Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 07:34




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ] 
Přejít na stránku 1, 2  Další
 Potřebuji poradit - návrat k softu po letech 
Autor Zpráva
Rotný
Rotný

Registrován: 08 říj 2012, 02:13
Příspěvky: 21
Nový příspěvek Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
Ahoj, před zhruba 5-6ti lety jsem hrával airsoft v Ústí nad Labem, v tu dobu jsem to bral dost vážně (jako asi většina lidí kterým bylo -náct, a nadchnou se pro něco), ovšem brzdily mne finance. Poté jsem od airsoftu upustil z několika důvodů, a teď bych opět rád začal hrát.
Bydlím nyní na Slovensku, jelikož jsem se tu zamiloval, (rád bych se přidal do nějákého SK teamu- Žilina a okolí, ale jsem ochoten jezdit i dál).

Bohužel už se nevyznám tolik v technických věcech jako dříve, a zároveň soft trošku poposkočil a je celkem jinde, než dříve.

Moje představa je taková - do zbraně chci investovat 15-30K, případně více, na penězích moc nezáleží. Rád hraji na postu nějákého semi-long-shot střelce, protože se mi vždy líbila snipeřina, ale zároveň nechci přicházet o akci.

Můj první nápad po chvilkovém pročtení různých fór a webů byla koupě nějákého celokovovýho AK-47/74, upgrade, klidně nějákého většího rozsahu, a konverze na custom Zastavu s pažbou Zastava PAP, + masivní tlumič (líbí se mi)

A tak se dostáváme k problému, dokázal by mi někdo kdo se vyzná v současném trhu porad úplně od základů,

1.) jakého výrobce a jaký konkrétně model vybrat?
2.) jaký zvolit upgrade? (kompletně) (co jsem tak viděl tak nějáký mechbox z leteckýho duralu, komplet vzduchotechnika, rozumný brko a vše ostatní, ťipťop )

Na penězích opravdu nezáleží, takže se nebráním ničemu, a pokud je tu někdo extrmně ochotný, kdo by se mě "ujal", tak bych byl také moc vděčný.

Zbraň by měla být koncipována jako nějáký sniper, ikdyž snipeřinu jako takovou dělat nechci, nejsem ale ani "kropič", tzn. budu převážně střílet jednotlivé střely - (možnost silnější pružiny?)


Díky moc za odpovědi, snad jsem se vyjádřil tak aby mi bylo porzumněno, resp. snad můj dotaz není úplně mimo, a doufám že mne přijmete jako ztraceného bratra který se vrací mezi své lidi! :)


08 říj 2012, 02:33
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
Pokud chceš dělat sharpshootera tak bych dopotučil nějakou M16,SR25(ikdyž tam nejde sehnat CNC mech), AEG SVD Dragunov. Popřípadě se dá použít i G36E. V tomhle ohledu se taky řiď tím co se ti líbý za zbraň. Možnost výběru je velká. Zamě teda pokud tam chceš silnější pružinu tak M4 Navy Seal od GP -http://www.armymarket.cz/m4-navy-seal-gp-d4167 do toho CNC mech a díly podle zvolné pružiny a máš vystaráno cenově pokud to budeš chtít složit i s tím CNC mechem tě to víde kolem 17-18 tis. i se zbraní.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


08 říj 2012, 06:33
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
Ještě dodám info - co jsem si tady všimnul, tak často na Slovensku je limit v úsťovce, tak si před investicí zjisti v jaký oblasti budeš jezdit na akce a jestli jsou tam nějaký restrikce (popř. s jakou partou budeš jezdit a jak ti to mají nastavený). Potom si můžeš spočítat do jaký kategorie se svým pojetí vejdeš a podle toho uvidíš jestli pujde puška na sharpshootera, jestli pujde jen semi střelba nebo i auto atd.


08 říj 2012, 07:26
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 pro 2010, 19:14
Příspěvky: 140
Bydliště: Trenčín, Slovensko
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
zamna nejaku AK 74 od DBoys alebo RPK 74 od cyma, nahodit dalekohlad, upgrade bude v pohode ale najskor musi byt zbran :lol:


08 říj 2012, 08:31
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 15 čer 2011, 18:19
Příspěvky: 333
Bydliště: Zvolen, Slovensko
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
Aký máš email?

_________________
vpred


08 říj 2012, 11:33
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
Jerri7 píše:
zamna nejaku AK 74 od DBoys alebo RPK 74 od cyma, nahodit dalekohlad, upgrade bude v pohode ale najskor musi byt zbran :lol:


Trololol...jasně píše, že peníze nejsou problém a klidně zainvestuje 15-30 tisíc...z čehož vyplývá, že doporučovat mu čínské mrdky (a to od JGčka přes Cymu až po Aimtop) je naprosto mimo. Za tyhle prachy je super CAčko s parádním zpracováním jak těla, tak vnitřku. Takže proč by si měl kupovat nekvalitně zpracovanou čínu...?

Bral bych cokoliv od CAčka s 2jkovým nebo 3jkovým mechaboxem. G36tku nebo M4/M16 určitě s RIS. CNC mechabox podle situace (CAčka střílí suprově už s Guarder 120tkou a pořádnou vzduchotechnikou - tam se to prostě upgraduje samo díky přesnýmu zpracování těla a mechaboxu) - do 130tky včetně v pohodě stačí origo CA mechabox a k tomu MBlock. Upgrade vnitřku asi nějaký set vzduchotechniky, pořádnej motor a pružinu. Zbytek je tam v pohodě.

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


08 říj 2012, 14:29
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
Nevím, proč se omezovat na dvojkový a trojkový mecháče, třeba taková M14 od CA je super, nebo SVDčko od CA/RS taky :-)

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


08 říj 2012, 16:25
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 09 bře 2008, 14:33
Příspěvky: 1407
Bydliště: Turnov (Liberecký kraj)
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
Jasně - zapomněl jsem to tam napsat. To je kvůli tomu CNC mechu :) Jinak samozřejmě joo jsou i další super kvéry...

_________________
Tango down!
______________________________________________________
KAC SR 25 (PJ, komplet custom Smolda): 123 m/s s BLS 0.30g
Colt M4 CQB-R (DBoys): 96 m/s s BLS 0.28g
Colt MEU (Bell): 99 m/s s BLS 0.20g


08 říj 2012, 16:30
Profil ICQ
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2010, 15:23
Příspěvky: 452
Bydliště: Praha / Plzeň / Kaznějov / Livingston UK
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
No griffe nevim měl jsem 14od CA v tlapach a nepřišla mě zrovna parádní střílet jsem z ní sice nestřílel ale přišla mě taková hračkovitá (viz to plastový předpažbí je vyrobený z takovýho měkýho slabýho plastu a celý se to tak podivně vrtí)

_________________
NEUMÍŠ NIC!!!


08 říj 2012, 17:03
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
no ja osobne takisto najlepšie nejakú M16 a podobne a narvať tam CNC mechabox.Dobrú vzduchotechniku kolesá (SHS,Xhightech a nebál by som sa skúsiť ASG ultimate)a napr systema magnum motor.Alebo tú zmienovanú M14ku od CA alebo aj GG kludne to EBRko :-)..no s obmedzeniami to je u nás ako som si stihol všimnúť asi podľa nálady..už to pomaly prestávam riešiť..tak ak sa u niekoho uchytíš zariad sa podla ich pravidiel a druhu akcí aké navštevujú..niekde ti na sharpshootera musí stačit 130m/s.
Inak možno by som mrkol aj na PTWčko

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


08 říj 2012, 17:03
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 16 úno 2009, 19:11
Příspěvky: 1271
Bydliště: Chrudim a Praha
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
Reve píše:
No griffe nevim měl jsem 14od CA v tlapach a nepřišla mě zrovna parádní střílet jsem z ní sice nestřílel ale přišla mě taková hračkovitá (viz to plastový předpažbí je vyrobený z takovýho měkýho slabýho plastu a celý se to tak podivně vrtí)

Co ja sem mel M14 od CA tak proti cinskejm M14 to je naprosto jina liga a o moznosti upgradu uz vubec nemuze byt rec...kazdopadne viz recenze:
http://www.airsoftchrudim.cz/recenze/m14_socom_ca.html

_________________
Jo H&K G3A4 od TM je vážně rarita ... člen Airsoft Teamu Chrudim


08 říj 2012, 17:22
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
taky za me rikam ze CA M14 je nejlepsi M14 co jsem mel kdy v ruce. s tim plastem nevim, znamy ji ma v tom orechovem pazbeni, ale strili naprosto paradne a jediny upgrade co delal byla SP130 a na te fici asi 4 roky.


08 říj 2012, 18:52
Profil ICQ
Praporčík
Praporčík

Registrován: 15 lis 2011, 23:06
Příspěvky: 108
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
Z M14tek jedině GG Veteran edition a neuděláš chybu. Kvérů je mrtě, vyber spíš, co se ti líbí. Upgrade se většinou nechá nějak doladit.

_________________
Ničemu mechanickému nedej znát, že máš na spěch.


08 říj 2012, 19:30
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 08 říj 2012, 02:13
Příspěvky: 21
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
bunda87 píše:
Aký máš email?


viz PM


Jinak díky moc za odpovědi, jsem rád že zde panuje celkem přátelská atmosféra, jelikož tomu tak na některých fórech (jiné komunity etc.) nebývá.

Děkuji moc za tipy, SVDčko se mi dřív celkem líbilo, jinak co se týče mechu tak bych asi chtěl normálně III, ty ostatní novější neznám. Budu teď nějaký čas přemýšlet co a jak, mezitím se pokusím vmísit do nějákého týmu tady na Slovensku, a postupně se budu snažit zapadnout i mezi zdejší komunitu. Ještě jednou díky :)


08 říj 2012, 23:26
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 08 říj 2012, 02:13
Příspěvky: 21
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
Ahoj, pořád se rozmýšlím, a mám nato vlastně celou zimu, takže nikam nespěchám..... ale.. ( :twisted: )

Jelikož jsem nesmyslně nedočkavý, tak jsem si teď objednám 2x MPK5 od Galaxy, spíš tak 4fun zatím, jedu na střet s kamarádem, tak je vezmu ssebou a půjdeme si zastřílet, navíc teda budu v budoucnu jednu používat jako záložku a druhou budu třeba půjčovat, nebo tak něco. Chtěl jsem se tedy zeptat, nemám naprosto žádné zkušenosti s rozborkou mechboxu, vůbec nevím co je vypodložkování, a čím zbraň promazat.

Budu se řídit podle toho linku : http://www.airsoftchrudim.cz/recenze/recenze_mp5k_galaxy_5.html

tzn. objednám vše potřebné, dokonce i něco navíc

* jakou baterku ? 8.4V/600mAh, 8.4V/1300mAh nebo nejakou 9.6V ? Čím víc V tím větší kadence?
*Jaký hop-up koupit? A jen gumku nebo celou komoru?
*kabeláž/mosfet? Co nakoupit a co stím? ( je to pro mě španělská vesnice )
*co dalšího kromě dalších věcí uvedených v recenzi dokoupit?
Tu jednu zbraň pomazlím trošku víc, jelikož to bude sekundár.
*co dokoupit do mechu? Vzduchotechnika?

Sečteno podtrženo, dokážu to všechno provést sám? Nemám stím absolutně žádné zkušenosti, nadruhou stranu si myslím že jsem učenlivý a určitě jsem relativně manuálně zručný, ( a kdyby ano tak naštěstí kupuji rovnou dvě, jednu můžu pokazit :D )

/ P.S. ještě mě napadlo že si to nechám někdě složit, třeba i rovnou u obchodu kde si to budu objednávat ( http://www.armymarket.cz )
Je to spolehlivé? Je potom potřeba si to překontrolovat? A jak? Když sám nepoznám co je dobře a co ne. :)

Lepší řešení ale bude popasovat se stím sám, alespoň se to naučím a v budoucnu určitě využiju :)

Díky za ochotu a odpovědi. :)


Naposledy upravil BohaterOstatnej dne 10 říj 2012, 06:07, celkově upraveno 2



10 říj 2012, 05:12
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
kdyz uz chces tak hrozne kratkou zbran jako primarku, tak spis verzi pdw s pazbou.

recenzi jsem napsal pred nekolika lety, ja bych uz dnes sel do 7.4V lipol baterie, ale tak mala se docela bble shani.

mosfet a kabelaz obecne:
Vyroba:
http://www.airsoftchrudim.cz/recenze/sp ... osfet.html
Uprava koupeneho:
http://www.airsoftchrudim.cz/recenze/spinani_aeg.html
nebo si muzes objednat kabelaz podle tveho zadani, pouze vlozis do zbrane bez jakehokoliv pajeni:
http://www.jefftron.cz/Kompletace-kabel ... email.html


z mnohalety zkusenosti vim, ze clovek, co nema bohate zkusenosti s upravou AEG zbrani to nikdy neudela tak dobre jak by mel, kolikrat nektre dily poskodi, nebo uz neni schopen slozit zbran do provozu schopneho stavu a to si lidi verili jeste vic nez ty. Doporucil bych ti to tedy das nejakymu technikovi tady na foru:
viewtopic.php?f=117&t=13819

ale jestli se i navzdory tomu chces na upgrade zbrane vrhout, tak si peclive procti tento clanek:
http://www.airsoftchrudim.cz/recenze/servis_zbrani.html

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


10 říj 2012, 05:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný

Registrován: 08 říj 2012, 02:13
Příspěvky: 21
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
Díky moc Jeffe, jen pro upřesnění nechci jí jako primárku, ale jako sekundárku obv., a teď si je (kupuju jí 2x) objednávám pro zkrácení dlouhé chvíle, a taky proto že jednu budu půjčovat, alespoň natahám k softu nějáké další lidi :)

/ předem se omlouvám že nejspíš na většinu věci budu insta odpovídat dotazem, ale :

Proč 7.4V Lipo ? včem jsou její výhody oproti ostatním?

Kde jí sehnat, jakou k ní koupit nabíječku atd.?


Naposledy upravil BohaterOstatnej dne 10 říj 2012, 05:57, celkově upraveno 1



10 říj 2012, 05:51
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
jako takhle, v zasade staci koupil pouze lepsi aku, vzhledem k pouzite pruzine a dilum to nejaky cas vydrzi a nestrili to zrovna nejhur

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


10 říj 2012, 05:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný

Registrován: 08 říj 2012, 02:13
Příspěvky: 21
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
Jeff píše:
jako takhle, v zasade staci koupil pouze lepsi aku, vzhledem k pouzite pruzine a dilum to nejaky cas vydrzi a nestrili to zrovna nejhur


Cool, to jsem chtěl slyšet. jelikož jednu zbraň budu používat jako sekundár, a druhou nejspíš ani nebudu používat, ale spíš půjčovat ( popřípadě bude vyset někde na stěně )., tak chci na zbraních provést jenom nějáký základní upgrade, na penězích tolik nezáleží ale rád bych se vešel s oběma zbranění a upgradem do 8-9K.

Objednávat budu nejspíš dnes odpoledne, ale nejdřív sem sepíšu věci které objednávám aby mi to někdo "schválil", abych to nekupoval na 10x.

A zároveň pokud si to tu přečte nějáký technik, tak se mi klidně můžeme ozvat, nějak se domluvíme :)


// update :

Objednávám teda toto:

2 x MP5K http://www.armymarket.cz/ch-mp5k-g5-kovovy-mechabox-galaxy-g5k-d1995
2 x tuto baterku (doporucite jinou, jakou?)
http://www.armymarket.cz/akumulator-gp-9-6v-1600mah-gp-mini-type-d0018
nabíječka - nikde natom shopu nevidím adekvátní nabíječku, - jakou a kde koupit?
Jaké střelivo bude optimální? Značka - gramáž

//( objednám až mi to někdo potvrdí - poradí)//

To je zatím vše, jedu příští čtvrtek do čech, proto tak narychlo, takže to ssebou vezmu v základu, (snad to bude střílet když to nevypodložkuju a neodmastím, nevím totiž jak ) pouze s vyměněnou baterkou (snad to vzládnu), abychom si zastříleli, po pár dnech jedu zpátky domů (na SK), a pak doobjednám nějáké věci pro upgrade atd., a mezitím budu hledat nějakej team tady na SK, a rozhodnu se co si teda nakonec koupim za normalni kvér.

Btw kdyby byl nějakej team v čechách, který by měl zájem o člověka co by jezdiljednou za čas někam na akci, tak se hlásím, rád jednou za čas vypadnu někam :-)


Naposledy upravil BohaterOstatnej dne 10 říj 2012, 07:21, celkově upraveno 1



10 říj 2012, 05:59
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
Je to už vymýšlení co by, ale osobně bych na tvym místě neobjednával dvě stejný zbraně. Jasně, plánuješ jednu MP5K jako záložku, ale druhá je už úplně zbytečná. Radši pořiď ještě něco jinýho ať máš možnost výběru. Já bych na tvym místě pořídil kvalitní středně dlouhou zbraň. Ať už Colt : např. http://www.armymarket.cz/m4-cqbr-marine-gp-d0355 nebo něco od CA. Pokud ti nesedí Colty, tak kvalitní AK.



Prostě mít jednu opravdu kvalitní pušku, do který nemusíš sahat a bude slušně a spolehlivě střílet dlouho. Další šikovný je i variabilita - sám mám jak MP5K, tak i krátkou M4 a pak hlavní velký zbraně. Když je na to úkol, tak vemu jen krátký nebo slabší zbraně, když čekám velkej střet tak vezmu kulomet atd.

Dále z vlastní zkušenosti si upgrade nedělej sám. Nejsem nešikovnej, rozumim jak zbraně fungujou, ale stejně všechny moje pokusy byly nic moc. Radši to dám zkušenýmu technikovi, kterej udělá dobrej kvér se stabilnim výkonem.


10 říj 2012, 07:20
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 08 říj 2012, 02:13
Příspěvky: 21
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
Jako je pravda že nemusím objednávat dvě stejný, tu druhou teda neplánuju používat vůbec reálně, protože tu primárku plánuju mít celkem dražší, tak nevidím důvod mít nějakou "middle-weapon", která bude s podobnym výkonem jako sekundárka, a oproti primárce to bude plivátko. A tu MP5K Galaxy 2x právě kvůli ceně, a pozitivním ohlasům, ale je pravda že se můžu kouknout na ostatní nabídku. V podstatě tu druhou zbraň kupuju jenom pro kamarády, takže obv. logicky sem chtěl vzít to nejlevnější. Že to je shodou okolností stejná zbraň jako plánovaná sekundárka je věc druhá ...... :lol:


Omlouvám se že jsem nejspíš porušil pravdila webu, zbytečně moc se ptám na věci které se dají celkem jednoduše vyhledat. Je to zčásti tím že nemám moc času a přijde mi to jako nejjednodušší cesta, ovšem není zrovna nejlepší. Teď mám chvilku času tak jdu nasávat informace :)


10 říj 2012, 07:26
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
BohaterOstatnej: pro tu baterii tam neni zadny misto, jsi vubec necetl moji recenzi :x

no ja bych ti doporucil:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ack.htmale bojim, ze se tam na vysku nevejde enbo to bude hodne na tesno

a nabijecku profesionalni co umi nabit uplne vse:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ories.html
+ zdroj nejlepe stary z PC
+ konektory

nebo obyc nabijecku na lipol:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... arger.html

strelivo 0,20g - 0,25g GG, BLS, aimtop, ics,...

pro kamose bych doporucoval spis ak47 (CM.028) od cymy, stoji neco malo pres 2000kc a je to daleko lepsi nez mp5k

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


10 říj 2012, 07:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný

Registrován: 08 říj 2012, 02:13
Příspěvky: 21
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
Díky, stou 0.28 CYMA AK mas pravdu, ktěm nabíječkám

1.) nevim jestli zvládnu objednávat z non cz/sk stránek ( ale dejme tomu )
2.) zdroj ze starého pc - oh my gosh, to je pro mě taky španělská vesnice, čím dál víc zjišťuju že se toho budu naučit hodně. Každopádně je nějáké řešení koupit na nějakym cz shopu baterku pro mp5k a to akcko + nabijecka? Nemusi to bejt nejaka extremni kvalita, stejně všechno dokoupim časem během zimy, až budu skládat primárku, a budu mít víc času si pročíst co a jak, a dost času vás tady prospamovat dotazama :twisted:

// Abychom si rozuměli, chci to teď co nejjednodušší, objednávám si to prostě protože už se těšim až si konečně z něčeho vystřelím, aby měl radost i kamarád atd. A to že jsem celkem netechnický typ mi to ještě ztěžuje.

/ každopádně už teď máš ve mě budoucího zákazníka, jelikož tu kabeláž kompletní si nechám udělat určitě, sám bych to rozhodně nezvládl.


10 říj 2012, 07:54
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
Bacha, do kachle potřebuješ tyčovou baterku, tuhletu tam nenacpeš. Stejně tak tam bohužel nenacpeš ani 9,6V baterku, je moc dlouhá. Z nabídky Morrise je nejlepší tahle: http://www.armymarket.cz/akumulator-x-c ... mp5k-d3050, nicméně pokud bys na to nespěchal, můžu ti dát kontakt na člověka, co prodává srovnatelné baterky za 200Kč/ks, sám jednu v Mp5K mám a tahá to parádně. Jinak do kvérů hrabat nemusíš, Galaxy kachle fakt fungujou v základu slušně, na druhou stranu pokud budeš mít dvě, je naprosto ideální si na jednej z nich natrénovat servis, zužitkuješ to pak v budoucnu. Munici bych bral 0.23g, z Morrise asi BLSka.

Nabíječku kup rovnou tuhle: http://www.emotors.cz/nabijece-balancer ... 10452.html, v budoucnu jí rozhodně využiješ, nemá cenu teď kupovat nějakou blbost a až budeš pořizovat další kvér, tak zase přecházet.

EDIT: Sakra, zase pozdě...ale alespoň jsem ti poradil, kde sehnat nabíječku v Čechách :D A jinak mají kluci pravdu, že kupovat dva stejný kvéry je trochu blbost, buďto bych jako druhej kvér koupil CM.028, nebo G36C od JGčka...v ceně už není takovej rozdíl a alespoň si osaháš, jestli by ti takovej kvér vyhovoval pak jako primární, nebo ne.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


10 říj 2012, 08:16
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 08 říj 2012, 02:13
Příspěvky: 21
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
Supr, díky moc. Jdu to hned objednat. Sice nevím jakou nejlíp baterku na to AKcko, ale tak snad vyberu neco dobryho. Vetsinou se ridim heslem čím dražší - tím lepší, a kupodivu to v hodně oblastech toho kde to aplikuji funguje (elektronika, dovolený, jídlo, víno .. :lol: )

A je třeba objednat ještě něco? nebo to zvládnu nějak zapojit stou nabijeckou kterou jste doporučili? Každopádně sem budu postovat až mi to přijde, myslím že to pro vás je celkem legrace, když se přijde takovej "ňouma" :)


10 říj 2012, 08:26
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 16 úno 2009, 19:11
Příspěvky: 1271
Bydliště: Chrudim a Praha
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
mini ni-xx baterii tycovou 9.6V tam nacpes az po upravach a zkraceni tahla zaveru a jestli nejsi technickej typ tak bez do 8.4V varianty co radil Griffon.

Ale co se tyce lipol Turnigy nano-tech 1300mah 2S 25~50C Lipo AIRSOFT Pack tak jsem zkusil nacpat do MP5K kvadrik o stejnych rozmerech a na vysku se vejde (3S varianta ani nahodou), prinejhorsim bude potreba odstranit plysek na vrchu mechaboxu a lipolky maji tu vyhodu, ze dokazi dodat v male velikosti tolik potrebny proud co AEG zbrane potrebuji, kadence je pak jako s 9.6V mini Ni-xx baterii s daleko rychlejsi odezvou na semi vystrel. Tulo variantu lipolky jsem v CR nenasel prodavat, ale pro objednani z HK staci mit paypal ktery je zadarmo, pro jeho uzivani stačí mit embosovanou platební kartu s povolenejma elektronickejma transakcema po internetu

do AK je porteba davat takovou baterii, ktera je na to urcena, kdyz je pevna pazba tak se tam vejde velka Ni-xx 8.4V, pokud to ma sklopku tak se dava od zaver a tam se zase vejde mala tycova 8.4V(mozna i 9.6V), pripadne dej odkaz jake AK se ti libi

_________________
Jo H&K G3A4 od TM je vážně rarita ... člen Airsoft Teamu Chrudim


10 říj 2012, 08:35
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Rotný
Rotný

Registrován: 08 říj 2012, 02:13
Příspěvky: 21
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
Jelikož to kupuju pro kamaráda/kamarády a bude to využívaný jenom sporně, tak vezmu to co mi tu radili :

http://www.armymarket.cz/ch-ak47-kovovy-mechabox-plastove-telo-cyma-cm028-d1258

Zas takovej samaritán nejsem, abych kupoval něco dražšího, když to bude v podstatě pořád ležet doma, má to spíš jenom umět nějak střílet, a když to někomu pučím a on to rozbije, tak aby se nic nestalo :) (případně se v tom pak budu vrtat abych zjistil jak to vevnitř vypadá atd.)

/ Co třeba tahle ?

http://www.armymarket.cz/akumulator-8-4v-2000mah-ni-cd-large-type-firefox-d2597

Musím koukat i co je skladem na SK (bydlím teď na slovensku přechodně), a zrovna koukám že tu malou do mp5k nemají na SK skladě, tak se proto pak stavím az pojedu do cech pristi tejden na prodejne nekde.


Naposledy upravil BohaterOstatnej dne 10 říj 2012, 08:47, celkově upraveno 1



10 říj 2012, 08:39
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 16 úno 2009, 19:11
Příspěvky: 1271
Bydliště: Chrudim a Praha
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
tak ono se dela vic provedeni CM.028 za skoro stejny prachy se stejnejma vnitrnostma jen s jinim vnejskem a to se sklopnou pazbou ktera je teda naprd:
http://www.armymarket.cz/ch-ak47s-se-sk ... 028s-d3921

nebo takticka verze ale zase s naprd sklopnou pazbou:
http://www.armymarket.cz/ch-ak47-tactic ... 028b-d3922

s pevnou pazbou takticka verze:
http://www.armymarket.cz/ch-ak47-tactic ... 028a-d2803

ALE osobne bych sel no nejnovejsi generace CM.028U ktera ma super sklopnou pazbu do boku a konecne to nevypada jak pestrobarevnej hrackoidni kalach, baterie se dava tycova pod zaver kterou pak muzes vyuzit i v MP5K:
http://www.armymarket.cz/ch-ak47-tactic ... 028u-d1269

EDIT: kdyz velkou Ni-xx aku, tak jedine Ni-CD Sanyo SRC 1700mAh:
http://www.armymarket.cz/akumulator-san ... ktor-d2302

_________________
Jo H&K G3A4 od TM je vážně rarita ... člen Airsoft Teamu Chrudim


Naposledy upravil Daven dne 10 říj 2012, 08:49, celkově upraveno 1



10 říj 2012, 08:46
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
Do kalacha tutu baterku: http://www.armymarket.cz/akumulator-san ... ktor-d2302 ale chvíli se dá fungovat i s tou základní, pokud kvér budeš používat jen občas, tak bych možná novou zatím nekupoval.

Ještě budeš potřebovat dva páry konektorů na kvéry a baterky (ty původní jsou na houby a než kupovat na nabíječku redukci, tak se rovnou vyplatí je vyměnit): http://www.emotors.cz/konektory-a-prodl ... -9572.html a zdroj k nabíječce, použít se dá třeba od notebooku nebo tak.

Edit: Yeah, nebo kalach se sklopkou, alespoň budou baterky vzájemně zaměnitelný, to je fajn nápad.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


10 říj 2012, 08:49
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 08 říj 2012, 02:13
Příspěvky: 21
Nový příspěvek Re: Potřebuji poradit - návrat k softu po letech
Good idea ten kalach se sklopkou. Btw ale porad nechapu ten zdroj, resp. nikdy jsem ve vecech co se tyce slaboproudu/silnoproudu, w/e proste elektrikariny nevyznal. Moje představa je ze mi prijde nabijecka, a kdyz se mi vybije baterka tak nabijecku strcim do zásuvky a nabiju baterku. To je nejspíš mylná představa? :lol:

// Tu nabíječku z toho cz shopu nemají na skladě :-(


Každopádně už jsem objednal ty zbraně, mam z toho dobrej pocit :D
A objednal jsem tu nabijecku + konektory z toho hobbyking.com, prijde mi to nejak letecky ( nevíte jak dlouho to trvá? )

A tu malou baterku asi objednám z jinýho shopu no :)


Naposledy upravil BohaterOstatnej dne 10 říj 2012, 09:30, celkově upraveno 4



10 říj 2012, 08:52
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz