Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:50




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ] 
Přejít na stránku 1, 2  Další
 AEG: H&K G36E nebo AUG 
Autor Zpráva
Rotný
Rotný

Registrován: 22 úno 2010, 12:39
Příspěvky: 28
Nový příspěvek AEG: H&K G36E nebo AUG
Obracím se na zkušenější s žádostí o radu. Jedná se o nákup AEG. Leccos jsem přečetl nebo vytelefonoval s Pretoriánem

Upgradům nerozumím a vycházím z předpokladu, že je lepší při nákupu čehokoliv raději zaplatit trochu víc za lepší kvalitu, než koupit levně šmejd a pak do něj sypat nebo ho vyhodit. Žel se nevyznám ve značkách výrobců AS zbraní a rozdílech v kvalitě. Dále předpokládám, že kvalitní materiály a technologie v cenově dostupnějších značkách používá G&P a Classic Army. Tokio Marui už bude trochu dražší. Dále mi byla doporučována značka Jing Gong s tím, že za ty peníze je to skvělý výkon a dobrá kvalita - je to pravda? Pokud něco z toho chápu chybně, tak mne opravte. Chci rovnou koupit dobou a trvanlivou zbraň. A ne se v tom ještě půl roku hrabat, trávit studiem upgradů a jejich setů desítky hodin a upgradovat původně levný verk za cenu dalších vysokých výdajů a výměny téměř všeho, co na té zbrani vlastně je. Maximálně koupit něco, co v základu funguje dostatěčně dobře, spolehlivě a dlouho a je do budoucna eventuelně upgradovatelné s malými úpravami, ale upgrade není nutností pro hratelnou funkčnost zbraně. Nechci sedět na mrtvolišti jen proto, že jsem koupil něco, co na soupeře nedostřelí, ale dostřelí on na mne.

Hledám AEG s co nejdelší hlavní (kvůli přesnosti) a zároveň co nejvíce univerzální. Takže sklopku nebo zbraň typu AUG. Zvažuju následující kandidáty:

1) H&K G36E
+ bipod
+ optika v základu, údajně odolná a dostačující
+ Délka vnitřní hlavně: 490mm
+ sklopka, tedy lepší manévrovatelnost

2) Steyr AUG-A3
+ Délka vnitřní hlavně: údajně 510mm
+ Celkově však krátká zbraň
+ údajně stejný systém spouště, jako u ostré zbraně (1. poloha semi-auto, při domáčknutí full-auto)

- nutnost dokoupit optiku
- asi malý prostor pro baterii

3) dále mne trochu zaujaly
http://tinyurl.com/ykma95a
a z jiného soudku spíš okrajově
http://tinyurl.com/yzm3q25
http://tinyurl.com/yk4co97
http://tinyurl.com/yhoxwr8

Na fóru jsem nenašel vysvětlení konstrukce AEG - takže nevím, co je a jak funguje: trn, protitlaká komora, .... atd.
Dále nevím pořádně rozdíly mezi verzemi mechaboxů. Snad jen, že ver. III je dobrá za dobrou cenu, ver. VII je dobrá ale drahá .....

Pokud mi pomůžete při výběru a poradíte, byť jen odkazy, budu rád. Rady typu "tu nekupuj, je blbá nebo kamarádovi nefungovala" mi moc nepomůžou. Takže bych rád znal při radě k výběru také důvod, ať tomu trochu rozumím. Za dobré rady zkušených děkuju.


Naposledy upravil budo dne 27 úno 2010, 22:10, celkově upraveno 1



27 úno 2010, 21:50
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
Jak HK tak AUg je na to ms baterkou stejně co se týče velikosti. Stejně tak jde u obou dvou tipů dát baterka na pažbu.
Kterou z těch zbraní preferovat to je těžký obě maj pro a proti
Obě dvě mechabox III čili dobrá výdrž.
AUG co se týče velikosti kompaktnější vzhledem k dévce hlavně.
AUG RIS s možností osazení optika kolimátor dle libosti. U G36 je možnost koupě bez "optiky" které je stejně u G36 uplně k ničemu.
AUG nevíhoda hůře sehnatelnej hop. AUG užší zásobníky oproti G36 což je výhoda.
G36 podle mě hezčí vzhled AUg je takovej futuristickej
S upgrade je na tom G36 stejně jako AUG.
S výdrží mechu verze VII to je fáma praská to jako vejce jak se tam dá něco silnějšího jde to do kopru.
Jinak rozdíl v číslování mechaboxů je v tom do jaké zbraně se vkládá
Verze I Famaz
Verze II M4,M16,G3SG1,G3 SAS a tomu podobné
Verze III AK,AUG,G36,SIG,PDW.
Verze 4 až 5 vubec netuším popravdě v čem sou
Verze VI Thomson
Verze VII M14
Verze VIII Type 89
Pak sou kostky do mimin
Co vybrat moc nejde radit v tomhle výběru se řiť tím co se ti líbý páč jsou prakticky stejný. Jeden rozdíl je jen v délce hlavní to je tak vše.
Jo co se mi líbý na AUG je to že je velice skladnej když se rozebere stejně jako ostrá verze.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


Naposledy upravil Monty dne 27 úno 2010, 22:16, celkově upraveno 1



27 úno 2010, 22:09
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 22 úno 2010, 12:39
Příspěvky: 28
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
co by se na ty guny dalo namontovat za kolimátor nebo optiku?


27 úno 2010, 22:14
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
budo píše:
co by se na ty guny dalo namontovat za kolimátor nebo optiku?

No podle toho k čemu to budeš mít primárně určený. Optika se nehodí k reflexnímu míření na takzvaně "rychlou" tam jednoznačně vede kolimátor. Optika se hodí na vyhledávání cílů a "zpřesnění" střelby. Dost často se ale stává že lidi se moc na otiku spolehnou a při výstřelu na osobu když jim kulička zmizí z optiky to považují za zásah a pak vznikaj hádky. Jde oto si určit co od toho čekáš.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


27 úno 2010, 22:26
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
jakykoliv kolimator nebo optika nebo kombinace aimpoint+predsadna optika ktera se da sklopit. co se tyce me tak ja se priklanim k Augu, sam jsem ho mel, a je to asi nejlepsi zbran co jsem kdy mel - sice jsem nemel A3 ale A2, ale rekl bych ze se lisit v konstrukci nebudou. Rozborka uplne jednoducha - zadny elaborat jako u M4, AK, nedejboze M14 EBR

+ Rozborka - mechac venku behem 20 vterin - staci povoleni dvou malych sroubku
+ vyhoda dlouha hlaven
+ kompaktnost zbrane
+ dobre se drzi a celkove dobre padny do ruky

- pro nekoho mozna vzhled
- musis si zvyknout na Bullpup system pri meneni zasobaku (pokud pouzivas tocaky tak nic neresis)
- celou vahu zbrane drzis vicemene jen na jedne ruce (ale da se to vydrzet)

Co se tyce mista na baterii tak jsem tam mel GP 9,6V 2000 mAh a vlezla bez upravy tela ( http://www.armymarket.cz/akumulator-gp- ... para-d0024 ) - pry vleze i 10,8v. S tou hopkomorou to taky neni az tak spatne, ta G&P se da sehnat celkem dobre (morris, anareus).

G36 jsem drzel v ruce snad jen jednou a to CA G36C a taky mi padla dobre do ruky, ale nesedela tak dobre jako aug. Co se tyce G36 tak ti bude muset poradit nekdo jiny


27 úno 2010, 22:29
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 22 úno 2010, 12:39
Příspěvky: 28
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
no raději bych kolimátor .... hraju TCE. Optiku mám rád, ale dělat ostřelovače je vlastně někdy nuda a hlavně při rychlejší akci se s optikou člověk prostě nechytá. Kolimátor je fajn a nechá se s tím celkem přesně střílet, ale stejně trochu překáží při výhledu na ostatní cíle. Jestli to je tak i v reálu, nevím, ještě jsem to neměl možnost zkusit. Nejraději mám klasické míření a je fakt, že se na tom nemá při AS co rozbít, oproti kolimátoru. Obě zbraně, které zvažuju (H&K G36E, AUG) bych tedy musel doplnit kolimátorem nebo jinými mířidly. Když koupím H&KG36E a pokud ta optika je nepoužitelná (někdo jiný zas tvrdí, že je dobrá....?), tak to musím řešit nebo rovnou koupit jinou verzi H&K G36. Když koupím AUG, nemá mířidla žádný, tak taky něco musím osadit.

Jako krajní variantu si nechávám nějakou M4.


27 úno 2010, 22:43
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
add AUG baterka:

http://www.airsoftforum.com/board/ATTN- ... AUG+lovers

sikovne reseni.

mam jedinou otazku (odpoved trebas do Pm) kde sehnat tlacaky (idealne ciny) :-)

jinac G36 si obcas pujcuju na kropici akce (na protectoru maximalne selhala- v noci z ni vypadla vnejsi hlaven, a zcela necekan se vytratil cep z pazby, od te doby ji a jeji sestricky nemusim. Mohla byt ale chyba majitele, ktery na ni 20 min pred odjezdem dodelal cisteni :-D )

AUG ma muj spotter a tu pusku si nemuzu vynachvalit :-D

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


27 úno 2010, 22:48
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
budo píše:
no raději bych kolimátor .... hraju TCE. Optiku mám rád, ale dělat ostřelovače je vlastně někdy nuda a hlavně při rychlejší akci se s optikou člověk prostě nechytá. Kolimátor je fajn a nechá se s tím celkem přesně střílet, ale stejně trochu překáží při výhledu na ostatní cíle. Jestli to je tak i v reálu, nevím, ještě jsem to neměl možnost zkusit. Nejraději mám klasické míření a je fakt, že se na tom nemá při AS co rozbít, oproti kolimátoru. Obě zbraně, které zvažuju (H&K G36E, AUG) bych tedy musel doplnit kolimátorem nebo jinými mířidly. Když koupím H&KG36E a pokud ta optika je nepoužitelná (někdo jiný zas tvrdí, že je dobrá....?), tak to musím řešit nebo rovnou koupit jinou verzi H&K G36. Když koupím AUG, nemá mířidla žádný, tak taky něco musím osadit.

Jako krajní variantu si nechávám nějakou M4.

K Aug sou pokud vím dodávaný základní mířidla. Kolimátor stínit? On nemá jak stínit. A pokud hledáš inspiraci v počítačové hře tak na o fofrem zapomeň jejich pojetí zobrazování kolimátorů optik je uplně mimo.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


27 úno 2010, 22:53
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
ježo píše:
add AUG baterka:

http://www.airsoftforum.com/board/ATTN- ... AUG+lovers

sikovne reseni.

mam jedinou otazku (odpoved trebas do Pm) kde sehnat tlacaky (idealne ciny) :-)

jinac G36 si obcas pujcuju na kropici akce (na protectoru maximalne selhala- v noci z ni vypadla vnejsi hlaven, a zcela necekan se vytratil cep z pazby, od te doby ji a jeji sestricky nemusim. Mohla byt ale chyba majitele, ktery na ni 20 min pred odjezdem dodelal cisteni :-D )

AUG ma muj spotter a tu pusku si nemuzu vynachvalit :-D

Tlačáky na AUG od číny nejsou bohužel.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


27 úno 2010, 22:55
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
Monty: Dik, prave sem prohledaval net bo kamos shani tlacaky, a ani za boha sem zadny nenasel, a TM zasobaky u nas cca 500. Taka jeidne ze mu je priberu jak budu delat dalsi vetsi obednavku z zahranici, coz vzhledem ke kurzu dolaru nevidim nadejne :-( Takze si mi potvrdil ze sem (bohuzel) nic neprehlidl.

Takze bud vzit ty 6$ tocaky a predelat je na tlacaky (vyrubat kolecka, zaepoxidovat sachtici a udelat "jezdce" a pridat pruzinu - buh vi jaka pak bude kapacita).

A pak je v planu soustruzeni a frezovani komory. Bude sranda, jak se do toho pustime tak sem a na sousedni portal trebas hodim clanek. i kdyz me TAM mozna opet vybananujou za inzerci :-D

Konec OT.

jinac k tematu:
co me na AUG miridlach sejri tak fakt ze sou blizko sebe (na delku RIS). ale to muze byt profesionalni uchylka bo sem mooooooooooooooc dlouho delal s obyc puskovyma miridlama nebo klas. optikou. a u AUG mam s optikou RIS skoro v oku :-D nicmene pilnik to spravil...

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


27 úno 2010, 23:17
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
ano aug ma hlaven delky 510mm, stejne tak i systema strelby, jemne zmacknuti semi, domacknuti auto. miridla jsou ke zbrani prilozeny, takovy plastovy nouzovky na ris listu. no lepsi koupit kolimator.

takle A3 je vevnitr docela solidne provedena za tu cenu, ale musis pocitat s tim, ze to je cina. jednou chytis super kus, co vydrzi jako zadna jina zbran, jindy se ti to bude porad rozbijet. vnejsi zpracovani je ale na skvele urovni. mas vlastnim auG A2 od JG a je to fakt dobra zbran.

predelavani tocaku na tlacaky je blbost, to je uz lepsi koupit trochu drazsi tlacak:
http://www.armymarket.cz/zasobnik-aug-1 ... last-d1542
http://www.armymarket.cz/zasobnik-aug-45-ka-plast-d1543

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


27 úno 2010, 23:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2009, 20:02
Příspěvky: 1084
Bydliště: Karviná
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
Tady je to buď a nebo...
Obecně vzato bych vzal raději G36...
Osobně mi jde o motorovou klec, sklopku (že na ní bude baterka nevadí) a krásnou ProWin komoru... :D
Sice má kratší hlaveň, ale ta na druhou stranu není úplně krátká, slušnější výrobci (nic proti číně, sám mám čínu) přidávají na nosné ucho kolimec či optiku... a pokud trefíš, tak CA G36 i AUG se dají pořídit i za relativně nízkou cenu... jestli teda nemáš upgrade v merku...
za mě G36... i když AUGčkem nic nezkazíš...
Monty píše:
Verze 4 až 5 vubec netuším popravdě v čem sou

4. verze v PSG, 5. v UZI... ale UZI jsem nikdy na stole neměl...
JO... a M4 neber, nebo se zblázníš... :D

_________________
O oko přijdeš ve chvíli, kdy airsoft hraješ bez brýlí.
Pokud žádáte autorizaci na ICQ, podepisujte se. Nepodepsané házím do ignor listu!


27 úno 2010, 23:49
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 22 úno 2010, 12:39
Příspěvky: 28
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
Ještě - jak je na tom značka SRC v porovnání s CA a JG?


27 úno 2010, 23:58
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2009, 20:02
Příspěvky: 1084
Bydliště: Karviná
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
Z čistě osobního hlediska musím SRC chválit... před lety jsem si pořídil dodnes funkční zbraň... pokud se v tom člověk zvlášť nehrabe, funguje jako podle manuálu... mám pocit, že tu někdo nadával na nedokonalou kopii reálu... něco s posunutou zásobníkovou šachtou... (beztak Radar :D) každopádně je to víc než dobrá alternativa...

_________________
O oko přijdeš ve chvíli, kdy airsoft hraješ bez brýlí.
Pokud žádáte autorizaci na ICQ, podepisujte se. Nepodepsané házím do ignor listu!


28 úno 2010, 00:05
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
obecne SRC jak zacinala delat aeg to nebylo uplne spatne, ale dnes je SRC se svyma novyma generacema hodne kvalitni.

Cotulosh: co je tak prevratneho na motorove kleci? aug ma taky motor napevno spojeny s mechacem, takze me nenapada jedina vyhoda :) snad jen nevyhoda kdyz chces menit motor, je s tim vice prace (to je mysleno jako nevyhoda :-D )


28 úno 2010, 00:34
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2009, 20:02
Příspěvky: 1084
Bydliště: Karviná
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
vanhouten píše:
Cotulosh: co je tak prevratneho na motorove kleci? aug ma taky motor napevno spojeny s mechacem, takze me nenapada jedina vyhoda :) snad jen nevyhoda kdyz chces menit motor, je s tim vice prace (to je mysleno jako nevyhoda :-D )

Nechci tady OTčkovat, ale stabilizace...motorová klec ti zajistí naprosto přesné umístění motoru, což se o volně usazených motorech říct nedá... zrovna včera jsem dostal M4 s ohoblovaným kuželákem... motorek poskakoval v rukojeti...
Asi tak... :D
G36...

_________________
O oko přijdeš ve chvíli, kdy airsoft hraješ bez brýlí.
Pokud žádáte autorizaci na ICQ, podepisujte se. Nepodepsané házím do ignor listu!


28 úno 2010, 01:33
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
Cotulosh píše:
vanhouten píše:
Cotulosh: co je tak prevratneho na motorove kleci? aug ma taky motor napevno spojeny s mechacem, takze me nenapada jedina vyhoda :) snad jen nevyhoda kdyz chces menit motor, je s tim vice prace (to je mysleno jako nevyhoda :-D )

Nechci tady OTčkovat, ale stabilizace...motorová klec ti zajistí naprosto přesné umístění motoru, což se o volně usazených motorech říct nedá... zrovna včera jsem dostal M4 s ohoblovaným kuželákem... motorek poskakoval v rukojeti...
Asi tak... :D
G36...

Měl si někdy vůbec AUG v ruce? Vono si představ že to má 3 mech a dokonce i s motorovou klecí.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


28 úno 2010, 08:19
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
Cotulosh: abys vedel, jak vypada augovsky mech:
http://www.chrudim.asteam.cz/recenze/sp ... jg_01b.jpg

optika je u g36 dost uzka, takze skrz ni vidis maly prostor navic musis vrazit hlavu hodne blizko k optice, aby jsi tam neco videl. na jedny akci jsem si pujcil g36 od CA a radeji jsem strilel podle hada. Ale je to dost individualni, da se na to zvyknout.

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


28 úno 2010, 09:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2009, 20:02
Příspěvky: 1084
Bydliště: Karviná
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
--> Monty, Jeff... v ruce jo, ale na stůl se mi ještě nedostalo... :D třeba osvěžit info... shiz... moje chyba...

_________________
O oko přijdeš ve chvíli, kdy airsoft hraješ bez brýlí.
Pokud žádáte autorizaci na ICQ, podepisujte se. Nepodepsané házím do ignor listu!


28 úno 2010, 12:31
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr

Registrován: 12 črc 2010, 19:27
Příspěvky: 52
Bydliště: Orlová-Lutyně
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
Hele, zajímalo by mě jak velkou do AUGa narvu lipolku. Vleze se tam tohle ?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _Pack.html


01 črc 2012, 22:13
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 09 črc 2011, 22:55
Příspěvky: 447
Bydliště: Votice, Střed. Kraj
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
Cituji Rathyho

Rathy píše:
Turnigy 11,1 2200 25/35C .....nic většího už se tam nevleze a i na tenhle aku jsem musel vnitřek pilovat :D


Teď když to píšu nevim jestli má ta Rathyho a ten tvůj nano-tech stejný rozměry nebo jestli je ten nano-tech větší/menší, ale aspoň takhle ti pomůžu.


01 črc 2012, 23:32
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 18 čer 2011, 08:24
Příspěvky: 964
Bydliště: Slovakia - Sabinov
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
Uvažoval si ešte o Sigu? vzhľadom na dĺžku hlavne asi iba 556tka a 550tka ale už v základe s 360 fps strieľal dosť pekne a keď si ho porovnám z Augom a G36tkou od JG tak mi príde najkrajší , a sklopkou tiež ušetríš dosť miesta v budovách
s 3. mechom to máš prípadne upgradnuté za pár korun , akurát aj ja teraz čakám na batériu aby sa tam vliezla silnejšia , jdiné mínus bude asi to že som zatiaľ nikde nenašiel náhradnú Hop komoru , tak snáď pôvodná vydrží čo najviac (tesní celkom dobre zatiaľ)

_________________
Strelec bez zbrane :)


02 črc 2012, 07:52
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
No jenže u Sigu odrazuje plastové tělo (pokud není v kovu a to dělá jen jeden výrobce a není to k sehnání) . Cena nového těla je kolem 7000K4 a to je darda. Krom toho delší verze Sig se dost kroutěj v rukách. Neříkám že to není hezká zbraň ale tyhle proti póly dost odrazují od pořízení.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


03 črc 2012, 12:34
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
no tie sig od ICS celokovy sú fakt nádherné..sú dostať za 300-350 euro..ale tá zbraň si myslím za to stojí lenže som našiel len kratšie 552 a 551..a ešte CYbergun CYBG - SIG 556 ten má 44,5 cm hlaveň a aj RIS pre optiku

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


03 črc 2012, 14:24
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 12 říj 2014, 15:55
Příspěvky: 40
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
Zdravím. G36 mi dosluhuje a tak se poohlížím po nové zbrani. Rozhoduji se mezi AK od Cymy se kterou už mám dobré zkušenosti z dřívějška a Steyr Augem. Bohužel u auga vůbec netuším jakou vybrat značku. Upgrade neplánuji (možná po záruce novou vzduchotechniku na navýšení výkon na 140m/s a přesnou hlaveň)

našel jsem několik výrobců a tak bych se rád zeptal zda s nimi máte zkušenosti a jakého by jste mi doporučili aby se na zbraň dali dobře sehnat kompatibilní náhradní díly a zbraň byla v základu spolehlivá. Jelikož do ní nechci šahat tak požaduji aby už v základu měla kolem 120-130m/s což by tyhle mít měli (tedy podle informací na shopech) a relativně přesnou střelbu minimálně jako dlouhé AK od Cymy.

Steyr AUG A2 Police, OD, Snow Wolf, SW-020B - http://www.airsoftguns.cz/steyr-aug-a2-police-od-snow-wolf-sw-020b
+ úsťovka údajně 130 m/s oproti ostatní které mají okolo 123-125 m/s

AU-1G (JG) - https://www.airsoftmorava.cz/airsoftove-zbrane/zbrane-elektricke-aeg/aug/au-1g-jg.html

AUG R901 - CIVILNÍ / POLICEJNÍ MODEL (ARMY) - https://airsoftpro.cz/cz/airsoftove-zbrane/elektricke-dlouhe-aeg/aug-p90/airsoftova-zbran-aug-r901-civilni-policejni-model-cerna-detail

Warrior-APS WAU-A1 - https://airsoftshop.cz/product_info.php/cPath/432_388_12/products_id/11212

ASG AUG A2 (TAN) - https://airsoftshop.cz/product_info.php/cPath/432_388_12/products_id/15904
+ rychlá výměna pružiny


07 dub 2019, 09:20
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
Vše, co sis vybral, je kromě JGčka, a kromě SW, se kterým nemám zkušenost, přebal APS AUG. Tomu se vyhni, je to hrozný krám! I když na první pohled nemá vyloženě špatné díly, jejich životnost je tragická. Zpracování vnějšku také žádný zázrak. Takže bych šel radši do JGčka. Je sice daleko starší konstrukce, ale nezklame. O upgrade si přímo říká, ale má potenciál, určitě se ho neboj. Ideál by bylo sehnat Classic Army, ale to už je dnes spíš rarita.
Tak mě napadá, nestálo by za to spíš investovat do té G36?


07 dub 2019, 09:50
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
Kup si cymu, aug je prostě plastová hračka s hodně nevýhodama. Jasně, díky dlouhy hlavni je tam možnost lehkyho upgradu na pěkný výkony, ale sám jsem byl už několikrat svědkem toho jak borec slítl na auga a kver se mu rozpadl pod rukama.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


07 dub 2019, 13:46
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 12 říj 2014, 15:55
Příspěvky: 40
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
NoobsRush píše:
Kup si cymu, aug je prostě plastová hračka s hodně nevýhodama. Jasně, díky dlouhy hlavni je tam možnost lehkyho upgradu na pěkný výkony, ale sám jsem byl už několikrat svědkem toho jak borec slítl na auga a kver se mu rozpadl pod rukama.


materiálu jsem si vědom. Nejsem začátečník a pár zbraní už mi prošlo rukama a co se výhod a nevýhod týče tak až na 2polohovou spoušť (to zatím nevím zda to pro mě bude výhoda nebo nevýhoda) má AUG oproti AK podle mě samé výhody:
- kratší délka zbraně, při delší hlavni
- mechabox v. 3 jako u AK
- lépe vyvážená zbraň (baterie a mechbox v zadu) = lepší manipulace se zbraní
- mnohem jednodušší rozborku a přístup k mechaboxu - sice tohle pro mě už moc význam nemá, ale pořád je to plus vůči AK

možná se pletu, nevím. Auga jsem měl v ruce, ale nehrál jsem s ním. Proto se ptám tady. Pokud AUG bude stejně dobrej co se týče vnitřností, střelby a přesnosti jako AK tak bych šel spíš do něj kuli výše zmíněným důvodům. Problém ovšem je, že se vůbec neorintuju ve výrobcích. ARMY výrobce vůbec neznám, JG jen co dělá G36 a to žádný zázraky nebyli, Snow Wolf znám jen od M24, co se elektrik týček tak taky netuším jak na tom tam značka je a APS vím, že dělali slušný AK, ale proč s tím přestali a jak jsou na tom teď taky netuším....


07 dub 2019, 14:26
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
asi takhle

dvoupolohy spínač - věc co odchází skoro hned na každym augu a pak střílí jen fullauto

Délka zbraně těch 10 cm je size poznat, nicméně co se týká vnitřních hlavní tak rozdíl je nějakých 36 mm a to zanedbatelne už je (jakmile máš vnitřní hlaveň delší jak 450mm tak je ten rozdíl ve výkonu a efektivitě zanedbatelny)

Gearbox V3 to sice ano, nicméně aug má otřesnou hopup komoru a ta od aspro zas takový rozdíl neudělá, narozdíl od AK, který ji má pevně osazenou na gearboxu nebo těle kde neodskakuje.

Rozborka: Nevim, upřímně mi to přišlo stejně primitivní. Jediná výhoda u auga je lepší přístup k trnu pokud máš qsc.

co se čín tak tam kvalita nikdy dobrá nebude, prostě průměr, APS bych moc za kvalitní nepovažoval, to co předváděly ty jejich repliky byla tragedie sama

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


07 dub 2019, 15:56
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 12 říj 2014, 15:55
Příspěvky: 40
Nový příspěvek Re: AEG: H&K G36E nebo AUG
NoobsRush píše:
asi takhle
Délka zbraně těch 10 cm je size poznat, nicméně co se týká vnitřních hlavní tak rozdíl je nějakých 36 mm a to zanedbatelne už je (jakmile máš vnitřní hlaveň delší jak 450mm tak je ten rozdíl ve výkonu a efektivitě zanedbatelny)


Je fakt, že rozdíl 5,5cm v délce hlavně (455 vs 510mm) asi už nebude mít velký vliv na přesnost

Cyma je taky čína a jsou to jedny z nejlepších AK, nejen podle mě :)

No snad se k tomu vyjádří ještě někdo další. V jiných příspěvcích AUG doporučují, tak bych měl rád víc názorů.


07 dub 2019, 16:18
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz