Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:50




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Problémy po výměně motorku 
Autor Zpráva
Četař
Četař

Registrován: 18 srp 2016, 20:14
Příspěvky: 10
Nový příspěvek Problémy po výměně motorku
Zdravím,
V březnu jsem si z 504BunkerNL koupil Ares Amoebu AM-013. Koupil jsem si k němu 11.1V Turnigy li-pol baterii, nabíječku IMAX B6AC a jelikož původní pružina byla M100, pořídil jsem si Guarder progresivní M120. Po nějaké době se začal přehřívat motorek a tak jsem si pořídil Guarder Infinite. Technik zatím nejsem zdatný, ale tyto věci mi přišly jako snadné, tak jsem si vše vyměnil sám. Jenže po výměně motorku se vyskytl problém. Uprostřed hry mi prostě zbraň přestala střílet, tak jsem si otevřel krytku s přítlakovým šroubem na pažbičce a zjistil jsem, že se mi vysunul kabel. Správně jsem ho tedy zasunul a pro jistotu jsem i trochu uvolnil přítlakový šroub. Po pár minutách však motor začal "vřískat" a vysunul se z kol. Napadlo mě, že bych kontakty spájel, ale tuto možnost jsem radši okamžitě vyřadil. Mohl bych se zeptat, jaké by mohlo být nejvhodnější řešení? Díky předem za rady!


21 črc 2017, 09:04
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Problémy po výměně motorku
Jestli ti motor vydava všelijaky jiny zvuky jen ne normalni zvuk střilejiciho AEG je problem s přítlakem motoru se vylamany zuby na pastorku/převodech.

Jestli se ti u toho hřejou kabely tak máš buď blbě zapojeny fastony na motoru, kabely se ti někde žvejknuly nebo máš moc velky přítlak motoru.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


21 črc 2017, 13:46
Profil
Četař
Četař

Registrován: 18 srp 2016, 20:14
Příspěvky: 10
Nový příspěvek Re: Problémy po výměně motorku
NoobsRush píše:
Jestli ti motor vydava všelijaky jiny zvuky jen ne normalni zvuk střilejiciho AEG je problem s přítlakem motoru se vylamany zuby na pastorku/převodech.

Jestli se ti u toho hřejou kabely tak máš buď blbě zapojeny fastony na motoru, kabely se ti někde žvejknuly nebo máš moc velky přítlak motoru.

Kabely jsou správně a teď už se nepřehřívají. Problém je v tom, že když motorek přitáhnu blíž ke kolům, vysunou se fastony a když ho trochu uvolním, vyjede z kol.


21 črc 2017, 14:33
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Problémy po výměně motorku
JakeR píše:
NoobsRush píše:
Jestli ti motor vydava všelijaky jiny zvuky jen ne normalni zvuk střilejiciho AEG je problem s přítlakem motoru se vylamany zuby na pastorku/převodech.

Jestli se ti u toho hřejou kabely tak máš buď blbě zapojeny fastony na motoru, kabely se ti někde žvejknuly nebo máš moc velky přítlak motoru.

Kabely jsou správně a teď už se nepřehřívají. Problém je v tom, že když motorek přitáhnu blíž ke kolům, vysunou se fastony a když ho trochu uvolním, vyjede z kol.


Jestli máš doma modelářský kleštičky tak ty fastony trošičku ztáhni, ale nezdeformuj je.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


21 črc 2017, 14:37
Profil
Četař
Četař

Registrován: 18 srp 2016, 20:14
Příspěvky: 10
Nový příspěvek Re: Problémy po výměně motorku
NoobsRush píše:
JakeR píše:
NoobsRush píše:
Jestli ti motor vydava všelijaky jiny zvuky jen ne normalni zvuk střilejiciho AEG je problem s přítlakem motoru se vylamany zuby na pastorku/převodech.

Jestli se ti u toho hřejou kabely tak máš buď blbě zapojeny fastony na motoru, kabely se ti někde žvejknuly nebo máš moc velky přítlak motoru.

Kabely jsou správně a teď už se nepřehřívají. Problém je v tom, že když motorek přitáhnu blíž ke kolům, vysunou se fastony a když ho trochu uvolním, vyjede z kol.


Jestli máš doma modelářský kleštičky tak ty fastony trošičku ztáhni, ale nezdeformuj je.

Jo, ty mám, tak to zkusím. Omlouvám se za hloupý dotaz, ale mohlo by se něco stát, kdybych ten motorek potom přitáhl moc? Díky


21 črc 2017, 14:43
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Problémy po výměně motorku
Když dáš moc silnej přítlak motor ti bud neotočí kolama vůbec nebo se bude extremně hřát. Já to většinou tak dělam, že přítlak šteluju jeho uplnym utažením a pak po pul otáčkách ubírám, dokuď zbraň nema typicky zvuk aeg a motor se nehřeje.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


21 črc 2017, 16:17
Profil
Četař
Četař

Registrován: 18 srp 2016, 20:14
Příspěvky: 10
Nový příspěvek Re: Problémy po výměně motorku
NoobsRush píše:
Když dáš moc silnej přítlak motor ti bud neotočí kolama vůbec nebo se bude extremně hřát. Já to většinou tak dělam, že přítlak šteluju jeho uplnym utažením a pak po pul otáčkách ubírám, dokuď zbraň nema typicky zvuk aeg a motor se nehřeje.

Díky za radu. Mně to úplně typický zvuk dělat nikdy nebude, protože recievery jsou z plastu, ale aspoň nebude křičet motor.. ještě jednou díky!


21 črc 2017, 16:23
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 20 dub 2017, 16:24
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: Problémy po výměně motorku
Zdravím, rád bych se zeptal také a nejspíš se to týká tohoto tématu. Jsem vklastníkem M4. Před nedávnem se mi nějakým způsobem přehřívaly kontakty u baterky a jelikož se ve zbraních nevyznám a bylo mi doporučeno ať se v ní sám nehrabu, že bych to maximálně ještě zhoršil, tak jsem dal zbraň známému, který zjistil, že mi odešel mosfet. Dal tam tedy nový od Jefftrona, zbraň složil a vrátil. Když jsem vyrazil na akci tak má zbraň hrozně hlasitý a takový kovový zvuk a přijde mi, že zbraň po výstřelu trochu vybruje. Zkoušely jsme dotahovat ten šroub na spodku u motoru, ale pořád to není dobrý. Poradíte mi prosím co to může být?
Děkuji


25 zář 2017, 10:20
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 21 kvě 2010, 13:04
Příspěvky: 35
Nový příspěvek Re: Problémy po výměně motorku
Rubla píše:
Zdravím, rád bych se zeptal také a nejspíš se to týká tohoto tématu. Jsem vklastníkem M4. Před nedávnem se mi nějakým způsobem přehřívaly kontakty u baterky a jelikož se ve zbraních nevyznám a bylo mi doporučeno ať se v ní sám nehrabu, že bych to maximálně ještě zhoršil, tak jsem dal zbraň známému, který zjistil, že mi odešel mosfet. Dal tam tedy nový od Jefftrona, zbraň složil a vrátil. Když jsem vyrazil na akci tak má zbraň hrozně hlasitý a takový kovový zvuk a přijde mi, že zbraň po výstřelu trochu vybruje. Zkoušely jsme dotahovat ten šroub na spodku u motoru, ale pořád to není dobrý. Poradíte mi prosím co to může být?
Děkuji


nekdy je nutne naopak povolovat :-)

_________________
___
J&G - Bar-10
ARES - Amoeba [AM-016]
E&L - SBR (Platinum) [EL-A146-C]
P&J - SR25
D-Boys - AK-74SU [RK-01W]
___
WE - HI-CAPA 5.1 Dragon A
TM - Smith & Wesson M&P9


25 zář 2017, 14:52
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 20 dub 2017, 16:24
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: Problémy po výměně motorku
To je mi jasné, ale i přes to, že to naladím aby ten zvuk byl co nejmenší tak pořád je hlučný kovový zvuk slyšet.


25 zář 2017, 16:05
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Problémy po výměně motorku
Pokial pri výmene mosfetu otváral aj mechabox, tak stačí že zle vypodložkoval kolesá. Prípadne sú káble (možno sú aj hrubšie ako pôvodné) v pažbičke zle uložené a držia motor pri povoľovaní, takže sa pri povolovaní regulačnej skrutky motor neodďaluje.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


25 zář 2017, 16:13
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 21 kvě 2010, 13:04
Příspěvky: 35
Nový příspěvek Re: Problémy po výměně motorku
madafaka píše:
Pokial pri výmene mosfetu otváral aj mechabox, tak stačí že zle vypodložkoval kolesá. Prípadne sú káble (možno sú aj hrubšie ako pôvodné) v pažbičke zle uložené a držia motor pri povoľovaní, takže sa pri povolovaní regulačnej skrutky motor neodďaluje.



Preesne ... to muze byt milion jedna-vec.
Staci mit jen trochu vuli na kole k pastorku a trada (vlastne na kazdem kole).
Zkusil bych to vypodlozkovat (prvne bez pruziny) tak, aby se to nehybalo, ale zaroven aby pastorek z motoru (a zaroven pist) sedeli perfektne (bez pruziny) + dotahl srouby. Pokud to bude drzet tak akorat, dalsim krokem je poradne promazat (to udela tez hodne), a az nazaver skladat s pruzinou.
Obecne: pokud pri skladani musis pouzit silu, skladas to spatne / neco nesedi.

snad to troskec pomuze.

_________________
___
J&G - Bar-10
ARES - Amoeba [AM-016]
E&L - SBR (Platinum) [EL-A146-C]
P&J - SR25
D-Boys - AK-74SU [RK-01W]
___
WE - HI-CAPA 5.1 Dragon A
TM - Smith & Wesson M&P9


26 zář 2017, 09:33
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Search Appliance a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz