.

_________________
Sgt R. Markovič,
3/6 Marines, King Co., Re-Enacted, 1943-1945,
3/6 Marines, H&S Co., Scout Sniper Platoon, Re-Enacted, 2008-2012,
USMC & USN Reenactors Association


23 pro 2011, 12:10
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Topic hejkal tu je, je tam všechno zmíněný už 3x. Takže lovit příspěvky můžeš tam.
A dělat hejkala na MCCUU (za 2000 za komplet) je fail, BW komplet stojí desetinu.

Všechny hejkaly jsou stejný a liší se pak jen v detailech podle vegetace? Stačí se podívat na surviving the cut a uvidíš, že ne. Akorát ho mají přímo na maskáčích, ale to beru podle povahy nasazení, není to průzkum, kterej se na pozorovačku potřebuje převlíct.

A zapálit uniformu bych řekl že potřebuje víc kumštu, než zapálení juty.

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


23 pro 2011, 12:16
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Tak pokud to stavíš podle reálu, tak imho není co řešit, hejkal vypadá fakt slušně :)
Viper hood je moc fajn, ale cena stejná a nejsou krytý nohy.

Nox: neodsuzuj hned mccuu, když někdo dělá marínu a chce to mít pěkný, tak to chápu, každej není taková socka jako my dva :lol:

Citace:
Co se tyce sundani hejkalu po tom co zacne horet je dalsi kravina co se vymyslela v civilu (viz to video co tu je). V boji se todle neresi, protoze to je proste osud. Kdyz ti zacne horet normalni uniforma tak nez se z ni dostanes tak si taky na sracku.

Opravdu bych nesrovnával hořlavost juty a maskáčů, to je asi jako plast vs. benzín... a že se to neřeší? Tak proč amíci tahaj hadry s názvem FROG?
Spíš než sundávání hejkala bych řešil ochranu proti požáru, existuje na to chemie, nebo mě teď napadla takovej ten oblek pro piloty jak jsou v něm hadičky s vodou... no to je asi blbost :lol:

_________________
http://www.Sniperblog.cz


23 pro 2011, 12:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 13 pro 2011, 16:59
Příspěvky: 161
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Zde je co jsem koukal pouze topic hejkal a ohen :-). Jinak primo zde neni. Tento topic jsem zalozil ne na honeni prispevku (to bude asi tvuj problem, ale me netankuje kolik mam pecek pod jmenem), ale proto abych zde ukazal tuto firmu ktera dela velmi dobre vyrobky.

A to ze pises delat hejkala na zakladu MCCUU je fail, je FAIL z tve srany :-D. Uz vidim jak USMC jednotky pouzivaji BW maskovani aby usetrili :-D. Vis ono to neni jen o tom koupit si tudle vestu a tendle maskac protoze se mi libi, ale o tom poridit si co ma realna predloha.

A s tim zapalovani to tu trochu prehanite :-D. Kolik jste jich uz videli zapalenych :-D. To by jste meli prestat hrat, protoze tolik lidi uz ma zraneni od AS pusky.

_________________
Sgt R. Markovič,
3/6 Marines, King Co., Re-Enacted, 1943-1945,
3/6 Marines, H&S Co., Scout Sniper Platoon, Re-Enacted, 2008-2012,
USMC & USN Reenactors Association


23 pro 2011, 12:26
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Mosquito píše:
...


vem si nekdy plnou hrst jutovych provazu a zkus je zapalit - taky jsem si myslel svoje dokud jsem to nezkusil. to ze mas v <I> ze bys nekdy horel v hejkalu ti nezeru. chtel bych opravdu videt, kdybys to cirou nahodou prezil spaleny na skrvarek jak bys vsem s hrdou dusi rikal - byl to muj osud. stejne tak co tam pletes nejake strileni? vy po sobe strilite ostryma? podle toho co rikas jste evidentne krutoprisnaci a neni zadny problem nasit do kamose .308W ze? to ze nemel odpovidajici platy je jeho banan. dobry pristup

Obrázek


evidentne mluvis o koze a ja o voze, ale to neres. obrazek jsem si udelal


Mosquito píše:
A s tim zapalovani to tu trochu prehanite :-D. Kolik jste jich uz videli zapalenych


videl jsem horici maskace (skrz na kuzi), videl jsem prohorely satek s vlasy (skrz na kuzi), videl jsem kus zmetkove horici dymovnice na xichte (7 let a stale ma xicht fredy krugr) - staci?


23 pro 2011, 12:38
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 13 pro 2011, 16:59
Příspěvky: 161
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Njn budem muset prestat delat nas konicek :-D.
V hejkalu by nas mohli mohli zapalit
V AS by nam mohli vystrelit oko (co kdyz nam spadnou bryle), mohli by jsme se zranit ze nekam spadneme a nebo si zlomime nohu apod.
Musime prestat chodit ven co kdyz nas srazi auto a nebo my budeme mit tu bouracku samy? Co kdyz spadne na nas meteorit :-D :-D :-D. Moc koukate na TV NOVA.

Resite tu veci ktere se musi nechat nahode a osudu.

A vyhrozovat bananem tim, ze to beru s nadhlem...

_________________
Sgt R. Markovič,
3/6 Marines, King Co., Re-Enacted, 1943-1945,
3/6 Marines, H&S Co., Scout Sniper Platoon, Re-Enacted, 2008-2012,
USMC & USN Reenactors Association


23 pro 2011, 12:47
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Když už teda argumentujeme ad absurdum, tak proč potom nosit brejle, šance na zásah do oka zase neni tak velká a holt to je prostě osud, ne? Sorry, ale v tomhle ohledu s tebou naprosto nesouhlasim, nevidim jedinej rozumnej důvod, proč zbytečně riskovat, že skončim na popáleninovym jenom proto, abych se mohl tvářit jako drsňák, co tohle neřeší...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


23 pro 2011, 12:50
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Jakože zpracovaný je to fakt chytře hlavně se mi líbí to využití síťoviny a odvětrávání. Co se mi nelíbí tak je ta cordura na předku, přecijen je jí pěkná hromada a v báglu bych to tahat rozhodně nechtěl. Plazit se dá i bez toho.

Když ale odmyslím ty marpaty (místo nich třeba levný WDL), tak by to asi šlo vyrobit tak za třetinu, ale chápu že když to někdo dělá na kšeft tak si nechá zaplatit i ten čas. Nic světobornýho to není, prostě maskáče, síťovina, juta... asi stá variace na stejný téma, jen je tam pár vychytávek a je to asi precizně zpracovaný, což ale zvládá každá pokročilejší military švadlenka.

Téma o hejkalech tu skutečně je, jen je to mezi oblečením :roll:
viewtopic.php?f=119&t=2850

...
Co se týká ohně tak ta debata asi stejně nikam nepovede, jestli to chcete svěřit osudu tak je to váš boj, ty chytřejší zainvestují pár stovek a hejkala udělají tak že nebude hořet od každý malý jiskřičky.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


23 pro 2011, 12:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 02 pro 2011, 11:37
Příspěvky: 357
Bydliště: 34UBA9724
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Až začneš hořet, tak si na Vana vzpomeneš ;) on ví o čem mluví. Ptáš se na názor a vůbec si toho nevážíš. Já bych se na tebe vys... být těma co ti tady dávají rady.

_________________
-Kdo tvrdí, že meč je silnější než pružina, nepoznal automatické zbraně.
-Dělat operaci bez průzkumu, je jako přecházet cestu bez rozhlédnutí.
M4A3 Bushmaster goo.gl/zfPfw
Obrázek


23 pro 2011, 12:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Citace:
Resite tu veci ktere se musi nechat nahode a osudu.


Zajímavá úvaha...

Jinak s tím MCCUU jsem to bral tak, že se bavíme o hejkalovi, maskování. Ale pokud víme co chceme a chceme u toho vypadat dobře jako USMC 8) (o čemž se tady nemluvilo, jsou tam hejkaly i na jiných maskáčích) a tím pádem je to asi podle předlohy, tak ok.

Přesunul bych se sem:
viewtopic.php?f=119&t=2850

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


23 pro 2011, 13:06
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Tak jo no, určitě to je dobrá firma, která dokáže vyrobit fajn hejkaly, ale můj názor je, že bych za to těch 6000 a více nedal. To by už byla nová zbraň, nebo alespoň část výstroje moji vysněné AČR :D . Tohle je hejkal mého bratrance, který se mnou chodí hrát:
http://www.mnteam.estranky.cz/img/origi ... oto982.jpg

Pro mě to je opravdu borec, že to celé dokázal ručně uplést. Základem je myslím nějaké BW blůza za 50 kč + ta juta, ta bude tak za 500 kč. Všechno pletl sám bez pomoci kohokoli.

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


23 pro 2011, 13:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 20 bře 2010, 19:00
Příspěvky: 387
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Sgt R. Markovič,
3/6 Marines, King Co., Re-Enacted, 1943-1945,
3/6 Marines, H&S Co., Scout Sniper Platoon, Re-Enacted, 2004-2007,
USMC & USN Reenactors Association

... a máš takové názory? Whiskey Tango Foxtrot :roll:

_________________
Andrew Haleck
B/3-7 INF, 3ID (96 - 98)
Valkyrie Corp. (2012 - now)
Facebook


23 pro 2011, 13:28
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
reyes102 píše:
Jen je tam pár vychytávek a je to asi precizně zpracovaný, což ale zvládá každá pokročilejší military švadlenka.


Pár vychytávek tam je, ale nic co by se nedalo okopírovat :lol: Precizně zpracovaný to po bližším zkoumání rozhodně není, takže padá i argument "profesionální výrobce". Stehy vypadají, jak kdyby se s tím strojem někdo učil.

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


23 pro 2011, 13:48
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 13 pro 2011, 16:59
Příspěvky: 161
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Vidim ze jsem se nezmylil. Kdo chce kritizovat si vzdy nejakej argument najde.
At uz je to cena, pouziti maskovani, horlavost (to me pobavilo nejvic > uz se jdu palit :-D ) atd atd.

Kdo prosel stranky opravdu dobre, tak zjistil, ze ten clovek dela veci na zakazku - tj. ze Vam to usije i na ruzovem kompletu pokud budete chtit. O tom ze dela jen USMC tu nepadla ani zminka. Ja jsem pouze propagoval USMC styl, protoze ten delam, ale ne to ze dela jen to.

Takze tim bych to zkoncil > klidne dejte samotnej odkaz a cele to smazte at si tu nehonim ty prispevky jak tu nekteri tvrdi :-D

_________________
Sgt R. Markovič,
3/6 Marines, King Co., Re-Enacted, 1943-1945,
3/6 Marines, H&S Co., Scout Sniper Platoon, Re-Enacted, 2008-2012,
USMC & USN Reenactors Association


23 pro 2011, 14:04
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Mosquito píše:
horlavost (to me pobavilo nejvic > uz se jdu palit :-D ) atd atd.


smich mozna casem prejde. preju hodne stesti do budouciho zivota s timhle pristupem, malo zmetkove pyrotechniky kterou budes pouzivat, pevne platy a vesele vanoce


out


23 pro 2011, 14:21
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Se vší úctou seržo, mně spíš přijde, že jsi sem přišel s očekáváním, že tě všichni poplácaj po zádech a pochválej, jak megahustou věc jsi objevil a teď, když tu další zkušený (já se mezi ně neřadim, jsem bigoš, ale třeba vanhoutena považuju za opravdovou odstřelovačskou kapacitu a určitě tu není jedinej takovej) lidi došli k názoru, že to zas až tak super neni, tak jsi vzteklej a jejich veskrze rozumný argumenty pálkuješ naprosto nesmyslnym způsobem (ad absudrum argumentace prostě není rozumnej způsob diskuse) pryč.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


23 pro 2011, 14:27
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Griffon píše:
vanhoutena považuju za opravdovou odstřelovačskou kapacitu.


:-) zni to hezky, dik. abych to uvedl na pravou miru tak se kapacitu nepovazuju. rekneme rozsirena oblast znalosti to lip vystihuje. jinak ano mas pravdu, je tu spousta lidi, kteri vi o cem mluvi (viz kluci ze 102., jezo) a par dalsich kteri sem uz tak moc nechodi.

kdyz to vezmu kolem dokola tak dat 6ku za hejkala neni moc. hejkal co kdysi pro ACR vyrabel (nebo jeste vyrabi) MARS stal tusim okolo 20 litru. Coz je dost, ale maskoval i v IR spektru a mel spesl ventilaci ktera rozprostirala vydavane teplo snizovala moznost odhaleni termovizi. co se tyce postovanych hejkalu v prvnim topicu, tak cena 6000 je odpovidajici komercni vyrobe. jestli rikate ze ta kombineza nebo ten podklad stoji 2 litry, k tomu trocha cordury dalsi litr, to mame tri dohromady, juta se da sehnat za hubicku, to jsme na cca 3500 kc. jako spravny obchodnik si na tom hodi 80-100% marzi a mame 6 litru.

jestli frajer uplete hejkala podle pozadavku nebo presne podle sablony pro USMC nebo ruskeho Volodu, tak budiz. nicmene ja osobne bych takoveho hejkala nechtel hned z nekolika duvodu co jsem psal vyse. jestli nekdo schani na vystroj i suche zipy podle originalu tak je to jeho volba a at si nakoupi co chce. ale zde bylo psano tak na venek stejneho hejkala lze udelat za 500 korun českych. co se funkcnosti tyce bude stejny, ale potisk bude vzor posrany pres sito misto marpatu nebo jak se to jmenuje.


23 pro 2011, 14:53
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
No za sebe: pěkná práce, dobře udělané vychytávky a když na to přijde tak si tím člověk odpustí spoustu drbavé titěrné práce a to pak pominu ten úklid (kdo páral jutu tak ví jak pak vypadá zem) :-D

Těch 6k je schopná cena, nevím jak na tom sou ty švy kolem zádové síťky- přeci jen člověk často zadrhne a nechat na větvi půlků zad... ale předpokládám, že výrobce s tímhle počítá. Cordura vepředu je dobrý nápad. Je úplně jedno na jakém základu to je postavené, stejně o ten až tak moc nejde, ale když to chce někdo dělat "echt" tak proč ne :-D

Výroba- šest tdnů je OK, i když s nějakým zázemím to je ušité za tři večery- a to se ty podkladové síťky ještě beztak "jenom" lepí... a pak čekat až bude venku "ta pravá barva", a nebo to vzít po paměti od oka, což ale né vždy vyjde...

Co se hořlavosti týká: V reálu to nejspíš neřeší - přeci jen pokuď je člověk x set metrů daleko tak pravděpodobnost že dostane zásah něčím hořícím je minimální... narozdíl od AS dke jsme přeci jen podstatně blíž a ruku na srdce- kolkrát to bouchá- hoří až moc blízko :-P

Ale tak jako se vším: kupujete produkt a pak není problém vzít tu nehořlavou směs a dopatlat to doma... stejně to celé ještě bude člověk doma dodělávat- přidávat nejaké provázky pro snažší uchycení vegetace, trochu barevných úprav a pod...

TD;DR verze: Nejlepší varianta oproti "armyshop" rádobyhejkalům, nicméně dá se to zmáknout rychleji a podle základu i levněji, nicméně to zabere čas, takže ve finále už záleží jen na každém co je snazší obětovat- čas / peníze

za sebe: ano, s tím že to pak stejně dodělám k obrazu svému

EDIT: Odstavec s časem výroby, sekl sem se při čtení :-P

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


Naposledy upravil ježo dne 23 pro 2011, 15:24, celkově upraveno 1



23 pro 2011, 15:05
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 13 pro 2011, 16:59
Příspěvky: 161
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
To ze me tu kazdej poplaca a rekne objevil si ameriku jsem necekal. Nerikal jsem ze vsechny argumenty jsou spatne, ale ze me nejvic bavi zapalovani se.
Kdyz to shrnu:
Ty co narazeli na cenu: 6k mi dle meho neprijde moc, pri pouziti veci co jsou za tu cenu pouzite. Nenarazim tady na to, ze nekdo pouzije BW misto MCCUU ci BDU woodland apod. Kdyz to nekdo umi a ma s tim zkusenost tak proc ne. Ale vetsina z nas pokud si nejakeho delala tak se nepriblizil kvalitou ani za mak. Dalsi vec je kolik casu na tom clovek stravi a za jakym uspechem. Preci jen vetsina z nas nema moc casu nazbyt a tak vlastni vyroba neni vzdy mozna a nebo je to otazka i nekolika mesicu/let. A dalsi veci je kolik clovek usetri ze ti to udela sam misto toho, aby ten cas vyuzil na praci co mu vydelava.
Cordura - nekdo si mysli ze je to na ... nekdo ze ne. To uz necham na kazdem, ale kdyz se podivate na US slozky a soucastne odstrelovacske souteze, tak vetsina tymu ji vepredu ma. Ano prezit se bez ni da, ale my se plazime tak max 1-2dny, kdezto v opravdovy to maji mnohonasobne delsi a tak je ochrana proti roztrzeni a hlavne proti zraneni nepostradatelna.
Pouziti uniformy jako zaklad - stejne jako v minulem prispevku k Cordure vetsina si dela zaklad na BDU protoze nejlepe sedne primo na cloveka a nikam to neunika jako nejake prevlakace co si na sebe date a jsou stahle gumou.
Pak tu vznik nazor neni to spatne jdeme kopirovat - klasiky cesky nazor ktery plati vsude.

A co me tu nejvic pobavilo je to horeni :-D. Ano muze se stat ze nekdo na tebe hodi nejakou dymovnici ci neco jineho co te zapali, ale za 10let co delam AS jsem to nikdy nezazil. Nerikam ze se to stat nemuze, ale mit z toho panickou hruzu to opravdu ne. To by jsme mohli jak jsem tu psal mit ze vseho. Zlomim si nohu ci neco horsiho. Zazil jsem uklouznuti cloveka na schodech a vysledek byl potlucena a rozsekla noha (zlomena nastesti ne), rozsekla hlava a zlomenych nekolik obratlu - to bych po tomdle uz nemohl jit do baraku a nebo bych si mel na sebe brat motokrosovou vystroj co mam na motorku vcetne helmy. Hold pri nasem konicku se musi s urazy pocitat a ne mit z nich panickou hruzu.

_________________
Sgt R. Markovič,
3/6 Marines, King Co., Re-Enacted, 1943-1945,
3/6 Marines, H&S Co., Scout Sniper Platoon, Re-Enacted, 2008-2012,
USMC & USN Reenactors Association


23 pro 2011, 15:07
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 13 pro 2011, 16:59
Příspěvky: 161
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Jezo kde si vzal ze to dela 1/2 roku?? Week neni mesic ale tyden ;-)

_________________
Sgt R. Markovič,
3/6 Marines, King Co., Re-Enacted, 1943-1945,
3/6 Marines, H&S Co., Scout Sniper Platoon, Re-Enacted, 2008-2012,
USMC & USN Reenactors Association


23 pro 2011, 15:10
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
ah sorry, blbe sem cetl... ve tvojem prispevku bylo 6 tydnu a ja to pobral jako 6 mesicu :-D Moje chyba, hned to editnu at je poradek

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


23 pro 2011, 15:16
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Mosquito píše:
A co me tu nejvic pobavilo je to horeni :-D. Ano muze se stat ze nekdo na tebe hodi nejakou dymovnici ci neco jineho co te zapali, ale za 10let co delam AS jsem to nikdy nezazil..


no kdybys to zazil tak tu asi ted jen tak nepises vychlamane smajliky a byl bys rad ze bys vycucal caj slamkou. ja to zazil, kvuli jedne dymovnici nas horelo docela dost a diky bohu ze jsem tehdy hejkala nemel.

ale jak vidim tak to je jak do dubu, takze hodne stesti a bla bla bla


23 pro 2011, 15:32
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 13 pro 2011, 16:59
Příspěvky: 161
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Neboj par sramu jsem zazil kdyz selhala pyro. Ohorele nejake veci jsem mel, ale beru to jak to je dal. Kdyz spadnes z kola tak taky nasednes a jedes dal ;-)

_________________
Sgt R. Markovič,
3/6 Marines, King Co., Re-Enacted, 1943-1945,
3/6 Marines, H&S Co., Scout Sniper Platoon, Re-Enacted, 2008-2012,
USMC & USN Reenactors Association


23 pro 2011, 15:35
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2011, 10:47
Příspěvky: 70
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Mno podle myho je 6k jeste OK, kdyz vemete v potaz, ze LBT sije pro NSWC snipery ghillie zaklad (imho takrka identicky SOP s USMC SS),a jejich MSRP je asi 500 USD pokud se dobre pamatuju. to, ze bych to za hejkala nedal,a radsi si tohle nechal udelat u nas, uz proto, ze se to lip pripominkuje a zkousi. chtit presny suchace je podle me nadsazka,ale treba corduru bych taky resil,stejne tak zipy a pod.

Ze je hejkal na BDU blbost si nemyslim, a hlavne si to nemysli ani USMC a NSWC odstrelovaci,ktery jsou v tomhle smeru spickou. kombineza i BDU maj svy pro a proti. Zas bych se asi neohanel manualem a tvrdil,ze nepouzivaj i viperhoody a pod, precejen kazda mise je specificka, nekdy staci castecny maskovani, nekdy ne. ale urcite kdyz si budu chtit bastlit sealackej nebo USMC SS ghillie, tak je to takhle. Osobne bych asi nebyl mekkej a nedelal sitovany zada, je to akorat misto,ktery pak udela krasnej kolac v IR spektru. cordura na brise,stehnech a lokech je u tohohle typu casta, neb chlupatina nema smysl kvuli plazeni, corudra navic lepe klouze po povrchu nez bavlna,a v neposledni rade na brise sniper travi vetsinu casu. netvrdim,ze je to jedinej spravnej zpusob jak delat hejkala,ale myslim, ze se ho seals a usmc ne nadarmo uz x let drzej..

Moskytka:sem rad,ze te pobavilo horeni, ale v snad vsechn knizkach a manualech bylo v casti o hejkalech venovano dost prostoru horlavosti, a jejich "impregnaci". kazdej blbej pesak sedi v MTV/IOTV s odhozem,aby se z nej dostal, kdyz na nem zacne horet palivo, myslet si,ze nad tim sniper mavne rukou je debilita. ale jak rikam,je x pripravku,kteryma se osetrujou,aby nebafly jak fakule pri prvni jiskre.

btw,to prijde jen zaklad,nebo k tomu i pytel juty,nebo uz to prijde navazany,nebo?

_________________
na AS forech z 99,% neaktivní, v případě dotazů stran mých příspěvků prosím o kontakt via ICQ.

http://WWW.AIRSOFTOVY-SERVIS.CZ ... Zakázková výroba, upgrade a servis airsoftových zbraní


26 pro 2011, 22:08
Profil ICQ
Generál poručík
Generál poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 21 čer 2008, 11:01
Příspěvky: 2422
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
1) DOST OT PŘÍSPĚVKŮ, URÁŽEK NA OSTATNÍ atd:. DRŽTE SE POUZE FAKTŮ A DAT SPOJENÁ S TÍMTO TOPICEM - JINAK BUDOU LÍTAT BANÁNY :!: PŘESOUVAT TO NEBUDU, JELIKOŽ SI MYSLÍM ŽE TUTO K TAKTICE SNIPERA NEODMYSLITELNĚ PATŘÍ !!!

2) Teď už jako normální uživatel a bejvalej sniper, momentální příležitostný pozorovatel a radil mladším :roll: Dát 6k za hejkala mi nepříde jako fail proč né, ale přeci jen si musíme připustit, že njelepší je home made. I v reálu si je dělají sami a asi ví proč :!:

3) Hořlavost hejkala je natolik blesková, že nad nějakým sundáním hejkala zapomeňte :!: Můj první skončil v plamenech ( jako test ) byl to ten kupovanej takovej ten zakladní. Existují chemické nástřiky po kterých by se měla hořlavost snížit na minimum, ale jako prvotní ochranu bych použil váš rozum :!:

_________________
TO JE SAMÝ CALL OF DUTY A PAK HOVNO
KDO NEDOKÁŽE TŘI DNY SRÁT A CHCÁT DO KALHOT NENÍ U MĚ SNIPER !!!
KDO SE BOJÍ SMRTI UMÍRÁ KAŽDÝ DEN


http://www.scpmc.estranky.cz/


29 pro 2011, 22:01
Profil ICQ
Podpraporčík
Podpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2011, 10:47
Příspěvky: 70
Nový příspěvek Re: Hejkal od profesionalniho vyrobce
Darken: jo, dělaj sami,ale u spousty útvarů do určitý míry, přecejen se neočekává že každej sniepr bude švadlenka,a Shoe Goo ne vše řeší. navíc bastl hejkala je na řadě sniper kurzů součástí kurzu.a než by se dočkali až si to dvacet nebo třicet švadlosniperů spíchne, tak by zešedivěli. ano,nedostávaj hotovej produkt,, ale ani to není "vyražte do Walmartu,kupte krylony,nitě a síť a máte tejden an to se s tim poprat"..

_________________
na AS forech z 99,% neaktivní, v případě dotazů stran mých příspěvků prosím o kontakt via ICQ.

http://WWW.AIRSOFTOVY-SERVIS.CZ ... Zakázková výroba, upgrade a servis airsoftových zbraní


30 pro 2011, 12:16
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz