Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 06:46




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 S&T Springfield M1903A3 
Autor Zpráva
Desátník
Desátník

Registrován: 21 úno 2017, 19:00
Příspěvky: 5
Nový příspěvek S&T Springfield M1903A3
Zdravím,

nový na fóru a hned otázka - má někdo z místních airsofťáků zkušenosti s manuálním Springfieldem od firmy S&T?

Co jsem zjišťoval na anglofonních fórech, tak zbraň je to hezká, ale některé její vnitřnosti stojí za prd. Jelikož jsme národ kutilů a tuningu v AS, tak by se tu možná někdo našel, kdo jí vlastní a třeba jí pošteloval na dostatečný výkon.

Proč se na ní vůbec ptám, zbraň se mi líbí a jelikož dělám druhoválový soft, tak by se do týmu hodila nějaká ostrostřelecká puška, tím rozuměno nechci z toho udělat odstřelovací pušku (konec konců, na to je to špatný model), ale výkon, který má cca 120 m/s v základu není moc uspokojující, neboť takový má i můj Thompson.

Děkuji za odpovědi. :)

P.S. Nechci si pořizovat plynovou verzi a ani jinou zbraň, jen se chci zeptat, jestli ta zbraň za ty peníze stojí anebo je lepší si jí postavit doma.


21 úno 2017, 19:22
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: S&T Springfield M1903A3
Zdravím, konečne fanúšik tejto zbrane :-) .Mne sa ten manuál od S&T za tie prachy páči. Nemám s ním však žiadne skúsenosti, ja som si postavil springfielda doma ešte keď nebol žiaden dostupný na softovom trhu. Ibaže ja ho mám v plyne a model A4.
Ono tých 120m/s neni na WW2 vôbec zlé a bolt action zbrane vždy bojisko spestria a rád by som ich videl konečne prevahu. Ale je pravda že proti AEG by si s tým bol v značnej nevýhode.
No samozrejme sú veci čo sa dajú doma vylepšiť, ten systém nieje nijako extra zložitý.
Doma by sa to dalo určite minimálne aspon poriadne preleštiť a dotesniť + kľúčový by bol hop up . Ak by si od toho chcel viac, tak už jedine poznať šikovného sústružníka a frézara čo by ti vyrobil kovový trn, piest a kľúčové časti spúšťaku, no aj tak by som tam nepratal nejakú extra silnú pružinu, pretože by som sa bál aj o valec. (otázne je aj to aká by pasovala)
Postaviť ju na báze VSR doma by nebolo nejak veľmi náročné a upgrade by bol bezproblémový, ale musel by si sa stým vyhrať. Ja si myslím že za tie peniaze ten S&T stojí, ale bál by som sa nedostupnosti ND. V prípade vážnejšej poruchy, poškodenia/zničenia vnútorných dielov by ostávalo poriešiť to podomácky.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


21 úno 2017, 19:46
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 21 úno 2017, 19:00
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: S&T Springfield M1903A3
Právě toho se děsím, že nebudu ani tu výhodu o trochu většího dostřelu a budou mě kropit s AEG, což když mám tahat pušku a ne samopal, tak by mě to asi moc nebavilo, tak bych pak běhal s AEG a puška by mi ležela doma, což by mě mrzelo.

Co jsem koukal, tak hlaveň je tam z AEG (500-510 mm z M16 nebo tak něčeho) a tak bych případně doufal, že i hop guma je z AEG, prostě bych koupil jen lepší a pak jen přetěsnil, snad by mi to trochu výkon dalo. Soustružníka bych chtěl nechat jako poslední možnost, ale možná to tak i dopadne.

Každopádně díky za rady, asi do toho půjdu a pak se pokusím jí překopat na trochu lepší výkon. :)


22 úno 2017, 08:12
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: S&T Springfield M1903A3
Prispôsobíš svoju hru povahe zbrane a myslím že si hru s remingtnom 1903 užiješ. Nebude to nejaké bohapusté kropenie ale pekne cielené rany. Oproti samopalom budeš mať výhodu aspoň pri streľbe z ľahu kde ti nebude zavadzať zásobník. Rán neni mnoho tak sa naučíš precíznejšie mieriť. Oproti AEG budeš tichší. Takže nájde sa aj zopár výhod navzdory všetkým nevýhodám.
Myslím že ak sa využije potencál dlhej hlavne, dobre sa to dotesní a použiješ aspoň 0,3g strelivo mohlo by to byť slušné. Podľa toho aký tam je teda hop up systém sa z toho ešte bude možno dať dačo vyčarovať. Záleží od gumy a prítlaku. Inak z videjí na YT aj keď nieje ten výkon najvyšší striela vcelku pekne. Samozrejme nebudem ťa nahovárať na kúpu zbrane ktorú som nemal rozobratú na stole, len ti nastieňujem aký by bol môj pohľad na vec keby uvažujem nad kúpou A-3ojky od S&T. Ale je mi tá zbraň sympatická, to nepopieram.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


22 úno 2017, 19:10
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 21 úno 2017, 19:00
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: S&T Springfield M1903A3
Zpět a o něco moudřejší s poznatky s tímto Springfieldem. Tl;dr na konci.

Vnitřnosti:
Jak jsem již psal a zjistil jsem, tak zbraň je těžký atyp, tzn. vnitřnosti musí být na míru této zbraně. Válec je o něco menší než klasický VSRkový, ovšem je i kratší, tudíž do něj nepasují klasické pružiny, ty se musí cca o jeden závit zakrátit.
Trn a píst jsou z plastu, takže by silnější pružiny pravděpodobně nevydržely. Celý válec je pak z hliníku, takže o jeho pevnost bych se taky bál při silnější pružině.
Spoušťák vypadá celkem bytelně, ovšem nějak moc zatěžoat asi taky nechce.
Co se týká hop-upu a hlavně, taky to není žádná výhra. Zbraň sice má klasickou AEG hlaveň dlouho 520mm (M16 délka), ovšem drážky na hlavni jsou jinde než na klasických AEG a tudíž do nové hlavně si musí člověk nové drážky vyrobit, aby mu v hop up komoře, která je taky atyp, aby mu seděla. To je jeden z těch menších problémů a celkem i vyřešitelný - pořídíte nejakou ocelovou hlaveň a opatrně uděláte drážky. Pokud to člověk neumí, nevadí, nějaký zručný technik vyrobí.
Hop-up je problém větší. Komora jako taková problém není, ramínko je kovové a mohlo by mít delší zobáček, který se "zarývá" do hop gumky. Posunovací ramínko, které nastavuje ramínko se zobáčkem je z plastu a dle mého by zasloužilo udělat aspoň z nějakého hliníku, při maximálním hopu se plast má tendenci prohýbat a tím pádem ne tak dobře hopuje. To jsou ale detaily. Hop guma je ovšem celkem bizardní atyp - připomíná vzhledem VSR gumu, ale má drážku na AEG hlaveň a má stejný průměr jako AEG, tzn. VSRkovou gumu na tu hlaveň nenarvete a klasická AEGčková je moc dlouhá a zakončení je špatné, to musí být alá VSR guma. Prostě totální clusterfuck a já jsem momentálně v procesu nakupování gumiček po tuctech, abych našel a upravil tu správnou. To je těžký oser.
Nicméně milovníci této zbraně ať nezoufají - na trhu se objevil kompletní upgrade kit od T-N.T. (http://www.taiwangaote.com/news.html zpráva z 2018/07/23), který vyřeší veškeré nedostatky výkonu a zvýší ho na dle mého dostatečných cca 165 m/s (540 fps). Mně samotnému jde kompletní kit vnitřností, mimo hlaveň, tu už jsem si upravil svou, nicméně vzal jsem jejich hop gumu na tuhle zbraň, tak snad bude pasovat. Cena se ovšem rovná ceně nové zbraně, cca 8000 Kč. To je celkem blbé.

Vnějšek:
Z vnějšku jde vytknout jen pár drobností. Zbraň jako celek působí velice opravdově a všechno je tam, kde má být. Safety funguje jak na opravdové zbrani a je i na stejných místech, tj. vedle kliky je zaknutí závěru a za klikou je zamknutí spouště. Velice cool, systém je sice komplexní, ale funguje skvěle, ať už máte zbraň "nataženou" anebo chcete zabránit "natáhnutí".
Dřevo je bytelné a nepůsobí levně jak čínské dřevo má tendenci vypadat. Při rozborce je ovšem dávat pozor na přední část pažbení, to v sobě drží jen kolíkem a ten se může snadno zlomit. Problém může nastat jen při rozborce, při hře takové to dohromady drží kovové okruží, takže je na osobní preferenci, zda si na to chce člověk při rozborce dávat pozor nebo si to slepí dohromady, aby to vypadalo jako opravdová pažba. Sice to pak zkomplikuje trochu sundávání okruží, ale dá se to.
Co se týče kovových doplňků, tady už mám trochu výhrady. Zádní oko popruhu je menší než u originálu, tudíž na Kerr sling (takový ten klasický kožený, model 1907) zapomeňte, prostě se tam nevejde. Přední oko už tenhle problém nemá. Dá se to ovšem vyřešit nainstalováním plátěného popruhu, který se dostával v průběhu války a vojáci si je celkem často braly (novější znamená lepší, u Mariňáků ve vlhkém prostředí spíš). Sice to není dle mého na tuto pušku úplně vončo, ale jako základní řešení problému stačí. Samozřejmě další možností je nenosti popruh vůbec anebo koupit origo popruhová železa - stačí jen zadní, ale s předním to tomu dá větší grády. Oboje dvoje železa by měla pasovat bez větších úprav, ovšem je to trochu složitější řešení.
Další výhradu mám k přednímu okruží, které na má výstup na zachycení bajonetu. Mimo to, že samotný výstupek je širší a origo bajonet na něj nenapasujete ( :( ), tak vrchní část této části u originálu má vykrojení, pod kterým je vidět hlaveň. Na této zbrani není, což je jediná větší odlišnost od originálu. Dá se ovšem opět vyřešit koupí originální součástky a napasování, což by mělo být opět bez větších problémů.
Značení na zbrani je odpad, na to jak zbraň vypadá vzhledově skvěle. Čekal bych aspoň laserem vyryté logo nějaké továrny (i když tady chápu problém s copyrightem), co tuto zbraň vyráběla nebo aspoň označení modelu. Místo toho je nad závěrem jen bílou barvou "S&T Armory" a nad tím "M1903A3". Kdyby aspoň laserem, ale nějakou tou nesmytelnou barvou, takže si to ani pořádně nezačeníte? No thanks. Co je ovšem sice nejvíc bijící do očí je obrovské bílé značení "MADE IN CHINA" na okruží kolem spouště. Okruží jsem sundal a nastříkal černým sprejem a stejně to značení prosvítá... Je to sice ve spod zbraně, ale když děláte nějakou pěknou fotku a zbraň leží, je na rameni nebo jí držíte hlavní vzhůru, je to pak pěkně vidět.

Závěr
Zbraň je to nádherná, o tom žádná, dle mého nejlepší vzhled na trhu. Já osobně jsem jí sehnal z druhé ruky bez zásobníku (ty jsou mimo jiné celkem blbě k sehnání a atyp) a bez zadních mířidel. Původní majitel je ztratil a měl tam rail na puškohled, což je sice fajn, ovšem já musel vypláznout další litr za origo mířidla, protože náhradní se na tuhle zbraň nedělají. Co je ale plus, že systém nandavání je stejný (kolejnička), takže po menší úpravě pasují a vypadajá dobře.
Doporučil bych jí? Ani náhodou. Pokud člověk nemá čas a peníze na všechno co jsem popsal, tak se téhle pušce vyhněte obloukem. Všechno je sice vyrobitelné a upravitelné, díly nyní již sehnatelné, ale leze to těžce do peněz. Já jsem se svou již na ceně kolem 15 000,- a ještě jsem neskončil.

Udělám menší soupis fungl celého setu (nového):

Zbraň + zásobník - 8000,-
Zásobník na 25bb (kus) - 340,-
Upgrade válec od T-N.T. - 2600,-
Upgrade spoušťák od T-N.T. - 1600,-
Upgrade hlaveň a hop guma od T-N.T. - 1500,-
Popruh (ať už kožený repro nebo plátěný origo) - 560,-
Okruží na popruh - kolem 1000,- za přední i zadní dohromady
Přední část želez - kolem 500,-

Dohromady tedy 14 040,- (zbraň + 2 zásobníky + upgrade set), se vším co jsem napsal 16 100,-. Na to, aby to byla relativně použitelná zbraň v našich luzích a hájích se mi to zdá jako sakra velká cena. Proto bych do toho asi znovu nešel.

Tl;dr - Aby zbraň byla použitelná jako opravdu opakovačka s výkonem cca 165 m/s (540 fps), musíte do ní narvat 14 040,- a je to celkem dost práce, nedoporučuju pro chudáky a netrpělivce.


22 zář 2018, 19:17
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: S&T Springfield M1903A3
Pekne si to zhrnul. Tak pozerám že mňa vyšiel projekt springfielda v plyne na zhruba polovinu ceny a to aj s puškohľadom a s origo pažbením. Onedlho bude na trhu aj plynový enfield od GG ktorý vyzerá fakt perfektne a myslím že cenovo na tom nebude o moc horšie ako tento manuál od S&T so všetkým upgradom. Mohol si kludne pridať aj zopár foto, zbrane sú to fakt krásne. WW2 neni pre každého :-) ale blíska sa na lepšie časy

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


23 zář 2018, 10:25
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 21 úno 2017, 19:00
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: S&T Springfield M1903A3
Na Lee-Enfield jsem koukal, já osobně plyn moc nemusím, ale líbí se mi systém vkládání zásobníku zeshora jak u reálu, to u AEG jen tak nejde. Já osobně bych šel pořád do překopávky z VSRka, několik Britů se tomu docela věnuje a vyjde to na docela rozumné peníze (cca 10 000,-) za to, že máte komplet dřevěnou pušku s kovovými doplňky a i detaily kolem závěru.

Foto snad někdy v průběhu měsíce udělám, nicméně momentálně mám pušku rozebranou na prvočinitele a tak by to asi moc nenadchlo. Spíš až budou nainstalované nové díly a bude to ve stavu "field strip" a ne ve stylu rozebraná hop-up komora na nevábně vypadající dece. :D


23 zář 2018, 19:49
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: S&T Springfield M1903A3
Dobre to poznám, tiež som mal svojho springfielda istý čas viac rozobraného ako pohromade. Ono by som sa toho plynu moc nebál. Od toho enfieldu by som si sľuboval celkom spolahlivý systém už len preto že to bude od G&G a to nabíjanie mi je fakt sympatické. Ja to mám na báze KJW m700 čiže náhradné diely atď niesú tiež veľký problém, springfield od G&G sa mi tiež páči ale som spokojný s tým ako dopadol môj projekt a že som to stihol skôr a lacnejšie ako oni :-D. Prerábiek z VSR som ale videl tiež zopár po nete a niektoré sú fakt vydarené, premýšlal som nad tým hlavne na zimu a preto že VSR sa dá ľahko odladiť na nejaký ten optymálny výkon. Nepáči sa mi len ten zásobník. Ale takto aspoň nezapadá tomík prachom.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


24 zář 2018, 08:01
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz