Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 07:16




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Ochrané brýle pro člověka s dipotrickými brýlemi. 
Autor Zpráva
Desátník
Desátník

Registrován: 04 lis 2018, 21:06
Příspěvky: 7
Nový příspěvek Ochrané brýle pro člověka s dipotrickými brýlemi.
Ahoj airsoft hraju už 1 rok s dioptrickými brýlemi a už jednou se mi stalo, že mi je někdo rozstřelil. Jelikož mám strach o svůj zrak a už nechci dál riskovat, že někde vykouknu a někdo mi to rovnou nasolí do hlavy a prostřelí mi brýle. Jelikož s tím nemám žádné zkušenosti, tak se chci zeptat tady. :) Mám pravděpodobně 2 varianty.
1) Můj bývalý známý mi řekl, že si u optika nechal udělat balistická skla (do klasických dioptrických brýlí) a že mu je dokonce celé zaplatila pojišťovna. Koukal jsem se na mojí pojišťovnu a ty hradí 20% z celých brýlí (což je fajn a je to na jejich stránkách), ale psal jsem mail, jestli není možné vyjednat větší slevu, když musím mít brýle pořád na očích a nebo jestli se dá sleva vyjednat i u jiného optika, než mají oni na stránkách. Automaticky generovaný mail mi odepsal, že se ozvou do 10 dnů a stále nic.
2) Na AirsoftPro jsem si našel v kolonce brýle a masky, dioptrické vložky do brýlí a balistické brýle:
https://airsoftpro.cz/cz/bryle-masky/br ... lon-detail - odkaz na vložky
https://airsoftpro.cz/cz/bryle-masky/br ... ire-detail - odkaz na brýle


Podle všeho by asi měla vložka do těchto brýlí padnout.
Kdyžtak vás prosím o pomoc, či případné rady na jiné možnosti jak si zrak ochránit.
Mockrát děkuji. :)


25 bře 2019, 17:05
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Ochrané brýle pro člověka s dipotrickými brýlemi.
Jestli nechceš nebo nemůžeš nosit čočky tak co tak z okolí sleduju hodně lidí nosí ty ess s vložkou jako si sem postnul. Brát si klasický brýle a přes ně nějakou šílenou masku fakt řešení není. Takhle to dělal můj bratranec (nevidí na dálku) a po hodině hře to zahodil, měl chudák otlačenej celej ksicht :-D

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


25 bře 2019, 17:35
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 04 lis 2018, 21:06
Příspěvky: 7
Nový příspěvek Re: Ochrané brýle pro člověka s dipotrickými brýlemi.
NoobsRush píše:
Jestli nechceš nebo nemůžeš nosit čočky tak co tak z okolí sleduju hodně lidí nosí ty ess s vložkou jako si sem postnul. Brát si klasický brýle a přes ně nějakou šílenou masku fakt řešení není. Takhle to dělal můj bratranec (nevidí na dálku) a po hodině hře to zahodil, měl chudák otlačenej celej ksicht :-D


Mě by ani ve snu nenapadlo nosit ochrané brýle na styl lyžařských. Mám velké dipotrické brýle, takže by se mi do nich ani nevešly. :D
Čočky jsou krátkodobé a sice by se mi líbily, ale nepřipadají mi moc praktické. Musel bych do nich investovat třeba každý měsíc a i kdybych za ně dával 1k měsíčně tak se mi to prostě nevyplatí.
Teď dám třeba 5k do brýlí a ty tu budu mít napořád a výměna skel je jen jednou ročně a to je otázka max. 800Kč a to si nejsem jistej zda-li se mi skla budou měnit tak "často", třeba zjistím na kontrole, že se mi dioptrie skoro nehnuly a budu mít ty samá skla. :DD


25 bře 2019, 17:40
Profil
Četař
Četař

Registrován: 23 úno 2015, 14:14
Příspěvky: 11
Nový příspěvek Re: Ochrané brýle pro člověka s dipotrickými brýlemi.
Hrát rok jenom s dioptrickýma brýlema, to máš štěstí, že máš ještě obě oči v pořádku. Neskutečně riskuješ.

K ceně kontaktních čoček:

1000 je cca cena za čočky na půl roku (2 sady po cca 500 Kč). Ale to jsou měsíční čočky = nosíš je každý den po dobu jednoho měsíce. Jestli chceš nosit jen na soft, zkus denní čočky. Vezmeš si je jenom ten den, kdy budeš hrát a pak je vyhodíš. Pak tě sada 30 ks výjde na necelé 4 stovky. Protože máš určitě každé oko jiné, budeš potřebovat 2 takové sady, čili cca 800 Kč za 30 dnů softu, neboli 27 Kč na den. Čočky se nemlží, nešpiní, nerozbijou, máš plné zorné pole. A rozhodně si kup pořádné ochranné brýle, nejlépe s balistickou odolností. Do té doby si dej se softem pauzu.


25 bře 2019, 20:14
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 04 lis 2018, 21:06
Příspěvky: 7
Nový příspěvek Re: Ochrané brýle pro člověka s dipotrickými brýlemi.
M@tezz píše:
Hrát rok jenom s dioptrickýma brýlema, to máš štěstí, že máš ještě obě oči v pořádku. Neskutečně riskuješ.

K ceně kontaktních čoček:

1000 je cca cena za čočky na půl roku (2 sady po cca 500 Kč). Ale to jsou měsíční čočky = nosíš je každý den po dobu jednoho měsíce. Jestli chceš nosit jen na soft, zkus denní čočky. Vezmeš si je jenom ten den, kdy budeš hrát a pak je vyhodíš. Pak tě sada 30 ks výjde na necelé 4 stovky. Protože máš určitě každé oko jiné, budeš potřebovat 2 takové sady, čili cca 800 Kč za 30 dnů softu, neboli 27 Kč na den. Čočky se nemlží, nešpiní, nerozbijou, máš plné zorné pole. A rozhodně si kup pořádné ochranné brýle, nejlépe s balistickou odolností. Do té doby si dej se softem pauzu.


Dobře děkuji za tip. Teď se koukám na net a vyjdou mě 2 balení (na každé oko zvlášť) na 30 dní cca. na 700Kč. To ujde, rozhodně nad tím budu přemýšlet. Mockrát děkuji.


25 bře 2019, 20:29
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 10 úno 2020, 14:56
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: Ochrané brýle pro člověka s dipotrickými brýlemi.
Ahoj, chtěl bych se zeptat momentálně mám brýle https://airsoftpro.cz/cz/bryle-masky/br ... ire-detail a zajímá mě jestli se vyplatí kupovat do nich vložky na dioptrie https://airsoftpro.cz/cz/bryle-masky/pr ... bat-detail zajímá mě jestli se budou dioptrická sklíčka zamlžovat nebo ne. :D


10 úno 2020, 15:03
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz