Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 21:07




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
 MSR 338, sako TRG od ARES 
Autor Zpráva
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2015, 09:29
Příspěvky: 60
Nový příspěvek MSR 338, sako TRG od ARES
Zdravím,
Pokoukával jsem po nějaké manuální pušce a padla mi do oka MSR - 338 od aresu. Bohužel skoro žádné informace o této pušce k dispozici nejsou, takže pokud by někdo jí měl, a napíše sem menší recenzi, budu rád.

Také mě zajímá, jak by jste řešily upgrade téhle zbraně. Výrobce nabízí nějaký upgrade set, stejně jako co2 závěr. Takže jsem chtěl pořídit ten upgrade set přímo od výrobce, spolu s 6.01mm hlavní - otázka je jestli ještě něco jiného.

Druhá varianta je puška Sako TRG-22 také od Aresu, která je tedy v plynu, tím odpadají další náklady za upgrade i když je dražší, ale nenabízí se v žádném EU obchodě pokud se nepletu, takže pokud by někdo veděl jak to má redwolf s proclíváním do čech, budu rád (jestli například nemají sklad v EU.)

_________________
Norské maskovaní M/98, tasmanian tiger chest rig

Heckler & Koch G28 GBB, Walther PPQ GBB


13 pro 2015, 14:04
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 11 dub 2012, 15:27
Příspěvky: 153
Nový příspěvek Re: MSR 338, sako TRG od ARES
A skúšal si google ?

Lebo informácií je dosť:
6. odkaz je dokonca CZ recenzia...

http://lmgtfy.com/?q=Ares+Remington+MS338

A upgrade:
1.
ak je puška bolt action, prečo ju chceľ dávať na plyn ? Ak sa teda nemýlim tak recoil ti to nepridá, takže to je imho možno zbytočné. Upgrade rieš až keď si zbraň kúpiš.

2. Hlaveň si nedávaj PDI raven, ale radšej PDI nerez/palsonite (a kupuj priamo od PDI). Čo sa týka veľkosti hlavne a jej priemeru, nuž tu si to naštuduj, je tu toho popísane (na fóre) dosť. Stačí hľadať.


13 pro 2015, 17:51
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2015, 09:29
Příspěvky: 60
Nový příspěvek Re: MSR 338, sako TRG od ARES
Jasně že jsem se nejdříve koukal. Ale oproti ostatním zbraním recenzí prostě moc není.
Na tu českou "recenzi" jsem koukal, ale pokud si jí četl, tak prakticky je to jen zhodnocení toho, jak moc se tělo zbraně liší od reálu, a taky to, že zbraň má výměnný závěr.

Nepsal jsem že bych jí chtěl dávat na plyn, jen že výrobce dělá CO2 závěr, o kterém jsem přemýšlel z důvodu zvýšení výkonu. Ten upgrade set co nabízí výrobce jsem chtěl i z toho důvodu že po pročtení zahraničních fór kde lidi dávali fotky vnitřku zbraně který je v základu vzhledem k ceně dost chatrný. Za tu radu s hlavní díky, zatím jsem u ničeho hlaveň neřešil protože jsem s tím na dlouhou vzdálenost nestřílel. Pokud bych tu pušku přeci jen bral z redwolf, tak jsem to chtěl rovnou vzít i s upgrade kvůli poštovnému.

Co se týče toho Sako TRG - koukal jsem na nějaký videa, hodnotí to vcelku dobře, ale s nuprolem 4.0 ve 20 stupních naměřily okolo 380 fps, otázka je, jak to bude lítat, v těch videích pouze ukazují že se trefují na 40 m do ruky např.

Pokud by se tu někdo našel kdo z redwolf.com něco bral, a napíše zkušenosti, bude se to hodit.

_________________
Norské maskovaní M/98, tasmanian tiger chest rig

Heckler & Koch G28 GBB, Walther PPQ GBB


13 pro 2015, 20:06
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: MSR 338, sako TRG od ARES
Já se jen pro zvědavost zeptám, jakou českou recenzi jsi četl/viděl?

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


14 pro 2015, 09:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2015, 09:29
Příspěvky: 60
Nový příspěvek Re: MSR 338, sako TRG od ARES
Byla to tato. Popsání zbraně super, ale nejaký reálný poznatky o střelbě žádný. Vzhledem k ceně obou zbrani se snažím zjistit co nejvíce.

_________________
Norské maskovaní M/98, tasmanian tiger chest rig

Heckler & Koch G28 GBB, Walther PPQ GBB


14 pro 2015, 11:15
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: MSR 338, sako TRG od ARES
Jo ta byla moje. Bohužel střílet ze zbraně nemám moc kde (ale řekněme že na tom do příštího roku trochu zapracuji), takže jsem tam jenom vypíchnul kompatibilitu dílů které by do toho měli pasovat (VSR standard + díly od PDI). Víc ti pomoci nemůžu než s tím co se do toho dá tak nějak dát.
Dneska lidi nejsou ochotni do drahých zbraní investovat, takže dělat na ně recenze je složité, protože si obvykle nemůžeš dovolit aby se jim něco stalo, nebo se nějak poškodily (ve smyslu povrchových vad na kráse, kvůlu kterým ti to zákazník klidně vrátí). Proto já sám v 90% střelbu k recenzím nepraktikuji.

Mimochodem, hodnotit jak to střílí nelze moc objektivně, pokud není možnost si přesně změřit pásmem dostřel.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


14 pro 2015, 12:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2015, 09:29
Příspěvky: 60
Nový příspěvek Re: MSR 338, sako TRG od ARES
To rozumím, a jsem rád že si aspon tohle zatím napsal, přeci jen lepší než nic. Pravda je že do zbraní co v základu stojí více než 10k nikdo moc dnes nejde, o to méně do manuálu které se dají pořídit za 2k a za ten zbytek co by stála kvalitní zbran vše vevnitř vyměnit.

Mě šlo i spíše o to porovnání s tím Sakem TRG od Aresu, který se mi tedy líbí mnohem více a je hodně podobná ruské SV-98, ale ta úsťovka je šílěně malá na pušku. 330 fps s green gasem, to by se člověk se red gasem dostla na nějakých 400, i tak je to poměrně málo. Dostřel je prý slušný, ale ta kulička letí šíleně pomalu. Navíc asi na hraní v zimě, na jaře a na podzim to určitě nebude. A upřímně nevím, jestli je nějaká možnost jak u plynu udělat upgrade.

Proto mě zajímala ta manuální MSR kde teda člověk může dát ať už co2, nebo silnější pružinu, ale bude mu to střílet vždy, a náhradní díly člověk sežene.
Vzhledem k tomu že jsem tu pušku osobně rozebranou neviděl, nevím co by to chtělo případně vyměnit abych to vzal vše najednou. Určitě jsem chtěl hlaveň a ten upgrade set od výrobce, ale nikde nepíše co to má za pružinu ten upgrade set, jen že to má zesílené díly oproti základnímu setu.

_________________
Norské maskovaní M/98, tasmanian tiger chest rig

Heckler & Koch G28 GBB, Walther PPQ GBB


14 pro 2015, 13:58
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: MSR 338, sako TRG od ARES
Z mojí zkušenosti do CO2 nejdi, pokud to bude fungovat na bombičku. Tlak totiž hrozně kolísá a co výstřel to jiná úsťovka a energie. Hop-up se pak seřizuje přímo úděsně.
U plynovek na green gas je zase problém v tom, že jsou prostě dělané v rámci nějakých všeobecných regulí a omezení na většině velkých trhů. To že mi tu nemáme omezení, to je naše plus, ale výrobce to netrápí, páč hlavní odbytiště jsou trhy s limity na výkon.
No a hraní si na velké nádrže CO2 či stlačeného vzduchu už já sám prostě považuji za zbytečnou prasárnu, která vede jen k problémům, ale to si myslím já konzervativec XD

Rád bych ti k té pušce řekl více, ale zde to bude chtít pátrat spíše na zahraničních fórech. Já si hrozně nerad vymýšlím a raději přiznám, že prostě nevím.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


14 pro 2015, 14:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2015, 09:29
Příspěvky: 60
Nový příspěvek Re: MSR 338, sako TRG od ARES
Dobře, pujdu asi do té manuálky, to bude sázka na jistotu, zatím díky za postřehy. Pokud bys věděl co by bylo dobře vyměnit vevnitř, napiš, třeba nebudu jediný komu se to bude hodit.

_________________
Norské maskovaní M/98, tasmanian tiger chest rig

Heckler & Koch G28 GBB, Walther PPQ GBB


14 pro 2015, 14:22
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: MSR 338, sako TRG od ARES
spitfire píše:
Dobře, pujdu asi do té manuálky, to bude sázka na jistotu, zatím díky za postřehy. Pokud bys věděl co by bylo dobře vyměnit vevnitř, napiš, třeba nebudu jediný komu se to bude hodit.


Tohle by se ti mohlo hodit, zde jsem taky trochu čerpal ;-)
http://www.airsoftsniperforum.com/36-ri ... eview.html

Jo a tady je takový pěkný, přehledný rozlišení typů sniperek dle výrobců a mechanismů, včetně té která tě zajímá. Když pánbůh dá, tak to do konce měsíce přeložím a postnu na airsoft.cz (samozřejmě s tím, že nepůjde o mé dílo, jen o překlad). Jinak je to velmi užitečná stránka pro všechny co se zabývají sniper puškami....takže pro mě to moc zajímavé není, byť jsem si to pročetl :-)
http://www.airsoftsniperparts.com/identifyyourrifle.htm

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


14 pro 2015, 14:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2015, 09:29
Příspěvky: 60
Nový příspěvek Re: MSR 338, sako TRG od ARES
Na ten první odkaz jsem koukal, a právě mě překvapilo že to je vevnitř částečně plast. To by měl řešit ten upgrade set, kterej by to měl mít snad vše v kovu, no uvidíme.

_________________
Norské maskovaní M/98, tasmanian tiger chest rig

Heckler & Koch G28 GBB, Walther PPQ GBB


14 pro 2015, 14:39
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz