Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 09:51




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 414 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
 batohy 
Autor Zpráva
Poručík
Poručík

Registrován: 07 lis 2012, 18:24
Příspěvky: 255
Nový příspěvek Re: batohy
Uvazuju nad koupi noveho baglu... Pozadavky by byli - objem kolem 40L, bedrovy pas, vystuzena zada, molle system, idealne cerna barva (primarni urceni AS, ale obcasne vyuziti v civilu neni na skodu)...

Zaujal me link od kamose - http://www.spm-liberec.com/cs/army/8_ba ... 80p30.html

Nebo se mam poohlednout po necem z http://www.kerberostactical.cz/cz/hleda ... lter_color[]=3 , pripadne TacticalPro 45L ?


22 led 2014, 11:11
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: batohy
To SPM vypadá docela zajímavě, očividně nad tím někdo přemýšlel :) bohužel to měkčení popruhů vypadá na to nejlevnější, co jde sehnat, takže se to podle mě brzo ošoupe a začne "línat", asi jak to dělaj levný tašky do školy (na normální bágly se používá šusťák, nebo kvalitní měkčení, aby to něco vydrželo - podobně jak to má ALP nebo Eberle).

Za druhej problém považuju KORTEXIN, což je asi největší zlo ze všech látek. Na hejkala zepředu dostačující, ale v době Cordury je to dost fail. To pogumování se začne drolit, zipy ti to v záhybech rozjebou a za rok je z toho pěkně hnusnej bágl (kdežto z US výroby máš dobře zajetej a pořád prodejnej kousek). Takovej bágl je prostě ušitej "z českých materiálů" a v ČR, jak známo, kvalitu nikdo moc nehledá a spotřebitel je citlivej na cenu :lol:

Nikde taky nevidím značku zipu (tipuju "zip černý"). Já bych nic jinýho než YKK už bych v dnešní době nepoužíval (ale třeba to někomu za tu srandu s rozjetým zipem a improvizací se sichrhajckou stojí).

Být tebou, jdu do něčeho od Tasmanian Tigeru, Source, Camelbak (Motherlode?). Připlatíš si pár peněz, ale u SPM spláčeš nad výsledkem.

O TacticalPro jsem toho zatím moc neslyšel.

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


22 led 2014, 13:19
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 21 led 2012, 20:42
Příspěvky: 61
Nový příspěvek Re: batohy
To Nerd: Záleží kolik chceš do batohu investovat. :wink:
Za sebe můžu v doporučit KARRIMOR SF Predator PATROL 45 (v černé to bude v těchto končinách možná menší problém, ale existuje :D )

Jinak souhlasím s Noxem, že ten batoh od SPM bych nebral (rozhodně ne za tu cenu).


22 led 2014, 14:32
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 07 lis 2012, 18:24
Příspěvky: 255
Nový příspěvek Re: batohy
OK, diky za odpovedi - v podstate je to to co jsme potreboval slyset... Do baglu sem schopny momentalne dat cca 3000 (max 4)...

EDIT:
Tak mam 2 favority
http://www.kerberostactical.cz/cz/produ ... mem-black/
nebo
http://www.kerberostactical.cz/cz/produ ... -ii-black/


Naposledy upravil Nerd dne 22 led 2014, 16:37, celkově upraveno 1



22 led 2014, 15:55
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 21 led 2014, 09:37
Příspěvky: 7
Nový příspěvek Re: batohy
btw. SPM používají zipy YKK. Dokonce to píší na stránkách.

jo a co je to ta ulena za matroš který má například 20L modular?


22 led 2014, 16:36
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: batohy
Hardy píše:
btw. SPM používají zipy YKK. Dokonce to píší na stránkách.

jo a co je to ta ulena za matroš který má například 20L modular?


Taková gumovější Cordura :lol: ale konkrétně 20L modular je špatnej batoh odshora dolů a i u sumek s tím materiálem SPM provedlo takový věci (kilo lemovek, kilo přehnutí látky, kilo tisíckrát přišitých popruhů), že stejně nestojí za zmínku ;)

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


22 led 2014, 21:40
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: batohy
Tak jsem se díval a

http://www.tacticalpro.cz/cz/katalog/ba ... cal-35-ii/

by nemusel být vůbec špatnej!

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


23 led 2014, 12:28
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 07 lis 2012, 18:24
Příspěvky: 255
Nový příspěvek Re: batohy
JJ - taky me prisel fajn, akorat 35L mam ted a potreboval bych neco vetsiho (idealni mi po zkousce zbaleni se na 3+ dny prisel 45L Tibet od Treksportu - akorat nema Molle system :D )...
Na jejich 45L bagl sem jim psal dotaz pred par dny - zadna odpoved...


23 led 2014, 12:40
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 03 pro 2013, 14:09
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: batohy
mrkněte sem:

http://recenze.armadninoviny.cz/batohy.html


recenze na bágly tacticalpro, taky uvažuju, že bych šel do te 45L..
-hodně zajímavý zádový systém, materiály..


30 led 2014, 06:44
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 lis 2010, 07:47
Příspěvky: 540
Nový příspěvek Re: batohy
Ty záda na 45l vypadají zajímavě, mohla by to být dobrá změna proti klasickým třicítkám.


30 led 2014, 07:10
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 21 led 2012, 20:42
Příspěvky: 61
Nový příspěvek Re: batohy
Vzhledem k objemu batohu 45l jsou záda "nadstandart" (rozhodně mezi "taktickými" batohy)....jinak to ale je v podstatě systém, který už nějakou dobu používá firma Karrimor u svých "větších" batohů - výhodou tohoto zádového systému je, že lze délku zad batohu upravovat dle potřeby i během chůze aniž by bylo nutno sundávat batoh.
(Tak to má tedy uděláno Karrimor, jak se to povedlo realizovat TacticalPro netuším :) )


30 led 2014, 09:07
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 lis 2010, 07:47
Příspěvky: 540
Nový příspěvek Re: batohy
Jojo mě šlo o to že by to mohlo být proti ostatním malým batohům super. Jinak jestli se dobře dívám tak tady ta nastavitelné délka zad vypadá na stejném principu jako klasická alpácká šedesátka.


30 led 2014, 15:29
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 21 led 2012, 20:42
Příspěvky: 61
Nový příspěvek Re: batohy
Bohuš: TL-60 dle mých zkušeností nastavitelná záda nemá a TL-98 má úplně jiný systém....nevím tedy jak jsi to myslel.
To co používá TacticalPro je obdobou tohoto:
http://www.pri.uk.com/sa-back-system.html


31 led 2014, 09:41
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: batohy
TL60 má záda pevný (stejně jako TL120), nepoužívá prostě TacticalPro ten systém z civilních báglů? Mezi těma dvěma vycpávkama je uprostřed prostě takovej žebřík z popruhů, kam se zasune "jezdec" ze suchých zipů a překrytím sucháčů to prostě drží? Bylo by to docela logický...
TL98 má ty záda na podobným principu, jen to je myslím na dvou stranách a nebyl tam sucháč (ale už si to moc nepamatuju, TL98 dobrý záda prostě nemá).

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


31 led 2014, 10:53
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 03 pro 2013, 14:09
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: batohy
není tady nějaký vlastník T45, který by se podělil o zkušenosti s batohem tacticalpro?


31 led 2014, 11:57
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 07 lis 2012, 18:24
Příspěvky: 255
Nový příspěvek Re: batohy
Tak T45 prave dorazil :)
Vypada bytelne, molle jsou prisity fest, nastaveni zad je super, nikde nic neplanda, spony jsou dobry. Zipy jdou dost ztuha - ale to se asi casem rozchodi...
Jedina vec co mi nesedla je absence poutka na prsnim popruhu - je dost dlouhy (kvuli noseni na takticke veste), ale to se spravi snadno suchym zipem...
Zitra odjizdim do svycar, takze otestuju v terenu... Zatim to vypada dost dobre :)


10 úno 2014, 14:21
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: batohy
Kdyby byla možnost tak ho zkus zvážit, jen pro zajímavost. Díky


10 úno 2014, 21:04
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 09 črc 2011, 22:55
Příspěvky: 447
Bydliště: Votice, Střed. Kraj
Nový příspěvek Re: batohy
Koukám po batohu na dalo by se říct celotýdenní použítí. Přes týden bych využival civilně, škola (sešity/učebnice, velká PET,někdy sportovní věci na převlečení,...) aktuálně na tohle v pohodě stačí něco kolem 20-25l v jedné komoře a zároveň na "houbaření" jako 3-Day bag.

Co se mi zatim nejvíc líbí je TacticalPro T35 II. Jde mi o design nezávisle přístupných komor jako má právě T35 II, to je podmínka. Z vlastností se mi líbí možnost odepnutí bederáku a kompresní popruhy umožňující změnu velikosti batohu. Existuje něco co splňuje moje podmínky a má v něčem navrch případně nějaké alternativy? Ideálně ve vz.95 nebo MC a ceně kolem těch 3 tisíc, ale každý návrh ocením. Díky


14 úno 2014, 22:41
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 kvě 2012, 15:24
Příspěvky: 148
Bydliště: VŠ Koleje BRNO
Nový příspěvek Re: batohy
Já tu nedávno řešil batoh, nakonec jsem koupil source tactical 30l v coyotu. Za 2550Kč, pošta zadara i s hydravakem a teda naprostá spokojenost. Myslím, že se dělá i v 95 ale minimálně v Olive.


15 úno 2014, 11:47
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 09 črc 2011, 22:55
Příspěvky: 447
Bydliště: Votice, Střed. Kraj
Nový příspěvek Re: batohy
O Patrolu vim, v 95ce už se nědělá, což je škoda protože to byl pěkněj ALPáckej máteriál, takže jedině bazar. Odepínací bederák má taky což je plus. Vzhledově se mi líbí víc TP, ale jde o ten efekt, ten má asi lepší ten Patrol, takže ještě přemejšlim. Mě šlo spíš o to jestli nenapadne něco vhodnýho "us boys" s jejich TT, WAS, Camelbak a tak jelikož u těhle značek v bahotách nemám největší rozhled. :)


15 úno 2014, 14:43
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 07 lis 2012, 18:24
Příspěvky: 255
Nový příspěvek Re: batohy
Jekub píše:
Kdyby byla možnost tak ho zkus zvážit, jen pro zajímavost. Díky


Takze sem se vratil - poznatky... TP na strankach uvadi vahu 2,5kg - ten muj vazi 2.0 - vazeno 3x, vzdy se stejnym vysledkem (ale za vahu nerucim).
Bagl drzel fest a sem maximalne spokojenej. Na bedernim pasu se uvolnili nejaky nitky z presivani, ale vzhledem k tomu, ze sem ho protahnul trnim se nedivim - po ustrihnuti a "prejeti" zapalovacem se nic nikde nepare...
Nevyhoda pro nekoho bude klasicke kominove usporadani, ale pokavad uz mate zkusenosti s timhle typem batohu = vite jak si rozlozit veci, tak to neni problem. Obcas (pri protazeni uzkym prostorem) se povolovali "krotitele" prebytecneho pasu, ale to bylo spis tim, ze sem to blbe utah. Jelikoz nebyl cas spekulovat nad tim jak to vyresit za pochodu, tak sem pouzil blbosysytem (= udelej uzel), kerej fungoval. Jak budu mit ted doma trochu cas, tak se juknu na to, jak se to pouziva oficialne - zatim sem se s tim nesetkal a tak nevim, estli sem to pouzival spravne.

BTW - tyden pred touhle cestou sem si natahl rameni vazy (prave rameno) coz je dost bolestiva zalezitost + ruka nezvlada standardni pohyb. Diky nastaveni zad, dobrymu polstrovani ramenich popruhu sem nemel zadny problem a bagl sedel na zadech perfektne. Jelikoz sem rukou nemoh hybat jako normalne, take sme pri sundavani/nasazovani bohate ocenil bocni "madla" = super vec.... Jinak sem v nem tahal celou dobu i notebook a prezil bez problemu.... Takze ja sem s baglem spokojenej.


16 úno 2014, 08:31
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: batohy
Díky za info, nedávno jsem vážil nějaký batohy co mám doma a právě mě překvapilo že muj 3day assualt od SOE má 1.2 kg, což je přesně stejná váha jako minibaťůžek MBSS od pantacu. Ty 2kg na 45l není podle mě zlý...


17 úno 2014, 07:48
Profil
Četař
Četař

Registrován: 03 srp 2012, 22:01
Příspěvky: 15
Nový příspěvek Re: batohy
Ahoj, nechtěl jsem zakládat svoje téma, tak píšu sem. Chtěl bych si pořídit batoh ke vz.95 na neustálé nošení věcí, na airsoftu (tzn. stačí pouze nějaký 30ti litrový).
Vestu vlastním MNS slaňovací, takže jsem přemýšlel, že bych si koupil tlumok přímo k ní http://www.spm-liberec.com/cs/army/came ... 80501.html . Nejsem si jistý, jestli není příliš malý.
Potom jsem přemýšlel nad Source, že bych ho vzal v olive http://www.alp-army.cz/cz/katalog-vyrob ... 30l/EHY050 . Ale nevím, jestli ten nebude zase příliš veliký.
Batoh bych si nechtěl nechávat na respu, chtěl bych ho nosit non-stop na sobě tak se proto ptám, jestli nemá někdo zkušenosti s pohodlností obou apod.


10 dub 2014, 14:55
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: batohy
Tactical Pro - Tactical 45 II

takze, tenhle batoh mam cca od zari 2013. na zadech sedi perfektne. vzhledem muze nekomu pripominat SPM20, ale zdani klame. Je to sice taky komin, ale tim podobnost konci. Jak uz bylo receno, molle jsou prisite pevne, mi se po cca 7mi mesicich uzivani nikde nic nepare. pri vetsi zatezi sedi perfektne. Polstrovani popruhu a bederaku je mekke a dostatecne, myslim ze nebude tezky batoh moc tlacit ani na vestach, ktere maji nejake spony nebo stahovaky na ramenech. Posuvny system na zadech funguje na dvou kolejnicich, ktere jsou asi hlinikove nebo duralove (nezkoumal jsem to). Fixovani systemu je klasicky pres popruhy a stahovacky. Beredni pas jde odejmnout pryc, coz je super, vzhledem k tomu ze je dost mohutny. po odejmuti se da batoh nosit i do mesta, da se hodne komprimovat. Viko batohu je opet na popruzich, takze kdyz komin nalozite opravdu po vrch, nestane se vam, ze viko nedopnete nebo dopnete tak, ze vam stejne prsi dovnitr. Zespod batohu je mala kapsa, ktera obsahuje igelitovou plastenku. Vevnitr kominu je jedna kapsa cca 20x20cm, ve viku jsou dve kapsy - jedno klasicky z venku jako u SPM batohu, ale mnohem lepe pristupne a druhe mensi je zevnitr.

Jedina vec, co mi u batohu trochu vadi jsou milionu popruhu naprosto vsude, ale zase na druhou stranu u SPM20 jsem je nemel a docela casto mi chybely. Ty vnejsi popruhy se daji roztahnout do velkych rozmeru, takze neni problem pripnout i hrubou karimatku nebo zimni spacak. Obecne se batoh nosi velice dobre a pohodlne. Do nejakych 10kg se dobre nosi i bez bederniho pasu, vetsi hmonosti jsou diky velkemu a pohodlnemu bederaku taky bez problemu. Samozrejmosti jsou pruchody na hadici pro camel a na ramenech/hrudi jsou upinaky na camel hadici, ktera je stavitelna do vsech uhlu. Bagl ma dva pristupy, vnitrek se da rozdelit na dve casti cca v 1/3 a to pomoci snurky a brzdicky (stejne jako napr. u nohavic u sport. veci). tenhle system mi osobne prijde dost divny. Vice se mi zamlouvalo u stareho Gala batohu reseni se zipem.

Obecne mam z batohu velkou radost, rikal jsem si jestli 3500kc neni na takovy batoh hodne, ale neni. Jsem maximalne spokojeny. Jestli si rikate ze SPM20 vypada podobne, jen je trochu mensi, tak vas zklamu. Jsou to dva absolutne nesrovnatelne batohy. Pro me je tohle opravdu Tactical batoh, kdezto SPM je fajn maximalne tak na svacinu, kdyz jdu na hory nebo na misku s obedem do prace.


Naposledy upravil vanhouten dne 10 dub 2014, 16:45, celkově upraveno 2



10 dub 2014, 16:21
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 bře 2012, 18:37
Příspěvky: 347
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: batohy
a o kterém batohu píšeš?

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nehodlám jej podporovat
http://plejk.wgz.cz/rubriky/uvodni-stranka


10 dub 2014, 16:27
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: batohy
jo sorry, zapomnel jsem to zminit, uz to je doplnene do textu. Tactical 45 II od Tactical pro


10 dub 2014, 16:44
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 21 led 2012, 20:42
Příspěvky: 61
Nový příspěvek Re: batohy
Comenius: Tlumok na vodu od SPM má celkový objem cca 11l, takže je to tak na nejnutnější věci (něco skladného na oblečení, osobní věci, malá svačina - opravdu jen to nejnutnější) výhoda je, že takový malý batoh na zádech "nepřekáží" a člověka zbytečně nezatěžuje.
Ale pokud hledáš batoh kam se v pohodě sbalíš na celý den (a můžeš si vzít i nějaké věci pro "všechny případy"), tak Tlumok na vodu od SPM rozhodě není to pravé :wink:

Pokud hledáš něco v "vz.95" potisku a o objemu min. 30l (menší asi opravdu nemá pro pohodlené sbalení věcí na celý den smysl), tak bych asi vybíral mezi batohem od Source (na netu je hned několik recenzí) a nebo se podíval u Tactical Pro....a pokud by jsi "slevil" z barevného provedení, tak se dá výběr v této kategorii batohů značně rozšířt :wink:


10 dub 2014, 20:05
Profil
Četař
Četař

Registrován: 03 srp 2012, 22:01
Příspěvky: 15
Nový příspěvek Re: batohy
No tak já jsem nehledal přímo batoh ve vz.95. Ten Source patrol 30l bych ve vz.95 sehnel už jenom použitý a to já nechci ... Jo a jinak jsem se asi zapomněl zmínit, že je nutností hydratační vak v batohu. Jinak pomohl by jsi mi rozšířit ten výběr batohů o nějaké další (olive beru, ale coyote ne ..) :)


11 dub 2014, 13:35
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 21 led 2012, 20:42
Příspěvky: 61
Nový příspěvek Re: batohy
Comenius: nějak jsem si nespojil tvůj výběr a z toho vyplývající "camel" v batohu. :oops:
No tudíž se výběr zas až tak nerozšiřuje, přesněji třeba odpadnou batohy od Karrimor SF (Predator Patrol 45 - můj oblíbený 8) nebo např. Predator 30), ale kromě výše zmíněných (Source a Tactical Pro) mě ještě napadá třeba "Trooper Light Pack 35" od Tasmanian Tiger .....jinak ještě by asi šlo vybrat v podobné cenové hladině něco od firmy Condor (tam ale neznám kvalitu) a nebo zkusit počkat jak dopadne nová řada výrobků "direct action" od Helikonu, batohy tam vypadají docela povedeně (otázkou je jaká bude cena a navíc se věci z téhle řady začnou postupně objevovat jaro-léto 2014).

Jinak samozřejmě povedené a velmi kvalitně zpracované batohy dělá CamelBak (tvému účelu by asi ideálně vyhovoval "Linchpin"), ale bohužel cenově je již zas "poněkud" výše...


13 dub 2014, 20:22
Profil
Četař
Četař

Registrován: 03 srp 2012, 22:01
Příspěvky: 15
Nový příspěvek Re: batohy
Tak jsem se podíval na všechny co jsi mi tady odkazoval. Ten CamelBak Linchpin je cca tech 3 500 z ebaye, ale to bych si už rovnou mohl koupit ten tlumok na vodu od SPMka. Zkusím Izraelce a veznu Source Patrol. Děkuji za rady 8)


14 dub 2014, 15:38
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 414 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz