Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 12:47




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
 Airsoft začátečník Sniper 
Autor Zpráva
Svobodník
Svobodník

Registrován: 22 říj 2017, 20:25
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Airsoft začátečník Sniper
Ahoj lidi,

nedávno jsem se rozhodl, že se ve svých 33 letech trošku zblázním a začnu taky AirSoft. Chci si pořídit Sniperku a jak jsem tak pár dní projížděl net, asi bych do bouchačky nechtěl zatím vrazit více jak 6000kč max. 7000kč. Dvojnožka zatím nebude důležitá. Spíše koukám po pušce s optikou, která by i do budoucna byla v pohodě upgradovatelná, ale abych do toho zase nevrazil tolik co dávám do Foťáku a objektivů. Je mi jasné, že ze startu nikdo neocení vlastnosti atp. Je třeba trénovat a trošku se zajímat. Jsem fakt NOVÁČEK, takže budu rád za rady, tipy atp. Ale nechci kupovat moc z druhé ruky ;)
Designe je pro mě důležitý a líbí se mi klasické vojenské M24, Steyr SSG69, SV-98, AWM, ale styl M24 je best off.
Moje nějaké preference:
- účinný dostřel minimálně 50m - 60m (nejlépe celkový dostřel 70m a větší)
- co nejlepší přesnost i na 30m - 40m (nejlépe na co největší vzdálenost)
- kvalita zpracování v rámci možností rozpočtu (o zbytek se postará pozdější upgrade)
- lehce dostupné součástky na trhu
- chci manuálku (ne plyn, ne elektriku)

Koukal jsem zatím na tyhle pušky:
https://www.airsoft-online.cz/manualni- ... a--sw-04-/

http://www.airsoftguns.cz/m24-socom-mil ... assic-army

http://www.army-airsoft.cz/sniperky-man ... jnozka-od/

https://www.airsoft-online.cz/manualni- ... ka--at-au/

http://www.army-airsoft.cz/sniperky-man ... lack-well/


Je mi asi jasné, že je důležité mít i dlouhou hlaveň pro přesnost, jak je tomu i u reálných sniperek. Chci skloubit časem těžší kuličky než 0.20 nebo 0.28, úsťovou rychlost a přesnost, aby byla přesná na 50m a mělo to i energii. Nechci nikomu na 50m vybíjet zuby, ale nějakou razanci to mít musí. Taky počítám s tím, že když jednu chytnu, tak to bude bolet. Nicméně Sniper má střílet na větší vzdálenost než 10m. Od toho je to sniper :)

Díky za tipy, rady atp.


23 říj 2017, 11:52
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Airsoft začátečník Sniper
Vyhnout se zbrani z druhé ruky je rozumná volba. Výběr nové pušky je při současných možnostech upgrade dílů je rozhodně jednodušší.
Do všech zmíněných zbraní, které máš ve výběru, lze pořídit prakticky jakýkoliv upgrade. Já bych šel do Classic Army, čistě proto, že jsou to prověřené zbraně. Lze ho pořídit výrazně levněji, viz níže.
http://airsoftshop.cz/product_info.php/cPath/384_450/products_id/14890
Jedinou nevýhodou bude samozřejmě nižší výkon, takže počítej ještě s nějakou investicí do upgradu. Na stranu druhou ta puška je vyrobená pěkně a kvalitně. A kdyby náhodou, lze do ní sehnat i plynový píst, kdyby tě manuál omrzel ;-) Osobně stále řadím M24 od CA hned za japonské zbraně od Marui a Maruzenu.
Pokud by jsi chtěl hotovou zbraň, určitě se ale neboj i těch čín od WELLu. Nejsou špatné, snad jen, že se rychleji opotřebí. Ale pokud neplánuješ trávit každý víkend v lese, je to možná zbytečná starost.
Výkon kolem 150 - 170 m/s je v rámci manuálních pušek stále rozumný. Hodně záleží kde a s kým budeš hrát. U těch čínských zbraní počítej, že většinou (klidně mě opravte) nejsou ty díly uvnitř na nějaký dlouhodobý provoz silnějších pružin dimenzovány a proto u některých z nich budeš muset některé díly stejně vyměnit a investovat. I proto bych raději šel do CA za cenu, která je podobná WELLu.
S upgradem ať poradí někdo z expertů na sniperky ;-)

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


24 říj 2017, 08:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný

Registrován: 27 pro 2015, 13:15
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: Airsoft začátečník Sniper
Pár postřehů od snipera začátečníka. Airsoft hraje syn (15) a já mu dělám "servis". Už asi 2 roky hraje s AK. Chodí jenom na pláckobitky a jezdí na AS tábory. Letos na jaře projevil zájem o sniperku a jako odměnu za splnění čehosi ji dostal :-)
Společně jsme vybrali TM VSR-10 Gspec. Byla sice dražší než čína (well), ale všeobecně se uvádělo, že je kvalitnější a snese i mírný upgrade pružiny. Po vybalení z krabice celkem rozčarování, originální pružina na úrovni cca M100 a energie kolem 1J je strašně málo. Rozumnější AEG ve stejné ceně ji překonávalo ve všech parametrech. Našel jsem, že by TM měla vydržet i v základu pružinu cca M130, takže jsem ji pořídil (cca 500 Kč). Střelba se zlepšila, ale bohužel to vydrželo jen asi 1000 ran. Pak se objevil slam-fire a po rozebrání jsem zjistil, že je ohnutá spouštová páka (nějaká slitina) - jenom trochu, ale stačilo to. Sehnal jsem ocelovou + záchyt pístu (cca 300 Kč), bohužel se ukázala jako dost široká a ve spouštáku drhla. Broušení a broušení a nakonec neúspěch, protože to po sestavení stejně drhlo a pořádně nesedělo (byly tam malinkaté odlišnosti i v dalších rozměrech). Takže rozhodnutí o nákupu 90-stupňů spoušťáku (konkrétně springercustomworks budget za 90 E) a píst actionarmy (35 E). Konečně to začalo fungovat a slušně střílet. Přidal jsem ještě hopup komoru a hlaveň (oboje actionarmy celkem 65 E), to asi nebylo přímo nutné, ale zlepšila se přesnost, těsnost a zvedla se úsťovka.
Výsledek:
- flinta zhruba odpovídá parametrům, co jsi uváděl (účinný dostřel do 60m). S 0,36 střílí okolo 104 m/s, necelé 2J. Silnější zatím nechci synovi dávat.
- Kromě samotné flinty za 5500 jsme do toho vrazili dalších cca 6000, další věci jako optiku, řemen, náhradní zásobníky radši nepočítám
- asi by tam šla dát i silnější pružina (zvažuju M150), ale trochu se pak už bojím, že by se mohl při natahování ohnout válec nebo utrhnout klika (takže další nákup)
- nevím, jestli jsme měli smůlu na horší kus, ale drželi jsme se v rámci doporučeného upgrade (M130) a stejně to nevydrželo. Pokud by platilo, že TM je kvalitnější než well, tak by snad ta wellka (už v základu má silnější pružinu) musela vydržet jen nějakých 100 ran :-)
- kdybych to byl býval věděl, asi bych sniperku synovi rozmluvil :-)

Shrnutí - myslím si, že za 6000-7000 pravděpodobně nebudeš mít sniperku, která by se alespoň vyrovnala trochu lepšímu AEG a vydržela aspoň jednu sezónu. Spíš počítej 12000+. Upgradovat jednu věc nestačí a pak to začne naskakovat.
Pokud má někdo recept jak to udělat levněji, sem s ním.

P.S. V AS obecně neplatí, že čím delší hlaveň, tím lepší. Vždy je to o konkrétní flintě - objem válce, délka hlavně, hmotnost kuliček. Najdeš o tom hodně materiálu.


24 říj 2017, 09:29
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Airsoft začátečník Sniper
najväčší problém začínajúcich sniperov je že od sniperky očákávajú výrazne väčší dostrel ako má AEG a o tom airsoftový sniper nie je.
Ak by si bol synovi kúpil Bar 10 od JG za cca 130 Eur za zbraň vyčistením a pretesnením válca odstránením vzduchovej brzdy a výmenou hop up gumy máš zbraň s výkonom cca 2J mne vydržala niekoľko tisíc výstrelov potom som v nej menil piest a záchyt piestu a pružinu od Laylax ale nemusel som a ani som tým nič extra nezískal.

Čo sa toho TM týka tam v podstate tiež stačilo odstrániť vzduchovú brzdu výkon by narástol pohrať sa s hop upom a radšej investovať do trénigu v maskovaní a nepozorovanom presúvaní sa po hracej ploche hlasiť pohyb protihráčov a v pravý čas vyradiť protihráča s hry bez toho aby prezradil svoju polohu o tom je airsoftový sniper.


24 říj 2017, 14:08
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Airsoft začátečník Sniper
Marek Lampart , v prvom rade by som začal klasicky tým že začínať so softom ako sniper nieje najlepšia voľba, bez ohladu na vek.
Odporúčam prečítať si do konca: http://vanhouten2.webnode.cz/news/proc- ... sniperku-/ (s tými potrebnými úsťovkami úplne nesúhlasím, ale ani nemám zásadne nič proti, hlavne v dnešnej dobe)
Kým si kúpiš zbraň odporúčam ti navštíviť zopár akcí a zapožičať si AEG a potom aj manuálnu sniper pušku a dať si zopár hier, to by dnes nemal byť žiaden problém. Potom si zhrň svoje poznatky a pocity ktoré si nadobudol a premysli si to ešte raz a poriadne.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


24 říj 2017, 14:29
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 27 pro 2015, 13:15
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: Airsoft začátečník Sniper
Jo, m.ape máš pravdu, JG by nejspíš stačila. Myslím, že v základu má silnější pružinu než TM. A pokud ti tak dlouho vydržela a celé tě to stálo 130 E, tak je to super. V době kdy jsem vybíral, tak se doporučovala TM jako kvalitnější a s větší výdrží než well a JG.
U TM byl problém v tom, že prostě nevydržela tu M130 pružinu a pak už se ten kolotoč upgrade rozjel. S tou původní pružinou hrát moc nešlo, tam by nestačilo žádný maskování, ale člověk by musel bejt neviditelnej :-)
Odstranění vzduchové brzdy by nepomohlo, nyní mám píst bez ní a rozdíl úsťovky oproti pístu s brzdou a se stejnou pružinou je minimální (alespoň u TM).

K původnímu dotazu Marek Lampart - pořád si myslím, že sniperka požadovaných parametrů bude dost drahá. Jestli začínáš, kup si radši nějaké slušné AEG, je s tím míň starostí a víc srandy.


24 říj 2017, 14:56
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Airsoft začátečník Sniper
Jak uz tu bylio receno, sniperka v dnesni dobe vykonove silne zaostava za aeg, proto uz od zacatku je upgrade nutny jinak je to uplne k nicemu a okamzite te to prestane bavit. Pokud ocekavas rozdil neco jako v reale .338 vs 5.56 tak t oani omylem :) Rozhodne nelze spolehat na soucastky v zakladu, ty vzdy vydrzi jen chvili, rozhodne se vyplati vse rovnou vyhazet a nahradit odolnejma, samozrejme okamzite taky vymenit hlaven, dnes uz to neni tak strasny ty ceny takze vybornou pusku das dohromady za 15k. Az Maruzen je vyborna znacka, doporucu se mu vyhnout, trpi silnou absenci upradovacich a i nahradnich dilu, treba takovy zasobni je nemozny sehnat.


26 říj 2017, 13:16
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 21 kvě 2010, 13:04
Příspěvky: 35
Nový příspěvek Re: Airsoft začátečník Sniper
Cus,
pouzitelna sestava pro inspiraci (aby jsi mel predstavu co je vazne minimum dneska)...
2600,- JG Bar-10
260,- Ocelová hlava válce pro pušky VSR
690,- Ocelovy valec od ASpro (pro VSR)
850,- Precizní hlaveň 6,02mm pro GBB (410mm) (maple leaf)
2500,- ZERO upgrade set pro pušky VSR a kopie
200,- Deceptions Hop-up gumička pro Marui / WE GBB Pistol a VSR <<<< Spis 75/80 ...
350,- Pružina M150 pro APS (Guarder, ne ASpro!)
+ Optika co uznas za vhodne (pocitej tak 1000-1500)
= ~7500 bez optiky (a bez dopravy)

Skrz ustovkou:
M145 od ASPra davala ~170-175

Pak budes asi resit hejkala apod. Sniping neni uplne levna zalezitost, no a lidi Te ustrili ... sel bych do AEG byt tebou

_________________
___
J&G - Bar-10
ARES - Amoeba [AM-016]
E&L - SBR (Platinum) [EL-A146-C]
P&J - SR25
D-Boys - AK-74SU [RK-01W]
___
WE - HI-CAPA 5.1 Dragon A
TM - Smith & Wesson M&P9


Naposledy upravil tecquilka dne 06 lis 2017, 19:16, celkově upraveno 3



26 říj 2017, 16:09
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 21 kvě 2010, 13:04
Příspěvky: 35
Nový příspěvek Re: Airsoft začátečník Sniper
Ale opet pridam to, co psali kluci ... Vyzkousej si AEGcko (klidne si pujc, urcite se najdou softaci co budou ochotni...), snipovani je proste trochu "narocnejsi" na rozjezd ...
A AEGcko je jednoducha cesta k zabave + jistotka ...

... that's my two cents ...

_________________
___
J&G - Bar-10
ARES - Amoeba [AM-016]
E&L - SBR (Platinum) [EL-A146-C]
P&J - SR25
D-Boys - AK-74SU [RK-01W]
___
WE - HI-CAPA 5.1 Dragon A
TM - Smith & Wesson M&P9


26 říj 2017, 16:11
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Airsoft začátečník Sniper
HBr píše:
...

Tokyo Marui dělá všechny zbraně na úrovni 100 m/s/1J/0,2g z jednoducheho duvodu, je to v Japonsku legislativa ohledně AS zbraní. Marui se kupuje většinou kvůli tělu a jeho kvalitnimu provedení, dneska je ovšem tuna značek, které jsou cenově lepší a kolikrát i kvalitnější.

Jen ať si sniperku koupí a projde si tím sám, mam s tím teď naprosto čerstvou zkušenost.

Bratranec naprosto bezmyšlenkovitě koupil od wellu vsr mb-01 s tim, že chce začít hrát airsoft. Dopadlo to tak, že hned po první větší akci byl totalně nasranej a nešťastnej, že ho ustřílel i borec s plynovou pistolí a hned začal koukat po normalnim AEG.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


02 lis 2017, 11:12
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz