Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:53




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Odlehčený IFAK 
Autor Zpráva
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Odlehčený IFAK
Zdravím!
Myslím, že bych se potřeboval dovybavit malou lékárničkou. Ano, našel jsem téma o zdravotnické výbavě apod., ale můj dotaz je trochu víc konkrétní.
Chci si sestavit malý (ideálně na velikost např. jedné M4 sumky) IFAK, který zahrne nejnutnější věci na běžný airsoft jako náplasti a jeho rozměry mi ho dovolí tahat i v civilu, kdyby náhodou.
Nejsem v oblasti zdravovědy nijak znalý, takže nepovažuji za vhodné s sebou tahat kapesní nemocnici :) prostě jen pár věcí, kterými v případě potřeby zvládnu pomoci.
A konečně k tomu dotazu- co by takový odlehčený IFAK měl obsahovat?
Díky.


01 dub 2017, 19:51
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 20 dub 2011, 08:43
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: Odlehčený IFAK
Taková základní poučka zní, tahej jen to, co umíš použít 8) Případně tě situace poučí, co dobalit, co vybalit.

Tudíž sis i sám odpovědl: náplasti, ibalgin/paralen, prášky na alergii jak máš, pinzeta (tříska/cokoliv), jeden menší obvaz. Možná trochu hroznovýho cukru, gumový rukavice a trojcípák. Další věci můžeš mít po kapsách blůzy a kalhot - další obvazy, izotermickou fólii atp.
Doplnit si to můžeš dle libosti, ale je zbytečný, jak i sám píšeš, abys tahal cokoliv víc. Jednak bys mohl někomu nechtě ublížit, nebo to budeš tahat jen proto, abys to tahal. A to postrádá smysl.

Já v civilu tahám max nějaký náplasti, prášky na bolest, trojcípák a obvaz. Na základní pomoc si vystačíš i bez toho de facto. Hlavně umět první pomoc. Škrtidlo a další srandy neriskuj. Jednak se nesetkáš na ulici s úrazama jako někde v konfliktu, jednak špatné použití může vést ke zhoršení stavu třeba. A kdybys ho uměl použít a potřeboval, dá se v nouzi použít i opasek.

U tý velikosti ifaku - některý výrobce alá IG/custom gear/combat gear dělal insert, kterej se právě vešel do takové sumky pro zásobník M4 a věci popsaný nahoře se tam vlezly s přehledem. Jen ty prášky by mohly vypadávat, ale tak ty se dají tahat i v něčem jiným.

_________________
mně chybí kulomet z poslední akce, co si někdo půjčoval. potřebuju vědět, kdo ho má


01 dub 2017, 21:37
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: Odlehčený IFAK
Paráda, pomohlo mi to. Zvlášť o škrtidle je dobré vědět (původně jsem ho chtěl, kdekdo ho tahá, ale máš pravdu, dá se tím i uškodit). Mám teď přichystané tyto věci:
3cípý šátek
rukavice
obvaz
náplasti s polštářkem
klasickou náplast na ruličce
nůžky
ještě dokoupím dezinfekci
Vše se vejde jen tak tak do sumky na 2 stanagy, takže fajn (koupím na to jinou sumku, ale pro představu). Bokem mám ještě hozenou fólii, jestli vymyslím, kam ji dát.


06 dub 2017, 19:16
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz