Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 14:18




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ] 
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 PJ SPR long 
Autor Zpráva
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 bře 2012, 18:37
Příspěvky: 347
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek PJ SPR long
Moc toho tu o téhle zbrani napsáno není, tak bych se pokusil trošku pomoci lidem, kteří se rozhodují.

Zbraň mi přišla v krabici společně s točným zásobníkem, taktickou rukojetí, čističem hlavně, nabíječkou a akumulátorem Firefox 2000mAh.
SPRko je vzhledově velice dobře zpracované, tělo je kompaktní, nic nevrže. Zásobník se v šachtě lehce hýbe, ale jde o jedinou vadu na kráse.
Tělo zbraně je vyrobeno z kovu. Plastová je pouze rukojeť a "special forces" pažba, která nepůsobí zrovna bytelným dojmem, ale stále lépe než pažba u CM.028. SPR nemá klasická M16ková mířidla, ale je to velice podobné, tudíž doporučuji si nabarvit mušku na bílo (já použil ségřin lak na nehty). Zbraň má s nabitým zásobníkem a vloženým aku přes 4 kila a s pažbou v zadní poloze má téměř metr, není to tedy žádný drobek.

Aku se u této zbraně vkládá do pažby, která se poté nasune na zbraň. U této operace musí být člověk docela šikovný, protože pokud se mu nepodaří srovnat drátky, tak pažba zůstane na nejdelší pozici, což může menším lidem lehce komplikovat střelbu. Akumulátor přiložený ke zbrani je úplně na nic. Možná jsem jen dostal nějaký vadný kus, ale i 8,4v 1600 mAh čínská baterka mi dala lepší kadenci a větší výdrž. Proto doporučuji zkusit, abyste nebyli uprostřed akce nemile překvapeni. Měl jsem možnost vyzkoušet, jak SPRko střílí s dvoučlánkovou LiPol baterií a můžu jen doporučit, zvýší se nejen kadence, ale hlavně odezva zbraně při jednotlivých ranách (jenže se nevešla do pažby, tudíž jsem jí musel izolepou přilepit).
Systém uložení aku je divně vymyšlený. Pokud vlastníte popruh s třemi body, budete ho muset sundavat ze zbraně pokaždé, když budete chtít vyjmout/vložit aku, tudíž doporučuji pořídit si očko na jednoboďák (zbraň ho z továrny nemá) a používat ten.
Zbraň je na horní straně osazena RIS lištou pro přidělání kolimátoru/optiky a na bocích+spodku má krátké RISky pro svítilnu, laser a podobně. Na taktickou rukojeť je spodní riska příliš daleko. Při osazení zbraně optikou/kolimcem se můžou mířidla sklopit a je tedy možno použít i nízkou montáž bez nutnosti pilování mušky.

Ve zbrani je z továrny nainstalována pružina srovnatelná s cca m120. Společně s poměrně dlouhou hlavní to dává SPRku dobrý předpoklad pro přesnou střelbu na větší vzdálenosti bez nutnosti drahého upgrade. Používám kuličky ICS .3g a na 45m není problém trefovat se do lidské postavy. Kule začínají padat někde mezi 55-60m (odhadem). Měl jsem možnost porovnat SPRko s M4 s kompletním upgrade na sp130 s 0,28g kulemi. Dostřel a přesnost byla u těchto zbraní podobná, ale M4ka lítala znatelně rychleji. SPRko jsem taky srovnal s bratrovým kalachem (sp110 ASpro), kde mělo SPRko lehce navrch v dostřelu a přesnosti, kuličky létaly přibližně stejně rychle. S pořádným aku (nejlépe lipol 2s) vytáhnete slušnou kadenci. Zbraň je při střelbě pěkně hlasitá, ale to už je daňa za kovové tělo.

Zbraň se mnou zatím zažila 2 akce a jsem s ní spokojen. Podržela mě v přestřelkách, přestřelila většinu ostatních zbraní. Pokud hledáte zbraň vhodnou pro střelbu na větší vzdálenost, měli byste o ní přemýšlet. Není tak zbytečně dlouhá jako SR25 a nemá atyp vnitřnosti. Přesto vypadá SPRko trošku vyjímečně.
S nějakým tím upgradem můžete klidně být "ostrostřelcem" i když podle mého názoru je zbraň už v základu dostatečně silná.

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nehodlám jej podporovat
http://plejk.wgz.cz/rubriky/uvodni-stranka


17 črc 2012, 19:45
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 26 črc 2012, 11:33
Příspěvky: 45
Bydliště: Hradec Králové
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
Čau, konečně někdo kdo má stejný kvér......jedná se doufám o tenhle http://www.airsoftmorava.cz/index.php?_ ... ductId=576 jak tak čtu tak je to úplně stejný - zbraň je těžší než psali a kravál mě taky dělá řádnej,

Upgrade: cca po 14 dnech se mě roz....ly kola -> nová + hlava pístu Guaurder, jelo to pěkně cca 1,5 roku, teď jsem vyměnil HOP gumu a je tu problém s HOP komorou - oboje je bohužel atyp takže je nutné vyměnit oboje, jakou HOP tam mám dát?

Kule: koukám že z toho bez upgradu střílíš 0,3g což se docela divím, já osobně jedu na 0,25g a OK ale kámoš co mi to servisuje říkal ať to krmím 0,28g tak nevim


26 črc 2012, 11:40
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 bře 2012, 18:37
Příspěvky: 347
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
osobne davam prednost tezkym kulim, i kdyz to lita trosku pomaleji, tak s .3 to ma vybornej soustrel. Navic mam s touhle vahou dobry zkusenosti a byla to pro me jasna volba.
Baterka se mi nejak zahadne rozjela (asi zjistila ze ji chci vyhodit) a ted drzi skvele celou akci.
S tema kolama problem nemam, ale hop guma a komora by asi zmenit chtela, takze se pripojuju k Jackovi, kterou HOP komoru, respektive jde tato?

http://airsoftpro.cz/eshop/product_info ... ts_id=1859

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nehodlám jej podporovat
http://plejk.wgz.cz/rubriky/uvodni-stranka


31 črc 2012, 16:04
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
komoru bych tam dal od firmy shs i ta airsoftpro jde, ale neni zrovna skladem

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


31 črc 2012, 16:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
pj 16A3..vpodstate to isté co sa vnutorností týka..a mám tam modrú AP komoru a no problem..strielal som v zaklade 0,28 a perfekto..na základ to bola super zbran..niekedy aj trosku lutujem ze som ju upgradoval...este tam pre istotu capnite mb lock..len bude treba asi pilovat telo v zasobnikovej sachte ako u mna ale to je otázka 5minut..inak pôvodné vnutornosti dodnes bez problémov sluzia v inej zbrani..mozem len odporucit

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


31 črc 2012, 22:31
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 bře 2012, 18:37
Příspěvky: 347
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
hop gumu asi černou Guarder, že?

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nehodlám jej podporovat
http://plejk.wgz.cz/rubriky/uvodni-stranka


02 srp 2012, 21:54
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
plejk píše:
hop gumu asi černou Guarder, že?

napr..alebo element alebo systemu :-) iné zatial nedávam.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


05 srp 2012, 17:45
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 26 črc 2012, 11:33
Příspěvky: 45
Bydliště: Hradec Králové
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
Zdravím, nějak jsem nestíhal, ale konečně jsem tu....
HOP komoru jsem vzal od SHS (je u ní i gumka - nevím jaké kvality=záložní) + k tomu Guaurder čirá guma (na M120) koupená cca před měsícem, v kombinaci s novou SANYO 9,6V 1700mAh je to oproti tomu jak střílela předtím paráda

ad. KULE ok zkusím od morrise nějaký testovací balení těžších nebo rovnou vezmu celý pytel a dám vědět co a jak

Upgrade jsem nechtěl vůbec, máme domluvu do 130m/s a předtím to bylo uplně na klid než to začalo zlobit.


06 srp 2012, 22:34
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
to us bych vzaů pro win komoru ...

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


06 srp 2012, 23:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
SHS komora je v poho..potom tam cákni este MB lock pre istotu..a ta číra guarder guma..mne fungovala dobre..ale dlho nevidržala

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


07 srp 2012, 15:56
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 26 črc 2012, 11:33
Příspěvky: 45
Bydliště: Hradec Králové
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
madafaka píše:
SHS komora je v poho..potom tam cákni este MB lock pre istotu..a ta číra guarder guma..mne fungovala dobre..ale dlho nevidržala



ta SHS komora vypadala dobře a byla bez otřepů a říkám střílí to teď o dost líp a kule létají z hlavně rychleji (dost subjektivní) a čira guarder no uvidíme co vydrží...

EDIT - hlasitost střelby: dělá nám to oběma, tak se tu chci zeptat, jak to odstranit nebo je to prostě už ''vrozený'' a raději to nechat být, ikdyž ostatní softky co mají kámoši jsou tišší a některé značně tišší....jinak recenzi na AS Chrudim ohledně upgrade jsem četl - http://www.airsoftchrudim.cz/recenze/se ... ani_5.html ale nevím kam se zařadit - jestli ten hluk dělá motor, kola něco jinýho

dík všem za zájem a rady


10 srp 2012, 09:14
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2010, 11:53
Příspěvky: 1207
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
No tak ty jsi ji zatím nerozebíral ne(myslím mech)? tím to bude původní vypodložkování kol je dost špatný a ani přítlak motoru nebude nic extra, mech nebude namazaný...pokud tohle oděláš tak to bude lepší (kdybych už tam lezl dotěsnil bych vzduch a dal lepší trysku, nový kabely)..

_________________
CaG3 ris - GD130- 155ms -> DMR
Custom M4 - 110 - 133ms
Tm AUG,Cyma Mp5,Cyma AK, JG G36
WE G17,Mp7,brokovnice
https://www.facebook.com/TripleCanopyPraha/?fref=ts


10 srp 2012, 10:25
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 bře 2012, 18:37
Příspěvky: 347
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
když jsem si přitisknul zbraň na tělo a vystřelil, tak celá zbraň jakože dost rezonuje a vibruje, to sem u žádný jiný zbraně neviděl teda alespoň ne v takový síle

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nehodlám jej podporovat
http://plejk.wgz.cz/rubriky/uvodni-stranka


10 srp 2012, 12:33
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
no mne to hadzalo ten plechový zvuk po výstrele.ale taky echt riadny...ten odišiel ked som dal mb lock...inak ma napada uz len to že ti ako jacob pisal revú kolesá a motor

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


10 srp 2012, 13:56
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2010, 11:53
Příspěvky: 1207
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
No to může být pružina (ty krátký 125), a od ní rezonuje mech (a mblockem jz rázy přenesl na tělo)...

_________________
CaG3 ris - GD130- 155ms -> DMR
Custom M4 - 110 - 133ms
Tm AUG,Cyma Mp5,Cyma AK, JG G36
WE G17,Mp7,brokovnice
https://www.facebook.com/TripleCanopyPraha/?fref=ts


10 srp 2012, 14:35
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 bře 2012, 18:37
Příspěvky: 347
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
motorem ani kolama to neni, to dělá jinej zvuk. To s tou pružinou je mnohem pravděpodobnější.
Jakmile bude naskladněná ASPro komora, tak jí koupim společně s MBlockem a Element hopgumou 120-140, uvidíme co to udělá.

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nehodlám jej podporovat
http://plejk.wgz.cz/rubriky/uvodni-stranka


10 srp 2012, 14:51
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
plejk píše:
motorem ani kolama to neni, to dělá jinej zvuk. To s tou pružinou je mnohem pravděpodobnější.
Jakmile bude naskladněná ASPro komora, tak jí koupim společně s MBlockem a Element hopgumou 120-140, uvidíme co to udělá.


no to bude ono..proste to tak debilne plechovo rezonovalo a doznievalo...a inak dobrý výber ..stýmto by to malo byt gut

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


10 srp 2012, 14:59
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
omezeni rezonance pruziny staci pruzinu mirne maznout vazelinou

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


10 srp 2012, 15:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 26 črc 2012, 11:33
Příspěvky: 45
Bydliště: Hradec Králové
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
plejk píše:
Jakmile bude naskladněná ASPro komora, tak jí koupim společně s MBlockem a Element hopgumou 120-140, uvidíme co to udělá.


pak napiš postřehy ten zvuk bych rád utišil taky


10 srp 2012, 19:33
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
JackFlash píše:
plejk píše:
Jakmile bude naskladněná ASPro komora, tak jí koupim společně s MBlockem a Element hopgumou 120-140, uvidíme co to udělá.


pak napiš postřehy ten zvuk bych rád utišil taky


kým som išiel na vyššiu pružinu mal som tam presne toto isté a ten zvuk to ztlmilo

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


11 srp 2012, 10:47
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 26 črc 2012, 11:33
Příspěvky: 45
Bydliště: Hradec Králové
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
madafaka píše:
JackFlash píše:
plejk píše:
Jakmile bude naskladněná ASPro komora, tak jí koupim společně s MBlockem a Element hopgumou 120-140, uvidíme co to udělá.


pak napiš postřehy ten zvuk bych rád utišil taky


kým som išiel na vyššiu pružinu mal som tam presne toto isté a ten zvuk to ztlmilo



takže myslíte že ten M-block to vyřeší? protože HOP tam mám komplet nový jak jsem už tady psal, pružinu silnější nechci, a kola mam ELEMENT což není super značka ale už jedou 4 rokem a bez nějakých problemů a vypadají furt OK


12 srp 2012, 16:43
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
prečo si dal pôvodné od ak preč?boli na tom už zle?..a ano mne ten mblock eliminoval tu plechovú "ozvenu"..išlo mi to z prednej časti zbrane kde je hop komora

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


12 srp 2012, 17:38
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 26 črc 2012, 11:33
Příspěvky: 45
Bydliště: Hradec Králové
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
JackFlash píše:
Čau, konečně někdo kdo má stejný kvér......jedná se doufám o tenhle http://www.airsoftmorava.cz/index.php?_ ... ductId=576 jak tak čtu tak je to úplně stejný - zbraň je těžší než psali a kravál mě taky dělá řádnej,

Upgrade: cca po 14 dnech se mě roz....ly kola -> nová + hlava pístu Guaurder


aha, tak to počkám ještě na názor plejka a pokud to bude tak tak tam hodim ještě ten M-block a končim a doufám, že bude klid

PS: jinak kabely je dobrý taky vyhodit co, jako u všech čín nebo tady snad ne?


12 srp 2012, 20:44
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
ja som mal kabeláž obstojnú..silikonovú..a dodnes fachá v inej zbrani..je celkom dobrá..neviem aku maš ty...rozhodne nei taká ako som bol zvyknutý u čín

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


12 srp 2012, 21:09
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 26 črc 2012, 11:33
Příspěvky: 45
Bydliště: Hradec Králové
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
madafaka píše:
ja som mal kabeláž obstojnú..silikonovú..a dodnes fachá v inej zbrani..je celkom dobrá..neviem aku maš ty...rozhodne nei taká ako som bol zvyknutý u čín


kámoš-servisák mi říkal taky, že kabeláž je dobrá, ikdyž jsem říkal že na natu je psáno hned vyměnit za lepší, ale musim říct že odezvě pomohla i nová/kvalitní aku, takže teď jen ten hluk a 100% spokojenost....


12 srp 2012, 21:47
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 bře 2012, 18:37
Příspěvky: 347
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
Dneska jsem do zbraně hodil hop komoru Super shooter a Gblock, podle Jeffovo rady jsem máznul pružinku a paráda, zvýšil se dostřel, razance i přesnost, snížila se hlučnost. můžu jen doporučit

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nehodlám jej podporovat
http://plejk.wgz.cz/rubriky/uvodni-stranka


23 srp 2012, 15:28
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 26 črc 2012, 11:33
Příspěvky: 45
Bydliště: Hradec Králové
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
plejk píše:
Dneska jsem do zbraně hodil hop komoru Super shooter a Gblock, podle Jeffovo rady jsem máznul pružinku a paráda, zvýšil se dostřel, razance i přesnost, snížila se hlučnost. můžu jen doporučit


Přemýšlel jsem nad změnou pružiny na M110 / M120 aby jak píše madafaka zmizel ten hluk, ale když čtu tvůj příspěvěk tak nechám základní, a až do toho kámoš poleze řeknu mu ať trochu mázne pružinu

PS: Plejk anebo Jeff můžete hodit link nebo napsat, jak hodně a jestli tu pružinu máznout celou nebo jen u trnu....a použít normálně teflon. vazelínu co??

díkas za info


24 srp 2012, 08:40
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 zář 2010, 19:30
Příspěvky: 853
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
Namaž tu pružinu v celý délce. Musíš to ale namazat jen tak, aby to bylo mastný a ne aby tam byly kusy vazelíny-dělá to bordel ve válci a trysce.

_________________
Pěkný ženský spí jen s těma, co nosí originály!
Jo, je to nadsázka

151.SOF!


24 srp 2012, 11:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 26 črc 2012, 11:33
Příspěvky: 45
Bydliště: Hradec Králové
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
Deacon píše:
Namaž tu pružinu v celý délce. Musíš to ale namazat jen tak, aby to bylo mastný a ne aby tam byly kusy vazelíny-dělá to bordel ve válci a trysce.


právě toho bordelu se bojim a z toho důvodu se taky ptám na link s fotkou (jeslti Jeff má) případně jen na fotku abych to neskonil, díky


24 srp 2012, 11:27
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: PJ SPR long
tady na ty fotce jde videt mazla pruzina, muze byt klidne trochu mene:
http://www.airsoftchrudim.cz/recenze/se ... ni_30b.jpg

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


26 srp 2012, 12:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz