Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 08:19




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ] 
 HK 416 GBB 
Autor Zpráva
Desátník
Desátník

Registrován: 14 kvě 2013, 20:02
Příspěvky: 8
Nový příspěvek HK 416 GBB
Zdravím,
mám v plánu si v nejbližsí době pořídit tuto zbraň:
http://www.armymarket.cz/we-hk416-plyn-gbb-celokovova-cerny-we-tech-d3980-BK

Předem doplnim, že už elektriku má tak tohle neni první zbraň a to že budu mít vyšší provozní náklady nařeším..:)
Jinak mám pár dotazů:
Jaký hnací medium byste mi doporučili. Zda klasický plyn nebo Co2. Koukal jsem že se to tu už párkrát řešilo ale pouze pro sekundárky. Jinak ohledně toho nevadí mi když budu tahat lahev. Jde mi o přesnost a stabilní výkon. Taky bych zmínil, že do budoucna všechny vnitřnosti vyměnil za ty od RA-TECHu a chtěl používal bych red gas. Jinak to že Co2 se můžou používat při nižších teplotách to taky neřeším.. Protože když bude huře použiji AEG.
Tudíš se chci zeptat zda je lepší zustat u zasobáků na CO2 nebo používat red gas.
A pokud stím máte nějaké zkušenosti co se spolehlivosti týká tak budu jedině rád.

Děkuji za odpověď...


30 říj 2013, 22:06
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
Asi takhle - WE nikdy nebyla slavná kvůli spolehlivosti ve chvíli kdy ji vybalíš z krabice, je možný že nejnovější generace jsou už dobrý, ale osobně bych se toho bál.

CO2 je určitě dobrej v tom že je stabilnější, otázka je jak jsou spolehlivý zásobníky co jedou na CO2 a fungujou ve WE.

Osobně bych šel do něčeho co bude už prakticky ready hned od výrobce. Na to je super zrovna M4 od RATECH (armymarket např.), skvělý jsou plynovky od Viper tech, ale tam je cena docela vysoko (ikdyž na ehobby je teď v akci M16A4) a nebo pokud chceš plynovku i kvůli zábavě, tak naprosto skvělý je KC02 od KJW, sice to není colt, ale pitomá malorážka, ale má to hodně slušnej výkon, přesnost a skvělou cenu. A zásobniky do toho koupíš jak CO2 tak plyn, jo a dělá se i automat.


03 lis 2013, 17:58
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
Osobne ak dlhú plynovku tak Umarex - (tzn vyrába pre nich KWA/KSC ).... síce je drahšia ale stojí to zato.

Čo sa týka pohonu , na CO2 sa vyprdni , je to ešte väčšia hovadina ako pri krátkych plynovkách. Najlepšie odladené dlhé plynovky čo som videl šľapali na GG aj v zime.
Red Gas takisto , zbytočne znížiš životnosť a na výkone sa to až tak neprejaví.

Ako pohon odporúčam v teplejšom počasí propán a v chladnejšom počasí (cca pod 10°C Propylén) viď téma -> viewtopic.php?f=309&t=15681&p=183814&hilit=propylen&sid=98be1565385792b4deda22467ef94108#p183814

_________________
Strelec bez zbrane :)


03 lis 2013, 22:20
Profil ICQ
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
Jestli plyn nebo CO2 je asi věčný téma, nechci se hádat, každej máme svuj názor :wink:

Ale co mě zajímá je ten umarex - co jsem si o něm různě vyčet, tak nedává moc prostor pro úpravy (u dlouhej), co mě od nich nejvíc zaujalo je MP5SD3 ale u ní je věčná škoda, že to nemá záchyt závěru když vystřílíš zásobník.

Pro mě je to teda RATECH a VIPER jako top, ale je možný že od toho chci něco jinýho než ty.


04 lis 2013, 06:56
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
Tak ja pozerám hlavne na spoľahlivosť a spracovanie zbrane. Umarex celkovo predáva už dostatočne vyladené zbrane a pokiaľ je nejaká súčiastka poruchová tak ju vyrábajú (ale je trochu problém ju dostať k nám z kwastore.com)

Pravdaže väčšina zbraní sa dá odladiť ale pri niektorých to chce viac financií a hlavne vytrhaných vlasou :D

_________________
Strelec bez zbrane :)


04 lis 2013, 08:20
Profil ICQ
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
Achjo, to je nekonečný - vybírám dlouhej plyn, nevadí mi pošetřit dýl a zainvestovat, ale vždycky když už mám dojem, že je jasno, tak zase se najde někdo kdo mi vsune brouka do hlavy a zase vymejšlim nad tim jakou :) tak díky, jdu prolejzat info o umarexu :)

Třeba mi to rovnou zodpovíš - já od plynovky chci aby byla co nejvíc reálná - rozumě velkej blowback (ale zas aby nerupaly díly), rozborka jako ostrá....no a samozřejmě zařídit rozumnej dostřel a mít spolehlivý zásobníky. Myslíš že tohle Umarex splňuje?


04 lis 2013, 08:25
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 14 kvě 2013, 20:02
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
Zdravím, díky za odpovědi
jinak ohledně čím bych to hnal. Tak to jsem se rozhod že to bude GG nebo RG.. Za začátku bych určitě volil GG a po pár akcích bych uviděl jaké to bude.. Ale co jsem se dočetl tak a s tím GG a Ra-techem se dá dosáhnout úsťovky od 100-160 m/s. Takže to bohatě stačí.. Ohledně toho, že je Co2 stabilní víc než klasický plyn tak to si nejsem jistý. A co jsem se dočetl ohledně spolehlivosti tak WE by podle hodnocení měli mít jedni z nejlepších. Ale to jsem jenom četl, takže žádné zkušenosti.. Spíš by mě zajímalo kdyby napsal kdo má nějakou dlouhou plynovku od WE a jaký má postřehy např. po dvou sezónách co sní hraje.. A jinak podle mě od WE M4 a HK 416 mají nejspíš stejný princip, ne? Jen se to liší ve vzhledu..? Nebo ne...


04 lis 2013, 09:01
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
Zase neporadim, spíš přidám zmatek do rozhodování, ale u kvérů je to vždy o štěstí - buď koupíš zlatej kus co ti bude šlapat roky, nebo páteční várku u který se bude pořád něco srát a budeš prostě buď pořád platit za díly a stejně to nebude s jistotou. U plynovek to platí víc než u AEG a WE je známý právě tim, že je ta šance zmetku ještě vyšší. Proto osobně do WE nemám odvahu jít a radši přišetřim na kvalitnější.

Pokud chceš vyloženě HK416, pak ten Umarex je lepší než WE. Co jsem se dočet, tak zpracování nádherný akorát byl problém se zásobníkama a tryskou (tady to asi blbě překládám) která byla slabá. Zásobníky se k tomu dají koupit třeba WE, ale ty taky nepřekypujou spolehlivostí.

Tady je o tom celkem dost info, ikdyž rok a půl starý, ale stejně:http://www.gasguns.info/forum/viewtopic.php?f=18&t=8465

Blbý je že to fórum co ti posílám v odkazu, je převážně americký a tam snad i díky zákonům nemůžou jít do příliš velkejch výkonů, tim pádem se nedostávaj k mezním možnostem kvérů....


04 lis 2013, 10:30
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 14 kvě 2013, 20:02
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
Díky za info.. to fórum si určitě přečtu než si něco pořídím.. Ale jde mi zase o no že to Hkčko mají 2 lidi který znám.. Jeden ho má krátce ale ten druhý už asi 2 roky. Střílí sním pouze na Co2 a nikdy se nic nestalo. Letos tam nacpal střeva od Ra-techu a prý úplně jiná písnička oproti základu.. A tomu prvnímu tam cpe od začatku RG a zatím kolem 1.500 výstřelů a taky žádný problém.. A zásobníky co jsem jich viděl asi 9 a všechny byli v základu (žádné nové těsnění) a drželi plyny jak CO2 tak i GG a RG bez problému.. Tak je nevím no.. A ty chceš jít taky do plynovky?.. Případně pošli odkaz na nějakou co se tady prodává u nás a je od Umarexu.. Dále ohledně toho typu nemusí to být zrovna Hk ale byl bych radši.. Kdyby nebyla jiná možnost tak něco co má Mkové tělo.. ;)


04 lis 2013, 10:49
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
Chci jít do dlouhýho plynu, ale je to jak s kupem ojetýho auta - prostě nic není dokonalý a je těžký se rozhoupat do čeho jít. Jednou slyšíš že Ratech je super, pak že je s nim taky sraní, WE nebrat přitom ho amíci chválí (ale tam se nedá moc něco jinýho ani koupit).....jestli chceš další info, tak mrkni i na airsoft-portal.com

Kdo u nás Umarex prodává nevim, nikdy jsem nebyl fixovanej na český shopy, tak to nemám vysledovaný. Jinak o tvym kámošovi se spolehlivym umarexem vim, je tim celkem známej mrcha jedna :)


04 lis 2013, 12:28
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
WE robí veľmi dobré plynovky ale väčšinou to che trocha odladiť nakoľko si s tým nedávajú veľkú námahu a časom zainvestovať do ratech upgrade najväčší problém čínských zbraní su ras route (tesnenie medzi tryskou a zásobníkom) a ventily či už plniace alebo tie čo púšťajú plyn na trysku.
Takže buď si priplatíš a kúpiš KWA/KSC kde netreba žiadny upgrade ani ladenie ale ak náhodou tak sa diely zháňajú ťažko.
Alebo kúpiš WE a potom nejaký upgrade a pohráš sa s vyladením a občas vymeníš nejaký prdnutý diel


04 lis 2013, 12:30
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
Čo sa týka Umarexu tak v podstate predáva zbrane WE KJW KWA/KSC a ďalšie len si tam dá svoju značku a zbrane sú už odladené ale tomu zodpovedá aj cena

Napr.
http://www.commando.sk/zbrane/airsoft/k ... o2-gbb-6mm

http://www.airsoftarmy.sk/product/stti- ... kp06-4290/

Je to tá istá zbraň z tej istej továrne len ta prvá je už odladená

A do tej druhej len naházali súčiastky a zabalili do krabice

A taktoje to zo všetkými zbraňami

Moja rada kúp si niečo čo sa ti páči sadne do ruky a budeš mať na to financie a potom odstrániš prípadné vzniknuté problémy airsoft zbraň je ako modelársky model stále je čo vylepšovať


04 lis 2013, 12:42
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 14 kvě 2013, 20:02
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
Díky.. Já mám v plánu koupit nejspíš to WE.. a Ra-tech bych koupil najednou stou zbraní.. Aby byla na příští sezónu připravená.. Jinak finance mě moc nelimitují.. Jinak někde jsem se dočetl, že dávat závěr od Ra-techu do WE zbraní je lepší až po cca 2.000 výstřelech.. Prý si díly lépe sednou..
A jenom jak tady píšete o tom ladění.. to jako myslíte tam dát lepší tesnění?.. :) Nebo něco jiného nwm co si pod tím mám představit.. Nebo spíš nwm co se na takovýto zbrani v základu dá ladit..
Díky..


04 lis 2013, 13:46
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 11 dub 2012, 15:27
Příspěvky: 153
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
Alebo rovno kupiť od RA-Rchu kompletku :D


04 lis 2013, 13:52
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 14 kvě 2013, 20:02
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
Koukal jsem na to ale nikde jsem o tom nic nesehnal za info.. A viděl jsem pouze M4.. a já bych radši Hkčko.. ;)


04 lis 2013, 13:59
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
RATECH dělá momentálně vlastní pouze M4, M4 v risu a tušim M14....taky by mi nevadilo kdyby rozšířili sortiment :)


04 lis 2013, 14:17
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
Ladeníe znamená že jednotliveé diely k sebe musia pasovať ako riť na nočník. Aby sa plyn dostal tam kam má s minimálními respektíve žiadnymi zbytočnými únikmi aby pohyblivé časti o seba nedrhlli ale šli ľahko a podobne. Väčšinou to nič nestojí len trocha času ale musíš vedieť čo a ako má fungovať a to je natom to najťažšie.

Musíš vedieť čo presne sa v zbrani udeje od stlačenia spúšte až po opustenie hlavne BB čkom

Radech robí upgrade diely takmer do všetých dlhých GBB zbraní najlepšie ak to nevieš urobiť sám dať to urobiť niekomu kto sa v tom vyzná. Ak pohon odporúčam technický propán z 10 kg fľaše mám tu o tom topic v Sekcii IPSC je to cca 10 krát lacnejšie ako kupovať GG z v jednorázových fľašiach


04 lis 2013, 14:50
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
No na to jsem zrovná já levej, ale tak nic mi nebrání to strčit někomu šikovnýmu do ruky (třeba McFlexi, toho by jsi měl znát)......tak teď popravdě jsem nalomenej, že než šetřit na komplet ratech, tak vzít to WE a uvidí se. Počítám že jiný verky od WE co jsou Colt jsou horší, nebo je to jedno?


04 lis 2013, 14:56
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 14 kvě 2013, 20:02
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
Ok.. tvůj článek si rád přečtu.. Zima je dlouhá tak na to ladění bude času dost.. Koupil jsem si minulý týden chronometr tak to budu most zkoušet abych dosáhl nulových ztrát.. Hele jinak jak jsem říkal kamarád má WE HK... a je sní nadmíru spokojenej.. rve do ní red gas a příští sezónu plánuje vyměnit střeva za Ra-tech.. a v základu to má kolem 165 takže více než dobré.. Jinak já jsem se asi rozhodl pro to WE ono i tak když ho koupíš a dáš do něj věci od Ra-techu ak by se tam nic zorbít nemělo ne?.. Když na to koukám tak je tam spoušt, závěr, hop komora a hlaveň.. Snad se ale nepletu.. :)


04 lis 2013, 15:24
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
Tak ti držim palce ať chytneš dobrej kus, jinak kdyby jsi chtěl tak probíhaj i jen čistě plynový akce a věřim že jich bude jen víc....


04 lis 2013, 15:46
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 14 kvě 2013, 20:02
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
Díky.. to doufám.. protože letos jak jsem byl na akcích tak tam bylo mrtě kropiču.. A to hra pak trochu ztrácí smysl.. Když musíš být schovaný a lítaj po tobě nekonečný proudy kuliček.. :( Ty akce jenom pro plynovky to musí být uplně jiná hra.. A hele pak řekni co jsi pořídil ty.. A až to koupím tak sem něco o tom napíšu.. ale bude to takový nic moc protože se to dá efektivně hodnotit až to projde nějakéma akcema.. :)


04 lis 2013, 15:55
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
Čo sa týka tých akcii čisto plynových akcii je to fajn ale ak vieš dobre a presne strieľať prešťíš akékoľvek AEG my plynovkári sme nútený trénovať prenú a rýchlu streľbu nakoľko sme obmedzený množstvom streliva a zásobníkov kdežto AEG len kropia bez toho aby mierili a podľa hesla SAS pomaly je presne a presne je rýchlo ich posielam na respawn pekne jedoho po druhom až kým ma vlastný AEG pozitívny nepošle dole so slovami sorry nevidel som ťa že si to ty :D


04 lis 2013, 16:37
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 14 kvě 2013, 20:02
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
Jj určitě.. Jinak co máš ty za plynovku?


04 lis 2013, 20:40
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: HK 416 GBB
Ja som pištoliar a mám KP-06 KJW
TM 5.1 s koplet upgrade + 1 ako rezerva s dlhou hlavňou a tlmičom
USP MATCH KWA
KJW SIG P226 s komplet upgrade
P99 AS Maruzen s CNC hliníkovým záverom
2xUMAREX P99DAO CO2
UMAREX PX4 STROM 4,5 mm

Brat vlastný okrem dvoch pištoli TM 5,1 a 4.3 MP7 Od KWA

A na lúskanie plechoviek Dragunov s M200 a komplet upgrade as pro
Bar 10 v základe lebo je vzhľadovo pekná a jedno AEG G36 na okrasu

Viac ako military airsoftu sa venujem IPSC a upgrade pištolí väčšina mojich pištolí strieľa ďalej a presnejšie ako AEG
Najnovšie skúšam strieľať 5 cm kruh na 10m s otvorenými mieridlami a 2 cm s kolimátorom

A ešte som zabudol na otca ten má tiež služnú zbierku u nás to už nie je len o Vášni ale o diagnóze


04 lis 2013, 22:39
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 24 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz