Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 23:36




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
 Odstrelovaci puska 
Autor Zpráva
Svobodník
Svobodník

Registrován: 12 led 2016, 16:16
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Odstrelovaci puska
Zdravim.
Ocenil bych radu od zkušenějších , potřeboval bych poradit s výběrem pušky moje požadavky jsou takové aby měla dostřel 90-100m. Je mi jasné že v základním provedení takový výkon mít nebude. Takže bych byl rád kdyby mi tu někdo postnul nějaké ty pušky + jejich upgrade na zmíněných (90-100m). Sám sem koukal ale bohužel se v tom moc nevyznám tak bych bral radu od zkušenějších. Cena? no byl bych rad kdyby to bylo kolem těch 10 tisíc, ale pokud to bude víc nedělá mi to problém. Předem děkuji za odpovědi.
PS: pokud jetu na tohle téma už založena diskuze prosil bych o odkaz díky.


25 úno 2016, 11:11
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Odstrelovaci puska
JG Bar-10, nejuniverzálnější puška s nejsnažším upgradem. Začni s upgradem hlavně a hopu. Výkon je ti naprd když netrefíš ani stodolu zevnitř.

Tady budeš mít 2 možnosti: Build 1) Buď o něco hůř sehnatelný, dražší ale rozhodně lepší build, Build 2) snažší, malinko levnější ale ne tak dobrej.

1) Potřebuješ Hop komoru která používá VSR gumičky. Ty jsou lepší než AEG v téměř každém ohledu. Budeš muset sehnat i hlaveň pro VSR, což bude trošku těžší. Pokud chceš solidní hlaveň co se dá sehnat v Česku, můžeš použít i AEG, ale budeš muset odbrousit "můstek" hopového okénka.

2) Můžeš sehnat komoru na AEG hlavně, ale bude to trošku míň přesný, a pokud si neuděláš nějakou Hopovou modifikaci, ani dostřel nebude tak dobrej. Opět, hlaveň Madbull (nerezová 6.03mm max 430mm) je dobrá volba.

U obou buildů ti bude stačit upgrade set od ArisoftPro. Pružina by měla fungovat M150, možná M160, jejich pružiny jsou silnější, než odpovídá jejich hodnocení. Používej kuličky .43g, nebo .45 pokud seženeš. Když všechno pořádně seřídíš, uděláš 100% kompresi, měl by jsi mít dostatečný build. 100m z toho ještě nebude, ale bude to začátek. Jestli se budeš chtít posunout na 100m, budeš muset udělat nějakou Hop-upovou modifikaci. Správný seřízení dané modifikace ti možná zabere pár týdnů, možná měsíců, ale nikdo nemá 100m ze dne na den.

Tohle bylo jenom dost stručně, pokud se fakt budeš chtít dostat na 100m spolehlivě, budeš muset dát mnohem víc času do výzkumu, a MNOHEM víc do seřizování.

Edit: Vyhni se nejnovější Hopup komoře od Arisoft Pro


25 úno 2016, 13:31
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Odstrelovaci puska
Na JG Bar 10 stačí kvalitná hop up guma (ja som mal SHSku) a kvalitná M120 Laylax pružina nebude to síce štiepať kachličky ale na 50m trafíš muche oko za letu a na 70 sa dá triafať terč veľkosti hlavy.

Celé to stojí pár drobných a zbraň vydrží v základe hodne dlho. Osobne 90 stupňové spúšťaky považujem skôr za krok späť a pružiny nad 130 za zbytočnosť.

Airsoft sniper strieľajúci na 90 - 100m je pre tým v podstate nepoužiteľný nie žeby sa tam nedalo dostreliť a aj trafiť ale to by si musel hrávať proti bande lenivcou a hlupákov a navyše ešte aj na pristávacej dráhe alebo čerstvo pokosenom pšeničnom poli.


25 úno 2016, 16:17
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Odstrelovaci puska
m.ape proč považuješ 90° systém za krok zpět?

Navíc si nemyslím že sniper, který spolehlivě dostřelí a trefí na 100m je zbytečnost. Dobře, možná to moc často nevyužije, ale to neznamená že nikdy. Navíc když už se trefí na takovou vzdálenost, pak nemine na vzdálenost nižší.


25 úno 2016, 17:18
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Odstrelovaci puska
90 stupňový spúšťak je tuhší a viac pri ňom strhávaš zbraň (môj názor a skúsenosť) Airsoftsniper na 100m? Iba ak na letiskovej pristávacej dráhe bez prekážok na stacionárny terč koľko krát za rok sa ti také niečo podarí. Navyše kým ti natiahneš M150 a viac ja stihnem tých 30m prebehnúť a ešte pri tom pár krát vystreliť s M120. V ľahu sa ľahšie natiahne a na kratšiu vzdialenosť je tihšia.

Airosoft sniper má byť presný a neviditeľný vtedy je pre svoj tým prínosom čo s toho že dostrelíš na 100m keď za celú hru nikoho nedáš dole lebo ťa každý s bezpečnej dialky obíde.

Ale ako kdo chce kľudne sa môžeš pridať k zástupom ktorý vrazia do upgrade ťažké prachy a nakoniec po dvoch troch akciach skončí na bazare lebo si s tým nezahrá.


Môja skúsenosť s Sniperkami kvalitná M120 130 dobrá hop up guma správne tesnenie hlavy piestu síce dosttrel bude max 80m s vetrom ale s trochou tréningu budeš king ihriska.


25 úno 2016, 23:14
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 17 čer 2011, 14:26
Příspěvky: 108
Nový příspěvek Re: Odstrelovaci puska
Zajímavá teorie... Samozřejmně že je přesnost na prvním místě ale když už se dostaneš k tomu, že se sniperkou dostřelíš méně než protihráč například s AK/m4 a dávkuje tě... těžko se proti němu ubráníš... neříkam však že to nejde... samozřejmně přesnost je to nejduležitěší.. co si budeme povídat. k 90° setu si rozhodně nemyslím že je to krok vzad.. Strháváš u toho zbran? samozřejmně když do nějk napereš 180tku pružinu... ale do 150 to snad ani nemuže poznat že tam je ne ?

_________________
G&P SR25 M150
̶V̶S̶R̶-̶1̶0̶ ̶P̶r̶o̶ ̶S̶n̶i̶p̶e̶r̶,̶ ̶T̶o̶k̶y̶o̶ ̶M̶a̶r̶u̶i̶
̶S̶V̶D̶ ̶D̶r̶a̶g̶u̶n̶o̶v̶
̶C̶A̶ ̶M̶P̶5̶ ̶S̶D̶2̶


26 úno 2016, 13:08
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Odstrelovaci puska
Do 150 nepotrebuješ 90 stupňový spúšťak vystačíš si aj so zosíleným setom záchytu a spúšťovej páky od SHS ktrorý je podstatne lacnejší len si treba kúpiť kvalitnú pružinu ktorá je pružná nie tvrdá. A Ak tam dáš len M130 na dostrele rozdiel nezbadáš ale vydrží to podstatne dlhšie.
Na základe doterajších skúsenosti som došiel k záveru že dostrel presnosť sa nezvyšuje úmerne sile pružiny niekedy je menej viac.


26 úno 2016, 19:43
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 led 2015, 02:05
Příspěvky: 122
Nový příspěvek Re: Odstrelovaci puska
Teda je to prvně co někoho slyším bránit 45° systém. Neříkám, že se mýlíš, jenom že jsem se s tím ještě nesetkal. I kdyby jsi zbraň víc strhával s 90° systémem, na pružinách jako M130 by to stejně neudělalo rozdíl, ne? Přece jenom jsou stavěný i na pružiny M170+ a prokázaně vydrží několik tisíc ran. Navíc je mnohem pohodlnější než 45°.


27 úno 2016, 00:12
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Odstrelovaci puska
Ak by si mal možnosť si to vyskúšaj pokiaľ sa budeme baviť o terči veľkosti človeka tak tam ten rozdiel nepoznáš ale skús na 25m triafať bod veľkosti 1cm. Navyše 90 stupňový set nakoľko nestačí kúpiť len samotný spúšťak vychádza okolo 100 Eur a to počítam ten lacnejší od Airsoftpro. PDI LAYLAX a iné vychtávky sa pohybujú okolo 240 USD.

Zosilené diely do 45 stupňového kúpiš od 15 do 30 Eur v závislosti na výrobcovi a možno kvalite a tam vidím najväčšiu výhodu. Pri použití kvalitnej M120 napríklad LAYLAX PDI sa vieš dostať s dostrelom až na cca 80m (sú síce potrebné vhodné podmienky trocha cviku a dobré strelivo ale dá sa)

Mám odskúšané že v pohode udrží aj M150 dokonca som sa raz z niekym bavil že má na 45 170 Laylax pružinu.


27 úno 2016, 20:50
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 30 srp 2016, 17:23
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: Odstrelovaci puska
Zdravím,
chci si koupit odstřelovací pušku na funkci odstřelovače (ne ostrostřelce), jen přemýšlím nad tím jakou, plyn, plyn GBB nebo manuál. Airsoftu se věnuju asi 8 let, je mi 24 let. Každý mi říká cosi a často si to protiřečí, proto bych ocenil hlavně radu odstřelovačů. Přečetl jsem tu toho hodně o problémech jak manuálních tak plynových pušek. Nikde jsem nenašel žádná porovnání pušek s těmito druhy pohonu. Zajímá mě hlavně přesnost střelby, kolísání tlaku, spolehlivost, kvalita výroby, má velký negativní vliv zima (s tím že dnes jsou prý už dobré plyny i do zimy), obsluha zbraně, pocit při střelbě, ergonomie pušky,...případně co důležitého jsem zapoměl zvažovat, to vše když se bavíme o značkových zbraních s nutným upgradem. Děkuji


30 srp 2016, 17:51
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Odstrelovaci puska
Osobne jsem nikdy plynovou odstrelovacku nemel, prave kvuli rozdilnemu vykonu v ruznych teplotach (ac se rika ze u urcitych plynu to je jedno), proste pak nelze mit pusku "prectenou", mam zkusenosti jen se silnymi manualy, dalsi moznost je HPA, o tom do nove pusky taky uvazuji.
V podstate tebe musi zajimat jen ta ergonomie, popr estetika, protoze upgradem vse puvodni vlastne vyhodis, a pokud ma byt zbran spolehliva a prestelit presne upgr aeg nelze bohuzel na vnitnostech setrit. Dalsi meritko vyberu jsou vnitrnosti pusky a zastopeni dilu upgradu pro ni, jsou pusky kde je treba i vymena paky a ta se proste uz nevyrabi (typicky problem Maruzenu, ne vsechny potrebne dily na upgrade jsou dostupne). Dalsi vec je tvoje fyzicka kondice, pokud budes stavet silnejsi pusku, mel bys ji v zalehnuti natahnout bez vetsiho pohyboveho telocviku kolem tak abys neprozradil svoji pozici, toto se tyka samozrejme jen manualu.


30 srp 2016, 23:51
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 22 říj 2017, 20:25
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: Odstrelovaci puska
Ahoj lidi,

nedávno jsem se rozhodl, že se ve svých 33 letech trošku zblázním a začnu taky AirSoft. Chci si pořídit Sniperku a jak jsem tak pár dní projížděl net, asi bych do bouchačky nechtěl zatím vrazit více jak 6000kč max. 7000kč. Dvojnožka zatím nebude důležitá. Spíše koukám po pušce s optikou, která by i do budoucna byla v pohodě upgradovatelná, ale abych do toho zase nevrazil tolik co dávám do Foťáku a objektivů. Je mi jasné, že ze startu nikdo neocení vlastnosti atp. Je třeba trénovat a trošku se zajímat. Jsem fakt NOVÁČEK, takže budu rád za rady, tipy atp. Ale nechci kupovat moc z druhé ruky ;)
Designe je pro mě důležitý a líbí se mi klasické vojenské M24, Steyr SSG69, SV-98, AWM, ale styl M24 je best off.
Moje nějaké preference:
- účinný dostřel minimálně 50m - 60m (nejlépe celkový dostřel 70m a větší)
- co nejlepší přesnost i na 30m - 40m (nejlépe na co největší vzdálenost)
- kvalita zpracování v rámci možností rozpočtu (o zbytek se postará pozdější upgrade)
- lehce dostupné součástky na trhu
- chci manuálku (ne plyn, ne elektriku)

Koukal jsem zatím na tyhle pušky:
https://www.airsoft-online.cz/manualni- ... a--sw-04-/

http://www.airsoftguns.cz/m24-socom-mil ... assic-army

https://www.airsoft-online.cz/manualni- ... dvojnozka/

http://airsoftpro.cz/cz/airsoftove-zbra ... -fg-detail

Je mi asi jasné, že je důležité mít i dlouhou hlaveň pro přesnost, jak je tomu i u reálných sniperek. Chci skloubit časem těžší kuličky než 0.20 nebo 0.25, úsťovou rychlost a přesnost, aby byla přesná na 50m a mělo to i energii. Nechci nikomu na 50m vybíjet zuby, ale nějakou razanci to mít musí. Taky počítám s tím, že když jednu chytnu, tak to bude bolet. Nicméně Sniper má střílet na větší vzdálenost než 10m. Od toho je to sniper :)

Sorry za dlouhý příspěvek. Chci co nejvíce informací, abych se mohl do všeho dostat co nejrychleji.

Diky za odpovědi a mějte se ;)


22 říj 2017, 21:41
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Odstrelovaci puska
Takmer každá zbraň v základe po odstránení tovarenského maziva vymene hop up gumy občas treba zafixovať hlaveň proti vybráciam po výstrele sem tam sa pohrať s tesnením hlavy piestu či valca dokáže dosiahnúť výkon okolo 2 až 2,5J nahopovať 0,3 až 0,43g BB a strieľať ako požaduješ.
To čo zbraň potrebuje je trénovaný strelec a základné optiky stoja za 2 veci doporučujem niečo s nastaviteľnou paralaxou a mildot krížom v akcii sa dá zohnať za 50 Eur normálne okolo 70.


20 úno 2018, 19:30
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 srp 2016, 08:25
Příspěvky: 121
Nový příspěvek Re: Odstrelovaci puska
2 Marek - CA 24 puska dobra na zaklad, na upgrade zbytecne v pocatku draha, 24 snow wolf, osobne jsem chtel s tim ze ji rovnou upgradnu, ale uz se presne nepamatuju, ale v nejaky soucastcce byl problem, myslim hop komora. Pro tebe asi nejlepsi varianta ta posledni 96ka, je to all in one, vykon slusny, a cena vyborna, navic cele se zarukou :) Pokud bys koupil pusku a pak dily na uprade, zaruka na zbran ti automaticky pada, pokud by ji upgradoval rovnou prodejce, ale jako dve zakazky (puska, dily), nevim jak to maji.


22 úno 2018, 11:20
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 14 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz